Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 napos fogyókúra együtt

Torolt_felhasznalo_919512
Torolt_felhasznalo_919512
Létrehozva: 2010. január 15. 21:12

sziasztok!

2 nap múlva ebben a topikban elkezdünk egy 100 napos fogyókúrát!

 elszánjuk magunkat,2 napotok van elhatározódni,tehát január 18.-án kezdünk!

ha együt vagyunk,együt vezetjük azt hogy hány kilósak vagyunk ma és ma,

és végig írunk ide,hogy foggyunk,mit eszünk stb...együt vezetjük a topikot,és 100 nap elteltével öszehasonlítjuk a jan 8.-ai eredménnyel,gyertek!

  1. 2011. február 28. 22:21271.

    Sziasztok!

    Csatlakozhatok? Ez eddig  a legszimpatikusabb fórum:-) Én Febr.6.-án kezdtem új életet fittness terem,cardió,alakformáló torna, és nagyon kevés szénhidrát bevitellel (164/71 voltam). Eddig-2 kg. Nehezen indul,de lelkes vagyok, nem éhezek és a sport is jól esik.Van 2 lánykánk,egy 8 és egy 2 éves. 

    Mandi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 28. 18:28270.

    Úgy látom nem sűrűn látogatjátok a topicot. Feladtátok?

    Ma szénhidrát napom volt.

     

    Reggeli: tea 

    A gyümit kihagytam, nem kívántam.

    Délelőtt még ittam egy 3in1 nescafét.

    Ebéd: kb. 10 dkg orsótészta kifőzve és spagettiszósszal elkeverve, kis oreganoval megszórva. 1 szelet vaniliás pudingos kalács.

    Vacsi: mákos guba

     

    Holnap csak gyümit ehetek. Remélem simán menni fog.

     

     

     

    előzmény:
    Anna1979 (269)
    2011-02-27  18:52
  3. 2011. február 27. 18:52269.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék a topichoz én is. Hat napja kezdtem el a 90 napos diétát.

    Kb. 10 kg-t kell fogynom.

    Eddig nagyon jól bírtam. Ma volt a keményítő napom.

    Reggeli: 1 banán

                  instant kávé (nem tejjel,hanem vízzel)

     

    Ebéd és vacsi ugyanaz volt: Chilis-lecsós babot csináltam rizssel.

    Délután ettem még egy kis főtt céklát és uborkát is.

     

    Úgy gondolom, hogy a 90 napossal sikert érek el, mert nem vonok meg magamtól semmilyen ételt, csak arra figyelek, hogy melyik nap mit eszem.

    Mozognom is kellene, úgy hatásosabb. Ehhez még erőt gyűjtök.

     

     

    előzmény:
    kerakopp (268)
    2010-02-25  09:22
  4. 2010. február 25. 09:22268.

    Senki nincs itt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. február 18. 12:47267.

    A múlt heti többnapos bűnözés megtette a hatását! Hétfő óta lementem 76.6-ról 76-ra Na azért nem csinálok a kicsapongásokból rendszert, de tényleg megújult az önbizalmam és több a motivációm. Ilyen könnyedén végigcsináltam ezt a másfél hónapot, nem éhezem, nincsenek elvonási tüneteim és már látom magam előtt, hogy március végére elérem a 70 kg-t! Szóval most nagyon pozitív vagyok.

     

    Ma reggel vizsgálgattam is a testem: a tükörben megállapítottam, hogy kisebb lett a hasam (simogattam is utána egy darabig és kiélveztem, hogy kisebb a domb ) és hajmosásnál (a kádba belehajolós verzió) meglepődtem, hogy jéé, milyen vékony a combom Január 4-e óta kerek 6 kg-t fogytam és most büszke vagyok magamra, mert fogyókúrával ennyit még sohase sikerült leadnom.

     

    Nadi: Hajrá! :D Csak az étkezéseken változtattál, hogy nőjön a súlyod, vagy másképpen is mozogsz/tornázol? Tényleg, miket engedsz meg magadnak most?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. február 17. 20:16266.
    Látom még mindig megy a pangás. 
    előzmény:
    Nadi84 (260)
    2010-02-14  13:58
  7. 2010. február 15. 20:33265.
    Én reggel 61.4kg voltam, de ma tettem ellene rendesen. 
    előzmény:
    kerakopp (263)
    2010-02-15  08:06
  8. 2010. február 15. 14:21264.

     

    Lehet, hogy mindenki elfogyott és már a túl vékony vagyok-hízni szeretnék topicba írogatnak.

     

    Én is fogytam valamennyit, de elég lassan megy… De csak pozitívan.

    előzmény:
    Nadi84 (260)
    2010-02-14  13:58
  9. 2010. február 15. 08:06263.

    Látom, a tegnapi hozzászólásom kétszer lett elküldve (a rumliban próbáltam hozzászólni, amikor az üzenetek nem mentek el vmi script hiba miatt).

     

    Valami csodával határos módon reggel 76.6 kg volt a súlyom!!!! Valaki nagyon kedvelt odafönt, hogy nem büntetett meg a bűnös hétért. Múlt héten még 78.1 kg voltam.

     

    Lányok, ti hogy álltok a mérlegeléssel?

     

    Kellemes hetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2010. február 14. 16:57262.
    Én nem mertem a szemetek elé kerülni..... Hogy is mondjam,  eléggé szabadiasan fogtam fel a fogyózást a héten :( A kedden-szerdán-csütin nem nagyon érdekelt, hogy mi megy le a torkomon.  De péntek óta újra jó kislány vagyok és holnap szembenézek a szörnyű következményekkel (méredzkedés)...
    előzmény:
    Nadi84 (260)
    2010-02-14  13:58
  11. 2010. február 14. 16:26261.
    Én nem mertem a szemetek elé kerülni..... Hogy is mondjam,  eléggé szabadiasan fogtam fel a fogyózást a héten :( A kedden-szerdán-csütin nem nagyon érdekelt, hogy mi megy le a torkomon De péntek óta újra jó kislány vagyok és holnap szembenézek a szörnyű következményekkel (méredzkedés)
    előzmény:
    Nadi84 (260)
    2010-02-14  13:58
  12. 2010. február 14. 13:58260.

    Olyan ritkán írtok....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (1)
    2010-01-15  21:12
  13. 2010. február 14. 10:45259.

    Szia!

    Köszi szépen, hogy így kigyűjtötted az infókat!  Hát... bárcsak megoldható lenne, hogy mmi is így étkezzünk, de baromi dárga lenne

     

    Lehet, hogy megkeresem magamnak ezt a könyvet, kíváncsi vagyok rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706780 (258)
    2010-02-11  23:03
  14. Torolt_felhasznalo_706780
    Torolt_felhasznalo_706780
    2010. február 11. 23:03258.

    Kerakopp!

     

    Elolvastam a könyvet,nagyjából ez a lényeg.

     

     

    1.titok

    A japán étrend alapját a hal,szója,rizs,zöldségek, és a gyümölcsök adják.

     

    A klasszikus japán házi készítésű étel egy darabka grillezett hal,egy tál rizs,párolt zöldségek,miso leves,desszert pedig egy szelet gyümölcs,majd egy csésze zöld tea.

    +x annyi halat és szóját esznek mint az európaiak.

    Kedvenceik az alga,keresztesvirágú zöldségek,padlizsán,stb..

    Kevés húst esznek,azt is kis adagban.

     

    2.titok

    A japánok sokkal kisebb adagokat esznek.

    A japánok az amerikai adagoknak kb. a harmadát eszik.és nem kipukkadásig esznek.

     

     

    3.titok

    A japánétel sosem telít el és könnyen emészthető

    Nem roston vagy sütőben sütnek,hanem grilleznek,hirtelen sütnek ,főznek vagy nagy láng fölött kavargatva főznek.Előnye hogy megmarad az ételek tápértéke.

    Kevés izesítőt használnak,és nem forgatják a hozzávalókat krémekbe,vaj alapú,tejszines szószokba.

     

    Állati zsiradék,vaj vagy nehéz olajok helyett repceolajat vagy dashit( hal alaplé) használnak.

     

    4.titok

    A japánok minden étkezéshez rizst esznek kenyér helyett.

     

    5.titok

    A japán háziasszonyok a bőséges reggeli hercegnői

    Hagyományos japán reggeli:zöld tea,egy csésze főtt rizs,miso leves,nori alga,egy kis omlett vagy darabka grillezett hal.

     

    6. titok

    A japánnők megőrülnek az édességekért de egy kicsit másképp..

    A különbség hogy jóval kevesebbszer esznek és sokkal kisebb adagban édességet.

     

     

    7.napon

    A japán nőknek különös kapcsolatuk  van az ételekkel

    Csináltak egy felmérést ,az  a lényege hogy amerikában a karcsúságmánia,az étkezési korlátozások,nélkülözések vezetnek a fokozódó elhízáshoz..A japánoknál nem a fogyókúra,megvonás és lemondás áll a középpontban. A kutatás szerint a japán nők kisebb tulajdonságot tulajdonítanak  a soványságnak  ,

     

    Még egy további titok:

    A japánok egész nap mozognak

     

     

    Azt írja a könyv írója,hogy mikor amerikában tanult,és elkezdett amerikai kosztot enni,akkor ő is felszedett 10 kilót,szóval nem a génjeikben van a titok ,hanem a tradicionális japán konyhában.

     

     

     


    Forrás:A japán nők titkai

    Naomi Moriyama és Villiam Doyle

     

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. február 9. 23:18257.

    Szia!

    Én két napja azt álmodtam hogy sütiket falok, de eszement módon.... Olyanok is jól estek amiket egyébként nem szeretek.... Pl: nagyon habos, krémes, csömör dolgok... de én csak faltam-faltam, és nem volt elég....

    előzmény:
    Nadi84 (256)
    2010-02-09  21:22
  16. 2010. február 9. 21:22256.

    Futás után megfáradva gondoltsam benézek hozzátok, hátha valaki írt, de látom megint megy a pangás. 

    Azért remélem mindenki kitartó. Gyertek és meséljetek kinek hogy telik a napja, vagy mi finomat esztek, de bármi másról is írhattok!

     

    Nikol: Na, akkor gratulálok!  Valahol  meg kell látszania az eredménynek. Ezért ha a mérleg nem mutat semmit akkor általában érdemes elővenni a mérőszalagot. Húú, te már -7.3kg-nál tartasz? Azért ez nagyon szép eredmény! Én is imádom a friss tésztát. Hétvégén én is ettem teljes kiőrlésű bio tönköly tésztát. Anyósom vette nekem. Most ettem életemben először és be kell vallanom, imádooom!!!! Annyival finomabb mint a sima tészta! Ezután én is fogok venni. Tegnap párom vett sokmagvas barnakenyeret. Ránéztem és csorgott a nyálam. Néha arról álmodozom, hogy belemarkolok egy langyos puha kenyérbe, kitépem a belét és behapzsolom. 

    Hát ez egyenlőre szép álom marad....  

    előzmény:
    nikol-27 (255)
    2010-02-09  08:20
  17. 2010. február 9. 08:20255.

    Nadi: Tegnap nem volt időm centizni is, de ma bepótoltam. És tényleg van egy kis változás: m: -3, d: -1, cs: -0,5, c: -1,5 centi múlt hét óta.   És ma már a mérleg is megkönyörült rajtam. (Gondoltam, ha már centizek, mérlegelek is. ) -30 deka.  Ezzel eddig összesen - 7,3 kiló.  

     

    Tegnap majdnem teljes léböjt-napot tartottam. (Ebédre ettem egy maréknyi tésztát.  Imádom a frissen kifőtt tésztát... ) Lehet, hogy ez dobta meg kicsit lefelé...

     

     

    Ja, köszönni meg elfelejtek. Tehát: JÓ REGGELT!!

     

    Kerakopp: Én próbáltam a Norbis diétát, meg egyszer az Atkins-t is. Szinte ugyanaz. (Talán az Atkins kicsit szigorúbb...) De tényleg. Mind a kettő a CH-megvonáson/csökkentésen alapul, gyümi szinte semmi. Én nem bírtam.  Mert az addig oké, hogy elhagyom a kenyeret, péksüteményt, cukrot, krumplit, rizst, tésztát. (Most is ezt teszem - majdnem mindig sikerrel.) De hogy a zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket is csak korlátozva lehet fogyasztani, az már nem megy.  Nekem nem megy a hús-hússal evés. Meg a rengeteg tojás, sajt. 

     

     

    Na, megint kisebb regényt írtam így reggel. Bocsi.  

     

    Szép napot mindenkinek.  

     

     

     

    Ui: Többiek hol vannak??  

    előzmény:
    Nadi84 (254)
    2010-02-08  16:59
  18. 2010. február 8. 16:59254.

    Annyira nem volt sokk a reggeli mérlegem. Ennél azért többre számítottam. 61.6 volt múlt héten, ma 61.8kg. Amíg nem megy 62 fölé addig nem is izgulok miatta. Centiket most nem mértem, majd talán holnap, ha több időm lesz.

    A norbis termékeket szerintem ki lehet váltani mással is.

     

    Keratopp  A Norbis diétának is ugyanaz a lényege mint amit én csinálok. Alacsony szénhidrát, magas frehérje, este fele kiemelten kevécs szénhidrátot szabad csak enni, emellett korlátozi kell a cukor és zsír fogyasztást. Nincs ebben semmi nagy kunszt, csak oda kell figyelni miben mi van. Ehhez nem kellenek Norbi termékek, csak úgy sokkal egyszerűbb, ha valaki rárak egy pecsétet, egy kóddal, mert akkor nem kell egyesével nézegetni hogy az adott termékben épp mennyi CH és protein van.

     

    Nikol Büszkék vagyunk az akaraterődre és a kitartásodra! 

    Csak így tovább!! Centiket nem mérsz? Mert lehet hogy neked is ott a változás.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. február 8. 14:16253.

    Sziasztok!

     

    Vagyok én is, csak teljesen le vagyok kötve.  

     

    Szombaton farsangolni voltam a nagylányommal, és amíg ő bulizott, addig én a büfés néni szerepét játszottam el más anyukákkal. Körbe voltam véve zsíros kenyérrel, mindenféle sütikkel (inkább süti-hegyekkel), és cukros üdítőkkel, de nem ettem semmit. (Pedig még ebédelni is elfelejtettem a nagy rohanásban.) Büszke is voltam magamra.    

     

    A mérlegelés viszont kicsit csalódást okozott. Már majdnem 2 hete nem mozdul a mérleg. Még mindig 73 kiló vagyok.  És már 1 hete az étkezési naplót sincs időm vezetni, tehát visszanézni sem tudom az elmúlt hetemet.  

     

     

    Nagy gratula mindenkinek az elért mínusz kilókhoz és centikhez.  

     

    Igyekszem ismét jobban odafigyelni, és nagyon remélem, hogy megint megindul lefelé a mérleg nyelve.   

     

    Ja, és a hétvégi mozgásom megint kicsit korlátozódott. Nálunk kb. 20-25 centi hó esett 2 nap alatt. Szombaton 1,5, vasárnap pedig 2 órát lapátoltam a havat. Egy élmény volt.   Minden egyes porcikámat érzem deréktől felfelé.  

     

     

    Most megyek is, mert még ebédelnem kellene valamit, mielőtt a suliba-oviba megyek.  

     

     

    előzmény:
    kerakopp (251)
    2010-02-08  09:42
  20. 2010. február 8. 13:10252.

    Minden aktív és passzív topicolónak, főleg akik Norbizni szeretnének úgy, hogy update-es termékeket vesznek!

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=253085

     

    Az Update programmal nincs baj, az idegesít hogy duplaáron adja az Norbi-emblémás cuccokat, és ha a péksütik nem felelnek meg annak, amit állít róluk, mi a garancia, hogy a többi megfelel?

     

    Sose Norbiztam, norbis terméket sose vettem egyébként, a Norbizó ismerőseim is mind a termékei nélkül fogytak le :(((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. február 8. 09:42251.

    Milyen volt a mérlegelés ma reggel? 

    Nekem csak 4 dekával mutatott kevesebbet, mint egy hete de még ennek is örülni kéne, mert legalább, a megérzésemmel ellentétben nem híztam

    Tudom, hogy ez a 4 deka még ideálisnak is kéne lennie, de nekem ez így túl lassú. Mire lekerül a télikabát, csinos szeretnék lenni, kicsi pocival. De talán az is közrejátszik a mérésben, hogy holnap-holnapután érkezik a havibaj, és ilyenkor visszatartja a vizet a test.

     

    78,1kg vagyok most. Alig várom, hogy 78 alá menjek, már nem is emlékszem, mikor voltam utoljára 77 kiló körül Talán 15 évesen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. február 7. 19:23250.

    Hát végülis ettem, de csak a család után. Egyedül. Kicsit furi volt mikor lementem megcsinálni a kajámat, dehát ez van.

    A mai nap jobb volt egy kicsivel, mivel ma meg párom apukájához voltunk hivatalosak, de mamája készített nekem külön fincsi natúr pulykacict. Abból ehetek, úgyhogy nem kellett magam szarul éreznem. Csak a desszertnél csorgott kicsit a nyálam. Mamája isteni szakács. Nehéz volt ellenállni. 

     

    Hát én tutira több leszek holnap reggel kilókban. De próbálok rajta nem kiakadni. Ezen a héten 4-5x ettem naponta, nem 1x, és ez biztos meg fog látszani a mérlegen is. De hosszú távon szerintem ez a jobb módszer. Remélem eredményes lesz. 

     

    Na midnenkinek kellemes vasárnap estét kívánok, nekem  ma még egy Réka DVD van programon, utána holnap reggel irány a suli.

     

    Minusz centikben és minusz kilókban gazdag hétkezdést kívánok mindenkinek!!  

     

    előzmény:
    kerakopp (249)
    2010-02-06  22:07
  23. 2010. február 6. 22:07249.

    Wow... Most van egy kis bűntudatom saját magam felé, mert azt hiszem, én veszem köztünk a "leglazábban" a fogyókúrát. Ami nem feltétlenül rossz dolog, mert én ebben hiszek (mindenki másban és ez így jó), csak kicsit szégyellem magam, amikor olvasom, ki mennyi mindent von meg magától

     

    Nadi, hatalmas gratula az akaraterődért! Ehhez a mai cselekedethez tényleg nagy akaraterő kell Ebédeltél végül is, csak a családod után?

    Boldog szülinapot néninek!

     

    pilchard, ne aggódj, ráér, itt leszünk még egy darabig szerintem! :D

     

     

    Nekem holnap reggel lesz a mérlegelés. Valami tegnap óta nagyon aggaszt és nem tudok rájönni micsoda, és félek, hogy azért érzek így, mert a testem úgy érzi, hízott hétfőhöz képest Azt hiszem, kezd az agyara menni ez a fogyókúra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (1)
    2010-01-15  21:12
  24. 2010. február 6. 20:00248.

    Köszönöm a bíztatást csajok!!

     

    Remélem hétfőn már tényleg kevesebbet mutat a mérleg,bár a heti -1 kiló nekem megfelelne hosszútávon.

     

    Kenyeret nem is eszem szinte,ha igen az is teljes kiörlésű,rizst és krumplit sem,csak tésztát azt max.délután 3-ig.Utána vagy saláta,vagy leves tészta nélkül,vagy valami sovány husi 1-2 abonettel.

     

    Sportolás most abból áll,hogy reggel és délben bicajozom az oviig meg vissza,ez nem kevés,mert messze van tőlünk.

     

    Egyébként 2,5 évig aerobicoztam heti kétszer és a kilók nem mentek le(igaz nem is jöttek fel)csak centikben látszott a változás.

    előzmény:
    Nadi84 (230)
    2010-02-02  20:41

Címlap

top