Keresés a fórumban

Kezdjuk ujra (
59
 embernek tetszett)
Több Trend topik »
»

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

1. 2014-10-30 08:3322942.

Nézegetem a Luton Airport és a kolozsvári nemzetközi repülőtér járatinformációit és együtt izgulok Tanariával, aki most válik el szeretteitől és feltételezhetően nagyon szomorú.

Tanaria, jó utat Neked és azt kívánom, hogy jól oszd be ennek a tíz napnak az élményeit, építkezz belőlük, és nekünk is juttass néhány morzsányit! Nagyon várom, hogy itt is jelentkezz! 

-----------------------------------------------------------
    ,,Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre." Albert Einstein
  2. 2014-10-30 08:0922941.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XXV.

Hétköznapok

1. - 2.  Hamedan: Közeledik az este, "nyitnak" az utcai árusok.

3. Hamedan: Gránátalma minden mennyiségben. Sokkal kisebbek mint Izraelben és nem is úgy facsarják, ezért nem volt gusztusom megkóstolni, csak a dobozosat.

Folytatás valamikor a délutáni órákban. 

2014-10-30  08:02
    *Szigal* (22940)
    előzmény:

3. 2014-10-30 08:0222940.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XXIV.

1. Hamedan: Eszter és Mordeháj Mauzóleuma.

2. Hamedan: Eszter szarkofágja (Szigál megjegyzése: a felirat héberül, angolul és arabul - így is kell!)

3. Hamedan: Ez pedig Mordehajé.

4. Hamedan: Eszter és Mordehaj Mauzóleum egyik helysége.

2014-10-30  07:49
    *Szigal* (22939)
    előzmény:

4. 2014-10-30 07:4922939.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XXIII.

1. Reggel betaxiztam az Imam Khomeini térre. Ahogy kiszálltam, csuklón ragadott egy ázsiai lány. Most érkeztem?, van szállásom? Igen, nincs és már
    vonszolt is magával, hogy most költözik ki egy egy ágyas VIP szobából és már fenn is voltunk az Ordibehst hotel első emeleti recepcióján. Bőrönd letéve,
    teázás,  indulás felfedezni a "reggelit" és a várost.

2.  Hamedan: Különlegessége a körkörös építészete, melynek közepén egy kör alaku szobor van. A térre fut be 6 városi fő útvonal. Irán és a világ egyik legrégebbi és folyamatosan lakott települése, a Selyemút része. 1850 m tengerszint felett.

3. Hamedan: Görög-katolikus templom a Hegmataneh dombon.

4. Hamedan: Hegmataneh domb, görög-katolikus templom oltára.

2014-10-30  07:39
    *Szigal* (22938)
    előzmény:

5. 2014-10-30 07:3922938.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XXII.

1. Tabriz: Az elválasztó sávban felállított szobor.

2. Tabriz: Buszterminál egyik váróterme, de mindegyikben állt egy ilyen élő "virágcsokor" és csillogó tisztaság!

3. Ezzel a VIP busszal este elhagytam Tabrizt.

4. Másnap hajnalban megérkeztem HAMEDAN-ba, a Babataher International Hotelbe. Itt kiderült, hogy az előző napi foglalásom nincs sehol. Hála Istennek, gondoltam, mert kiderült, hogy 2.100.000/éj, ennyit ugyan nem vagyok hajlandó ágyért fizetni, 6-800 volt nálam az átlag. A recepciós megengedte, hogy a hallban megvárjam a reggelt, megkínált teával is.

2014-10-30  07:33
    *Szigal* (22937)
    előzmény:

6. 2014-10-30 07:3322937.

Újabb képek következnek. 

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XXI.

1. Ebben a gyönyörű parkban találkoztunk (2 átutazó egyetemista lány és én) néhány fiatalemberrel és megkérdezték honnan jöttem, látták nem helyi vagyok? Erre az egyik megszólal tökéletes magyarsággal, "a Budapesti Műszaki egyetemen tanulok". A fiú francia volt, ennyit tudott magyarul és "Akácfa utca", (a Bp-i ifjuság bulizó helye). Ránk hagyták az önkéntes idegenvezetőjüket.

2. Tabriz: Cukrászda.

3. Tabriz: REX cukrászda hűtőpultja, nagyon finom baklavát és 100%-os gránátalmalét vettem.

4. Tabriz: A Hotel Morvarid-al szembeni park. Háttérben egy "minek nevezzelek" most készülő szobor. Senki nem tudta megmondani mit is akar a kiötlője.

2014-10-29  12:29
    *Szigal* (22930)
    előzmény:

7. 2014-10-30 07:2022936.

Margaret3711-Marika, akkor jössz közénk, amikor kedved tartja, de annak nagyon örülök, hogy olvasol bennünket. 

Jót mosolyogtam azon, hogy kedves férjed kigyógyított az "elkényeztetett nyaralásokból", hiszen azoknak nem sok értelmét látom. Örülnék, ha elmesélnéd nekünk, hogy 1992 után merre jártatok a férjeddel, miket láttál? 

Lehet, hogy a Visszatérő-Zsuzsa által javasolt játékba is bekapcsolódnál (22889)? Biztosan Neked egészen mást jelentett a 25. életéved és nagyon érdekes lenne, ha emlékeidet velünk is megoszthatnád.

Még egyszer: szívből gratulálok a dédinek!  

2014-10-29  16:47
    margaret3711 (22931)
    előzmény:

8. 2014-10-30 07:1122935.

Jó reggelt!

Megint elmatattam a korai órát, és nemsokára mennem kell. Előtte viszont felteszek néhány, tegnap érkezett képet, a folytatást pedig délutánra hagyom. 

Alsórákosi-Marika! Észrevettem a számozás újrakezdését, hiszen én is számok szerint helyezem albumba a képeidet. Csak így tudom követni a történéseket, párhuzamosan az általad írt magyarázatokkal. Izgalmas feladat, hidd el! Én is tanulok, magamba szívom az információkat, kimondottan élvezem, egyszóval nekem kell megköszönnöm - ahogy a tévéinterjúkban mondani szokták - a lehetőséget!  

Az Alisadr cave is sorra fog kerülni, mekkora szerencse, hogy eljutottál oda! 

2014-10-29  18:49
    Alsórákosi (22934)
    előzmény:

9. 2014-10-29 18:4922934.

Köszönöm, örülök  a felismerésnek. Valóban, nem éreztem szükségét olyat fényképezni ami a neten ott van, akit érdekel megnézheti.

Most jött el a "pillanat", hogy amit találtál Alisadr  témában, most megmutasd. Érdeklődéssel várom és köszönöm.

Közben Tabrizban betelt a fényképezőgép kártyája, újat kellett vegyek, új sorszámmal indultam, szót fogadtam, közel 2.500 képet vettem fel. Ebből nem tudom mennyit küldtem el, de Te majd azt is megmondod, ugye? Ez a hála csokor!

*Szigal* (22930)
    előzmény:
  10. 2014-10-29 18:3222933.

Marika, fordított a helyzet. A ma küldött 37 fotódnak köszönhetően nagyszerűen kikapcsolódtam, és ennél hasznosabb nem is kell egy ilyen eléggé fárasztó hét közepén! Néztem a képeidet, volt amit nem értettem és megkerestem a neten, szóval, én köszönöm neked a ma délutáni aktív pihenést. 

Nagyon érdekes és szép helyeken jártál és sok-sok kalapot kellene előtted leemelni. 

Nagyon remélem, hogy Tanariától is lesznek képek a gyerekeinek köszönhetően, mert indulásáig tudtommal nem érkezett meg a megrendelt okostelefonja. Nagyon várom, hogy ő is megjelenjen a topikon, mint ahogy azt is várom, hogy mielőbb folytasd a közös utazásunkat. 

Mindannyiunknak nehéz, emlékezős napnaink következnek, de kívánom Nektek, hogy a mécsesek lángjából csak a szép és jó emlékek jöjjenek elő. 

2014-10-29  18:04
    Alsórákosi (22932)
    előzmény:

11. 2014-10-29 18:0422932.

Jó estét kívánok!

Kedves Ibike, nagyon sajnálom, hogy rabolom a  hasznosabbra fordítható idődet .  Köszönöm szépen a közreműködésed ! Ha nagy leszek, meghálálom.

A folytatásra várni kell a jövő hétig, de már közelg a vége

Várom Tanaria szintén képes élménybeszámolóját!

*Szigal* (22930)
    előzmény:
  12. 2014-10-29 16:4722931.

Szervusztok!

En egy kicsit hutlen zugolvaso vagyok. Szegyenlem, hogy csak ritkan irok. Nekunk nagy orom  Marika kepes beszamoloja.Ferjem mielott megismertem 92 ben, 1964  ota 32 nagy utat tett meg.Orultem mert en nagyon elkenyeztett nyaralasokat szeretem,gondoltam mar mindent latot, csak floridaba megyunk. Tevedtem,evente 2x neha 3 x utaztunk , csak a tavalyi londoni utat mondtuk le ferjem egeszseg alpota miatt. Ferjemet semmi nem tart vissza,jovoevben Isten segitsegevel ujra londonba keszulunk. 

Koszonjuk szepen . 

*Szigal* (22930)
    előzmény:
  13. 2014-10-29 12:2922930.

A mai sorozatnak befejező része következik. 

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XX.

1. Kandovan: Pihenőpark és étterem az utca túloldalán.

2. Kandovan: A fáradt utazókat várják ezek a kis pezsaszőnyeggel borított "házacskák".

3. Kandovan: bolt.

4. Kandovan: búcsúkép. Aztán ott volt egy autó 3 fiatalemberrel, szót nem tudtak a fárszin kívül, de megbeszéltük, hogy Oromyehbe mennek és elvisznek Ösküig; így jutottam vissza Tabrizba.

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de nekem ismét jó napot szerzett Marika ezekkel a csodálatos képekkel. Külön és nagyon értékelem a látásmódját. Ő nem az úgynevezett tucatturista, nem. A távoli helyek életmódja, hétköznapjai foglalkoztatják, ezeket láthatjuk mi is a képeken, és ezért külön köszönet jár Marikának

2014-10-29  12:15
    *Szigal* (22929)
    előzmény:

14. 2014-10-29 12:1522929.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XIX.

1. Tabriz: Városi buszmegálló, tovább megyünk!

2. Tabrizból a helyi busszal elmentem a minibusz állomásra és irány Dél-Nyugatra Öskü-be.

A buszvezető nagyon rendes volt 2 francia +1 magyar utassal tovább ment a célállomásunkra KANDOVAN-ba.

A hely már 3000 éve lakott volt, de a falu kb 7-800 éves, kb. 600 lakossal és évi 300.000 turistával. A turizmusból élnek. Van egy 5*-os
    szállodájuk és helység világörökség-várományos.

Kandovan: Idáig egyszerű volt eljutni, no de hogy jutok vissza Tabrizba? Főtt a fejem, de ahol nagy a szükség oda jön a segítség. 

Előbb azonban mégszétnéztem.

3.  Kandovan, szomszédasszonyok társalognak, az utca a házak tetején  van.

4. Kandovan: Itt egy német házaspárral találkoztam, több hónapja indultak otthonról egy kis "lakókocsival" amit inkább neveznék furgonnak és Afganisztánba igyekeztek. Ez ismét egy utcarészlet. A németek szerint gyönyörű a hely az esti kivilágított ablakok teszik romantikussá a környéket. Fent nincs villany, lámpással világítanak a barlangszerű lakásokban.

2014-10-29  11:59
    *Szigal* (22928)
    előzmény:

15. 2014-10-29 11:5922928.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XVIII.

1. Tabriz: Festett tűzfal, ugye milyen mutatós?

2. Tabriz: könyvesbolt kirakata, Marx Iránból nincs "száműzve".

3. Tabriz:utcai főzött cukorrépa árus.

4. Tabriz:Cipődivat.

2014-10-29  11:14
    *Szigal* (22927)
    előzmény:

16. 2014-10-29 11:1422927.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XVII.

1. Tabriz: A bazár felújított szárnya - világörökség - nyitva tartása korlátozott (zárva volt).

Tabriz egyébként BÉCS testvérvárosa!

2. Tabriz: Bazár, árukínálat, figyelitek?

3. Tabriz: Bazár, kedvenc csemegém a friss sötét színű datolya!

4. Tabriz: Méghogy embargó? Lássátok a választékot.

2014-10-29  10:41
    *Szigal* (22925)
    előzmény:

17. 2014-10-29 10:4622926.

Lemaradtak marikának az előző képekről írt szövegei, magyarázatai.

1. Tabriz:Shahriar étterem, helyiek terített "asztala", vidám társaság.

2. Tabriz: Az újrahasznosítás követendő példája.

3. Tabriz: 400 híres perzsa-iráni író, költő mauzóleuma.

4. Tabriz: Shahriar étterem, fali csempe dísz.

2014-10-29  10:41
    *Szigal* (22925)
    előzmény:

18. 2014-10-29 10:4122925.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XVI.

2014-10-29  10:37
    *Szigal* (22924)
    előzmény:

19. 2014-10-29 10:3722924.

Azt állítják, hogy a 13-as szerencsétlen szám, én nem hiszek benne. Akkor miért számoztam hibásan az előző sorozatot? Nem XIII, hanem XIV. volt! 

Következik: 

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XV.

1. Tabriz: Városháza kiállítás, újrahasznosított elemekből.

2. Tabriz: Városháza, még egy műtárgy.

3. Tabriz: Ide megyünk ebédelni.

4. Tabriz: Shahriar étterem belső tere.

2014-10-29  10:29
    *Szigal* (22923)
    előzmény:

20. 2014-10-29 10:2922923.

Alsórákosi-Marika úti kalandjainak folytatása következik, természetesen képekkel. 

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XIII.

1. TABRIZ, Kék mecset, 1465-ből, többször pusztította  földrengés, most olaszok restaurálják.

Tabriz: Kelet-Azerbajdzsán fővárosa, ősi, 2500 éves település. A Vaskori múzeum területén 3800 éves leleteket azonosítottak (Ott jártamkor zárva!)

2. Tabriz, Kék mecset, eredeti csempék és én.

3. Tabriz: Városháza, máris bent leszünk.

4. Tabriz: Kiállítás a Városháza épületében, alkatrészek újrahasznosítása.

2014-10-25  22:45
    *Szigal* (22904)
    előzmény:

21. 2014-10-29 06:5322922.

Jó reggelt!

Ez is egy játék, mármint a főnixmadáré. Tulajdonképpen a topikunk is erről szól. Az újrakezdés csodájáról, arról, ahogyan átlépünk a tegnap keserűségén, fájdalmain, az én esetemben fáradtságán és újrakezdünk mindent. 

Ma reggel nekem ismét sikerült! Na és nektek? 

Várom a válaszotokat és ne feledjétek: Visszatérő-Zsuzsa játéka a mi saját első 25 évünkről szerintem még sok kedves történetet rejt magában. Rajta! Meséljetek.

Addig én levelekre válaszolok, képeket töltök le és rátok, a történeteitekre várakozom. 

Ettől a két témától függetlenül nekem van egy harmadik. Tegnapi eset, lehet, hogy majd elmesélem, én mindenesetre jót mulattam… magamon! 

2014-10-28  18:52
    *Szigal* (22921)
    előzmény:

22. 2014-10-28 18:5222921.

Szervusztok, jó estét!

Nemrég érkeztem haza, és azt hiszem ma totálkáros vagyok. Túlpörgettem magam egy kicsit, ráadásul egy nagyon csúnya hármas karambol színhelyén is jártunk, de szerencsére hamar eltérítettek onnan. 

Lám, milyen relatív minden: én panaszkodom a fáradtság miatt, más pedig az életéért harcol - talán. 

Ma este ennyire vagyok képes. Holnapra viszont megszemélyesítem a főnixmadarat és új életre kelek, képeket töltök le, levelekre válaszolok, írok, radírozok - egyszóval újra én leszek.   

Jó éjszakát minden idelátogatónak!

2014-10-28  06:41
    visszatérő (22920)
    előzmény:

23. 2014-10-28 06:4122920.

Jó reggelt!

Köd, hideg és minden amit utálhat az ember, a hideg miatt rekord mennyiségű avar a parkban és a járdákon, jól lehet rajtuk elcsúszni, elesni.

Tegnap "örömmel" konstatáltam, hogy a jogfosztást, amiben részünk van nem csak én élem meg fizikai fájdalomként is és kisértetiesen emlékeztet másokat is, az a helyzet, amiben most lenni kényszerülünk, ahhoz, amit szüleink éltek át a fokozatos jogfosztás idején. A látszatdemokrácia, és ez már személyes tapasztalat sokkal rosszabb, mint a puha diktatúra volt.

2014-10-28  05:24
    *Szigal* (22919)
    előzmény:
  24. 2014-10-28 05:2422919.

Jó reggelt!

Kedves Margaret-Marika, nagyon köszönöm a leveledet, ma este, vagy legkésőbb holnap válaszolok is rá. Sajnálom, de nem vettem észre, hogy írtál, valahogy átugrottam? Elnézést! 

Gratulálok a kis dédunoka születéséhez, a legjobbakat kívánom a család minden generációjának, a kicsinek pedig: boldogságban nőjj nagyra.

Megmutathatom a képet a topikon is?

Alsórákosi-Marika, köszönöm a képeket, megérkeztek, de még csak néhányat töltöttem le közülük. Tegnap este egyszerűen kidőltem, fárasztó két nap van mögöttem és ma korán indulok, ismét egész napra.

Talán holnaptól kicsit több időm lesz. Gyönyörűek a képek, és egyediek, a Te szemed, meglátásod áll mögöttük. Ennek a mi kis közösségünknek látnia kell azt, amit a fotóid elárulnak egy csodálatos utazásról!

Visszatérő-Zsuzsa, jót tesz, ha a bajainkat néha meg tudjuk osztani, ugyanúgy, ahogyan az örömeinkkel is tesszük. Segíthet, de azt is megértem, ha nem akarod publikussá tenni őket. Gyere közénk, mesélj, bármiről, a fiatalkori élmények (25. évünk!) látod, kissé felvillanyozták a társaságot. Jó lenne, ha folytathatnánk.

Bár egy ideje elhagyott bennünket, nagyon remélem, hogy olvassa ezeket a sorokat.

Ma van Doknagyi-Kitty születésnapja.  

Sok boldogságot, egészséget, sok örömet kívánok neki a mellékelt képpel. 

Isten éltessen sokáig erőben, jókedvben!

Minden idelátogatónak kellemes napot kívánok!

2014-10-27  21:42
    margaret3711 (22918)
    előzmény:

25. 2014-10-27 21:4222918.

Draga vagy, kedves Alsorakosi M !

Ferjem hala Istennek jol van.Multheten pici fiu dedunokam erkezett.

Sajnos ferjem unoka hugat  szombaton temettek.Gep problema,lustasag... 

Baratnonknek a topikon multheten elkuldtem emailben a korhazban keszult fenykepet.

Udvozlet mindenkinek.M

2014-10-27  20:47
    Alsórákosi (22917)
    előzmény:
  26. 2014-10-27 20:4722917.

Örömmel üdvözöllek kedves Margaret3711!

Köszönöm szépen.

Remélem nem újabb komplikáció tartott vissza és  a férjed a gyógyulás útjáról nem tért le?

Minden jót kívánok:M

2014-10-27  15:46
    margaret3711 (22915)
    előzmény:
  27. 2014-10-27 18:5622916.

Szórakoztató estét kívánok!

Köszönöm ezeket a  hátborzongatóan  képeket, Csontváry: Vihar a hortobágyon c. festményére emlékeztet, szeretem nézni a meleg, biztonságos szobámból.

Megleptelek "néhány" folytatással, igyekszem befejezni, csak mindig elcsábulok.

Köszönöm a segítséged

2014-10-27  07:03
    *Szigal* (22913)
    előzmény:
  28. 2014-10-27 15:4622915.

Udvozlet  Mindenkinek !

Sajnos az utolso hetekben nem sokszor leptem a NLC kozelebe.

Kedves Alsorakosi, bator lanyka vagy,fiatalabb koromra emlekeztetsz.

Koszonom, hogy megosztod utaid emleket es a kepeket. Sajnos a kepeket nem lathatom nagyitva,csak a kis sotet formaban.

2014-10-26  18:22
    Alsórákosi (22907)
    előzmény:
  29. 2014-10-27 13:0122914.

szép napot az olvasóknak!

Megcsodáltam az összes feltett képet, így két ország szép tájaiban is gyönyörködhettem jóvoltotokból.

Nap süt, hideg van, a helyzet szinte élhetetlen, az egészségem pocsék, tovább is van mondjam még?

No, nem mondom, de ez az oka, hogy nem is írok csak keveset és ritkán. Baja mindenkinek van, minek erről beszélni?

2014-10-27  07:03
    *Szigal* (22913)
    előzmény:
  30. 2014-10-27 07:0322913.

Másnap hajnalban, az ablakunkból: a mindig új és megismételhetetlen csoda. 

Remélem sikerült jókedvre hangolnom benneteket, legyen szép napotok és boldog, eredményes hetetek!

2014-10-27  06:54
    *Szigal* (22911)
    előzmény:

31. 2014-10-27 06:5722912.

A munkanap végeztével, lefelé a hegyről, illetve útközben, hazafelé.

2014-10-27  06:54
    *Szigal* (22911)
    előzmény:

32. 2014-10-27 06:5422911.

Ami pedig a nappalin kívül van, legalább annyira szép. 

2014-10-26  20:52
    *Szigal* (22909)
    előzmény:

33. 2014-10-27 06:5122910.

Jó reggelt!

Mind vártam, vártam, vártam, hogy valaki megelőz ma reggel, de ha nem, akkor nem. 

Pedig tudom, hogy a tegnapi eseményekről biztosan van valami mondanivalótok, valami, ami az interneten olvasott hírek mögött állhat.

Alsórákosi-Marika se folytatta még a képek "postázását", így engedelmetekkel, én teszek fel egy múltheti sorozatot, amelyekben ismét a természet, a szépséges őszi égbolt játssza a főszerepet. 

Dátumok is vannak a képeken, tehát szövegeléssel sem kell sokat bajlódnom. 

Az elmúlt héten egy újabb Jeruzsálem-sorozatot készítettem, valamikor arra is sor kerül, bár a Marika fotói sokkal, de sokkal érdekesebbek. 

Fütyül a vonat, indul a bakterház!  

1. Őszi égbolt.

2. - 3. - 4. Kilátás egy álomszép nappaliból. 

2014-10-26  20:52
    *Szigal* (22909)
    előzmény:

34. 2014-10-26 20:5222909.

Sajnos, későn kerültem haza, így nem láthattam az ajánlott adást. Mi volt? Elmeséled, Marika?

Ma jó zsůfolt napom volt, így nem csoda, hogy mindenről lemaradtam. 

2014-10-26  18:25
    Alsórákosi (22908)
    előzmény:

35. 2014-10-26 18:2222907.

Békés esti szórakozást kívánok!

Vedd számításba a zugolvasók népes táborát!

Köszönöm a közreműködésed, ma folytatom, szabadidőd függvényében foglalkozz vele.

2014-10-26  14:51
    *Szigal* (22906)
    előzmény:
  36. 2014-10-26 14:5122906.

Szervusztok!

Vagy már ne is használjak többesszámot? Lenne még más mondanivalóm is, de minek? Illetve kinek? 

Na, szóval, időzavarban vagyok, mert egyik órán már közel háromnegyed öt, a másikon egy órával kevesebb, hiába, ezt is meg kell szokni. (És minden szerkentyűt be kell állítani.) Van rá időnk tavaszig. 

Élmény volt, ahogyan ma éjjel követtem a mobil órakijelzőjét: 1:58, 1:59 és máris 1:00! Ez a magas technika… 

Eddig jól ment a napom, pörögtem rendesen és mindjárt továbbpörgök. 

Vajon mire visszatérek, lesz itt valami változás? 

Tanaria biztosan nyújtaná az időt, odaát a ködös Albionban, én pedig már türelmetlenül várom, hogy visszajöjjön. No de leállítom magam, az a fontos most, hogy ottléte minden pillanatát maximálisan kiélvezhesse. 

További szép vasárnapot! 

2014-10-25  23:06
    *Szigal* (22905)
    előzmény:

37. 2014-10-25 23:0622905.

Julika, le a kalappal a bátorságod előtt! Azt kívánom, hogy megtaláld a legbecsületesebb és legügyesebb szakembert, és hogy minél rövidebb ideig tartson a felfordulás. 

Elültettél egy bogarat a fülemben: lehet, hogy én is beszélek álmomban? Szerencsére, két csukott ajtó választ el a Kriszti szobájától és még soha sem említett ilyesmit, de ki tudja? Mindenképpen kedves tőled, hogy elmesélted, és ez legyen a legnagyobb bajod, igaz? 

A cica tényleg nem lenne jó számodra, leginkább az allergiád miatt. Meg aztán eléggé röghöz köt. Ha mindketten elutazunk és kint maradnak, el van rontva az egész napom, annyira aggódom, de persze nem köthetem meg őket - szabad lények! Főleg Picur okoz ilyen gondot, Mikivel ritkábban történik meg. Egyik alkalommal Picur egy emelettel fölöttünk várt és azt a keserves reklamálást, amit levágott! Na persze, még ő állt az erdő felől, nagyon a fejünkre nőtt!

Jó éjszakát és kellemes óraátállítást! 

2014-10-25  22:11
    *Szigal* (22900)
    előzmény:

38. 2014-10-25 22:4522904.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XIII.

1.  A reggelivel itt is megkínáltak:-)!

2.  TABRIZ, Hotel Morvarid, a szobám.

3. TABRIZ, Hotel Morvarid, fürdőszoba.

Nagyon szépen köszönjük, Marika. Igazán érdekes helyeket láthattunk, és arra kérlek, hogy szólj majd, ha sor kerül az "Ali Sadr cave"-re, mert nagyon szép képeket találtam erről a helyről, de biztos Te is fényképeztél. Igaz, ilyen helyeken nem nagyon engedélyezik a fotózást. Fantasztikus hely!

2014-10-25  22:36
    *Szigal* (22903)
    előzmény:

39. 2014-10-25 22:3622903.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XII.

1.  Masouleh, vegyes bolt.

2. Masouleh, még egy szép bolt.

3. Masoulehből Fumanba az út mellett ilyen pihenő "építmények" szolgálják a megfáradt utazókat.

4. RASHT-ból TABRIZ-ba, ilyen egy autóbuszvezető navigációs pultja.

2014-10-25  22:30
    *Szigal* (22902)
    előzmény:

40. 2014-10-25 22:3022902.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója XI.

1.  MASOULEH, kb. 60 km-re Rahst-tól nyugatra, UNESCO védett település.

2.  Masouleh, jellegzetes népművészeti babák.

3.  Masouleh, az utcák a házak tetején vannak.

4. Masouleh, visszautasítást nem tűrő meghívásnak kellett eleget tennem egy teheráni házaspárral.

2014-10-25  22:24
    *Szigal* (22901)
    előzmény:

41. 2014-10-25 22:2422901.

Úgyis egy órával tovább aludhatok, felteszem hát a többi képet is. Holnap pedig nem lesz túl-ten-gés részemről. Ti pedig csak tengjenek túl, éppen ideje lenne.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója X.

1.  FUMAN: a siket-néma fiatalember koloocheh sütemény üzletében a pult mögött! Mint előbb említettem, megajándékozott egy süteménnyel, én pedig magyarországi képeslapokkal viszonoztam, örömére.

2. Fuman: Iskolások könyvcsomagjai az üzlet előtt.

3.  FUMAN, utcai piac.

4.  FUMAN, piac

2014-10-25  22:11
    *Szigal* (22900)
    előzmény:

42. 2014-10-25 22:1122900.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója IX.

1. Teakereskedés és választék.

2.  Lahijan, a teamúzeum földszintje.

3. RASHT-tól nyugatra FUMAN fő tere.

4.  FUMAN, koloocheh sütöde és üzlet. A környék híres süteménye, dióval, fahéjjal. A fiatalember siket-néma, de amikor meglátott az üzlete előtt jelezte, hogy szeretné, ha lefényképezném, majd utána beállított a pult mögé és rólam is készített egy felvételt. Kaptam egy sütit ajándékba én pedig néhány képeslappal viszonoztam, közben "megbeszéltük", hogy Magyarországról jöttem és egyedül vagyok. Majd otthagyta őrizetlenül az üzletét és elkísért a taxiállomásra, hiába jeleztem, hogy tudom hol van, fogta a kezem és vezetett. A taxiállomáson ért a meglepetés, hogy ugyanaz a taxis állt ott, akivel Fumanból mentem Masoulehbe, ismerősként örömmel üdvözöltük egymást.

2014-10-25  22:01
    *Szigal* (22899)
    előzmény:

43. 2014-10-25 22:0122899.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója VIII.

1.  Lahijan, "telekabinnal" felmentem a teaföldekre. Ezekben a kis házikókban élvezhető a környék szépsége, piknikező helyként szolgálnak.

2. Lahijan, park fenn a hegyen, a teaföldek mellett.

3. Lahijani népviselet képekben.

4.  LAHIJAN, tea múzeum, belül néhány kép után, majd lemerült az elem!

2014-10-25  21:51
    *Szigal* (22898)
    előzmény:

44. 2014-10-25 21:5122898.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója VII.

Megérkeztek az újabb képek Marika legutóbbi útjáról.

1. Ismét felteszem a térképet, hogy követni tudjuk Marikát azokra a helyekre, ahol a fotók készültek. Innen pedig Marika mesél: 

2. Mashhadból visszaröppentem Tehranba, "átnavigáltam" magam taxival a buszállomásra és elindultam Észak-Nyugatra 330 km-re RASHT-ba, közel a Kaszpi tengerhez, Európa kapujába. Estére érkeztem, ahol már "megnyiltak" az utcai étkezdék. Kerestem az "ágyamat" amit 3. próbálkozásra a Kayvan Hotelben találtam meg:-).

3. Másnap irány LAHIJAN, Rashttól 45 km keletre a tea "fővárosába". Köztéri teáskanna szobor. 

4. Teaszedők szobra Lahijanban.

2014-10-18  22:38
    *Szigal* (22864)
    előzmény:

45. 2014-10-25 21:4222897.

Igen, láttam azt a csudaszép macsekot. Emlékeztet Ernőre, de míg Ernőnek rövid tömör szőrből áll a bundája, a fényképen szereplő macsnak valószínűleg előkelő ősök is előfordulhattak a családfáján, erre a félhosszú szőréből következtetek. Persze minden macs gyönyörű és egyedi - és vannak dolgok, amiben viszont kisértetiesen hasonlítanak egymásra.

Minden nap gondolok arra, hogy jó lenne nekem egy cica - aztán elhessegetem a gondolatot.
    Igen, ugorgyunk üzemmódban vagyok. Sok a dolgom a másik lakásban, haladok a felszámolással, de még mindig sok a tennivaló. És mivel kevés a bajom, találtam mást: elhatároztam, hogy felújitom a konyhát, mert minden pillanatban félő, hogy szétesik. Minden darab más színű, máshonnan örököltem. A zsanérok lógnak, a fiókokat nem lehet kihúzni, stb. Ez pénz és szervezés! Ezzel együtt a konyha melletti kisszobából vendégszobát alakítok ki, hogy a lányomnak - ha hazajön - ne az átjárószobában kelljen aludnia hanem magára csukhassa az ajtót. Ő sajnos rosszul alszik, az a szoba csendesebb frontra néz és ott az én horkolásomat és ordítozásomat sem hallja (ilyeneket csinálok álmomban! És folyamatosan beszélek! Persze ez csak olyankor figyelhető meg, ha alszik itt valaki - bár már gondoltam rá, hogy magam mellé teszek egy hangra elinduló diktafont... igazán kiváncsi vagyok, miről beszélhetek álmomban!)
    Eddig az volt az étkező, most azt is a konyhában szeretném elhelyezni. A konyha elég kicsi, és mindegyik falán van ajtó, ablak. Szóval nem egyszerű a feladat.
    Szóval ezekkel vagyok most gondban, festőt, asztalost vagy megfelelő kész bútort keresek (nem IKEÁst, az nekem túl drága).

2014-10-25  11:42
    *Szigal* (22895)
    előzmény:
  46. 2014-10-25 16:0422896.

Érdekes lesz ez a mostani óra-átállítás. Ma éjszaka két órakor mi (Izraelben) egy órára visszük vissza az órát, ti pedig háromkor tekeritek vissza kettőre. Ez azt jelenti, hogy itteni egy órától kezdve 120 percig nálunk is ugyanannyi lesz az idő, mint nálatok, utána ismét érvényes lesz az egy óra különbség.

Jaj, ha tudnátok, hogy mennyit spekuláltam ezen, mert engem ezek a változások mindig zavarba hoznak! 

2014-10-25  11:42
    *Szigal* (22895)
    előzmény:

47. 2014-10-25 11:4222895.

Javítás: összkomfortos

Julika, végül láttad Ernő hasonmását???????

(Lásd: 25885/3. kép, illetve 22877 és 22851/4).

Nem reklamálok, csak halkan mondom, hogy mostanában ugyancsak "ugorgyunk" üzemmódban lehetsz, nem? 

Majd leestem a székről, amikor a lányom tegnap elmesélte, hogy cirkuszban voltak! Persze, nem a hagyományosban, amelyben szomorú bohócokat és még szomorúbb idomított állatokat láthatunk, hanem egy kanadaiban, amely a balett, az akrobatika és a magas szintű humor elemeivel kápráztatja el a nézőket, annyira, hogy a másfél órás előadás minden gondjukat-bajukat elfeledteti! 

Cirque Éloize.

2014-10-25  11:27
    *Szigal* (22894)
    előzmény:

48. 2014-10-25 11:2722894.

Ez volt a kisebbik szoba ablaka és a falatnyi erkélyünk - a mi időnkben még beépítetlenül, ott neveltük Pindurt és Pandurt, a két kiscsibéből lett "tojásgyárosunkat", naponta tojtak, akkor, amikor öt-tíz tojásért órákat kellett sorban állni. A férjem még összkonfortos tyúkólat is csináltatott nekik. Drága jószágok voltak. 

Most eszembe jutott Zsuzsa erkélyüvege - ez is ugyanolyan! 

2014-10-25  10:49
    *Szigal* (22893)
    előzmény: