Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba születése-Idézet

Torolt_felhasznalo_670426
Torolt_felhasznalo_670426
Létrehozva: 2009. december 21. 18:50

Sziasztok!

A keresztlányom hamarosan szülni fog, egy babanaplót vettem neki ajándékba, és ebbe szeretnék egy idézetet egy nagyon szépet. Nézegettem már több helyen is a neten de nem találtam megfelelőt. Valami olyan kellene nekem amiben az apukáról nincs szó.

A lányka igen fiatal (17éves), és az apuka elhagyta.

Köszönöm elöre is ha valaki tudna. 

  1. 2012. május 1. 18:4817.

    Én az unokaöcsém születésénél a testvéreméknek egy lapra nyomtattam a kisbaba fényképét és a következő szöveget írtam nekik a kisbaba nevében, ami nagy hatást gyakorolt minden olvasójára:) :

     

     Amikor megszülettem, mindenki nagyon örült, csak én nem, mert régebben jó helyem volt anyukámnál. Egy burokban laktam anyukám hasában, a szíve közelében. Az egészben az volt a legjobb, hogy mindíg hallottam a szíve dobogását. Mindent együtt csináltunk: anyukám evett, és én is jóllaktam; ő szívta a friss levegőt, és nekem is jutott belőle. Csak kuporogtam ott a burokban, mint egy kifli és szunyókáltam, vagy éppen rugdalóztam, nyújtózkodtam. Ha kedvem támadt, akár fejre is állhattam, mert a burokban folyadék volt, így sohasem üthettem meg magam. Anyukám meg csak símogatta a hasát, annyira örült, ha én tornáztam.


    Telt, múlt az idő, egyre nőttem, növekedtem; egyszer csak szűknek éreztem a rejtekhelyemet. Előbújtam. 

    De a világ, ahová megérkeztem, nagyon furcsa volt! Zajos, fényes és hideg. Meglepődtem, megijedtem: ordítottam, ahogy a torkomon kifért. És csodálkoztam, mert addíg sose sírtam, akkor meg egyszerre egészen jól tudtam sírni. Anyukám megdícsérte a hangomat, úgyhogy bőgtem tovább az ő kedvéért. De még azért is, mert az idegenek gorombáskodtak velem. Megfürdettek, bepólyáztak. Méricskéltek. Mondták, hogy erős, fejlett gyerek vagyok, de én nem törődtem velük. Hiányzott valami és félni kezdtem. Féltem, egyre csak féltem... 

    Aztán így, pólyástól odatettek anyukám mellé. Újra hallottam a szívdobogását, megnyugodtam. És akkor történt valami, ami eddig még soha... anyukám megpuszilt. 

    Azóta én is örülök, hogy megszülettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2009. december 22. 07:2016.
    Nagyon jók az idézetek!!!! :-) Én még csak most várom a babámat, de lehet, hogy bekukkantok ide és én is választok közülük. Tök ügyesek vagytok, én azt sem tudom, hogy hogyan lehet ilyeneket levadászni a netről!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 22. 00:5315.
    "Száz közt, százezer közt, azon hirtelen, akármi a próba, megismertem volna: Ezt küldték nekem! Itten vagy Te otthon most és mindenkoron, itt bontja ki minden értékedet Isten, drága csomagom!" Juhász Gyula: Újszülött
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. december 21. 22:5214.

    "Minden, amit valaha írtak, festettek vagy faragtak, bármilyen nagyszerű, remek, tökéletes is legyen - rideg és otromba, ha összehasonlítod egy élő gyermekkel. Óriási kincset tartasz a karodban, amely becsesebb és értékesebb bármi másnál a földön."

    Pamela Dugdale

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50
  5. 2009. december 21. 21:0913.

    Ezer bocs,most olvastam el figyelmesebben,hogy apuka elhagyta a kismamát,így ez mégse ide illő idézet

    Talán ha a szöveg módosításra kerül,hogy nem Apa,hanem Anya pocakjára......

     

    Még egyszer bocs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50
  6. 2009. december 21. 21:0512.

    Én nem babanaplót ajándékoztam a barátnőmnek ,hanem egy fényképalbumot,amibe majd teheti a babáról készült képeket.Egy oldalra 2 kép fért és az első oldalra fölülre tettem egy idézetet,alulra pedig a baba első képét.Nagy volt az öröm és persze a sírás is,azóta is emlegeti

    Az idézet így szólt:

     

    "Megjöttem, itt vagyok, éppen körülnézek, s egy ismerős szempárt megismerni vélek.Hívogató élmény, érzem, hogy közeleg, segítsetek kérlek hadd menjek közelebb.S egy halk szavú asszony meghallván a vágyam, Apa pocakjára odafektet lágyan. Hogy míg átöleli piciny hasonmását, boldogan hallgassam szíve dalolását.Meleg tenyerével simogatja bőröm, ha elszenderednék, most Ő lenne az őröm.Olyan jó így együtt, feküdni az ágyban, Anya pocakjában ilyen álmot láttam.Békés biztonságban indul földi létem, hálásan köszönöm csendes születésem."

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50
  7. 2009. december 21. 20:4611.

    "...Gyereket akarni igen nagy elhatározás. Ilyenkor dönt úgy az ember, hogy élete végéig a testén kívül dobogjon a szíve..."

    Elizabeth Stone

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50
  8. Torolt_felhasznalo_670426
    Torolt_felhasznalo_670426
    2009. december 21. 20:2210.

    Ez annyira szép, de sajna oda hosszú de köszi hogy megosztottad velünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167397 (9)
    2009-12-21  19:44
  9. Torolt_felhasznalo_167397
    Torolt_felhasznalo_167397
    2009. december 21. 19:449.
    Nagy Katalin:
    Egy pólyás meséli...

    Amikor megszülettem, mindenki nagyon örült, csak én nem, mert régebben jó helyem volt anyukámnál. Egy burokban laktam anyukám hasában, a szíve közelében. Az egészben az volt a legjobb, hogy mindíg hallottam a szíve dobogását. Mindent együtt csináltunk: anyukám evett, és én is jóllaktam; ő szívta a friss levegőt, és nekem is jutott belőle. Csak kuporogtam ott a burokban, mint egy kifli és szunyókáltam, vagy éppen rugdalóztam, nyújtózkodtam. Ha kedvem támadt, akár fejre is állhattam, mert a burokban folyadék volt, így sohasem üthettem meg magam. Anyukám meg csak símogatta a hasát, annyira örült, ha én tornáztam.

    Telt, múlt az idő, egyre nőttem, növekedtem; egyszer csak szűknek éreztem a rejtekhelyemet. Előbújtam.

    De a világ, ahová megérkeztem, nagyon furcsa volt! Zajos, fényes és hideg. Meglepődtem, megijedtem: ordítottam, ahogy a torkomon kifért. És csodálkoztam, mert addíg sose sírtam, akkor meg egyszerre egészen jól tudtam sírni. Anyukám megdícsérte a hangomat, úgyhogy bőgtem tovább az ő kedvéért. De még azért is, mert az idegenek gorombáskodtak velem. Megfürdettek, bepólyáztak. Méricskéltek. Mondták, hogy erős, fejlett gyerek vagyok, de én nem törődtem velük. Hiányzott valami és félni kezdtem. Féltem, egyre csak féltem...

    Aztán így, pólyástól odatettek anyukám mellé. Újra hallottam a szívdobogását, megnyugodtam. És akkor történt valami, ami eddig még soha... anyukám megpuszilt.

    Azóta én is örülök, hogy megszülettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 21. 19:348.

    Kicsit más forrásból... ha lehet már tudni a baba nemét.

     

     

    Ha van még valami tiszta
    Ezen az elveszett világon,
    Azt máshol nem találom,
    Csak a lányom szemében látom.

     

     

     

     

     

    De volt értelme annak,
    Hogy mindeddig kibírtad,
    A legszebb versed úgyis
    A fiad szívébe írtad.

     

    /Ákos/

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50
  11. 2009. december 21. 19:147.

    Azért, mert szerettek jöttem a világra,

    S lettem új fény, csillag, szülők boldogsága!

    Szeressetek mindig, igaz szeretettel,

    a kincsetek vagyok, pici kincs, de Ember!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 21. 19:126.

    Szia!

    Küldök párat,ezek is a netről valók,de szépek

     

    "Kicsi rózsabimbó,
    élted hajnalán
    szunnyadozz csak párnád
    hófehér haván.
    Ringat jó anyácskád,
    ezer gondja van rád,
    féltő szívvel virraszt
    sok-sok éjszakán. "
    Csanádi Imre  

    „Óriásként, felhők közül, félszegen hajlok rád köszöntőn, köszöntlek e földön, pici idegen!”
    Illyés Gyula

     

    "Azért mert szerettek jöttem e világra
    S lettem új fény, csillag, szülők boldogsága.
    Szeressetek mindig igaz szeretettel
    A kincsetek vagyok, pici kincs, de Ember!

     

    "Kicsi az én szívem, kicsike darabka,
    Édesanyáméból úgy van kiszakítva,
    Azért siet oda, azért szeret ottan,
    Ahol ez a két szív újra összedobban. "
     

     

    "Azt kívánjuk mind-mind
    itt e szép napon:
    Ragyogjon rád napfény,
    boldog légy nagyon.
    Szíved sose féljen,
    bánat sose érjen,
    szerencs kísérjen,
    minden utadon. "

     

     

    "Mint az éjszakára
    fölvirrad a nap,
    mint a délutánra
    jő az alkonyat
    mint ha szellő jelzi
    a förgeteget-
    Ezer pici jelből
    tudtam jöttödet.

    Mint tavaszi reggel
    a nap sugarát,
    fagyos téli este
    jégcsap csillagát,
    mint alma az ízét,
    tejet, kenyeret-
    pedig nem is láttalak még,
    úgy ismertelek.

    Mint a fény az árnyat,
    záport a virág,
    mint a patak medrét,
    madarat az ág,
    mint sóhajos nyári éjjel
    a fák az eget-
    mindenkinél jobban téged
    így szerettelek. "

     

     http://forum.picibaba.hu/index.php?action=printpage ;topic=447.0

     

    itt még sok van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50
  13. 2009. december 21. 19:105.
    Devecsery László: Édesanyámnak

    Napraforgó fényre fordul,
    én tehozzád szólhatok:
    Édesanyám! Hozok néked
    messzi-égről csillagot.

    Ám, ha őket el nem érem,
    a szemedet keresem,
    belenézek és megértem:
    mily nagy kincs vagy énnekem.

    Fénylőbb, szebb a csillagoknál,
    minden égi ragyogásnál,
    az, amit én tőled kaptam:
    e szépséges nagy titok,

    HOGY A GYERMEKED VAGYOK! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 21. 19:084.
    Azért mert szerettek jöttem e világra
    S lettem új fény, csillag, szülők boldogsága.
    Szeressetek mindig igaz szeretettel
    A kincsetek vagyok, pici kincs, de Ember!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50
  15. 2009. december 21. 19:073.

    Kicsi rózsabimbó,
    élted hajnalán
    szunnyadozz csak párnád
    hófehér haván.
    Ringat jó anyácskád,
    ezer gondja van rád,
    féltő szívvel virraszt
    sok-sok éjszakán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 21. 19:052.

    "Mi dolgunk a világon? küzdeni
    Erőnk szerint a legnemesbekért."

    Vörösmarty Mihály

     

    Szerintem ez örök érvényű...Főleg,egy új kis élet érkezésekor...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670426 (1)
    2009-12-21  18:50

Címlap

top