Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Afrikai óriáscsiga

hangedli
Létrehozva: 2009. december 23. 07:38

Sziasztok!!

Van egy afrikai óriáscsigám. A tartásáról, gondozásáról szeretnék többet megtudni. No meg ismerkedni más csigatartókkal is!!

 

 

Hangedli

  1. 2014. augusztus 13. 20:0922.
    https://www.youtube.com/watch?v=R14N71b0tJo

    Ezt a videót ma készítettük!
  2. 2014. február 8. 10:3821.

    Sziasztok 

     Nekem is van két csigám meg próbáltam fel ébreszteni őket de csak az egyiket sikerült a másik alszik tovább  

    előzmény:
    nojka03 (20)
    2013-10-09  10:16
  3. 2013. október 9. 10:1620.

    SZIASZTOK

     

    MÁSFÉL HÓNAPJA VAN 2 DB ÓRIÁS CSIGUSZOM.NAGYON TETSZENEK IMÁDOM ŐKET.

    AZT HALLOTTAM HOGY TÉLI ÁLMOT ALSZANAK ÉS EZ FONTOS SZÁMUKRA.

    KI HOGY ALTATJA EL ŐKET???

    MEDDIG ALUDHATNAK?

    MAGUKTÓL ÉBREDNEK VAGY ÉBRESZTENI KELL ŐKET?

    KI MILYEN HŐFOKON TARTJA ŐKET?

    NEKEM SAJNOS 24-25 FOKNÁL TÖBB NINCS A TERRÁRIUMBA ÍGY MINDIG A LÁMPABÚRA KÖZELÉBEN VAGY RAJTA LÓGNAK.

    ÉTVÁGYUK SZUPER ÉS ZUHANYOZNI IS IMÁDNAK.

    MIÓTA NÁLAM VANNAK MÁR 2X RAKTAK TOJÁST.FEJENKÉNT KB 100-150 DARABOT.PÁRAT MEGMENTETTEM BELŐLE DE NEM NAGYON VAN HELYEM ÍGY A TÖBBITŐL SAJNOS MEG KELLETT SZABADULNOM.(TUDOM CSÚNYA DOLOG DE MUSZÁJ VOLT)

     

  4. 2013. január 19. 16:0719.

    Sziasztok

    kérdésem az lenne hogy mit csináljak a csiguszaimmal hogy felébredjenek?hiába teszem a  csap alá ,hiába a meleg..már szeptember óta nem látom öket..

  5. 2011. február 7. 18:4318.
    helló lenne egy kérdésem nekem van 3-om darab és hogy mikor volt nálad az első peterakás +baj ha a terráriumomba fűt telepítettem ?
    előzmény:
    Laraa1 (13)
    2009-12-23  10:32
  6. 2011. január 31. 20:4717.
    Sziasztok nekem is van 3-om darab csigám szeretem őket pont ma vettem észre a dudort a hosszabbik csápjuk mögött ami aszt jelenti hogy megtermékenyítették egymást vagyis lesz so sok kiscsigám
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. január 31. 20:4416.
    heló nem tudom mikori ez a kiírás de tudok segíteni hogy hogyan kell őket tartani mert nekem 3-om is van mind a három most rak le petéket.
    előzmény:
    Serena. (5)
    2009-12-23  09:39
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 11. 14:0415.
    Én meg hallottam róla,de nem tudom,hogy néz ki...Megmutatnád?
    idézet:
    PUSZKATA (3)
    2009-12-23 08:35:14

    En azt hittem ,hogy

    valaki tultermelt es most csigareceptek jonnek

    előzmény:
    PUSZKATA (3)
    2009-12-23  08:35
  9. Torolt_felhasznalo_272430
    Torolt_felhasznalo_272430
    2010. január 11. 13:5914.
    Sziasztok!
    Egy nagyon fontos kérdésem lenne. 
    Kb 3 hete keltek ki az afrikai óriáscsiga tojások a terráriumomban. Ezzel nincs is gondom. A probléma az, hogy az egyik csigámon a tojásrakás után észrevettem dudorokat a testén, amik kemények voltak. Arra gondoltam, hogy talán benne maradtak a tojások. És egy hete kb nem mozdult már meg, behúzódva a házába volt végig.Nem piszkáltam, gondoltam csak alszik. Ma reggel a terrárium maradékeltávolítása közben muszáj volt megpiszkálnom, mert útban volt a föld eltávolítása közben. És szörnyülködve láttam, hogy a teste olyan volt mintha szétrepedt volna és belőle a sárga tojások lógtak ki. Majdnem elájultam. A szagról nem is beszélve... Amúgy a terrárium nem volt büdös, csak a csiga. 
    Nem tudom hogy mi történhetett, hogyan maradtak benne a tojások. A gond az, hogy mintha a másik csigámmal is ugyan ez lenne, de ő mászkál , eszik, látszólag jól van. Nem akarom őt is elveszíteni. 
    A kiscsiguk egyébként jól vannak, körülbelül 50-60 darab született. Most már csak el kell őket ajándékoznom. Szépen fejlődnek.
    A csigák amúgy csak pár hónapja vannak nálam, barátnőmtől kaptam őket ajándékba, amikor depis voltam. Nála 1 év alatt a 6db csiga nem rakott tojást soha. Nálam pedig 4 hónap után. Annyira tehát nem vagyok tapasztalt csigatartó, csak gondozom őket.
    Légyszi ha valaki tud akkor segitsen! Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 23. 10:3213.

    Sziasztok!

     

    Nekem 4 évig voltak afrikai csigáim, éppen 2 hónapja váltam meg tőlük. Sajnos muszáj volt, már nem volt rájuk időm...

     

    A nevükből adódóan afrikai csiga, tehát a meleget szeretik. Ilyenkor télen mivel hűvösebb az idő téli álmot alszanak. Nem kell megijedni, van hogy 3-4 hónapig is alszik. Felébreszteni langyos víz alá tartva lehet őket. 

    Imádnak a langyos vízben fürdeni. Havonta kétszer célszerű a fürdetés az esetleges kórokozók eltávolítása miatt. 

    Imádják a friss, lédús, zöld zöldségeket. Elsősorban saláta, uborka, de mint minden ember, a csigák ízlése sem egyforma. Érdemes mindent kipróbálni. A házuk erősítése miatt adni kell nekik tojáshéjat vagy csőrkoptatót. Én mindig bent hagytam nekik, ha kellett kiszolgálták magukat.

    Elég szapora jószág, volt hogy 300 tojással is megajándékoztak. Egyszer nem vettem észre a tojásokat, csak az tűnt fel, hogy rengeteg kis csigusz mászik a terrárium oldalán. Amíg nagyon kicsik, addig jó hogy ha együtt vannak, mert az egymásra mászásukkal ösztönzik a többit is mászni, élni. Tapasztalat, hogy egyszer külön választottam 3-at, és mivel nem érezték egymás közelségét, begubóztak, nem is ettek, kb. 1 hónap múlva el is pusztultak.

     

    A terráriumban annyi földnek kell lenni, hogy bele tudják magukat ásni, ugyanis úgy alsznak.  Én hetente virág spriccelővel párásítottam nekik, olyankor szinte rácuppantak az üvegre.

     

    Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok.

     

    Pár kép csiguszékról. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 23. 10:2512.

    Nekem is voltak ilyen csigáim. A tartását már alattam leírták.

     

    sajnos az enyémek elpusztiltak, mert nyáron kiraktam őket a napra (akkor még nem tudtam, hogy nem szabad), és kiszáradtak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 23. 10:1811.

    Hali!

    Nekünk most van kettő és azt kell mondanom, hogy a legideálisabb "háziállatok".

    Lassan 3 hónapja vannak nálunk, sajnos nem tudom pontosan mennyi idősök voltak beszerzéskor, de azóta megnégyszerezték a méretüket. Most kb féltenyérnyiek és imádnivalóak. 

    Ez abból is látszik, hogy eredetileg a fiam kapta őket, de egy-két hét múltán az egész család "rájuk jár" , ők az esti program, tévé helyett. Főleg mikor zuhanyoznak

     

     A szaporulattal valóban vigyázni kell, kb 6 hónapos korukban lesznek ivarérettek, onnantól nem árt résen lenni, ha nem szeretnél csigababákat.

    Szeretnek mindent ami zöldség, a mieinknek az uborka a kedvencük, a pitypang levele pedig egyenesen ínyecfalat számukra.

    A kiwit még nem próbáltuk, de ezek után erre külön kíváncsi leszek

     

    Ja és ami a legfontosabb, és eddig még nem láttam említeni: tegyél be nekik a kaja mellé szépiát vagy porrá tört tojáshéjat, ez kell ahhoz, hogy egészséges legyen a házuk.

     

    Sok sikert a kis meszeshez, teljen benne sok örömed!

     

    Ha kérdésed van, keress nyugodtan.

     

    T.D.

    előzmény:
    hangedli (1)
    2009-12-23  07:38
  13. 2009. december 23. 10:1710.

    Szia! Nekem, jobban mondva a lányomnak is van 3 csigusza. Úgy kaptuk, hogy "mama" csiga meg a 20-onvalahány kicsi. Mikor megnőtek elajándékoztuk, eladtuk és állatkereskedésbe vittük őket. Nekünk már kb.5 éve vannak. Tartása: nálunk akváriumban vannak, sima virágföld a talaj (amit cserekor a virágok alá rakok, igy nem vesz kárba) salátát, répát, nyáron lóherét, ubit, almát stb. zöldséget gyümölcsöt kapnak. Majd meglátod, amit nem szeret ugyis otthagyja.Az akvárium teteje zárt, hogy ne másszanak ki de szellőző van rajta. Ha petét rak, a földbe teszi, olyan mint egy rakás kis hungarocellgolyó. Szerintem több százat rakott le, amikor kikeltek a pár milliméteres kis csigák tele volt az akvárium fala. Sajnos (vagy szerencse) valahogy nem maradt életben mind,  20-25 között maradtak. A többi ilyen pici, mm-es korban elpusztult. Most egy éve valamiér nem szaporodtak. Nyáron a napra nem szabad tenni, kiszáradhat. Olvastam valahol, hogy a kajájukat meg lehet szórni kifőzött és porrá őrőlt tojáshéjjal a kalcium miatt. Ja, és a sört is szereti, ha kézbe vesszük és egy cseppet eléteszek, érezni ahogy kajálja. Persze annyit sosem adtunk, hogy berugjon és nem is rendszeres.Én bírom őket, nem nyávog, nem ugat, nem szőrös ami nálunk allergia miatt fontos.

    Egyelőre ennyi jutott eszembe, bocs ha hosszú voltam.

     

    Szimi

    előzmény:
    hangedli (1)
    2009-12-23  07:38
  14. 2009. december 23. 10:019.

    Ha kettő van azzal már vigyázni kell, mert nagyon gyorsan szaporodnak, és nagyon nagy mennyiségben. Akitől én kaptam annó az enyémet, ő is kettővel kezdte, de egy fél éven belül már 100 (!!!) volt neki, és nem győzte odaajándékozni őket, de az sem mehetett ugye a végtelenségig, így muszáj volt hát... tudod... megszabadulni tőlük... :(

     

    És semmiképp se engedd el őket a kertben!

    Az nem éppen a természetes élőhelyük!

    előzmény:
    Serena. (5)
    2009-12-23  09:39
  15. 2009. december 23. 10:018.

     

     

    előzmény:
    PUSZKATA (3)
    2009-12-23  08:35
  16. 2009. december 23. 10:017.

    Köszönöm!Érdekes...

    Nem tudom miért,valami gusztustalan nagy,fekete,csupaszcsigát képzeltem el...

    előzmény:
    Serena. (5)
    2009-12-23  09:39
  17. 2009. december 23. 09:446.

    Én majdnem a vitorláshalammal jártam így...az elején jó volt, aztán nem értettem miért van teljesen fent a víz tetején. Aztán kapcsoltam, hogy ÚRISTEN de hülye vagyok

    Visszahűtöttem és utána még élt majdnem 1 évet.

    előzmény:
    milcsi7 (4)
    2009-12-23  09:37
  18. 2009. december 23. 09:395.

    http://images.imgsrv.farm.hu/articles_images/000557/origin als/9842156455.jpg

     

     

     

    Én is szeretnék egy kis csigát "felnevelni" , de még én sem tudok sokat a tartásáról.

    Pl. ha ketten lennének az közömbös/jó/rossz? Meg ha lennének kiscsigák és nem találnék helyet nekik, a kerben simán elpusztulnának ugye? Na mert azt sem szeretném..akkor inkább tartok csak egyet.

    előzmény:
    PUSZKATA (3)
    2009-12-23  08:35
  19. 2009. december 23. 09:374.

    Szia!

     

    Nekem is volt egy!

    Nagyon szerettem!

    Ha kiwit adtam neki, akkor teljesen bezöldült!

    Ja és imádta, ha langyos zuhannyal megzuhanyoztattam kicsit. Olyankor kijött a házából és nyújtozott a vízpermet alatt. Még meg is lehetett simogatni.

     

    És szerette, ha ilyenkor télen felrakom a konvektorra terráriumostól kicsit melegedni... Csak ott ne felejtsd feltekert fűtőtesttel, mert az megöli... Tapasztalatból mondom...

    előzmény:
    hangedli (1)
    2009-12-23  07:38
  20. 2009. december 23. 08:353.
    Én meg hallottam róla,de nem tudom,hogy néz ki...Megmutatnád?
    előzmény:
    hangedli (1)
    2009-12-23  07:38
  21. 2009. december 23. 08:342.

    Szia!

     

    Nekem régebben voltak ilyen csigáim. Imádták a salátát meg az uborkát, éjjel lehetett hallani, ahogy herseg a "foguk" alatt:)))

     

    Nagyon erősek, és hajlamosak kimászni a terráriumból, szóval vigyázni kell velük:)

     

    Nedves tőzegben, melegben (25 fok körül) szeretnek lenni. Én annó az állatkertben kérdeztem meg, hogy pontosan hogyan kell velük bánni.

    előzmény:
    hangedli (1)
    2009-12-23  07:38

Címlap

top