Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pálmalevél olvasás

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. november 29. 16:30

Sziasztok!

 

Arra vagyok kiváncsi, ki mennyit, és mit hallott a témáról és mi a véleménye róla. Aki abszolút tudatlan a témában, az az elkövetkező hetekben biztos többet fog megtudni az egészről. De elöljáróban annyit, hogy Indiában léteznek pálmalevelek, ahol napjaink emberei közül 110 milliónak van pálmalevele, ahol születésétől a haláláig meg van irva az élete. Kérésre felkutatják, hogy az adott embernek létezik e, és ha igen, akkor felolvassák neki.

 

Tudom rengeteg kérdésetek lesz, és igyekszem mindegyikre válaszolni, már amennyit én tudok az egészről.  De leginkább az érdekelne, hogy ti mennyit tudtok róla.

 

Én a j9vőben részese leszek valamennyire a folyamtnak, mondjuk ugy, hogy a hierarchia legalso fokán.

 

Szoval várom a hozzászólásokat, lehet, hogy csak másnap tudok válaszolni rájuk, de kérlek titeket legyetek türelemmel és próbáljuk meg nem sértegetni egymást.

 

Fool
  1. 2010. január 17. 01:4538.
    vszleg ez lehez az oka, es az emlitett konyvcim csak forditas, de azert koszi!
    előzmény:
    Szíriusz (37)
    2010-01-16  15:33
  2. 2010. január 16. 15:3337.
    Én úgy sejtem, magyarul nem jelent meg.
    előzmény:
    *Tiara (36)
    2010-01-16  10:06
  3. 2010. január 16. 10:0636.
    az itt emlitett konyvcimre: Idokieses. a szerzo is itt van leirva a topikon. De mas oldalon is olvastam, csak magat a konyvet nem talaltam egyik konyves portalon sem.
    előzmény:
    Szíriusz (35)
    2010-01-16  07:49
  4. 2010. január 16. 07:4935.
    Pontosan milyen időkiesése gondolsz?
    előzmény:
    *Tiara (34)
    2010-01-16  05:16
  5. 2010. január 16. 05:1634.
    rakerestem konyves portalokon az emlitett idokiesesre, de nem talaltam sehol:( pedig elolvasnam.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. december 29. 17:5433.

    Üdv,

     

    Megkérdezhetem, hogy pontosan mit jelent  az, hogy részese leszel a folyamatnak, úgymond a hierarchia legalsó fokán?

     

    Én regisztráltam már. Lehet, hogy sokan bolond dolognak tartják, pénzhajhászás, stb. vessenek rám követ, de én nem érzem annak. Ettől függetlenül elfogadom a szkeptikus nézetet, kérem a kétkedőeket fogadják elnéző mosollyal érdelődésemet.

     

    Köszönöm,

     

    Szíriusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390904 (1)
    2009-11-29  16:30
  7. 2009. december 11. 19:0032.

    Bocs hogy részletekbe csináltam de hát ugye a karakterek...

     

    Gondoltam bemásolom ha már erre jártam...

    előzmény:
    Dolly12 (31)
    2009-12-11  18:59
  8. 2009. december 11. 18:5931.
    A pálma-levél olvasás elválaszthatatlan a Shuka Nadi elnevezésű keleti filozófiai irányzattól ( a Shuka Isteni bölcsességet, a Nadi az idő egy pillanatát jelenti), aminek a tana 5300 évre nyúlik vissza.

    Az ebben jártas pálmalevél-olvasó elemzi a születés  pillanatát, és a pálmalevélen feltüntetett sorshoz szellemi, lelki és gyakorlati tanácsokat ad. Abból a célból teszi ezt, hogy az egyén az életlehetőségei ismeretében mindig a legjobbat tegye. Tehát az illető lelki és szellemi fejlődését próbálja szolgálni, elősegítve az evilági kötelezettségek jobb megértését, a leveleken feltüntetett "Isteni terv" megvalósulását.

    Azt vallja, hogy az ember jelenben zajló földi életének egyes eseményei előre meg vannak írva, ez a karma, amit többnyire maguk az egyének hoznak létre az előző életeikben elkövetett hibáikkal. Ugyanakkor a karmikus feladatok megoldásának a módjában, és az előre meg nem írt események, új karmák létrehozásában szabad akaratunk van.

    A Shuka Nadi filozófiája az, hogy a Föld "csak" iskola! Ittlétünk oka pedig az egyre magasabb lelki fejlettségi szint elérése, vagyis az önzetlen szeretet elsajátítása, ami az egyszer véget érő inkarnációk során történik.

     

    N.P. (1994)

    előzmény:
    Dolly12 (30)
    2009-12-11  18:59
  9. 2009. december 11. 18:5930.

    A levelekre olyan emberek életrajzát karcolták bele több ezer évvel ezelőtt, akik ma élnek és egy napon majd felkeresik ezeket a könyvtárakat! Aki nem utazik ide, annak az életrajza nincs meg, vagyis a pálmalevelek írói tudták előre, hogy a könyvtárak látogatói kik lesznek.

    Az emberek sorsa versformában, ősi tamil nyelven, sűrű sorokban van leírva. Az írásjelek kb. 1 mm magasak, így puszta szemmel nehezen ismerhetőek fel.

    Minden látogatónak két pálmalevele van, az egyiken a múlt, a másikon pedig a jövő eseményei vannak feltüntetve.

    A múltat tartalmazó levélen többek között szerepel az illető neve, foglalkozása és korábbi inkarnációi. Adatok olvashatóak emellett az érintett szüleiről, testvéreiről, feleségéről és gyermekeiről. Külön fel vannak sorolva a látogatás napján még élő hozzátartozók. Az esetleges testi ismertetőjegyek is le vannak írva. Gyakran közlik a látogatás napját, sőt a látogatót fogadó pálmalevél-olvasó nevét is. Az életrajzok nagyon élethűek, az illető gyakran úgy érzi, mintha azok írója személyesen is részt venne az életében. Bizonyos szavak és fogalmak gyakran képszerű magyarázatokkal vannak körülírva. A mozdonyvezető hivatását pl. a következőképpen ismertetik: " Olyan gépi berendezés vezetője, amivel lehetőség van arra, hogy gőz vagy más energia segítségével sok embert nagy távolságra szállítsanak."

    Az első pálmalevélen szereplő adatok ismertetése után az érintett kérheti, hogy a második pálmalevélről olvassák fel a jövőjét. Ezek az események 2,5-5 éves időintervallumokban vannak összefoglalva, s mint Schmidt esetében is látható volt, fel van tüntetve a halál dátuma, és az órája is.

    előzmény:
    Dolly12 (29)
    2009-12-11  18:58
  10. 2009. december 11. 18:5829.

    Az indiai pálmalevél-könyvtárakból a hagyományok szerint életrajzokat senki nem vihet magával, Schmidt-nek azonban mégis sikerült. Bangalore-i tartózkodása során ugyanis tudomást szerzett egy másik - ugyancsak Dél-Indiában lévő - könyvtárról, ami egy nemrég felszámolt kolostorban volt. Odautazott, ahol nagy nehézségek árán ugyan, de Shastri nevét megemlítve átadtak neki egy köteg pálmalevelet a "saját felelősségére". Ezeket az ottani szerzetes "Szent Iratoknak" nevezte, és felhívta a figyelmét a fokozott őrzésükre.

    Az Időkiesés című könyvből megtudhatjuk, hogy a bangalore-i könyvtár 3665 kötetet foglal magában, amelyek mindegyike 365 pálmalevelet tartalmaz. Az olvasás művészete családi hagyomány, ami mindig az apáról a legidősebb fiúra száll.

    A leheletvékony pálmalevelek 6 cm szélesek és 48 cm hosszúak. Az élettartamuk kb. 800 év, ami után elöregednek, törékennyé válnak. Tartalmukat ezért periodikusan újramásolják.

    előzmény:
    Dolly12 (28)
    2009-12-11  18:58
  11. 2009. december 11. 18:5828.

    A müncheni üzletember ezután azonnal Bangalore-ba, a Dél-Indiában lévő Mysore szövetségi állam fővárosába utazott, ami Madrastól 280 km-re, nyugatra van. Itt felkereste a Shastri család tulajdonában lévő régi uradalmi villát, ami Bangalore-ban, a Charmarajpet, 5th Main Road 33. sz. alatt található.

    A jelenlegi pálmalevél-olvasó Sri Jyotishacarya Ramakrishna Shastri tudós és filozófus. A középkorú férfi Schmidt-től csupán a születési adatait kérdezte meg, majd az archívumból kb. 20 perc múlva két pálmalevéllel tért vissza. Ezután az egyikről olyan részleteket olvasott fel a német férfi magánéletéről és hivatali pályafutásáról, amelyek teljesen megfeleltek a valóságnak. Így pl. azt, hogy már három házasságot tud maga mögött, és az utolsó felesége nemrég halt meg. Schmidt ezután a második pálmalevél segítségével a jövőbe is betekinthetett. Ebből több, még rá váró eseményről szerzett tudomást, megtudta halálának az időpontját is. ( Emiatt egyelőre nem aggódik, mert a 87 éves kort megéli. )

    előzmény:
    Dolly12 (27)
    2009-12-11  18:58
  12. 2009. december 11. 18:5827.

    Ezekkel a szavakkal kezdte elbeszélését Bartholomaus Schmidt, müncheni üzletember, akinek a történetéről Johannes v. Buttlar, amerikai író és tudós számol be az Időkiesés című könyvében.

    Schmidt a pálmalevél-könyvtárak állítólagos létéről már régebben hallott, de címüket a hazájából nem tudta kideríteni. Ezért Indiába utazott, azonban hónapokig tartó keresés után sem találta meg azokat. Csalódottságában éppen Münchenbe készült visszatérni, amikor az utolsó napon a hotel recepciójánál egy német elvezette a megoldáshoz.  Kérdéseire az illető a világ legtermészetesebb hangján közölte vele, hogy azok léteznek. " Önnek Bangalore-ba kell utaznia, én személyesen voltam ott tavaly. Shastri, a pálmalevél olvasója akkor azt mondta, hogy egy éven belül - pontosan december 28-án, azaz holnapután - megnősülők. És valóban, nekem holnapután lesz az esküvőm! Egyébként akkor ebből egy szót sem hittem el! Különös történet, nem?" - búcsúzott el Schmidt-től az idegen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390904 (26)
    2009-11-29  19:55
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 29. 19:5526.

    Egy kicsit amugy mindannyian el vagytok tévedve. Olvastátok valahol, hogy meg vagyok győződve róla, hogy ez így van? Vagy azt, hogy én ezt ki akarom próbálni? És nem tudom ki a vak, vagy a tudatlan, de kb az első sorban írtam le, hogy mire vagyok kíváncsi.

     

    Más Istenben hisz, én meg abban nem. És akkor mi van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 29. 19:5225.
    Ha esetleg nem olvastad volna, említettem h a ma élő több kint 6 milliárdból 110 milliónak lehet ilyen. Adatlap: nem írod rá h 5 évesen lefejelted az asztal szélét és van egy heg az álladon mégis megmondja. Ja és az a rengeteg pénz az 10.000 forint egészen pontosan.
    előzmény:
    semiramis (18)
    2009-11-29  18:17
  15. 2009. november 29. 19:2024.

    A hitnek semmi köze a vakhithez. A kettö nem összekeverendö.

     

     

    Peldazatnak egy vicc:

     

    Lovasar, az elado akadalyt ugrattat a lovaival. A lovakat kapkodjak, mint a friss kenyeret. Az utolso lora is van jelentkezö. A gazda biztatja a lovat:

    -Gyerünk, fuss neki, ugooooooorj...

    A lo ugras helyett fejjel vagodik a falba.

    -Nade Uram, ez a lo vak!

    - Nem vak az, Uram! Bator!

     

     

    Egyetlen kerdes: biztos?

     

     

    (Ettöl függetlenül, ha valaki fejjel akar menni a falnak, miert ne probalhatna ki?!)

    előzmény:
    B_Noemi (22)
    2009-11-29  19:04
  16. -1-
    -1-
    2009. november 29. 19:1523.

    Sajnálom, de nálam ez másképpen van. Most akkor megfosztalak egy illúziótól.

     

    A hit annak kell, aki nem tudja, hanem hiszi a dolgokat.

     

    Tehát amire én gondolok jelen esetben, ha elveszik a hitet, akkor mi marad? Semmi, hiszen a tudás kizárná a hitet, de mert a hit ott van, tudás nem lehet.

    A tudás alatt nem feltétlen a lexikális tudást értem.

    előzmény:
    B_Noemi (22)
    2009-11-29  19:04
  17. 2009. november 29. 19:0422.
    Szerintem a lényegre tapintottál. A hit hegyeket tud megmozgatni. És ez a lényeg, nem? Aki semmiben sem hisz, annak nagyon rossz lehet.
    előzmény:
    -1- (21)
    2009-11-29  18:37
  18. -1-
    -1-
    2009. november 29. 18:3721.

    Nem szabad senkitől elvenni a hitét.

    Mi maradna helyette? 

    előzmény:
    semiramis (20)
    2009-11-29  18:31
  19. 2009. november 29. 18:3120.

    Nna, ha ezek közt az összefüzött levelek közt keresi a topikindito a sajat sorsat (???), akkor valaki alaposan raszedte.

     

    Ezek a levelek valoban leteznek, legtöbbjükön szertartas-szövegek allnak, a kiegeszitö törteneteknek SEMMI KÖZÜK mai emberek sorsahoz.

    Viszont jo sok penzt lehet kerni a beugroktol.

     

    Ja, es az iras sem titkos, csak erre kitalalt...

     

    előzmény:
    -1- (19)
    2009-11-29  18:18
  20. -1-
    -1-
    2009. november 29. 18:1819.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929143 (17)
    2009-11-29  18:11
  21. 2009. november 29. 18:1718.

    jaaa, hogy adatlap...

    Termeszetesen olyan, amiböl meg tudjak irni a tiedet.

     

    Egyebkent: mivel nem ismered az irast, termeszetesen azt mond barmely levelröl, amit csak ohajt... Az is lehet, hogy egy elektronikus klotyo összeszerelesi utmutatoja, amit a kezeben tart...

     

     

    mas: hany milliard ember el a földön? MINDNEK van sajat levele?! Meddig is kell banyaszni, amit hasonlokra bukkan?

     

     

    Jaaa, tk. mindegy is: megirja (vagy ugy tesz). Röpke 24 evig "nem talalja", a kutatas saaajnos rengeteg penzbe (a tiedbe) kerül...

     

     

    Nezd, mindenki abban hisz, amiben akar. Tenyleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390904 (14)
    2009-11-29  17:27
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 29. 18:1117.

    Figyelj itt valami santit ,de nagyon. Azok a palmalevelek 40-45 cm hosszuak es

    kb  5 cm szelesek. A monda/hagyomany szerint  ,olyan emberek eletrajzat karcolatak bele , jo egynehany ezer evvel ezelott,

    akik  mai korban elnek es  szemelyesen felkeresik ezeket a konyvtarakat.

    Aki nem utazik oda, annak semmi.

     Most akkor a regi historia nem igaz ,

    vagy atirtak egy  uj szajiz szerint?

    Akar egyik,

    akar masik,

     szerintem parasztvakitas ,

     de meg kell hagyni aranyos tortenet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390904 (15)
    2009-11-29  17:30
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 29. 17:3416.
    ^^ ma már minden business
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390904 (15)
    2009-11-29  17:30
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 29. 17:3015.
    Lehet az, ma már business. De ha valóban igaz, akkor neked is leesne az állad, hogy a multadról elmesél olyan dolgokat, amiket csak te tudhatsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929143 (13)
    2009-11-29  17:21

Címlap

top