Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csillivilli lakótelep

Torolt_felhasznalo_789296
Torolt_felhasznalo_789296
Létrehozva: 2009. november 29. 17:13

Most értünk haza a sétából, egy közeli lakótelepre járunk a kutyával. Mivel ilyenkor már korán sötétedik, észrevettük, hogy már nagyon sok lakásban kitették a karácsonyi égőket. Azaz az erkélyre meg az ablakba. Azon tűnődtünk, hogy ennek mi az oka. 

 

Érdekelne, hogy aki lakótelepen lakik, mi értelme van ilyen villogó, zenélő, színes, csillivilli égőket kitenni, hiszen senki sem látja, senki sem figyeli, csak eszi az áramot két hónapon keresztül. Akik benn vannak, nem látják, nem nézik, akik kinn vannak, nem figyelik. 

 

Elképzelem a párbeszédet, Kovácséknál kinn az égő, villog. Szabó megjegyzi a feleségének:

- Te Gizi, a Kovácséknak villog, a miénk meg csak ég...

- Nem baj, Apjuk, majd jövőre a miénk is villogni fog...

 

Szerintem ilyen szinten mozoghat. Ha a szomszéd kitesz egy mászó Mikulást, a másik szomszéd kitesz kettőt, a harmadik egy hosszabbat, a negyedik egy létrásat, az ötödik pedig mindent.

 

 

Nem baj, nem erről van szó, meg én is nagyon szeretem a karácsonyt, de egy jellegtelen lakótelepen, a nyolcadik emeletre biztosan nem tenném ki az égőimet.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 13. 06:38394.
    Na, ezaz! De ezt egy sivár lélek úgysem értheti meg. Én ugyan családi házban lakom, de jóérzéssel tölt el, mikoor sétálok, vagy akár kocsival megyek valahova és nézelődök közben, akkor látom, hogy a lakásokban is ott van a hangulat.És ez engem jókdedvvel tölt el.
    előzmény:
    fórumozok (392)
    2009-12-12  12:13
  2. 2009. december 12. 12:31393.
    hihi, hisz a topicindító is figyeli, hisz észrevette...sőt még topicot is indított róla, annyira felkavarták a csillogó fények.
    előzmény:
    A_tól*Z_ig (391)
    2009-12-08  11:57
  3. 2009. december 12. 12:13392.

    jellegtelen lakótelep, 10. emelet, konyhaablakban világító, nem villogó csillag, kint van, mert a konyhában kellemes fényt ad, ünnepi hangulatot a lakásnak, miközben fő az ebéd és takarít a háziasszony jó rápillantani, elgondolkozni azon, hogy kinek milyen kis ajándéknak örülne, este pedig csak ez a csillag ég, ami bevilágítja még a panellakás előszobáját is, így aki kisettenkedik egy kis süteményért, innivalóért vagy csak kidobja az elhasznált papírzsebkendőjét az nem kapcsol villanyt, hanem ebben a kis sejtelmes fényben "botorkál", hajnalban, amikor meg felkel bekapcsolja ezt a kis csillagot és máris jobb kedvel főzi meg az első kávéját

     

    a fenti pár sor az én konyhámról és rólam szól 

     

    egyszerűen csak jó, hogy ott van, kellemes a fénye, ünnepi hangulatot ad a lakásnak és jobb kedvre derít

     

    azt hiszem ez egy olyan kis apróság, ami mindenkinek jár 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  4. 2009. december 8. 11:57391.

    "Mivel ilyenkor már korán sötétedik, észrevettük, hogy már nagyon sok lakásban kitették a karácsonyi égőket. Azaz az erkélyre meg az ablakba."

     

     "...mi értelme van ilyen villogó, zenélő, színes, csillivilli égőket kitenni, hiszen senki sem látja, senki sem figyeli,"

     

    Számomra ellentmondásos e pár sor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 6. 10:16390.

    nem irtam moge zarojelbe az ironiat? igy nem is erted?

     

    vagy nem jellemzo itt az nlc-n is hogy aki nem csoro arra a csorok irigykedve azt irjak, hogy apuci alateszi?

     

     nem a magyarok szoktak tomegesen mondani amikor atlepnek hegyeshalomnal, hogy erre meg a fu is zoldebb? utalva a tisztasagra

     

     hol olvastad tolem, hogy hirdettem az intelligenciam?? sehol

     

    a streotipiak meg azert alakulnak ki mert nagyon jellemzoek

     

    pl. miert nem azt irja ki a becsi boltos: angol ne lopj?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (389)
    2009-12-06  10:02
  6. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2009. december 6. 10:02389.

    Fatmann,kár, hogy nem vetted észre, hogy ez éppen olyan csúsztatás (feltételezem, direkt írta a hozzászóló), mint az, hogy a lakótelepek úgy általában koszosak,szutykosak és a bennük élők mind hideg pörköltet zabálnak böfögve, mert annyira igénytelenek.

     

    Te folyton azt hirdeted a fórumon, hogy milyen világlátott és intelligens vagy, ehhez képest majd minden topikban sztereotípiák tömkelegét írod le.Ellentmondásos, nemde?

    Gondoltál már arra, hogy az életben nem minden úgy megy, ahogyan azt előtte elterveztük?Vagy hogy az ember nem feltétlenül úgy él, ahogyan szeretne, mert az élet mást hoz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (388)
    2009-12-06  09:25
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 6. 09:25388.

    igazad van,, aki nem semmi ember azt mind apuci tomi ki penzel

    maga erejebol csak semmire jut mindenki

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-06  01:05
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 6. 09:22387.

    ilyen gettora (BRONX) lehet a grepi se "fikazna"

     http://www.photosfan.com/images/beautiful-chri stmas-lights1.jpg

     

     

    előzmény:
    kysslina (384)
    2009-12-06  03:48
  9. 2009. december 6. 08:33386.

    te mégis milyen jogon nézed le a panelban élőket??

     

    nézz már meg légy szíves egy  ingatlanokkal foglalkozó oldalt: több lakótelepi lakás drágább, mint egy ugyanakkora családi ház...

     

    te meg akkor tudod mi vagy ennyi erővel? egy családi házban lakó tajp*raszt, akinek az a legnagyobb gondja, hogy a szomszédasszony férjének a testvérének a gyerekéről mit pletykálnak a faluban. 

     

    ezt a baromságot meg honnan veszed, hogy parizeren meg margarinon élnek? eelmondom neked, Magyarországon szinte mindenki ilyet eszik.  Alapból pékárut szokás enni, azt meg nem magában, hanem általában vajjal, párizsival eszik. Vagy mondasz,,a te rangodnak megfelelő" ennivalót ?

     

    Mondjak valamit? Én még igaz, hogy a középsulit se jártam ki, de lakótelepi lakásban szeretnék majd élni, ott is nőttem fel, csak sajnos elköltöztünk, és imádtam ott lakni. És még jól is teszem mert általában a lakótelep a város egyik legkiépültebb része, a legjobb infrastruktúrával, és 5-10 percre a belvárostól (általában, több vifdéki városban is voltam már.)

     

    És tudod mit? Én röhögni fogok rajtad a nagy havazás idején is, mert lapátolhatod el a havat a házad elől, meg majd nyáron is nyírhatod a füvet, meg a családi házzal mindig csak a baj van. Ehelyett én majd a kényelmes emeleti lakásomból (amit lehet, hogy bérelni fogok, mertnem biztos, hogy anyuce-apuci kiny.alja a s.ggem) majd csak vigyorgok.

     

    De gondolom nemcsak a alkótelepieket nézed le, hanem mindenkit, aki nem olyan mint te.

     

    Én külső dolog miatt nem nézem le az embereket, inkább a belső.

    Talán neked is azt kéne nézni, de szerintme magaddal kéne kezdeni

     

    Ja, gyorsan menjél megvenni az ajándékokat, minél drágábban, hogy el tudjál velük dicsekedni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-04  17:48
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 6. 08:29385.

    a gerepi is azt kifogasolta, hogy a diszno ol van kidiszitve 

    es senki se erzi hogy elobb takaritani illene

     

    előzmény:
    funnylady (374)
    2009-12-04  15:18
  11. 2009. december 6. 03:48384.

    Azoknak, akik szeretnek az erkelyeket disziteni-))

     

    http://www.ehow.com/video_2371253_untangl e-christmas-lights.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 6. 01:51383.
    Már napok óta olvasom a topikot, de még most sem értem mi a problémád azzal, hogy az emberek a lakótelepen kidíszítik az ablakukat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359277 (382)
    2009-12-06  01:49
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 6. 01:49382.

    Te meg fogalmazhatnál egyértelműebben!!!

     Pár hsz-el ezelőtt az volt a problémád, hogy igénytelenül díszítik ki az erkélyeket. 

     

    Tudom, szemetes a környék, na de arról Mancika a hatodikon nem tehet, mert Ő pont nem dobja ki a használt tamponját az ablakon. De attól még az Ő gyerekei örülnek, ha kidíszíthetik az ablakukat. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (381)
    2009-12-06  01:35
  14. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 6. 01:35381.
    Olvashattál volna kicsit figyelmesebben is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-06  01:05
  15. 2009. december 5. 17:31380.

    SZiasztok!

    Nem díszíti semmi  villogó a lakótelepi lakásom ablakát...Pedig,díszíthetné is...

    Mindamellett sokkal jobban érzem magam a bőrömben itt,ahonnan nem képletesen,hanem tényleg lenézem az embereket...

    Mindazokat lenézem,akik alattam járnak,és laknak...és senkit sem nézek le a körülményei miatt...A körülmények változhatnak...A háztulajdonosok körülményei is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2009. december 5. 17:11379.

    Kedves seven-eleven, tágítanám a horizontod, mert egy kissé beszűkültnek tűnik.

    Biztosan hihetetlen, de az emberek nagyobb része nem szenvedélyből lakik panelben, hanem azért, mert erre telik neki.Hihetetlen, ugye?

    Oly szívesen meghívnálak a mi házunkba, ahol 15 lakás van, egytől egyig tiszta, rendes,kulturált emberrel.

    Én magam tanító vagyok, a férjem mérnök és sajnos, sajnos ilyen prolisan élünk, szaros panelben, mert sem apucika, sem anyucika nem tolt a fenekünk alá mást.Mondjuk nem is hiányoljuk.Mert-veled ellentétben- mi szerencsére tudjuk, hogy az itt élők szeretnivaló, kedves emberek.Nyilván nem tudhatom, milyenek a más lakótelepen élők, de abban biztos vagyok, hogy a te fennhéjázó, lekicsinylő megnyilvánulásod nem takarja az abszolút valóságot.

    Ne is keveredj velünk, lakótelepi prolikkal, menj át az utca másik oldalára, meg fogjuk köszönni.

    Megkérlek továbbá, hogy nézd meg alaposan a boltban kapható áruk címkéjét és valószínűleg tapasztalni fogod, hogy márkajelzéstől függetlenül (ami biztosan a legfontosabb) majd mindeben ott a kínai eredetjelzés.

     

     

    S végül: visszataszítóbbnak tartom azokat az embereket, akik azt hiszik, hogy a pénz, a jó körülmények elegendőek ahhoz, hogy ocsmányul nyilatkozzanak bárkiről, mint azokat, akik esetleg nekem nem tetsző módon élnek.Mert előbbiek tudatosan olyanok, amilyenek, utóbbiak sokszor akaratukon kívül.

    A bunkóságra, felületességre, beképzeltségre semmi nem adhat elegendő okot vagy éppen mentséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-04  17:48
  17. Torolt_felhasznalo_692565
    Torolt_felhasznalo_692565
    2009. december 5. 15:56378.
    Én szeretem nézni a díszített ablakokat, erkélyeket, családi házakat, boltokat. Nem helyes környezetvédelmi szempontból... de gyerekekkel végig menni egy kidíszített lakótelepen, vagy egy falu utcáján az nagyon jó dolog. Együtt nézzük és dicsérjük, akkor is ha csak egy gyertya ég, és akkor is ha kicsit "sok " lett a díszítés., Mi is azért díszítünk, hogy látszon a házunkon is, hogy itt egy olyan család él aki készül a karácsonyra, akiknek fontos, hogy másoknak is örömöt okozzanak azzal, hogy a házuk díszes, szebb és szemrevalóbb mint az év más szakában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. december 4. 20:25377.
    Csak annyit szeretnék hozzáfüzni a topichoz,hogy ha a topicot indito ott lakna és lenne egy pár gyerköce majd ö is kirakná a csili-vili égöket és nem érdekelné,hogy hanyadik emelten lakik.Én ugyan soha nem laktam lakotelepen,de igen is kell hogy mindenki a saját izlése szerint várja a karácsonyt ami nem csak a lakotelepen kivülieké.Imádom nézni,hogy mindenki ki tesz valamit a lakására,házára evvel megtisztel másokat is.Olyan unatkozo kutya sétáltatokat is mint a topocot indito.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  19. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 4. 17:25376.

    A topik témája még mindig nem az izlés, nagyon nem!

     

    Mert azért azt nehezen hiszem el, hogy azon a lakótelepen baromira mindennapos lenne, hogy az ablakon dobják ki a véres vattát, vagy a kakis pelenkát.

     

    Senki nem mondta, hogy mindennapos, de előfordul, jellemző. Nem kell idekeverni az állatokat, mert elég valószínűtlen, hogy viszi magával és az erkély alá elejti a dolgokat, amiket a kedves lakók dobálnak ki az ablakukon. 

     

    Látom, nehezen tudod megérteni, vagy elfogadni, de nem értem, miért visel meg annyira, hogy kidobják az ablakon a szemetet???? Olyan képtelennek tartod és keresed rá a kifogásokat, hogy most már érdekel, hogy mi az oka ennek.

    előzmény:
    funnylady (375)
    2009-12-04  15:23
  20. 2009. december 4. 15:23375.

    Tudom, hogy vannak olyan emberek is, amit mondasz. De én a saját szememmel láttam, hogy nem egy lakótelepen a konténer mellé teszik le a szemetes szatyrokat, pláne hét végén, amikor sokkal többen vannak otthon, több szemét is gyűlik össze, és nem jönnek üríteni a konténereket, majd csak hétfőn.

    Ilyenkor sok-sok helyen a konténer mellé is leteszik a szemetet, és bizony a kutya ösztönösen odamegy, kutakodik, hiszen tele van mindenféle szaggal, amit ő meg akar vizslatni. Ilyen a természete, és ez nem baj.

    A baj ott van, hogy a gazdi vagy nem veszi észre, vagy nem akarja észrevenni. Vagy nincs is ott a gazda, nem látja, hogy mi történt.

    Mert azért azt nehezen hiszem el, hogy azon a lakótelepen baromira mindennapos lenne, hogy az ablakon dobják ki a véres vattát, vagy a kakis pelenkát.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (373)
    2009-12-04  14:49
  21. 2009. december 4. 15:18374.

    Nem tudom, hogy milyen az összetétel, mert én sosem laktam ott. Ismerősöm igen, nem most, vagy 10 éve, de nem faggattam ki, meg talán ő maga sem tudta.

    Lakótelepen laktam, tudom, hogy nagy volt már régen is a különbség a Havanna hátrányára.

    Gondolom, hogy egy olyan helyen, ahol a szegényebb réteg él, ott a sok ezer ember között bizonyára van munkanélküli is. Nem tudom, hányan, hány évesek stb...

     

    Mint ahogy Te sem, és Greppi sem tudja. Így a munkát sem tudom szétosztani köztük. Bár sejtem, hogy azon a környéken nem tudnak annyit fizetni, hogy valaki elvállaljon egy 24 órás ügyeletet minden lépcsőház előtt.

     

    De amiket Te itt tanácsolsz, az mind rendben is lenne, kivéve, hogy a topic nem erről a témáról indult, hanem a lakókról, akik az ablakukba ki mertek tenni olyan díszítést, ami másnak nem biztos, hogy tetszik.

    Én meg erre azt mondtam, és fenntartom a véleményem, hogy ízlésbeli kérdésekben soha nem lehet közös nevezőre jutni, mert ami nekem szép, az másnak nem, ami nekem giccs, az másnak nem és sorolhatnám.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (371)
    2009-12-04  14:43
  22. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 4. 14:49373.

    Ha valaki a két szemével látja, hogy az emeletről repül ki éppen valami, mert mondjuk pont odanéz és látja, akkor miért kell a kutyára fogni, hogy kiszedte a konténerből???

     

    Azért az izgatna, hogy hogyan is ér fel egy kutya egy zárt, olyan kukát, ahova még mondjuk nekem is nyújtozkodni kell, hogy kinyissam.

     

    Elhiszem, hogy rossz érzés elfogadni azt a tényt és hihetetlennek is tűnik, hogy vannak ilyen emberek. Én sem hittem el, amikor két óvszert szedtem ki a kutya szájából, hogy amit a kezemben fogok, az tényleg az, amit látok.

    előzmény:
    funnylady (370)
    2009-12-04  14:37
  23. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 4. 14:45372.

    Ez minden, amit sikerült leszűrni?

     

    Azt viszont még mindig nem hiszem el, hogy ha valaki csinál valamit, teljesen lényegtelen, hogy mit, akkor a végeredményben nem látszik az adott tevékenységhez való hozzáállása. 

    Meglátásom szerint ha ránézek valamire, akkor látom, hogy aki csinálta, mennyire érezte fontosnak, hogy a saját megelégedésére csinálja azt a valamit és ne azért, hogy megmutassa másoknak, ő is képes rá, nála is kinn vannak adott esetben azok az égők. Ha ezt nem vagy képes megérteni, csak azért is ellent akarsz mondani, akkor tedd. Valahol legbelül viszont tudod, hogy igazam van, de könnyebb azt mondani, hogy hülyeségeket beszélek, könnyebb kiragadni két szót, egy mondatot és azon lovagolni, mint végre belátni, hogy az elvégzett munka tükrözi az ember hozzáállását.

    előzmény:
    kysslina (350)
    2009-12-04  04:14
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 14:43371.

    evente 10 x jartam korbe a folde vagy 20 evig

     

    te irtad ott munkanelkuliek vannak

    mehetnek akkor takaritani, kapnak segelyt

     

    előzmény:
    funnylady (370)
    2009-12-04  14:37

Címlap

top