Keresés a fórumban

Kezdjuk ujra (
52
 embernek tetszett)
Több Trend topik »
»

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

1. 2014-08-20 22:2322387.
    A "méteres fatányért" majd megmutatom, ilyet ritkán látni, csak türelem:
    2014-08-20  21:27
    tanaria (22384)
    előzmény:
  2. 2014-08-20 22:2122386.
    Békés estét kívánok!

Jut eszembe, hétfői programom  a Mesterségek Ünnepe, helyszín a Budai Vár volt, 1000 pavilon!
    Szebbnél-szebb portékák, készítettem 70 képet egyik-másikról.
    Majd a jövő héten mutatok közülük néhány különlegeset.

Ennyi 1- 1,5q közötti nőt egy helyen még soha nem láttam mint ott és mindegyik fiatal, magyar volt, nem USA!

Holnap 8:00-12:00 között  a másik lakásban kell várni a kémény ellenőröket, ott ahol SOHA nem volt kémény!
    Aztán "illa berek, nádak erek",  eltünök kb. a jövő hét közepéig.

A kürtős kalácshoz annyit, hogy 1500.- Ft-ért kínálták!
     A Váci u-ban a Molnárnál is "csak" 1000.- Ft!
    Szóval akkora az étkezdéknél a  rablás, ami engem felháborít, minden a külföldi túristáknak vannak beárazva.
    Viszont vettem nagyon fínom mézet:-) és rengeteg élményben volt részem!
    Aludjatok jól, álmodjatok szépet, jó éjszakát!  
    tanaria (22384)
    előzmény:
  3. 2014-08-20 22:1322385.
    Pedig ott kell lennie, mert a www.erdely.ma (?) honlapon erről a helyszínről beszélnek, a topikra hozott képet is onnan hoztam (22337). Ja, ha meg akarod keresni, a google is kidobja.
    Jó volt olvasni a beszámolódat, nagyon köszönöm. Mulattam azon is, hogy sorba álltál kenyérért, emlékszel, éppen a régi lakásotokkal szemben volt az a kenyérbolt, ahol annyiszor kellett sorban állnunk. Jé, most döbbenek rá, hogy csak a hely emléke maradt meg, semmi konkrét történés. 
    A gyermekkor kenyerének ízét én Gabi lányom kovászos kenyeréből kaptam vissza. Születésnapomra is sütött egyet, olyan igazi, valódi kenyér, bár itt Izraelben százféle jobbnál jobb kenyér kapható, ezek közül a diós rozskenyér a kedvencem. Gabi kenyere mégis a csúcs!
    Kürtőskalácsot is vettünk együtt négy éve, emlékszel? De nem volt olyan igazi, mint amilyent Székelyföldön sütnek. Tel-Avivban is van, de nem akarok ismét csalódni. 
    Holnap ismét utazom Timrátra, majd este jelentkezem.
    Bűn ebben az embertelen hőségben emlegetni, de őrizzétek a tüzet, kérlek.
    Jó éjszakát!

tanaria (22384)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    ,,Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre." Albert Einstein
  4. 2014-08-20 21:2722384.
    Az most már Református Iskola. A Postakertben meg csak skate-park van. Én jól körülnéztem. Vagy nem? 

Ma a 200 kilós magyarok kenyeréből kaptunk kostolót megfelelő ünnepség keretében. 
    Itt egyedül voltam. A kenyér nagyon-nagyon finom volt. A gyermekkorom ízei jöttek elő. A tegnap sütötték Szolnokon, ma hozták el és még meleg volt amikor megkaptuk. És persze az érzelmi jelentősége is ugyanolyan erős volt.
    Ez szép volt. Aztán megjött M. barátnőm, végig sétáltunk a Farkas utcán, ahol mindenféle finomság csábítgatott, de tényleg, a legkülönlegesebb házi lekvároktól a pálinkák-borokon keresztül a méteres fatányérosokig, sült csülkökig stb., stb. 
    Azon kívül könyvek, kézműves sátrak, gyönyörű mindenféle kézimunka. Szóval volt bámulni való bőven.
    Végül vettünk egy-egy kürtős kalácsot. Diósat.
    Ja, amíg a kenyérért álltunk sorban () leszakadt az ég, még jég is volt.
    Holnap egy új nap. 
    Jó éjszakát!
    2014-08-20  18:52
    *Szigal* (22383)
    előzmény:
  5. 2014-08-20 18:5222383.
    Jó estét!

Tanaria, azt hiszem félreértettél. Én arra a zeneiskolára hivatkoztam, amely a nagyposta közelében van, ahol ketten is sétáltunk. Megtaláltam az akkori képeket a zeneiskola épületéről, a mellette lévő Ferencrendiek, vagy Barátok templomáról (története a topik 4937-es hozzászólásában), illetve az ugyancsak közeli Karolina obeliszkről. Azt hiszem Posta-kertnek nevezik a helyet, másképpen Caragiale-park. 
    Csak azért pontosítok, hogy ne a Párizs utcában keresd a Holocaust-emlékművet. 
    Remélem kellemes társaságban veszel részt a rendezvényeken és be is számolsz az élményekről. 
    Amikor a Kolozsvár-környéki népi táncokról írtál, a széki táncok jutottak eszembe és Kányádi gyönyörű Fekete-piros verse, amely ugyancsak a Posta-kertet említi, a valamikori széki cselédlányok találkozó helyét. 

2014-08-20  14:40
    tanaria (22382)
    előzmény:

6. 2014-08-20 14:4022382.
    Szép az orchideád.
    Nem tudtam megnézni a műemléket, mert a volt iskolánál kerestem. Nem volt, de az iskola sem, mert református iskola lett belőle.
    Megnéztem a neten, Párizs utca 60 szám. Majd máskor nézem meg.
    Még kerestem valamit, azt sem találtam...
    Megnéztem a néptáncosokat.

Most megint megyek.
    Köszönöm, jó lesz. 
    2014-08-20  10:39
    *Szigal* (22377)
    előzmény:
  7. 2014-08-20 14:3222381.
    Nagy élvezettel kísértelek végig a bicikli túrán. Igen, gyönyörű Budapest!
    Köszönöm.
    2014-08-20  10:22
    fenci (22376)
    előzmény:
  8. 2014-08-20 14:2722380.
    Hogy be tudja illeszteni magát az a cica. :)
    2014-08-20  10:19
    *Szigal* (22375)
    előzmény:
  9. 2014-08-20 14:2522379.
    Ilyent már mutattál régebb is, de nagyon murisak!
    2014-08-20  10:04
    *Szigal* (22374)
    előzmény:
  10. 2014-08-20 10:4522378.
    Köszönöm, Fenci, most megyek és meglćtogatlak a blogodon. Azért "megyek",  mert azt nem a tableten akarom olvasni-nézegetni, hanem a nagy képernyőn. Csakis úgy érdemes! 
    2014-08-20  10:22
    fenci (22376)
    előzmény:

11. 2014-08-20 10:3922377.
    Most vettelek észre, Tanaria, és jó szórakozást kívánok!

(Tegnap estefelé már jobban éreztem magam, mára majdnem teljesen eltűntek a vertigó kellemetlen tünetei. Pontosan egy éve volt először, akkor megijedtem, de most sokkal könnyebben zajlott le. Ezzel kapcsolatban még egy érdekes véletlen is történt, majd később elmesélem.)
    1. - 2. A nagy melegben még a virágok is hamar elhervadnak, ennyi maradt a gyönyörű születésnapi csokorból. 

3. - 4. A vadonatůj orchideám viszont már a harmadik virágját bontotta ki, amely máris hátat fordít a két elsőnek. 

További kellemes ünneplést!

2014-08-20  09:52
    tanaria (22373)
    előzmény:

12. 2014-08-20 10:2222376.
    Nos, nekem sincs időm egy nap alatt végigolvasni egy regényt, ezért állandóan vissza kellett lapoznom, hogy akkor most ki kicsoda, micsoda, hogy is van ez?
    ...
    Tegnap, vegigbringáztuk Budapest utolsó előtti utcájából, a Clark Ádám térig az ünnepi helyszineket. Hogy egészen aktuális legyen ma ezeket az ünnepi képeket pakoltam fel, szeretettel a lélekben magyaroknak külföldön, -re.
    *Szigal* (22374)
    előzmény:
  13. 2014-08-20 10:1922375.
    1. Lemaradt egy kaktuszos tájkép. >>>>
    2. A lángvirágfa még mindig szép, akár egy negyvenes-ötvenes nő...
    3. És a yukkafa is.
    4. Az egyik ablakcica a sziklák árnyékában.
    (Csupán az egzotikum kedvéért.)
    *Szigal* (22374)
    előzmény:

14. 2014-08-20 10:0422374.
    Jó reggelt és kellemes ünnepet!

Szeretettel üdvözlöm a hűségeseket és ígérem, hogy napirendre olvasom végre a Fenci-blogot is, ott maradtam valahol  az amerikai sziklák között. -:(((((

A z egyik Frei-könyvet egyszer kézbe vettem, de úgy emlékszem, hogy túl bonyolult volt, összegabalyodtak és érthetetlenné váltak a cselekmény szálai, valószínű azért, amit Fenci is említ: nem élünk ott, nem követhettük mindig az aktuálpolitika bonyodalmait. 

Az is lehet, Tanaria, hogy számodra érdekes lesz...

Az elmúlt napokban láttam a közeli kaktuszok gyümölcseit; mintha néhány tüskéstalpú ördög mutogatta volna a lábujjait. -:))))
    2014-08-20  08:50
    fenci (22372)
    előzmény:

15. 2014-08-20 09:5222373.
    Szép napot!
    Köszönöm, Fenci. Akkor választok mást. Csíkszeredában egy taxisofőr olvasta, nagy lelkesedéssel beszélt róla. De akkor, lehet nem nekem való.

Most a néptánc Kolozsvár környéki bemutatójára megyek.
    Megnézem a Holokauszt emlékművet is.

Itt szép az idő, most 20 fok van.
    2014-08-20  08:50
    fenci (22372)
    előzmény:
  16. 2014-08-20 08:5022372.
    Jó reggelt! Mintha dézsából öntenék ... csak annyira esik ma reggel. Csak most tudom igazán értékelni a tegnapi 54 kmes Budapest túránkat. A zászlófelvonást is láttuk élőben és a himnuszt is elhúzta a katonazenekar. A férjem pedig az új gépét próbálva, sok képet készitett. ( Ennyi fotó és mind rőlam, nem is emlékszem, hogy készült-e valaha.) 

Tanaria, a Frei trilógia a polcomon, de ha nem vagy tisztában a magyarországi politikával, élvezhetetlen a könyv. De, ez csak egy vélemény, az enyém. Érdekes, de bonyolult nagyon. Ha közelebb lennél, kölcsönadnám :)

2014-08-19  19:43
    tanaria (22371)
    előzmény:
  17. 2014-08-19 19:4322371.
    Szomorú a helyzet. 

Jó, majd igyekszem. Ma nem volt semmi érdekes. Valami könyveket rendeltem meg.

Apropó, valaki olvasta Frei Tamás trilógiáját? Úgy hallottam érdekes. Vajon megvegyem?
    2014-08-19  18:20
    *Szigal* (22367)
    előzmény:
  18. 2014-08-19 19:3322369.
    Az a 3-4-es cica gyönyörű!
    2014-08-19  14:41
    *Szigal* (22365)
    előzmény:
  19. 2014-08-19 19:2922368.
    Nem, de ígérem, holnap megnézem.

Húú, beégtem nagyon, mert azt hittem, hogy csigolyát jelent. (vertebra)

2014-08-19  13:33
    *Szigal* (22362)
    előzmény:
  20. 2014-08-19 18:2022367.
    Köszönöm Tanaria, a kicsit részletesebb összegezést, de a magyar napokról remélem többet mesélsz. Nézd el nekem, hogy ilyen követelőző vagyok, csak tudod, érdekelne...

Nálunk megint bonyolódik a helyzet. A terroristákkal nem lenne szabad tárgyalni, még közvetítőkön keresztül sem. A sajátjaikat is csőbe húzták, mármint Mahmud Ábbászt, a Palesztin Önkormányzat nyugati parti (Transzjordánia) elnökét, akit a Chámász szintén "semlegesíteni" szándékozott. Ennyit dióhéjban. Azt hiszem, hogy most nyolcadik, vagy kilencedik alkalommal szegték meg a tűzszünetet. 

Elnézést, nem volt szándékomban dramatizálni, de ez van. Persze, minden változhat.
    2014-08-19  11:45
    tanaria (22360)
    előzmény:

21. 2014-08-19 14:5122366.
    1. - 2. Miki-cicánk a nappali szellős ablakában vészeli át ezeket a forró napokat. 

3. - 4. Picurka is öregecske, kilenc és fél éves, és már nemigen ďíjazza, ha játszunk vele. Ő viszont egy igazán beszédes cica, és az utolsó szó mindig az övé. Azért kicsit szégyellem magam ezért a két képért...
    2014-08-19  14:41
    *Szigal* (22365)
    előzmény:

22. 2014-08-19 14:4122365.
    1. - 2. Itt már jóllakottan, Kriszti nyugati ablakában pihenik fáradalmaikat, de én rájuk ijesztettem...

3. - 4. Őkegyelme pedig jó ismerős, a negyed vásárló utcájában szoktunk találkozni. 
    2014-08-19  14:33
    *Szigal* (22364)
    előzmény:

23. 2014-08-19 14:3322364.
    Már meséltem, hogy a mi házunk teraszosan, azaz egy domb oldalába épült, a bejárata egy hídon keresztül a nyolcemeletes épület "derekánál" van, négy emelet fölötte és négy alatta. Mi a minusz harmadikon lakunk, de a lakásunknak az említett híd alatti része tulajdonképpen földszint - azaz a hátsó szoba, a Krisztié, keletre és nyugatra nyíló szembe-ablakokkal, illetve a konyha folytatásában lévő mosókonyha déli irányú aklakával van a földszinten, míg a lakás első része másfél és egy emelet magasságában, keleti és északi oldalon.
    A mosókonyha ablakának külső párkánya egyik etetőhelye az általunk istápolt cicáknak. Őket nevezem ablakcicáknak. Ezek a mostani képeken egy alomból való gyönyörűségek, a maguk egzisztenciális küzdelmében. Hárman vannak, de öregebbek is járnak ide. Nagyon szeretem őket

!

2014-08-19  13:52
    *Szigal* (22363)
    előzmény:

24. 2014-08-19 13:5222363.
    Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál. Nagyon érdekes feladat ez a felszámolás, hasonlít az én mostani munkámhoz, mi is sok hasonló kincset találunk. Egy része ezeknek majd a cfáti můzeumba megy. Te nem gondoltál ilyesmire? Például a dedikált könyvek és a nagyon régi iratok tekintetében?
    A szarvasi tábor is érdekesnek ígérkezik és nagyon szeretném ha be is számolnál róla. Ugye megteszed? 
    Nekem nagyon kedves emlékem marad a szarvasi Arboretumba tett látogatásunk, ősszel, valamikor 2000-ben. Azokat a csodálatos színeket még most is látom lelki szemeimmel.
    Kellemes időtöltést a kislányoddal!
    Küldöm a cicákat is. 

2014-08-19  11:47
    ny62 (22361)
    előzmény:

25. 2014-08-19 13:3322362.
    Nem fáj most semmi, illetve nem jobban, mint tegnap, csak szédülök, de nagyon. Tudod, a vertigo a belső fülben előforduló üzemzavar, inkább kellemetlen és kimondottan előkelő.

Mesélj még, jó?

A Holocaust-emlékművet láttad már? Írtam róla, sőt a fotóját is feltettem, ott van a Zeneiskola előtti téren, ahol együtt is sétáltunk.

2014-08-19  11:12
    *Szigal* (22359)
    előzmény:

26. 2014-08-19 11:4722361.
    Szia Ibikém és mindenki!
    Mivel is foglalkozom? Még mindig sok tenni- és intéznivalót ad a barátnőmtől örökölt lakás és ügyintézés, egyebek... rengeteg a felszámolnivaló ingóság, papirok, apróságok amiket kidobni sajnálok, megtartani helyhiány miatt nem tudok... amit lehetett, elajándékoztam, jótékonysági szervezetnek, rászoruló barátoknak. Most a papirok selejtezésénél tartok, és mivel nem mindennapi család volt, nem könnyű... ált isk. bizonyítvány 1800-as kezdetű évvel, diploma, iratok, újságkivágatok,  nem folytatom. Ízléssel és hozzáértéssel válogatott könyvtár, sok dedikált kötettel.
    Aztán: itthon van a gyerek, igyekszem minél többet vele lenni (nekem csak gyerek marad...)
    Folytatódik (és ez már mindig így lesz) a TMK (tervszerú megelőző karbantartás, így hívták nálunk a mühelyt), vagyis dokitól dokiig kell menni hol kontrollra, hol gyógyszert iratni, és ez mindig kezdődik újra előlről (pedig jól el is vagyok némelyikkel maradva...)
    Cicák? Mindenféle cicák miindig is érdekeltek és érdekelni fognak!

Ma végre visszaszerelték a gázórát. Kb. egy hete folyik a házunkban a vezetékek cseréje, nem volt gáz, gyümölcsnapokat tartottam. Most már csak a helyreállítás van hátra, kőnűveseket és festőt várok. Lehet végre főzni is!
    Hát így valahogy telnek a napok, hetek, hónapok.
    A hó végén pár napra megyek Szarvasra, a senior táborba. Pár éve kedves szokásuk, hogy elő- utószezonban elviszik az öregeket pár napra oda. Kellemes kikapcsolódás volt eddig, és remélem most is az lesz. Majd beszámolok róla!
    Szép napot továbbra is!
    2014-08-18  22:14
    *Szigal* (22356)
    előzmény:
  27. 2014-08-19 11:4522360.
    Jaj, úgy sajnálom, hogy megint fájsz. Légy szíves, ne nyújtózkodj!!!
    Mondtam, voltunk gombászni. Sütöttünk rablópecsenyét.  A nagy kánikulában a Mall-okban voltunk. Gergő azt nagyon élvezte, Csíkban még mozgólépcső sincs. Azon is sokat szórakozott. Betévedtünk egy frissen nyílt legós üzletbe. Ott is extázisba volt. Szóval, én élveztem, hogy ő mennyire élvezi.
    Strandon nem voltunk.
    Most itt magyar napok vannak rengeteg program, rendezvény. Úgyhogy hagylak benneteket.
    2014-08-19  11:12
    *Szigal* (22359)
    előzmény:
  28. 2014-08-19 11:1222359.
    Szervusztok!
    Tanaria, téged se lehetne bőbeszédűséggel vádolni! 

Igaz, említetted a Fellegvárt és a Belvárost, mint földrajzi helyeket, de az élmények leírását hiába keresem. Strandolásról is volt szó, de konkrét helyet se említettél, beszélgetésekről se írsz, pedig ha tudnád mennyire vártam...
    És gondolom, hogy rajtam kívül, más is. 

Persze, ha nem akarsz, vagy nincs kedved erről írni, én elfogadom...

Ma reggel óta megint kínoz a vertigo, nem másért mondom, csak olyan előkelő! Fekszem, mert ülni se tudok, de amikor a magasan lévő növényeimet mégis megöntöztem, kicsit megijedtem a vakmerőségemtől. 

A munkám pedig remélem, hogy megvár. 

További kellemes napot! 7

2014-08-19  09:56
    tanaria (22358)
    előzmény:

29. 2014-08-19 09:5622358.
    Mindenkinek szép napot!

Most néztem meg a képeket. Szép utazást adtál nekünk újra sok szép útrészlettel és virággal. Jó az önárny kép.

Nagyon jó volt Gergővel az együttlét. Úgy emlékszem leírtam merre járkáltunk. Élveztem minden percét a vele töltött időnek.
  30. 2014-08-18 22:3022357.
    Na végre! Amúgy Tanaria, láttad az önárnyképemet, hogy a többit már ne is említsem?
    És de jó lenne, ha arról a "szép, gazdag hétről, ami a hátatok mögött van" némi részleteket is olvashatnánk!
    El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az a titkos intéznivaló, de máris drukkolok, hogy sikerüljön!

Már nagyon késő van, ma sokat dolgoztam, szenvedtem a melegtől, kezelésen is voltam, megérdemlem hát a pihenést. 
    Jó éjszakát! 
    2014-08-18  21:34
    tanaria (22355)
    előzmény:

31. 2014-08-18 22:1422356.
    Szia, Julika, tennivaló itt is akad, az idő is ugyanúgy rohan, és a lustaság, hm... a lustaság??? Nem hinném, hogy jellemző lenne rád. Mivel foglalkozol mostanában? 
    Van egy új cicasorozatom, az én két aranyosomról, ablakcicákról, sőt egy szépséges újabb ismerősről is, szeretnéd látni?
    2014-08-18  21:02
    ny62 (22354)
    előzmény:

32. 2014-08-18 21:3422355.
    Szép estét!

Jelenetem, most már itt vagyok.

Gergelyt ma este vitték el.

Mindennap tekeregtünk, mikor itthon voltunk, ő gépezett, én főztem. Szép, gazdag hét van a hátunk mögött.
    Most jól kipihenjük magunkat, kb egy hét múlva jön Janka. Nagyon várom, de úgy látom Édesanyámat megviseli minden változás.
    Közben a héten egy csomó elintézni való vár rám. Drukkoljatok, hogy sikerüljön, mert jó kis havi jövedelmet eredményezhet.
    2014-08-17  22:26
    *Szigal* (22351)
    előzmény:
  33. 2014-08-18 21:0222354.
    Hát persze hogy minden rendben, csak sok a tennivaló és kevés az idő - na meg az eredendő lustaság :-(
    2014-08-18  20:44
    *Szigal* (22353)
    előzmény:
  34. 2014-08-18 20:4422353.
    Jó estét, Neked is Zsuzsa és sok sikert a szórólapokhoz!

Ezt a Kertész körüli műbalhét már figyelgetem egy-két napja, újabb elterelő hadműveletnek tűnik, én inkább azt szeretném, ha nem venné át, de tényleg az ő személyes ügye. 

Nagyon várom a beszámolóidat, mindig érdekesek és kitűnő hátteret jelentenek a kevésbé cenzurázott sajtóhíreknek - Neked köszönhetően teljes lesz a kép. Ezért külön köszönet jár Neked!

Azért egy kicsit aggódom, többen és érthetetlenül már napok óta hiányoznak... Minden rendben, lányok?
    2014-08-18  15:28
    visszatérő (22352)
    előzmény:

35. 2014-08-18 15:2822352.
    Tényleg kicsit kiruccantunk a szigetről a való világba és nálam ez az állapot október 13-án reggelig tart majd.

a mai napi feladatokból a délelőttieket elvégeztem már, a két lányom által rám osztottakat utána, most kicsit pihenek, mert 2000 db szórólap vár rám az előszobába, hogy juttassam el őket 20-án estig a rendeltetési helyükre. Holnap hajnalban kezdem, aztán  délelőtt  kerületi ünnepség.
    az imént elolvastam az ünnep alkalmából kitüntetettek névsorának az elejét. örömömre felfedeztem benne Huszti Péter szinművészt is. De az egyik legmagasabb állami kitüntetésben részesül Rubik Ernő és Kertész Imre is. az utóbbi kitüntetése körül kibontakozott vita, cikkháború méltatlan a kitüntetett életművéhez. Az meg saját magánügye, hogy elfogadja-e a kitüntetést, vagy sem, ezt nem népszavazás dönti el.

Néha azért majd beszámolok az eseményekről! De ha fáradt vagyok és géphez ülök, akkor tuti elolvasom mi történt veletek.
    2014-08-17  22:26
    *Szigal* (22351)
    előzmény:
  36. 2014-08-17 22:2622351.
    Jó estét, lakatlan sziget!

Nem akartam, hogy egyetlen bejegyzés nélkül múljon el a napunk, bár úgy látom, ez már csak nekem fontos. 
    Nincs semmi különösebb mondanivalóm, de talán mégis? 
    Péntek délután vártam, hogy hozzák a cicaeledelt, és várakozás közben bekapcsoltam a tévét, éppen a Kívánságkosár volt műsoron. Egyszer csak hallom, hogy Hubai Gruber Miklós üzen az "anyóskájának" (pontosan így!), és  84. születésnapjára küldi a dalt.
    Egriani, Neked köszönhető, hogy már jó ismerősként, barátként gondolhattam rá, és egész délután az utánozhatatlanul kedves és szép stílusú írásait olvasgattam a neten. 
    Közben arra gondoltam, hogy mennyi mindent kaptam én Tőletek!

Most pedig: jó éjszakát!

37. 2014-08-16 13:0722350.
    Semmi ejnye-bejnye, hiszen egyiket sem tartom, es sohasem tartottuk, valószínű azért, mert tůl közel voltak a születésnapomhoz és azért jóból is megárt a sok! 
    Csak az Erzsébet és Imre napokat tartottuk, a szüleim nevenapját, azokat is inkább a rokonok kedvéért, mert a tágabb családban azért volt némi hagyományőrzés. A testvéreimnek és nekem csak egy-egy "Boldog névnapot" járt ki, semmi egyéb...
    2014-08-16  12:28
    visszatérő (22349)
    előzmény:

38. 2014-08-16 12:2822349.
    Köszönöm a képzést, ezek szerint, az hogy melyik névnapot választod ki magadnak a sok közül, az függ attól, hogy milyen kulturában élüsz, a szüleid melyik napon köszöntöttek, vagy ki volt az akiről a nevedet kaptad, ha persze, van olyan mázlid, hogy az egy nevezetes szent volt!

Számomra most a lényeg az, hogy tudatlanságom okán sem Ibolyaként, sem Máriaként nem köszöntöttelek fel. Ejnye-bejnye!

2014-08-16  10:19
    *Szigal* (22348)
    előzmény:
  39. 2014-08-16 10:1922348.
    Ezzel az előbbi széttört mondattal ismét rájöttem valamire. Jaj de jó! Véletlenül megváltoztattam ugyanis a betű nagyságát.

Ennyi sikerélmény után, hadd kívánjak Nektek az enyémhez hasonló szép napot!
    2014-08-16  10:12
    *Szigal* (22347)
    előzmény:

40. 2014-08-16 10:1222347.
    Persze, hogy vannak ékezetek. Kicsit macerás
    , de fog ez menni!

Arról már letettem ugyanis, hogy az Ügyfélkaputól segítséget kapjak. Hurrá, éljen a kíváncsiság! Megvagyunk mi nélkülük is. 

Ugye, milyen kevés kell a boldogsághoz?
    2014-08-16  08:31
    *Szigal* (22346)
    előzmény:

41. 2014-08-16 08:3122346.
    Vegul meg egy foto, a napkelte utan, amint a szoba belseje fele fordultam, es igy lett belole, no nem onarc-, hanem onarnykep! 
    2014-08-16  08:27
    *Szigal* (22345)
    előzmény:

42. 2014-08-16 08:2722345.
    Javitas: Ilosvai Selymes Peter nem enekolto, hanem enekkolto volt. Persze a megfelelo ekezetekkel, amelyek hianya nagyon zavar, de megoldom.
    A forro, nagyon paras, szinte gozos hajnal kepeivel folytatom.
    2014-08-16  08:15
    *Szigal* (22344)
    előzmény:

43. 2014-08-16 08:1522344.
    Jo reggelt!
    Mosollyal kezdem a napot - Neked koszonhetem, Visszatero-Zsuzsa! ♡♡♡ 
    Nem is ertunk hozza igazan, sot, en sem unneplem, boven eleg a szuletesnap - meg sok is! -:))))))

Kulonben a szuletesnapomnak koszonhetem a Maria nevet, mert ket nappal a nagy esemeny utan Nagyboldogasszony napja kovetkezett, ez pedig 
    a foleg romanok es reszben magyarok lakta szulovarosomban az ev egyik legnagyobb unnepe volt az ortodox vallasuak szamara, egesz nap zugtak a harangok, mindenki unneplobe vagta magat, gondolom, hogy edesapam ezert is jelentett be az anyakonyvi hivatalnal ezen a neven, pedig Ibolya nevben egyeztek meg anyuval. Persze a nok dontik el a vilag sorsat, igy en foleg Ibolyakent eltem az eletemet, ebbol lett a nickem is: Ibolya = Szigal, Szigalit.

Igy tortenik tehat, hogy engem legalabb haromszor koszontenek: augusztus 15-en (Nagyboldogasszony), szeptember 8-an (Kisasszony napjan = Kisboldogasszony) es szeptember 12-en, Maria nevenapjan (festum nominis Beatae Mariae Virginis) a romai egyhaz naptara szerint.

Miutan egy 1987-ben, az RTV - Minerva kiadasaban megjelent konyv (Szilagyi Ferenc: Sokfele neveknek magyarazatja) muvelt ki engem ennyire, hadd idezzek ket sort ugyanonnan, Ilosvai Selymes Peter XVI. szazadi enekolto szavait:

"Jezus Krisztusnak szent anyja szuz Maria vala,

Keserusegnek tengerit neve jedzi vala..." - ugyanis a keseru jelentesu 'mira' (ma'r) heber szoval hozzak kapcsolatba a nev eredeti formajat, a Mirjam valtozatot. 

Neked koszonhetem Zsuzsa, hogy ezt a konyvet evek utan ismet a kezembe vettem. ♡

Raadasul egy csodalatos Kosztolanyi verset is idez a konyv szerzoje, cime: Ropima es meg egy nagyon szepet Vaci Mihalytol: Ave Maria. 

No en aztan jol elkalandoztam, ugye?
    2014-08-16  07:04
    visszatérő (22343)
    előzmény:

44. 2014-08-16 07:0422343.
    Kedves ehhez is értő barátnőim!

Mindig azt hittem, hogy a Máriák zöme szeptember 12-én ünnepli a nvnapját, most kezdek rájönni - általatok is - hogy ez a névnap ügy bonyolultabb, mint gondolnám, de zsidó-ateista neveltetésem miatt gőzőm sincs erről, hogy mikor, kit kell köszönteni. Hosszú munkában töltött éveim során a közvetlen munkatársaim névnapját mindig megünnepeltük közösen, de ha valakinek sok nap jutott a naptárban, akkor miért pont akkor, mikor ünnepeltük.

Mi a családban szülinapokat ünneplünk, meg a kerek házassági évfordulókat, pl. a szüleim 50. házassági évfordulóját hajdan.

Mikor még dolgoztam a névnapomra februárba csomó drága pénzért sokan (anyagi erejükön is túl) vettek nekem virágot, megköszöntem szépen, de nem értettem soha, hogy miért nem augusztusban teszik, amikor a pénz tör edékéért is megtehetnék?
    2014-08-15  19:35
    *Szigal* (22342)
    előzmény:
  45. 2014-08-15 19:3522342.
    Mar szinte kikapcsoltam ezt a kis akarmit, es ugy nez ki, hogy valamit elfelejtettem. 

Koszonom a nevnapi udvozletet, lam, milyen jo, ha az embernek egy-ket neve van! 
    2014-08-15  17:10
    tanaria (22336)
    előzmény:

46. 2014-08-15 19:2922341.
    Ma reggel aztan ujabb szaunara ebredtunk: reggel hatkor 28 fok volt, 84%-os paratartalommal, amely eleve 34 fokos hosegerzetet jelent. Nem mentem sehova, itthon szenvedtem csendben, de meg mindig nem akarom a legkondicionalast, nem kell, egeszsegtelen es veszelyes. 
    Majd holnap jelentkezem, legyen szep estetek!
    2014-08-15  19:22
    *Szigal* (22340)
    előzmény:

47. 2014-08-15 19:2222340.
    Munka utan, amely a tegnap is erdekes, lenyugozo volt, Y. leszallitott a foutra, onnan pedig ismet busszal utaztam hazafele.
    1. Mikozben a buszra vartam, a mogottem levo mezot nezegettem, illetve a szorvanyosan novogeto, erdekes alakzatu fakat.
    2. A fout folott egy hires temeto van: Nahalal temetoje, sok hires es kevesbe hires ember nyugszik benne: a legendas hadseregtabornok Mose Dajan, Izrael eddig egyetlen urhajosa Ilan Ramon, pilota fia, Aszaf Ramon es meg sokan masok. Tegnap este valakit temettek, vagy megemlekezest tartottak, mert a temetobe vezeto ut tele volt autokkal, sok-sok autoval, amint a kepen is lathato.
    3. - 4. Aztan szembe utaztunk a paras alkonyattal...
    2014-08-15  18:37
    *Szigal* (22338)
    előzmény:

48. 2014-08-15 18:4722339.
    Ujabb jatek: utazas kozben, autobuszbol latni es lattatni a szepsegeket.

1. - 2. A feher bougainvillea a kedvencem, gyonyoru, tisztasagot sugaroz, de mas szinuekkel is megelegszem.
    3. - 4. Ez a fatyolos levelzetu noveny apro sarga viragokat nyit, am viragzas utan is dekorativ.
    2014-08-15  18:37
    *Szigal* (22338)
    előzmény: