Keresés a fórumban

Kezdjuk ujra (
58
 embernek tetszett)
Több Trend topik »
»

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

1. 2014-10-22 17:1322879.

Kedves Barátnőim!

Van még pár hónapunk arra, hogy kis közösségünk magyar része, ha csak nincs nagy mobilizálható magánvagyona, kiszálljon ebből a fórumból és minden internetes tevékenységből, mert a regnáló kormány olyan mértékű adót vet ki az internet használókra 2015-től, ami sokunk számára megfizethetetlen lesz. Számomra biztos.

Ma még mindenki,aki magánember, szakember az tiltakozik szóban és szerveződnek tüntetések is, de mivel a költségvetés olyan törvény, ami ellen a gyülekezési törvény szerint nem lehet tüntetni, ez a dolog hamvába holt, mint rengeteg minden itthon.

Nagyon fogom sajnálni, mert elvesztem a szinte órára kész információhoz jutás lehetőségét, a skype-it, ami a költség kimélő élőbeszéd lehetősége számomra (és ha végképp beszorulok a lakás négy fala közé, akkor ez lehetett volna az egyetlen), nem fogom látni többet a nem velem élő családtagjaim fényképeit, életeseményeit, csak akkor, ha a meglévő bevételem, magyarul nyugdijam, hatalmas hányadát nem tudom majd erre fordítani. Több nyugdijas társammal együtt elveszítem az internetes vásárlás, élelmiszer házhozszállitás lehetőségét is, pedig ez egyedül élő ember számára szinte az egyetlen lehetőség fizikai ereje kiváltására. Ugy fogunk élni, mint a börtönben a rabok, de lehet, hogy ők jobban, mert az ő terheiket mi fizetjük az adónkból.

Bocsánat, hogy belerondítok a béke szigetében, én aki valódi "szigetlakó" vagyok, de felmértem a várható veszteségeket és ez most a gyászbeszéd. 2015. január 1-től a regnáló kormány kiírta a magyar társadalmat a technikai fejlődésből. A gyerekek számára az információhoz jutás korlátozása a röghözkötést, a társadalmi esélyegyenlőtlenség növekedését biztosítja. Lesz pár ezer kiválasztott család, akik mindent birtokolnak, anyagi javaik révén és lesz a páriák kasztja. Lehet találgatni, hogy a magyar átlagnyugdijas melyik kasztba tartozik!

2014-10-22  14:33
    egriani (22878)
    előzmény:
  2. 2014-10-22 14:3322878.

Nagyon Köszönöm !

"Köszönöm Nektek kik ismertek, 
    hogy rám is figyeltek.
    Hogy a lelketekből 
    egy darabot ide tettetek.
    Szebb tőle a napom, 
    és jobb a lelkemnek.
    Hogy ti mind körülvesztek engemet.
    Mondhatnék bármit, milyen az élet,
    Míg ennyi ember szívében van fény.
    Addig sosem hal meg a remény."

2014-10-22  07:51
    *Szigal* (22875)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    egriani
  3. 2014-10-22 08:4222877.

Julika, most lelepleztelek! Ha visszaolvastál volna kicsit - nyilvánvaló, hogy nem tetted -, felfedezted volna a 22851-es bejegyzés negyedik képét, amely Neked szólt, mint Ernő-cica valamikori őrzőjének. Megnézed? Te jutottál eszembe, amikor megláttam őkelmét, vagyis inkább az alteregóját (cicákra hogy' kellene ezt mondani, talán altercat?) de három napig gondolkoztam a nevén - aztán egyszer csak beugrott az "Ernő"! 

Tegnap Jeruzsálemben jártam, a kormányzati negyedben, majd Kirját Mose környékén. Képek természetesen készültek, sőt egy nagyon érdekes felfedezés is történt, de ma megint kemény munkanap van, indulok Timrátra. 

Szép napot kívánok annak, aki olvas bennünket, aki meg ír, annak még szebbet! 

2014-10-21  15:30
    ny62 (22874)
    előzmény:

,,Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre." Albert Einstein
  4. 2014-10-22 08:3122876.

Visszatérő-Zsuzsa, én is gyakran emlékezem arra délutánra, olyan harmonikus, kiegyensúlyozott, jó hangulatú találkozás volt. Hatan voltunk, de már csak négyen vagyunk. Vigyázzunk egymásra. 

Tegnap (is) sokat gondoltam Eszterre, találkozásainkra, gyakori beszélgetéseinkre, kedvességére, jóságára. Szeretném tudni, mi van a lányaival, unokáival, anyukájával. Amikor még Eszter élt, szinte családtagjaimnak éreztem mindannyiukat. Talán egyszer majd jelentkezik valamelyikük.

Remélem, hogy kellemesen telik az ünnepetek. Majd gyere és mesélj. 

2014-10-21  11:27
    visszatérő (22873)
    előzmény:

5. 2014-10-22 07:5122875.

Jó reggelt!

Ma is jeles nap van: Egriani születésnapja. 

A lelegeslegeslegeslegjobbakat kívánom Neki és Családjának, erősítő öleléssel, és néhány szál virtuális virággal. No meg cseppet sem elhanyagolható módon: sok-sok szeretettel. 

Csendben arra kérem, hogy azért ne feledkezzék meg rólunk sem…

1. - 2. Egriani talán három év előtti tortakölteménye

3. - 4. és a virtuális virágok. 

ISTEN ÉLTESSEN BENNETEKET, ANIKA!

2014-10-21  15:30
    ny62 (22874)
    előzmény:

6. 2014-10-21 15:3022874.

Már kisütött a nap - de alighanem tényleg itt van az ősz, itt van újra. A héten fagy is, extra hidegfront is lehetséges szerdától - ha hinni lehet a meteorológusoknak. Hátam közepére sem kívánom :-(

Igen, gyakran gondolok arra a kellemes délutánra én is. És sokat gondolok Eszterre is, és mindnyájukra odaát...

2014-10-21  11:27
    visszatérő (22873)
    előzmény:
  7. 2014-10-21 11:2722873.

A héten jártam a Szent László utcában és gondoltam Eszterre, vajon a szépen felújított házban most ki élhet. Emlékeztek, hogy milyen kellemes délutánt töltöttünk nála közösen?

Mindig jólesik rá emlékezni.

Más: itthon vigasztalanul esik az eső, de nincs hideg még szerencsére. A három napos hosszú hétvégére nem terveztünk semmit, időjárás függő, majd kialakul.

2014-10-21  06:50
    *Szigal* (22872)
    előzmény:
  8. 2014-10-21 06:5022872.

A mi drága topikindítónk emlékére, aki ma két éve ment el közülünk. 

Az orchidea az Eszteré volt és Ő is fényképezte… valamikor, Ervintől kapta.

Nyugodjanak békében. 

2010-01-19  16:10
    kriszmam (1)
    előzmény:

9. 2014-10-20 07:3622871.

Jó reggelt!

Gyönyörű, vihar utáni, csendes, tiszta reggelre ébredtem. 

Merre járnak a hűségesek? Tanaria talán már le is szállt ott, a ködös Albionban. Tudjátok honnan jön ez az ókorban használatos neve Angliának? Megnéztem: Dover fehér szikláiról. >>>>

Folytatom a hetet, ma a nyomdában leszek, a nap több órájában, aztán a a tengerparton egy másik munkatalálkozón. Holnap Jeruzsálem, holnapután Timrát, csütörtökön Holon és talán este Herzlia? Pörög a hét. Bár a topik is követhetné…

Alsórákosi-Marika, sok sikert a megbeszélésekhez!

Zsuzsa, kicsit bővebben? 

Jó hétkezdetet kívánok és hasonlóan jó napokat!

2014-10-19  14:28
    Alsórákosi (22869)
    előzmény:

10. 2014-10-19 21:2722870.

Jó estét!  

Mozgalmas nap volt ma, minden terv szerint ment, még a fodrászhoz is eljutottam. Esőt jósoltak, vittem ernyőt magammal, végül a búra alól csodáltam, ahogy ömlött, csorgott, zuhogott. Mire végeztem, az eső is elállt. Hazaérve nekiestem a klaviatúrának, két óra alatt befejeztem egy elég nagy munkát - egyszerűen jól ment. Pedig reggel fejfájással ébredtem, biztos a frontbetörés miatt. Nem volt időm rá, szerencsére. Jól kezdődött a hetem. Remélem, így is folytatódik.

Marika, küldesz még képeket? Alig várom a folytatást.

2014-10-19  14:28
    Alsórákosi (22869)
    előzmény:

11. 2014-10-19 14:2822869.

Köszönöm szépen. Kedden jelentkezem be a Nagykövet úrhoz és azt követően kérek időpontot, de hívlak még ma.

Most főzni kell, ha enni is akarok éhes vagyok!!!!!!

2014-10-19  07:39
    visszatérő (22865)
    előzmény:
  12. 2014-10-19 14:2422868.

Szervusztok!

Igazad van, ez valóban Hárun-ar-Rasíd (763-809) "meseországa". Tous-ban van a sírja, közel Mashhadhoz, de nem volt időm oda elmenni.

A fűszer üzleteknek, illetve nekem az a "szépség hibám", hogy nem tudom mi micsoda, mire való, azonkívül, hogy megcsodálom. 

2014-10-19  07:42
    visszatérő (22866)
    előzmény:
  13. 2014-10-19 08:5822867.

Jó reggelt!

Valóban különlegesen szép világba kalauzolt bennünket Alsórákosi-Marika, öröm volt nézegetni a képeit és elhelyezni azokat a térképen. Jó meglátás Zsuzsa, hogy a mi barátnőnk a 21. századi ezeregyéjszaka helyszíneire látogatott. Nem is csodálom, hogy megismételte előző kirándulását, sőt "bővítette" azt! 

Nagyon elhanyagoltam (-tuk?) a mi kislányunkat, Fencit, pedig az ő blogján is szebbnél szebb helyeket csodálhatunk meg. Gratulálok Fenci!

Ha időtök engedi, érdemes elmélyedni az eseményekben, magasröptű gondolatokban, versekben és a csodálatosan szép képekben. Színessé tette a tegnapomat. ITT!

Ahogyan Marika, és kettejüknek köszönhetően röpke órák alatt a világ két - innen és egymástól - nagyon távoli pontjain járhattam! 

Hosszú a mai tennivalóim listája. Máris indulok. Kellemes, szép vasárnapot!

2014-10-19  07:42
    visszatérő (22866)
    előzmény:

14. 2014-10-19 07:4222866.

Teljesen lenyűgöznek a képeid, olyan, mint az ezereregy éjszaka meséi huszonegyedik századi változata. De, ahogy elnézem ott élni (is) nehéz lehet.

Imádom a keleti fűszerüzleteket, meg az illatukat is.

2014-10-18  22:38
    *Szigal* (22864)
    előzmény:
  15. 2014-10-19 07:3922865.

Hivj fel és megmondom, de az önkormányzat honlapján is kérhetsz tőle időpontot, de van oldala a facen is!

2014-10-18  18:08
    Alsórákosi (22855)
    előzmény:
  16. 2014-10-18 22:3822864.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója VI.

1. Mashhad, repülőtéri váróterem.

2. Mashhadból Tehranba a Zagros Air vitt. "Különleges" utasként azonnal "előléptem" az első sorba, magyar utassal még nem találkozott a személyzet. Kínálás azonnal, amit nem fogadhattam el, majd az ételosztás után kezembe nyomtak egy pohár kávét, amit nem utasíthattam vissza. A crow különleges égi felvételeket mutatott a mobiljáról.

3. A repülőgép stemélyzete: A kislány 21, a fiatalember 30 éves.

Szigál: Várom a továbbiakat, és köszönöm a nagyon érdekes utazást. 

Jó éjszakát! 

2014-10-18  22:29
    *Szigal* (22863)
    előzmény:

17. 2014-10-18 22:2922863.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója V.

1. Mashhad, mosogatás a parki piknik után.

2. Együtt a család. Itt nem szabad a fűre települni mint Esfahanban és környékén.

3. Sajnos nem tudtam meg, hogyan került a magyaros blúz a kislányra!

4. Búcsúzás Mashhadtól, repülőtér.

2014-10-18  22:23
    *Szigal* (22862)
    előzmény:

18. 2014-10-18 22:2322862.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója IV.

1. Mashhad, Hotel Abbasi, itt laktam pár napig, fürdőszoba.

2. KANG, hegyi falu, a házak tetején van az utca. Mashhadtól kb. 50 km-re.

3. KANG, hegyi falu.

4. Mashhad-Kang közötti út melletti pihenő-vendéglátó hely.

2014-10-18  22:16
    *Szigal* (22861)
    előzmény:

19. 2014-10-18 22:1622861.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója III. 

1. Mashhad-Tabriz: Női ruhaüzlet kirakata.

2. Mashhad-Tabriz: Utcai virágtartók.

3. Mashhad, bevásárló központ.

4. Mashhad, utcai ivókút, természetesen hűtött vizet ad!

2014-10-18  22:08
    *Szigal* (22860)
    előzmény:

20. 2014-10-18 22:0822860.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója II. 

1. Mashhad:  az ötcsillagos GHASR Hotel előcsarnoka.

2. Mashhad, Imam Reza komplexumban az 1 éve átadott tükörterem, titokban készített felvétel. A "lepel" mellé vezetőt is kaptam, aki végig kísért a hírességek mauzóleumaihoz. Belső képeket tilos készíteni!

3. Egyik gyönyörű üzlet a sok közül. Mashhad-Tabriz.

4. Még egy szép üzlet.

2014-10-18  21:59
    *Szigal* (22859)
    előzmény:

21. 2014-10-18 21:5922859.

Alsórákosi-Marika képes beszámolója I. 

1. Mindenek előtt az ország térképe, hogy a második iráni látogatásának útvonalát elképzelhessük. 

2. Mashhad, 900 km Tehrántól Észak-Keletre, -28 m tengerszint alatt. A síiták legszentebb helye az Imam Resa mauzóleum-komplexum. 

3.  Ezt a "leplet" megkaptam ajándékba, mint "különleges", messziről jött látogató.

Fogalmam sincs mihez kezdjek vele, 100% műszál.

4. Mashhad, repülőtér, utca fronti folyosó mennyezete.

2014-10-18  19:54
    *Szigal* (22858)
    előzmény:

22. 2014-10-18 19:5422858.

Marika, köszönöm a képeket, neki is fogok a letöltésüknek. Még a mai este folyamán felrakom a topikra - nagyon izgalmas ez a feladat.

Látod, én lettem a szóvivőd! Vajon van-e még egy olyan szóvivő a világon, aki nálam nagyobb lelkesedéssel végezné a feladatát? Nem hinném. Csak megpillantottam az eddigi képeket, de máris nagyon izgalmasnak vélem az utadat. Alig várom a további részleteket.

Amint Neked is mondtam, nagyon sok érdekes dologgal, írással, adattal, dokumentummal találkozom mostanában, és mindezt ajándéknak érzem. A te mostani utazásod a ráadás, a hab a tortán. 

Ha Tanaria is hozna majd képeket Angliából, bizony nagyon jó lenne. Így utazgatok, anélkül, hogy kitenném a lábamat a szobából.  

Ja és figyelem az okoskámat, állandóan jelez, ha új képek érkeznek. Rém mulatságos! 

2014-10-18  18:18
    Alsórákosi (22856)
    előzmény:

23. 2014-10-18 18:2022857.

Köszönöm szépen.

Kellemes kikapcsolódást és meghitt időtöltést kívánok, tartalmas beszélgetésekkel.

2014-10-18  14:08
    tanaria (22852)
    előzmény:
  24. 2014-10-18 18:1822856.

Örülök, hogy ennyire jól vagy .

Teljes mértékben egyetértek az általad megfogalmazottakkal.

Ha találkozhattam volna egy ajatollahal, biztos elmondtam volna az egyszerű emberek alapvető igényét életük jobbá tételéhez. Pédául: szüntessék meg a nőknek a kendő viselését, hiszen utálják és  haló poraiban is csendben átkozzák Khomeinit ezért.

Azt, hogy a túristák életét mi nehezíti, nem sorolom, a kormánynak kellene intézkedni.

2014-10-18  08:15
    *Szigal* (22848)
    előzmény:
  25. 2014-10-18 18:0822855.

Nyugodt esti időtöltést kívánok!

Köszönöm az elismerést, hidd el sokkal egyszerűbb ott az élet mint gondolnánk.

Azt a segítőkészséget ami jelen van minden pillanatban sehol a világon nem tapasztaltam.

Szükségem lenne a segítségedre, hogyan juthatok személyes kapcsolatba a Polgitokkal?

Hoztam egy megvalósítható ötletet és Tőle remélem, hogy "vevő" lesz rá.

A Nagykövet úrral is megbeszélem és biztos vagyok benne, hogy minden segítséget megad.

2014-10-18  07:33
    visszatérő (22847)
    előzmény:
  26. 2014-10-18 14:1922854.

Csak most látom a cica-sorozatot. A negyedik viszi a pálmát!

2014-10-18  14:08
    *Szigal* (22851)
    előzmény:
  27. 2014-10-18 14:1722853.

Igen, nagyon valószínű...

Köszönöm, átadom.

Nem tudom, miért, de nagyon-nagyon ritka, hogy ne forgolodjam hosszú órákon keresztül elalvás előtt.

Akkor, most búcsúzom, majd jövök, mesélek.

2014-10-18  08:39
    *Szigal* (22850)
    előzmény:
  28. 2014-10-18 14:0822852.

Szép napot!

Isten hozott Alsórákosi!

Biztosan izgalmas, tartalmas időtöltés áll mögötted. Alig várom a képes élmenybeszámolódat!

Bár valószínű, hogy csak visszatértem után elégíthetem ki kíváncsiságomat. De addig sem fogok unatkozni.

2014-10-17  21:28
    Alsórákosi (22846)
    előzmény:
  29. 2014-10-18 14:0822851.

Nézegetem az elmúlt napok fotóit és találtam egy-két megmutatni valót. 

1. Kinti cica, az ablakból fényképeztem, mert olyan békésen ült ott a sziklákon. Aztán a fotót látva, azt fedeztem fel, hogy a feje fölött közvetlenül egy másik "megkövült" fejecske is látható.

2. - 3. Amikor nagytakarítás van nálunk, Picur is segíteni akar. 

4. Ez az élő szfinx Ny.62-Julika Ernőjét juttatta eszembe. Rezzenéstelenül tűrte a fotózást. Egész sorozat készült róla, lehet, hogy meglepem vele Julit az FB-n? Vajon megérdemli? Remélem nincs valami baj vele, nem láttam mostanában az 50-60-soknál sem. 

2014-10-18  08:39
    *Szigal* (22850)
    előzmény:

30. 2014-10-18 08:3922850.

Bizony, jól működik az ember agya, Tanaria, és talán meg is lehetne magyarázni miért felejtettem el címet és szerzőt, sőt a cselekményt is. Most megáradt patakként buknak elő az emlékek. Töröltem őket, mint annyi mást, másképp hogyan éltem volna túl… az akkori életemet? 

Le kell szednem a felső polcok hátulsó könyvsorait - ott kell lennie a könyvnek, mert itt az ideje, hogy ismét elolvassam. Láttad azokat az idézeteket? Ugye, Te felfogtad a mélységüket is? Jó könyv az nagyon, csak az a kár, hogy olyan idétlen fedőlapot csinált neki a hajdani, 1984-es Dacia Könyvkiadó. Mi pedig biztosan nem a megjelenés évében olvastuk, hanem jó két évvel utána. Most pedig azon is csodálkozom, hogy mennyit olvastunk mi akkoriban, honnan volt időnk??? Gyerekek, gondok, nincstelenség, munka látástól vakulásig, gyász, fájdalom és rengeteg olvasás. Hogy' illenek ezek össze? 

Mikor jön a nővéred? Vagy már meg is érkezett? Ma biztosan nem lesz  időd írni, ezért most kívánok Neked minden jót, jó utazást, boldog órákat, napokat, és csókolom az ikreket a tartozékaikkal együtt. Pannát még többször! 

2014-10-17  18:06
    tanaria (22845)
    előzmény:

31. 2014-10-18 08:2122849.

Jaj, én alig várom azokat a képeket és mellettük az izgalmas beszámolókat! Mi az hogy megmutathatod???

Kötelező! 

És kapkodd magad, mert zsúfolt hetem következik, de a Te képeidet és híreidet már nagyon várom! Elsőbbséget élveznek!

Most gyorsan felteszek néhány képsorozatot, mert aztán be kell fognom, no nem a számat, hanem a lencsémet! 

Alsórákosi (22846)
    előzmény:

32. 2014-10-18 08:1522848.

Jó reggelt!

Nem tudom mivel magyarázni, a fizikai és szellemi fáradtsággal vagy a tiszta lelkiismerettel, vagy esetleg mindkettővel, netán a feszültséget okozó helyzetek hiányával, de mostanában olyan hosszú, mély és pihentető az éjszakai nyugodalmam (milyen nagyszerű szó ez is!), hogy nem győzök magamon csodálkozni. Ráadásul mindez a napjaimat is meghatározza: nyugodt és türelmes vagyok, ritkán jövök ki a sodromból (ez is jó kifejezés!). Lásd a szinte elfelejtett patkány-esetet, amelyet igazán jól kezeltem. 

Más szóval: későn keltem fel! Ma is…

Hm… előítéletek. Meg kell tanulnunk elválasztani egy-egy ország, népcsoport életét, mindennapjait az éppen aktuális politikától. Megvallom, amikor Marika először utazott Iránba, még a gondolatától is kirázott a hideg. Aztán sikerült elfogadtatnia velem az egyszerű tényt, hogy például Magyarországra se azért megy a turista, mert éppen Orbánra kíváncsi, sokkal inkább a természeti szépségek, arhitektúra, városok, tájak, múzeumok érdeklik, és általában köznapi emberekkel kerül kapcsolatba. Marika se találkozott az iráni ajatollahhal, hanem nála sokkal érdekesebb, egyszerű emberekkel, akiknek kedvessége - szerinte - egyenesen lenyűgöző!

Az ókori perzsa birodalom történelmi emlékeit bizony én is szívesen látnám, bár sajnos még mindig tele vagyok előítéletekkel. (No meg aztán izraeli útlevéllel nem is mehetnék…)

2014-10-18  07:33
    visszatérő (22847)
    előzmény:

33. 2014-10-18 07:3322847.

Tisztelet és csodálat a bátor nőnek! Pihend ki magad és ha lehet majd kérnék szépen élménybeszámolót, hogy az előitéleteim csökkenhessenek!

Alsórákosi (22846)
    előzmény:
  34. 2014-10-17 21:2822846.

Jó estét kívánok!

Köszönöm szépen ezt a kellemes fogadtatást ♥♥♥♥♥♥!

Jó volt a saját ágyamban tölteni az éjszakát a "hosszú" nap után, csupán az  időeltolódás miatt ébredtem a szükségesnél korábban.

Segítségeddel (ha érdekel valakit) lesznek képek is.

Az útvonalról röviden:

MASHHAD

- Kang hegyi falu

RASHT

- Lahijan

- Masouleh

TABRIZ

- Kandovan

- Jolfa

HAMEDAN

- Alisadr

SHUSHTAR

ESFAHAN

TEHRAN

Az 1600 képből néhányat megmutathatok ebből a különleges országból??????????????????

A visszaolvasás öröme (időszűke miatt)  még vár pár napot, bocsánat!

Legyen pihentető az  éjszakátok, álmodjatok szépeket.

2014-10-16  21:59
    *Szigal* (22840)
    előzmény:
  35. 2014-10-17 18:0622845.

Na, ez tényleg jó élmény volt. Együtt kitúrkáltuk a mélyből! Nekem megvan a Festőasszony is. És emlékszem, hogy tetszett. Nagyon érdekes volt, mert egyből ez a cím ugrott be nekem, de Festőnőre gondoltam. (Amikor ezt beírtam, valami ronda pornográf írást dobott ki.) Aztán bejött a Festőasszony, akkor meglett az írónő neve. És a többit te fejezted be.

Izgalmas, hogy működik az ember agya!

2014-10-17  16:10
    *Szigal* (22844)
    előzmény:
  36. 2014-10-17 16:1022844.

Tudtam én! Megvan, már a Tóth Mária nevénél tudtam, hogy jó helyen járunk, onnan már a könyv címe is bejött:

HA SZÁRNYAM VOLNA! >>>>

Érdemes, és nem csupán Tanariának, de a többieknek, sőt a zugolvasóknak is elolvasni a belinkelt oldalon látható idézeteket. Most a részletek is kezdenek visszajönni: a nagymama Grosz Frida és igen! Paplanok varrásával kereste kenyerét. 

Tanaria, köszönöm, köszönöm, köszönöm. Így is lehet "kályhát" építeni, látod? 

2014-10-17  09:33
    tanaria (22843)
    előzmény:

37. 2014-10-17 09:3322843.

Valami FESTŐASSZONY motoszkál még a fejemben. Megnéztem van ilyen, Tóth Mária írta, de novellás kötet.

2014-10-17  07:33
    *Szigal* (22842)
    előzmény:
  38. 2014-10-17 07:3322842.

Jó reggelt!

Nem lehet Kozma Mária sem, ő túl fiatal volt még akkor. Úgy emlékszem, hogy idősebb volt az írója. Te, olyan ez, mint egy elfelejtett álom, amit szilánkokból próbálsz összerakni, de sehogysem megy, és állandóan ott motoszkál a gondolataidban. Annak örülök, hogy Te is emlékszel rá. Közös élményünk volt, egy mindkettőnknek nehéz időszakban… 

Megyek, nemsokára indul a vonatom, de kora délután már itthon leszek.

Nagyon szép napot kívánok.

2014-10-17  06:51
    tanaria (22841)
    előzmény:

39. 2014-10-17 06:5122841.

Jó reggelt.

Azonnal beugrott a könyv. Egy paplankészítő is volt benne. Otthon megvan. Biztos nem Marton Lili vagy Nagy Olga. 

Kozma Mária jutott eszembe, de megnéztem a regényeit, nem tudom, talán a "Kő, ha ütik". De azt hiszem kavarom a dolgokat.

2014-10-16  21:51
    *Szigal* (22839)
    előzmény:
  40. 2014-10-16 21:5922840.

Elnézést kérek a többiektől, privát üzenetnek szántam. 

Van egy nagyszerű - és publikus hírem. Hazaérkezett a mi világutazónk!

Isten hozott, Alsórákosi-Marika! 

Jó pihenést, szép álmokat!

2014-10-16  21:51
    *Szigal* (22839)
    előzmény:

41. 2014-10-16 21:5122839.

Jó estét! 

Tanaria! T

alán tudnál rajtam segíteni.

Volt valamikor a nyolcvanas években egy közös olvasmány-élményünk, erdélyi írónő könyve (Nagy Olga? Marton Lili?) lilás-rózsaszínű fedőlapra emlékszem, talán egy karosszék volt rajta? 

A címére sem emlékszem, a cselekményre se nagyon, a főhősök egy nagymama és az unokája, aki talán a '77-es bukaresti földrengésben elvesztette az apját? Napok óta próbálom az emlékezetemet, nem jut ennél több eszembe. Tudom, hogy nagyon szerettem, hogy tele volt optimizmussal és akkoriban sokat segített nekem. 

El is hoztuk, benne volt abban a 100 kötetben, amit átmenekítettünk, de nem találom sehol, pedig úgy elolvastam volna még egyszer.

Modernebb keresési módszerekkel sem próbálkozhatok, mert nincs "kályhám", ahonnan kiinduljak. Abban reménykedek, hogy Te jobban emlékszel. Legalább szerzőre, címre.

Nem hagy nyugodni!

2014-10-16  13:07
    tanaria (22838)
    előzmény:

42. 2014-10-16 13:0722838.

Bocsánat!!! Felismertem csak ... nagy sietségben voltam, vagyok úgyhogy elsiklottam a sejtésem fölött.

Köszönöm.

Sajnos én is melléütögetek.

2014-10-16  12:27
    *Szigal* (22837)
    előzmény:
  43. 2014-10-16 12:2722837.

Ejnye, azt bezzeg nem láttad, hogy az első képen a kolozsvári Sétatér látható???

Szándékosan Neked kerestem ki!

A cinkék "tisztelete" szerencsét hoz, biztosan! Jó ezt tudni, így indulás előtt! (Szégyellem, hogy mostanában túl gyakran ütök mellé. És pontosan egy Szilágyi versben… Öregszem, butulok, figyelmetlen vagyok stb.)

2014-10-16  09:51
    *Szigal* (22834)
    előzmény:

44. 2014-10-16 11:2022836.

Szép, szomorkás vers, de a vége optomista.

Szeretem az őszt a gyönyörű táj miatt.

A cinkéket évek óta etetem ősztől tavaszig. Az idén korábban jelentkeztek, jöttek körülnéztek, úgyhogy muszáj volt tennem nekik egy kis diót, vizet.

A farmeremet két helyen megtisztelték, pedig nem szokták. Jó jelnek veszem (még ha nem is vagyok babonás), mert az útra frissítettem fel. A többi kiterített ruhával nem foglalkoztak, azok a Zoltánéi voltak. 

*Szigal* (22834)
    előzmény:
  45. 2014-10-16 09:5622835.

"Cinkeraj ostromolja a balkont."

Milyen kedves mondat! Eteted őket?  ♥  ♥  ♥

*Szigal* (22834)
    előzmény:

46. 2014-10-16 09:5122834.

Egysróf! Éppen az előbb olvastam ezt a verset egy Áprily-kötetben, mégis mást választottam, sőt még illusztrációt is "szereztem" hozzá - az internetről. 

Útravalóul. 

Szilágyi Domokos:

ŐSZ

Tövist virágzik az idő,

mázsás ködöt a levegő,

légüres bánatok lebegnek,

szállanak, zuhannak, leesnek.

Avar hullámzik, bokámat

nyaldossa, szívemig fölárad

- ősz. te szilaj, te szomorú,

kegyelmes szívbéli háború,

add, hogy a szemem szlp tágra,

kerekedjék a világra,

s legyen a szavam oly könnyű

s oly éles, mint a tavaszi fű.

2014-10-16  09:27
    tanaria (22833)
    előzmény:

47. 2014-10-16 09:2722833.

Szép napot!

Itt már felszállt a köd és süt a nap. Cinkeraj ostromolja a balkont. :)

Örvendek a szép reggelednek.

Nekem a kedvenc őszi versem Petőfi: Itt van az, itt van újra. Abból is az ismert szakasz.

De kerestem egyet Áprily Lajostól, mert őt nagyon szeretem:

http://verspatika.wordpress.com/2010/10/19/aprily-lajos-o szi-rigodal/

2014-10-16  07:55
    *Szigal* (22832)
    előzmény:
  48. 2014-10-16 07:5522832.

Jó reggelt!

Ma van az utolsó őszi ünnep: a Tóra örömünnepe. kedves, vidám zárása egy (túl) hosszú sorozatnak. 

Nagy eső esett itt az éjjel. Igazi friss levegőre nyitottam ablakot, 20-22 fok van, Látom Budapesten ködös 11, Kolozsvárott pedig 12 fok, ugyancsak csökkentett látási viszonyokkal, ám a köd tudomásom szerint szép, napos folytatást ígér. 

Remélem, hogy mire Marika gépe leszáll, a köd is eloszlik. 

Ezek szerint visszavonhatatlanul itt az ősz.

Mielőtt elfelejteném, Pangolin hosszú nyugateurópai útra indult a családjával, üdvözöl benneteket és jelentkezik, amint teheti. 

Hozzon már valaki egy szép őszi verset!

2014-10-15  18:31
    tanaria (22831)
    előzmény:

49. 2014-10-15 18:3122831.

Ez a naplemente is hasonlít az "enyéimekre".

Gyönyörű!

2014-10-15  12:56
    *Szigal* (22826)
    előzmény: