Keresés a fórumban

Kezdjuk ujra (
68
 embernek tetszett)
Több Trend topik »
»

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

1. 2015-04-20 20:2224434.

Szervusz Ibike!

Nincs erkölcsi alapom hányást tenni a szemedre, de azért néhány (agyat nem terhelő!) gyönyörűségekkel megörvendeztethettél volna.

Ennek hiányában sokat néztem a kerecsensólyom fészket.  A napokban kelnek a fiókák, 5 már nem lesz, mert 1 tojás "mostohává" vált, ki van rúgva!

2015-04-20  15:20
    *Szigal* (24431)
    előzmény:
  2. 2015-04-20 20:1524433.

Kellemes estét kívánok!

Az írásbeli feladatok témában mélységesen egyetértek Veled.   Én tegnap "kiszenvedtem" magamból a közgyűlési jegyzőkönyvet, ma még "fínomítottam" rajta picinykét, aztán szerdán túl adok rajta, helybelieknek kiosztom az Önkorm-ba beviszem.  Ez fontos a meghatalmazott résztvevőjük zsebének, aki régi ismerős a 2014. előtti időből.           Ezért nem akartam húzni-halasztani, nincs előírt leadási határideje, szerencsémre.

Köszönöm a szép csokrot  

2015-04-20  18:19
    visszatérő (24432)
    előzmény:
  3. 2015-04-20 18:1924432.

Akkor most buszsofőrré válok: szia Ibi! Örülök, ha fáradtan is, de látjuk egymást.

A szép kis képecskéken elgondolkodtam, de mert leginkább az agyam üresedik (fáradtság és életkor okán) igy nem mindig sikerült mondattá fűznöm őket, de csupa jót láttam, kávét, virágot...

Ma nehéz napom van nekem is. délelőtt munka, amiről még az összefoglalót meg kell írnom. Megírtam helyette egy másikat, mert azt már teljesen átgondoltam. A délelőtti jelentésen még gondolkodnom kell. (ez a lustaságom álneve).Van még két bűnöm, amiből az egyik határidős, a másik meg rengeteg munka és december vége óta húzom halasztom.

Reggel megyek a hátammal kezelésre, aztán temető (a férjem szülinapja van holnap), ha korán ébredek, akkor az elmaradt munkákból egyet megint megírok.

Vigasztalásul mindenkinek küldök egy szép virágos képet.

2015-04-19  19:55
    *Szigal* (24430)
    előzmény:
  4. 2015-04-20 15:2024431.

Szervusztok!

Nem reklamálni jöttem, csak éppen köszönök, ugyanúgy, ahogyan felszállok egy buszra és a sofőrnek is köszönni szoktam. Atavisztikus csökevények ezek, ugye? 

(A buszvezető néha meglepődik ugyan, de válaszol! )

2015-04-19  19:55
    *Szigal* (24430)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    ,,Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre." Albert Einstein
  5. 2015-04-19 19:5524430.

Nagyszerűen beszélgetünk, ugye? 

Lehet, hogy Ti is olyan fáradtak vagytok, mint én? Mert én nagyon…

Miután nincs megfelelő hangulatjel, szavakkal kívánok jó éjt! 

Holnapra vajon feléledünk???

2015-04-19  17:42
    margaret3711 (24428)
    előzmény:

6. 2015-04-19 08:0924427.

2015-04-19  06:56
    Alsórákosi (24426)
    előzmény:

7. 2015-04-18 10:4824425.

Nagyon várom már, hogy ismét legyen nálunk is ilyen széles választékban gyümölcs. a mostani kínálat: elöregedett és kevés élvezetet adó almák, a nemszeretem kivi, a száraz narancsok hónapjában élünk. Van persze marokkói és spanyol eper is, elfogadható áron, de elég éretlen és savanyú még. Meg banán minden mennyiségben. az az igazság, hogy így a tavasz elején mindig azt érzem, hogy a télen kaphatókra már nem vágyom...

A virágaid csodaszépek, látszik, hogy szeretnek téged és a gondoskodást meghálálják.

Pannit azzal biztatom, hogy mire ő jön május végé már lesz itthoni eper és a nagy kedvence a málna is megfizethető lesz (persze, ha nem, akkor is kap)

2015-04-18  09:07
    *Szigal* (24419)
    előzmény:
  8. 2015-04-18 09:3024424.

A túltengés vége következik, mert dolog van! 

Fotóim még vannak, idő viszont nincs.

Maradjunk a virágok és az otthonom témájánál, így megmutatom még a mintegy tíz napja kapott ernyős madártejet, amit még Betlehem csillagának, vagy sármának is neveznek - így néz ki az idei, de teljesen száraz formában a tavalyit is őrzöm. 

Mai túltengés vége, legyen mindannyiunknak szép napunk!

2015-04-18  09:23
    *Szigal* (24423)
    előzmény:

9. 2015-04-18 09:2324423.

Jó lenne tudni, hogy miért ment el kétszer, amikor én csak egyet kattintottam. Vagy mégis kettőt? 

Mindig meghatnak a járdára hullott virágok, néha fel is veszem őket. >>>>

10. 2015-04-18 09:2024422.

Tehát jobb lesz, ha odafigyelek arra, amit írok. 

Természetesen a gyümölcsök mellé egy csomó friss zöldséget is vásároltam, végül két tömött és nehéz szatyorral mentem haza. Nesze neked kezelés! 

Otthon, fényképezés közben arra is rájöttem, hogy mostanában nem mutattam meg a kincseimet, pedig három új virágot hozott az orchideám és a negyedik is készülődik. >>>>

2015-04-18  09:10
    *Szigal* (24420)
    előzmény:

11. 2015-04-18 09:2024421.

Tehát jobb lesz, ha odafigyelek arra, amit írok. 

Természetesen a gyümölcsök mellé egy csomó friss zöldséget is vásároltam, végül két tömött és nehéz szatyorral mentem haza. Nesze neked kezelés! 

Otthon, fényképezés közben arra is rájöttem, hogy mostanában nem mutattam meg a kincseimet, pedig három új virágot hozott az orchideám és a negyedik is készülődik. >>>>

2015-04-18  09:10
    *Szigal* (24420)
    előzmény:

12. 2015-04-18 09:1024420.

esyembe jutott - eszembe jutott,

székségem van - jajj!  - szükségem van, székségem még nincs! 

2015-04-18  09:07
    *Szigal* (24419)
    előzmény:

13. 2015-04-18 09:0724419.

Miután a kezelés mindig felfrissít és új energiákat ad, esyembe jutott, hogy elfogyott a csicseriborsó, márpedig arra székségem van a tervezett főzéshez. Tudok egy magokra és egyéb finomságokra specializált üzletet a rendelőintézet közelében, így a magok mellé szárított, illetve aszalt gyümölcsöket is vásároltam: szilvát, kajszibarackot és kiwit: >>>>

No de friss gyümölcsre is szükség volt, főleg mert megjelent az őszibarack, ami mostantól októberig a "mindennapi kenyér" számomra: >>>>

2015-04-18  08:58
    *Szigal* (24418)
    előzmény:

14. 2015-04-18 08:5824418.

Szervusztok!

Éppen elmeséltem tegnapi "kalandjaimat", amikor - saját hibámból - el is röpítettem más galaxisokra. Most röviden:

A tegnapomat a hosszú telefonbeszélgetések jellemezhetnék, amiatt a főzés is mára maradt, neki is fogok azonnal. Többek között hosszasan beszéltem csíkszeredai barátaimmal születésnap ürügyén, illetve egyik zugolvasónkkal. Nagyon örültem, hogy olvasnak bennünket, lám-lám, mégis van valami értelme az időnkénti túltengésnek, nem? 

Hazajött Zs. barátnőm, miután két hetet töltött a magyar fővárosban. Mondanom sem kell, hogy ott volt az Élet Menetén, és örömmel számolt be nagyon pozitív élményeiről. A hangulat valóban az élet pezsgését idézte, barátokkal találkozott, örültek egymásnak, nagy beszélgetések történtek, szóval ÉLET volt, de nagyon! Örömmel fedezett fel a menetelők között sok keresztényt, akik a nyakukban viselt keresztekkel is hangsúlyozták ezt, - a jelenséget pozitívumként értékelte. 

Tegnap a nénikénél is voltam, akit nagy meglepetésemre nem találtam otthon! Nyomozni kezdtem utána és miután sem a klubban, sem a tornateremben nem volt, végül az alagsori bazárban fedeztem fel! Nem hiszitek, de ruhaneműt vásárolt magának és szinte-szinte engem is bűnbe vitt. Nagyon szép és márkás dolgokat láttam ott, de megálljt parancsoltam magamnak. Új ismerősöm azonban egy szép nadrággal és újabb blúzokkal lett gazdagabb! Nagyon tisztelem ezt a tulajdonságát (is). Kilencvenegy évet vall be, de lehet, hogy több…

Innen a város másik végébe utaztam a szokásos kezelésre. Mielőtt buszra szálltam, rácsodálkoztam ezekre a szép kis kék virágokra: >>>>

15. 2015-04-17 20:2524417.

Jó estét! Remélem, most senki sem morcos! 

Zsuzsa, kíváncsivá tettél és keresgélni kezdtem, mit is tennénk Uramisten a google és társai nélkül?

Érdemes megnéznetek ezt a rövid videofelvételt, van benne egy nagyon érdekes, értékes gondolat, amit az előadás rendezője is fontosnak tartott közölni. Miszerint a legnagyobb művészet legyőzni önmagunkat, ahogyan azt az idős Leonardo da Vinci naplójában lejegyezte.

Gondolom, majd lesznek további YouTube felvételek az Experidance előadásáról. Követni fogom. 

2015-04-17  11:38
    visszatérő (24416)
    előzmény:

16. 2015-04-17 11:3824416.

Tényleg szép, de az "új" modern szárny is szép és főként kényelmet ad a betegeknek. Édesanyám a szép régi szárny "vendége" volt rémes körülmények között sok ágyas kórteremben, Panni lányom az új szárny sebészetén 2 ágyasban, saját tusolóval és WC.vel. Hát a kórháznál a külső szépség, az esztétikum nem minden. Viszont az orvosi ellátás mindkét szárnyban remek volt, a nővérekről ez nem volt elmondható,ami anyám helyzetében nem volt mindegy!

Más: Tegnap láttam a Leonardo című táncjáték bemutatóját az Experidance együttes előadásában.Aki teheti és szereti a táncot, annak merem ajánlani. Jó zene, szép jelmezek és nem utolsó sorban remek táncosok. A Timár Sándor vezette együttes 15. jubileumi éve az idei év.

2015-04-17  06:51
    *Szigal* (24414)
    előzmény:
  17. 2015-04-17 07:3824415.

Nahát, szinte elfelejtettem. itt vannak a mai (azaz inkább három nap előtti) virágok. 

2015-04-17  06:51
    *Szigal* (24414)
    előzmény:

18. 2015-04-17 06:5124414.

Alsórákosi-Marika képei következnek:

1. A fenyők takarásában az emléktábla. Felirata:  A város peremén, ebben a
    házban lakott József Attila 1933-1936.

2. Ebben a házban lakott József Attila 1933-1936 között. A Mexikói úti Mozgásjavító Intézet melletti ház a Korong utcában. 

3.  Az Uzsoki u-i kórház régi szép épülete.

4. Vicces kép következik:  Ez a "fiú"  főtt bele a levesbe:)!

2015-04-17  06:32
    *Szigal* (24413)
    előzmény:

19. 2015-04-17 06:3224413.

Jó reggelt!

Marika, nem kell válaszolnod, várok, amíg elmúlik a reggeli morc.  (Sikerült megnevettetned!)

Tegnap este fél kilenckor kidőltem. Bebújtam az ágyba kicsit pihenni és melegedni, mert még mindig hűvös van, és ma reggel ébredtem fel. 

Most gyorsan pótolom az elmulasztottakat, aztán rohamléptekkel el. Csak délután leszek itthon. 

2015-04-16  20:33
    Alsórákosi (24411)
    előzmény:

20. 2015-04-16 20:3824412.

Amíg Te és a gyerekeid élnek, addig ŐK sem halnak meg, de ezt  úgyis tudod!

2015-04-16  14:05
    *Szigal* (24407)
    előzmény:
  21. 2015-04-16 20:3324411.

Vígaszt kívánok ma este!

A megfejtés maga a tökély!

Útálok a reggeli ébredés után megszólalni és ki nem állhatom a "jó reggelt"-et. Nem értem mi jó van abban amikor én még szívesen aludnék, de ott van a tudatomban, hogy fel kellkelni.

Hozzám ne szóljon senki, mert morcos vagyok!

2015-04-16  07:25
    *Szigal* (24404)
    előzmény:
  22. 2015-04-16 14:5924410.

Ma reggel 10 órakor, szerte az országban. 

1. Tel-Avivban,

2. Jeruzsálemben,

3. a tel-avivi tengerparton. 

2015-04-16  14:54
    *Szigal* (24409)
    előzmény:

23. 2015-04-16 14:5424409.

Képek a koszorúzással egybekötött megemlékezésről, az Emlékezés Sátrából (Jád Vásém).

1. - 2. A miniszterelnök és az államelnök tisztelgése. 

3. - 4. A haláltáborok nevének betűit ellepik az emlékezés virágai. 

2015-04-16  14:39
    *Szigal* (24408)
    előzmény:

24. 2015-04-16 14:3924408.

1. - 2.- 3. A fényképezőgépem időmérője a jelek szerint kicsit késik, mert ezek 10:00 - 10:01 közötti képek. Nem egy kimondottan forgalmas hely. Főleg gyalogosoknak nem az.

4. Az egyik hajó, amelyik megszólaltatta a kürtjét. 

2015-04-16  14:05
    *Szigal* (24407)
    előzmény:

25. 2015-04-16 14:0524407.

Köszönöm, hogy mindezeket elmesélted, Zsuzsa. Késő este majd megnézem a javasolt videót. 

Felteszem a mai néhány képemet - bizony nem a legjobbak, de pótolom a kedvenc hírportálomról elkobzott fotókkal, amelyek a mai nap néhány pillanatát rögzítik.

A jeruzsálemi barátnőmet meghívták az Emlékezés Sátrába, a Jád Vásémbe, ahol ma koszorúzási ünnepségek zajlottak. Ez az a hely, ahol a padlón mozaikkövekkel rakták ki a haláltáborok neveit. Innen szintén hozok néhány felvételt.

Később, ha vége lesz ennek a napnak, a Marika által küldött képeket is fel fogom tenni.  

Nem mellékesen, ma van Édesanyám születésnapja - szinte hihetetlen, de 1901-ben született! Holnap pedig a szüleim 1922-ben kötött házasságának 93. évfordulója. Közel 57 évet éltek együtt, mindig egyetértésben, harmóniában és ugyanabban az évben (1979) mentek el, három hónap különbséggel… 

2015-04-16  11:48
    visszatérő (24406)
    előzmény:

26. 2015-04-16 11:4824406.

Ma az ünnepi megemlékezésen hivatalából adódóan a miniszterelnök helyettese mondott beszédet, a beszédében többek között azt találta mondani, hogy a Jobbik szavazói szegény és megtévesztett emberek és nem azonosulnak a párt ideológiájával, akikre szavaztak.

Egy csomó ilyen ember nézte végiig tétlenül nagyszüleim és más rokonaim bevagonirozását, költözött be házukba, otthonaikba és használta és végül el is tulajdonította javaikat. Arra a kevésre, aki meg hazajött jóhiszeműen, annak semmit sem adtak vissza, mert nekik azt törvényesen juttatták.

Az én megemlékezésem szép pillanatait nem ez és hasonló ünnepségek adják, adták, hanem Adi (ő Éva és Arie fia) és Panni által feltett videó, ami Adi szüleinek visszaemlékezéseiről készült. Ők magyar és lengyel családok túlélői. A gyerekek és unokák egyikük anyanyelvén sem beszélnek, csak héberül, de ezért én nem tudok neheztelni.

Még valami, egy alkalommal mikor ott voltam drága kislányom elfelejtett szólni a szirénákról a (megemlékezés eszközeként), viszont "remek gyakorlati" oktatásban részesültem előtte két éjszakával, a szirénázáskori teendőkről, így kicsit meglepődtem, de mert utánozó majom vagyok és éppen az utcán voltam, azt tettem, mint a többi ember.

*Szigal* (24404)
    előzmény:
  27. 2015-04-16 10:1424405.

Nagyon-nagyon meghatott valami. 

Úgy időzítettem, hogy mire megszólalnak a szirénák, már megérkezzek a célponthoz. Sikerült is, majdnem, pontosan fél perccel előtte szálltam le a buszról. Elindultam és éppen a kikötő mellett haladtam el, amikor minden sziréna megszólalt, és egy másodperccel később két, éppen a kikötőben lévő hajó kürtje is csatlakozott hozzájuk! Ennyi kellett csak, hogy elinduljanak a könnyeim. Mindenki fegyelmezetten állt, én kevésbé, mert fényképeznem is kellett. Igaz, remegett a kezem a meghatottságtól.

Marika, éppen annak a helynek a közvetlen közelében voltam, ahol két éve először találkoztunk… 

*Szigal* (24404)
    előzmény:

28. 2015-04-16 07:2524404.

Jó reggelt!

Fordítsak? Nem nagy kunszt.

- Ébredjetek, itt a kávé és a jó meleg tea - üzeni a mi Marikánk - és pluszban még egy szál virágot is küld nekünk.

Köszönjük szépen!

Megkaptam a képeket, de kicsit később osztom meg, ugyanis a mára halasztott teendők következnek. Nem lesz kellemes és harccal is járhat, csak hát mi magyarok, génjeinkben hordozzuk a harci modort, ugye? Még azt sem mondhatom, amit a hajdani proletárok, hogy "ez a harc lesz a végső"! 

Tíz órakor, ami Nálatok kilenc, megszólalnak a szirénák. Egy percre megáll az élet: így tisztelgünk az elpusztítottak emléke előtt. 

2015-04-16  07:03
    Alsórákosi (24403)
    előzmény:

29. 2015-04-15 22:1524402.

Élmény volt rajta utazni, egyedi, kellemes kis "jószág" és még WC is van lent!

Hálás vagyok érte, hogy Veled lehettem.

2015-04-15  22:03
    *Szigal* (24400)
    előzmény:
  30. 2015-04-15 22:0624401.

Jó estét!

Ma igazán kitettél magadért, nem érheti szó a házad elejét. 

Nagyon szívesen nézegetem bármit mutatsz  és köszönöm a törődést, ugye tehetem mindnyájuk nevéven?!

Barátaink már "EGYÜTT VANNAK"!

Pihentető jó estét, szép álmokat kívánok a ma még idelátogatóknak.

2015-04-15  13:33
    *Szigal* (24398)
    előzmény:
  31. 2015-04-15 22:0324400.

Jó estét!

A hat fáklyagyújtó között idén két magyar is volt, egyik budapesti, most 96 éves, a másik "fiatalabb", Pápáról, aki ikertestvérével együtt Mengele kísérleti alanya volt. Csak ő élte túl a megpróbáltatásokat, és hangszalagja végérvényesen károsult. Mind a hat mögött ott állt egy-egy fiatal családtagjuk, komolyan, fegyelmezetten, meghatottan.

Végignéztem a központi megemlékezést, annyi év után sem maradhat közömbös az ember. 

Zsuzsa! Máris szövögetem a terveket! Ha jól emlékszem, Alsórákosi-Marikáékkal utaztam a metrón utolsó alkalommal, éppen két évvel ezelőtt. Nem is igazi metró, mert hegyre fel és le közlekedik, azt hiszem a fogaskerekű elvén, de persze a föld alatt. Egyetlen vonala van és hat vagy hét megállója. A kikötő közeléből fel a Kármelre és vissza. Számomra mégis mindig izgalmas, mert itt egyedi és különleges. Azt hallom, hogy a régi tel-avivi metró-tervek is lassan beindulnak és talán megfosztják Haifát az egyediségétől - drukkolok, hogy sikerüljön. 

Köszönöm a küldött cikket. Lehangoló. 

2015-04-15  14:20
    visszatérő (24399)
    előzmény:

32. 2015-04-15 14:2024399.

Az ennivalók is étvágygerjesztőek, de a tájak és a városi képek azok csodaszépek!

Ha megyek, akkor csináljuk úgy, hogy utazhassak a metrón is, hiszen az Izrael egyetlen metrója. Biztos ugyanolyan, mint minden nagyvárosban, de biztos lesz akkora élmény nekem, mint pár éve a jeruzsálemi villamosozás. (marad a gyerek, ha játszhat)

Küldtem neked egy e-mailt, ami egy érdekes politikai elemzés.

Itthon mindig vasárnap van az Élet Menete, a soá napját megelőző vasárnap, gondolom azért, mert nem lehet munkanapon a város forgalmát megbénítani. Ezért van mindig ez a pár nap csúszás.

A túlélők - bár biztos fárasztó nekik -  megtiszteltetésnek tekintik, hogy meggyújthatják az emlékezés lángjait. Olyan jó lenne, ha minden emléküket tollba tudnák mondani valakinek, hiszen ma is vannak világszerte kétkedők, ki fog hinni akkor ha már nem lesznek élő tanúk?

2015-04-15  13:33
    *Szigal* (24398)
    előzmény:
  33. 2015-04-15 13:3324398.

X. 

1. Kiderült, hogy március 23.-án avatták, David Azrieli szobrász alkotása, és máris rengeteg kritikát kapott. Engem az 50-es évek proletkultista alkotásaira emlékeztet, és sajnálom, de nem tetszik. A kép nem az enyém, az online-sajtóból "loptam". (A történet tetőpontja, hogy a központi alak maga a szobrász, aki határozottan Dávid Ben-Gurionra, Izrael első miniszterelnökére emlékeztet.)

2. - 3. Az autóbusz útvonala felvisz a hegyre, ahonnan szédítő kilátás nyílik a tengerre és a város déli ipari zónájára. A négyszögletű létesítmény pedig az új, néhány hónapja (2014. aug. 27) felavatott stadion - 30,820 férőhelyes. Meg is szokott telni a sport rajongóival. Hónapokkal ezelőtt készítettem róla egy összeállítást, de valamiért nem osztottam meg. Talán majd egyszer. 

4. Virágzó bokor látványa az autóbusz robogásában. 

Befejezem az aktuális túltengést, ma volt minden: tengerparti séta, gasztronómia és virágok, teve és sportstadion, tenger és szobrászat.  

Este kezdődik a Soá-nap, az év egyik legmegrázóbb napja. Ilyenkor mindig megnézem a televízióban a központi megemlékezést a Jád Vásémben, a hat emlékfáklya meggyújtását. Mindig túlélők teljesítik ezt a nem könnyű feladatot, egyre idősebbek, egyre elesettebbek. Nagyon tisztelem a lelki erejüket. Szívszorító. 

2015-04-15  13:01
    *Szigal* (24397)
    előzmény:

34. 2015-04-15 13:0124397.

IX. 

1. A partszakasz szimbóluma: a Camel-teve. 

2. Az autóbuszmegállót egy alagúton lehet megközelíteni. Még ki se értünk és máris megcsapott a tömény levendulaillat. Vajon honnan jött? 

3. Már az autóbuszból: Haifa egyik közkedvelt vásárlóközpontja. 

4. Előtte szoborkompozíció. Eddig még nem láttam - utána kellett néznem. Következik (és ez lesz az utolsó sorozat).

2015-04-15  12:47
    *Szigal* (24396)
    előzmény:

35. 2015-04-15 12:4724396.

Az előzőek a VII. sorozat képei. 

VIII.

1. - 2. A kellemes találkozó végén feltekintettem az égre. Kis létrafelhők díszítették, és mintha azok is izzásban lettek volna a hirtelen jött hőségtől. 

3. A parttól alig néhány méterre lévő vonatállomásra éppen befutott egy szerelvény. 

4. Tengerparti (fél-)sztriptíz, 

2015-04-15  12:37
    *Szigal* (24395)
    előzmény:

36. 2015-04-15 12:3724395.

Pillantsunk most néhány ínycsiklandozó fogásra.

Az első az enyém, a szokásos görög salátám, amely nem látszik a rátornyozott fetától. Több mint a felét be kellett csomagoltatnom, óriási adag volt. A második és harmadik képen kecskehúsból készült kebáb és rántott csirkehús a megfelelő körítéssel. A többiek ezt ettek. >>>>

37. 2015-04-15 12:2624394.

VI. Mielőtt megrökönyödne valaki, hogy hétköznap, ebédidőben ennyien voltak a parton, tisztázom, hogy Pészách félünnepe volt és iskolai szünet. 

További képek az egy hét előtti tengerpartról. >>>>

No és most éppen 12 fokkal mérünk kevesebbet, pedig nagyon süt a nap! Pillanatnyilag 22 fok van, éjszakára 15 fok várható és ismét esni fog. Talán. 

2015-04-15  12:20
    *Szigal* (24393)
    előzmény:

38. 2015-04-15 12:2024393.

V. Ma egy hete, nevezetesen április 8.-án, 34 fokot mértünk, árnyékban. Nem is lehetett volna stílusosabb szervezés, mint a tengerparton találkozni natanjai és haifai barátokkal. 

A fényképezést sem hagyhattam ki, sőt, ebédkor még a megrendelt finomságokat is megörökítettem.

Először a tengerparti zsúfoltság néhány fotója. >>>>

2015-04-15  12:09
    *Szigal* (24392)
    előzmény:

39. 2015-04-15 12:0924392.

IV. A múlt heti hőségre jött hidegfront nem tett jót a magnóliáknak sem, eléggé siralmasan festenek. 

Amikor fényképeztem, még nagyon szépek voltak.

A két első virág a fa tövéből kibújt kis ágacskán virult, centiméterekre a járdától. 

2015-04-15  12:06
    *Szigal* (24391)
    előzmény:

40. 2015-04-15 12:0624391.

Pillanatok egy játékos kiscica életéből. 

Magányos kis jószág, de nagyon élelmes, mostanában ő a leghűségesebb ablakcicám. 

A képek mintegy húsz méter távolságról készültek. 

2015-04-15  12:00
    *Szigal* (24390)
    előzmény:

41. 2015-04-15 12:0024390.

II. Mindig elakad a lélegzetem, ahányszor ezekkel a színekkel szembesülök. >>>>

2015-04-15  11:56
    *Szigal* (24389)
    előzmény:

42. 2015-04-15 11:5624389.

Fenci, fejlemények vannak, jelentkezz!

Nos, most szépen ideömlesztek egy, kettő, három, sok sorozatot. 

I. Újabb képek a dzsungel széléről. >>>>>

43. 2015-04-15 09:0124388.

Jó reggelt!

Még öt perce úgy nézett ki, hogy ma sem lesz időm bepótolni az elmulasztott "megosztásokat", de kiderült, hogy a mai, nem igazán örvendetes tennivalóimat holnapra kell halasztanom. Csupán azért, mert ma szerda, és nincs ügyfélfogadás. Holnapra pedig más teendőim is lesznek, de majd mindent megszervezek. 

Fenci, megbeszélem E.-vel, és hátha lesz egy Anett-baba? Mit szólsz?

Marika, végül hányan közgyűltetek? A lényeg, hogy ezen is túl vagy, jelentkezz, kérlek!

Zsuzsa, számomra is kedves emlék maradt, hiszen fontos feladatot teljesítettünk, nem? De főleg szívesen… Még arra is emlékszem, hogy kik vártak ránk a Ben Gurionon : Panni, Ávrám és a pici lányom - külön-külön, hiszen nem ismerték egymást. Vicces volt. (Ja, és jut eszembe, Te is akkor, ott a Ferihegyen ismerted meg a fiamékat, ugye?)

Az Élet Menete témában ma nagyon megható levelet kaptam, egy túlélő írta. Kisgyerek volt, rejtegették, anyja és két nagynénje részese volt a halálmenetnek. Szívesen megosztanám veletek ezt a levelet, persze az illető engedélyével. Talán holnap, amúgyis holnap kapna különleges aktualitást. 

Julika, Neked is van egy leveled, biztosan nem vetted még észre.

Még egy hét és Tanaria visszatér. Hiányzik! 

Képválogatás következik - feltöltök néhányat, hogy Marika ne reklamáljon. Amúgy jóleső reklamáció volt. 

2015-04-14  20:39
    fenci (24387)
    előzmény:

44. 2015-04-14 20:3924387.

Szép jó estét!

Muszáj, bejelentkezni és hozzászólni a babákhoz. Gyönyörűek, és nagy kár, hogy eladásra nem készít E., mert vinnék egy Anett babát. Nagyon ötletes :)

2015-04-10  22:09
    *Szigal* (24356)
    előzmény:
  45. 2015-04-14 18:4424386.

Igen arra a találkozásra emlékszem, azt hiszem akkor láttam utoljára Biszlit, sajnos. Na, meg arra is, hogy kettőtök felügyeletével repült haza a gyerek itthonról. És talán akkor mondtam nektek, amit ma is tartok, hogy szerencsésen örökölt: szépségét apától, eszét anyjától! Persze ez elég gonoszkodó tréfa, mert apa és anya is értelmes, törekvő gyerekek.

Ez már annyira régen volt, hogy ha nem említed, talán eszembe sem jutott volna, pedig kedves emlék.

2015-04-14  09:27
    *Szigal* (24383)
    előzmény: