Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Avent cumisüveg, etetőcumi

nilla789
Létrehozva: 2009. november 30. 08:57

Kedves Anyukák!

 

Babókám cumisüvegből is kap anyatejcsit. Ezért beszereztük az Avent BPA mentes cumisüvegét. A kérdésem arra irányulna, hogy miért van az, hogy néha (nem sokszor) a cumisüveg nyakánál  etetés közben, ahogy döntjük az üveget kizúdul a tejcsi a babára. Pedig jól csavarjuk rá. Először férjemmel történt, én akkor szegénykémet hibáztattam de azóta már velem is előfordult többször is. Más is járt már így? Egyébként jelzem, hogy a nem BPA mentes üvegnél (mert az is van 1 db) nem jártam még soha így.

 

Egy másik kérdésem pedig az etetőcumival kapcsolatos. Az 1-eset használjuk. A tejnek nem csöpögni kellene belőle. Nekük rövig használat után (akár egy- két nap után) nem csöpög, hanem felfordítás után egy sugárban ömlik. Baba meg csak fuldoklik.

 

Kérlek segítsetek, hogy mi lehet a baj. Mert nem lehet, hogy mindíg selejtes terméket fogunk ki és már több cumifejet is vettünk és cumisüvegünk is több van a kelleténél. Más márkájú terméket meg baba nem fogad el.

 

Előre is köszönöm!

  1. 2009. november 30. 10:4915.

    Köszi mindenkinek!!! Nagyon jó ötleteket írtatok. Egyébként a melegítéses nyomáskülönbség lehet a gond majd ezt is figyelem. Nem gondoltam, hogy ennyi buktató van én csak minnél gyorsabban akarom a babómnak a tejvsit adni mert ciciből sokszor nem elég.

    Az egyik kezemben a bőgő gyermek és nem gondoltam volna, hogy még egyéb fizikai törvényekre (nyomáskülönbség) is kell gondolnom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 30. 10:4014.
    Köszi a választ, erre is figyelni fogok.
    előzmény:
    Kisanna (7)
    2009-11-30  09:49
  3. Torolt_felhasznalo_189301
    Torolt_felhasznalo_189301
    2009. november 30. 10:3013.

    Szia!

     

    Mi aventet és mam-ot felváltva használtunk, nekem "csak" csöpögött az avent a nyakánál, de én betudtam a rosszul feltett fejnek. Nálunk általában akkor fordult elő, ha csak betettem a cumit, aztán rászoktam arra, hogy a szopókát megfogtam és jól megrángattam befelé, és ez bevállt. Az aventnél én is olvastam több fórumon, hogy előfordult kiömlés, árához képest nagyon sokan panaszkodtak rá.

    Mi végig, amíg üvegeztünk az 1-est fejet használtuk mindkét fajtához. Bevallom a mamossal jobban meg voltam elégedve, mert miután az alja is leszerelhető volt, könnyebb volt tisztítani, és nálunk a lányka is jobban szerette, de szerencsére ő nem volt "márkahű"  - csak sima cumiban. :)

    előzmény:
    nilla789 (1)
    2009-11-30  08:57
  4. 2009. november 30. 10:2312.

    A chicco széles karimájú cumija is jó az aventhez!

    Annak idején a lányom nem fogadta el az aventes cumit és kénytelenek voltunk lecserélni..  A fiamnál ezt használjuk, de így még nem jártunk hogy folyt volna.

     

    előzmény:
    marcsi0211 (11)
    2009-11-30  09:58
  5. 2009. november 30. 09:5811.
    Szerintem némelyik etetöcuminak a karimálya más méretü lesz valamitöl.Deformálodik és ezért nem zár rendesen.

    Nekem már a 3. gyerek fogyassza az aventes üveget és nem uj keletü a probléma. 4 éve is fennállt csak akkor még nem volt más márkájú etetöcumi ami jó lett volna rá.
    Mostmár van.
    előzmény:
    nilla789 (8)
    2009-11-30  09:51
  6. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2009. november 30. 09:5810.

    az uveg nyakat tulsagosan raszoritjatok.

    a cumit illetoen valszeg szinten a fenti problema, hogy nem jo az uveg szelepe, ami ezeknel az uvegeknel a cumi meg az uveg talalkozasanal van, ugyhogy ha ott elszurtok valamit, nem fog jonni rendesen a tej a cumibol sem.

    ha a tejet ugy melegititek, hogy elobb osszerakjatok a cumit, aztan melegititek, es igy adjatok a babanak, az nem jo. melegiteskor az uveg nyakat meg kell lazitani, mert valtozik a nyomas benne. ha nagy a nyomas az uvegben, akkor az uveg nyakan es a cumin is kinyomja a tejet.

    előzmény:
    nilla789 (1)
    2009-11-30  08:57
  7. 2009. november 30. 09:569.

    Szia!

    Az Avent 1es cumija vizes-teás.

    Tápszert/tejet 2esből adj neki . Szerintem.

    Mi így csináltuk, és nem volt gond.

     

    Atápszer néha nálunk is kiömlik, ilyenkor nem jól van rácsavarva a cumi az üvegre. Levesz-visszateker mindig beválik.

    előzmény:
    nilla789 (1)
    2009-11-30  08:57
  8. 2009. november 30. 09:518.
    Igen, már én is akartam írni nekik hogy nehogy már ilyen márkás cucc ennyi pénzért és nem működik tökéletesen. Akkor minek ez a sok reklám, meg akármi. Inkább a minőségre figyelnének.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779530 (6)
    2009-11-30  09:24
  9. 2009. november 30. 09:497.

    Szia!

    Ez nálunk is probléma volt egy időben, érdekes módon a sok közül csak 1 bizonyos darab cumival fordult elő mindig (talán már kicsit kopottabb volt, mint a többi). Én azt vettem észre, hogy nagy igyekezetemben, hogy biztosan jól zárjon, nagyon erősen rátekertem az üvegre a cumit, és ilyenkor a cumi kicsit megroggyant és úgy belehúzódott kicsit az üvegbe. Mióta erre rájöttem, odafigyelek, hogy ne szorítsam rá naogyn a cumit, és azóta nincs ilyen gond.

    előzmény:
    nilla789 (1)
    2009-11-30  08:57
  10. Torolt_felhasznalo_779530
    Torolt_felhasznalo_779530
    2009. november 30. 09:246.

    Nem tudok megnyugtató választ adni.

    A fiamnak is Aventos cumisüvege van születése óta (most lesz 4 éves, de a reggeli és esti tejet ebből szereti inni). Nálunk is sokszor folyik ki a tej, pedig biztos, hogy jól rá van csavarva a teteje. Néha tudom, hogy azért folyt, mert a cumi széle már kopottas volt, és ha van rajta egy kis szakadás, akkor valóban folyik belőle. De a vadi újjal is ugyanez a gond.

    Én azt csinálom, hogy lecsavarom, majd vissza. Ezt eljátszom néhányszor, van hogy bejön és abbamarad a folyás. Ha nem és megunom, akkor a fiam nyakába rakok egy kisebb törölközőt, hogy legalább a ruhája ne legyen tiszta mocsok.

    Gondolkodtam, hogy írni kellene a gyártónak, hogy ugyan hogyan lehet ezt megoldani, de most már úgy vagyok vele, hogy ezt a kis időt, ami alatt csak leszokik róla a gyerek, már kibirom valahogy.

    előzmény:
    nilla789 (1)
    2009-11-30  08:57
  11. 2009. november 30. 09:225.
    Mi is erre gondoltunk, hogy rosszul tesszük rá. Egy ismerős meg is mutatta, hogy először jobbra kell kattogásokat hallatva tekerni majd balra. Egy darabig jó is volt, de mostanában a csodatekerés ellenére is előfordult a zutty.
    előzmény:
    mizú (3)
    2009-11-30  09:12
  12. 2009. november 30. 09:204.
    Köszi az ötletet. Kipróbáljuk, remélem baba elfogadja.  
    előzmény:
    marcsi0211 (2)
    2009-11-30  09:12
  13. 2009. november 30. 09:123.

    Szia!

     

    Nem selejtes, csak rosszul tesziktek rá a tetejét. Sajna én is sokat bosszankodom miatta .

     

    Nálunk is ez a probléma a lányom 2 éves és négy üvege van forgalomban. Nagyon hamar tönkre mennek a cumik én is különböző méreteket veszek és egy idő után egyforma rosszak.

     

     

    előzmény:
    nilla789 (1)
    2009-11-30  08:57
  14. 2009. november 30. 09:122.
    Cseréld le az etetö cumit a dm saját márkás szélesszáju cumijára.

    2 db. 900 valamenyi és nagyon jó minöség.Mi is azután cseréltük le hogy folyton a gyerek nyakába zudult minden.
    előzmény:
    nilla789 (1)
    2009-11-30  08:57

Címlap

top