Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pécsi Szülészeti K. szülni

bookfenc
Létrehozva: 2009. november 10. 16:20

Sziasztok!

 

Olyan anyukák tapasztalatait várnám, akik mostanában szültek a Pécsi Szülészeti Klinikán. Jó vagy rossz tapasztalatok, minden érdekel.

Konkrét kérdéseim is vannak, ha esetleg valaki válaszolna rá:

 

- minden szülőszobában van kád, vagy csak a nagy alternatívban?

- szüléshez kapsz kórházi hálóinget? 

- mi legyen feltétlenül a kórházi csomagban? Pelenka? Popsitörlő? Pléd?

- mellszívó kell-e?

- úgy hallottam hogy felszívódó "cérnát" használnak gátvarrásnál így nincs varratszedés. Tényleg így van?

 - orvosok, szülésznők, nővérek hozzállása a dolgokhoz

- babaápolást (fürdetés, pelenkázás) elmutaogatják rendesen, segítenek?  

MOst hirtelen ennyi kérdésem lenne, de nagyon szívesen várnék minden tapasztalatot a mostanában ott szült anyukáktól.

 

 

Köszönöm,

 

Bookfenc

30 hetes kismama 

 

 

  1. 2009. december 28. 08:3312.

    Köszi a hozzászólást 

    Még nem bújt ki a baba, bár lehet nem sok van vissza.

     

    Most épp majd leszakad a hátam és a hasam alja..

    Talán épp most kezdődik?? .......   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740120 (11)
    2009-12-27  23:18
  2. Torolt_felhasznalo_740120
    Torolt_felhasznalo_740120
    2009. december 27. 23:1811.

    Szia!

     

    Talán még nem bújt ki a babád.

    Én is a klinikán szültem márciusban.

    - A szülőszobán rohamtempóban készítettek elő, de úgy rémlik, ott nem volt kád. Minden ott tevékenykedőről (orvosok, szülésznők, anesztes) csak jó dolgokat tudok mondani.

    - A hálóing saját volt, a vizsgálóban át kellett már húzni.

    - A csomagot részletezték a többiek. 

    Császárhoz hasznos volt egy könnyű pohár szívószállal. Pelust, popsitörlőt és kisruhát sajátot használtam, mert épp akkor elfogyott nekik minden. Az én kis hajasbabámnak sapi is kellett a hajmosásokhoz, bár azt adtak ők is.

    - Mellszívót apuka is beviheti később. (Császár után ez ráérősebb téma volt...)

    - Szerintem személyre válogatja, hogy kinek milyen a hozzáállása. A legrosszabb tapasztalatom a subintenzíven volt, ott nem voltak kedvesek, de vszínű én is érzékenyebb voltam. Szülészből, gyerekgyógyászból vagy csecsemősnővéből volt kedves és mogorva is. Az rosszul esett, hogy 2x kértem, hogy szóljanak fürdetésnél, hát 1x sem sikerült. Prof.betegeként azt hittem, ez nem extra kérés, de vszínű ez is nővérfüggő, mert másoknak megmutatták.

    A pelenkázást és köldökcsonk tisztítását az ágynak háttal mutatták meg, amikor még mozogni is alig tudtam, így mire felkeltem, kb. be is fejezték, de ilyenkor jó más anyukák hozzáértése. (Innen is köszi DésD)

    Akit dícsérnék, ő Rottmayer Mónika védőnő, kedves, aranyos, minden kérdésre válaszol. De csecsemősnővérek között is voltak nagyon kedvesek. Felhozták szopizni a picit az intenzívre is, és ez szuper volt.

     

    Összességében jó emlékeim vannak a klinikáról, sok sok boldogságot Nektek!

    előzmény:
    bookfenc (1)
    2009-11-10  16:20
  3. 2009. november 11. 07:3510.

    Ne mondd! Az én dokim is a Wilhelm  !

    Igaz, hogy szülni nem szültem még nála (majd most ), de évek óta hozzá járok. Ezek szerint szülés alatt is jó fej doki és nem kell majd benne csalódnom. 

    Ez szuper jó hír!!!

     

    Priviben lenne még akkor egy kérdésem 

    előzmény:
    DésD (9)
    2009-11-10  22:14
  4. 2009. november 10. 22:149.

    Reus pontosabb volt, én épp egy türelmetlen gyerek mellett próbáltam írni.

    Szal igen, érdemes szülőszobás és gyereágyas pakkot külön csinálni.

     

    Nekem a szülőszobán tulajdonképpen semmire sem volt szükségem, csak hálóing, papucs, törülköző- én kádban is lubickoltam egy kicsit:-) és homeopátiás bogyók. Aztán telefon és fényképezőgép az Uramnak:-)

    Gyerekágyra vittem sok kis cuccost, ami a napi higiénia és kellemes közérzethez kell. 

     

    A dokim Wilhelm Ferenc, szülésznőm Kaizer Melinda. Mindketten csillagos 5!

    előzmény:
    bookfenc (7)
    2009-11-10  18:25
  5. Torolt_felhasznalo_936343
    Torolt_felhasznalo_936343
    2009. november 10. 18:528.

    Szia!

     

    Látom, a legtöbb kérdésre megkaptad már a választ.

     

    A kórházi csomagról annyit, hogy papucsot ne felejts el vinni, meg ami nagyon fontos, jó vastag Tena betétet.

     

    Én az ottani személyzettől annyira nem voltam elájulva, de lehet, hogy rossz műszakot fogtam csak ki... Megkértem, hogy mutassák meg a fürdetést, az volt a válasz, hogy ők itt most a csap alatt fürdetnek...

     

    A szoptatással sokat kínlódtam, abban sem kaptam igazán segítséget.

     

    Mellszívót adnak ottanit, legalábbis nekem azt mondták, hogy ne vigyek be. Adtak. 

     

    Egyébként az orvosok nagyon kedvesek, legalábbis a zöme. Egy-két doki van, akitől kiráz a hideg. Mondjuk én szülés előtt voltam sokat a kórházban, jó párral találkoztam.

     

    A szüléssel kapcsolatos kérdéseidre nem tudok választ adni, én császáros voltam. Az nagyon rossz volt, nagyon fájt utána a hasi sebem. 

     

    Ha van még kérdésed, írj.

     

    Esetleg priviben megírhatnád a dokid nevét.

     

    Egyébként én márciusban szültem.

    előzmény:
    bookfenc (1)
    2009-11-10  16:20
  6. 2009. november 10. 18:257.

    Megkérdezhetem hogy ki volt a fogadott orvosod? Természetesen ha teljes nevet nem is írsz, egy monogrammot megadsz? Hátha ugyanahhoz a dokihoz járok én is, és akkor további kérdéseim is lennének a szüléssel kapcsolatban....  

    előzmény:
    DésD (2)
    2009-11-10  17:00
  7. 2009. november 10. 18:236.

    Neked is nagyon köszönöm.

    Köszi a pontos csomagösszeállítást 

    előzmény:
    Reus (5)
    2009-11-10  17:35
  8. 2009. november 10. 17:355.

    Szia!

     

    Én is tavaly szültem, december 2-án a kisfiamat.

     

    Désd tulképp mindent leírt, de módosítanám azzal, hogy 1 szülőszoba van, amelyikben nincs kád, tudom, mert én abban szültem:) Automatikusan oda vittek, de gondolom azért, mert a doki ismerte az előző szülésemet, és tudta nem lesz rá szükség:)

     

    Nekem csak a dokim volt fogadott, szülésznőt nem fogadtam, de maximálisan meg voltam vele elégedve.

     

    Hálóinget vinni kell.

     

    A csomag tekintetében kettőt készíts, egyet, amit a szülőszobára viszel magaddal, egyet, amit a gyerekágyas osztályra. Szülőszobásba: hálóing, köntös, papucs, tusfürdő, törölköző, zokni, víz, fényképező. Nagyon másra nincs szükséged.

    Gyerekágyas: CSere hálóing, törölköző, pipere, bugyi(hálós is), betét, papírtörlő (én ezt használtam fürdés után, nem a törölközőt kentem össze), domestos-os kendő wc ülőke tisztításra, evőeszköz, tényár, pohár, konyharuha, szalvéta, zsepi, innivaló, picurnak popsitörlő, pelus. Telefon, töltő :)

     

    mellszívóra én is azt mondom, ha kell, beviszik, előre felesleges.

     

    igen, felszívódó varratom volt nekem is, csak a végét vágta le a doki hazamenetel előtt.

     

    gyerekágyon nekem nem volt problémám, mondjuk második szülésem volt, még viszonylag friss élményekkel, nemigen kérdeztem, de a szobatársamnak segítettek mindenben.

     

    Megmutatják a fürdetést, pelenkázást, köldökcsonk ápolást, de kérned kell, ha jól emlékszem, maguktól nem annyira aktiválják magukat.

     

    Ha kérdésed van még, szívesen  válaszolok :)

     

    előzmény:
    bookfenc (1)
    2009-11-10  16:20
  9. 2009. november 10. 17:224.
    Nagyon köszi a válaszokat! 
    előzmény:
    DésD (2)
    2009-11-10  17:00
  10. 2009. november 10. 17:103.

    Ha esetleg más pécsi vagy baranyai is benéz: én pécsiként Szigetváron szültem Nem bántam meg, ha lesz még baba, mindenképp oda megyek újra! Csak azt sajnáltam, hogy nem találtam itt senkit, aki tudott volna infókat mondani előre. Tehát ha valaki Szigetvárra menne, akkor írjon privit, szívesen megosztom a tapasztalatokat :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 10. 17:002.

    Tavaly, december 7-én szültem a Pécsi Szül. Klinikán.

    Én maximálisan elégedett voltam a Klinika dolgozóival.

    - minden szülőszobában van kád, vagy csak a nagy alternatívban?

     igen, minden szobában van kád, az alternatívban van plusz bordásfal illetveduplaágy

     

    - szüléshez kapsz kórházi hálóinget?

    nem, vinni kell

     

    - mi legyen feltétlenül a kórházi csomagban? Pelenka? Popsitörlő? Pléd?

    szülés utáni csomagra gondolsz? pelenkát, popsitörlőt mondanak, de általában van belőle a szobákban. Gyereknek nem érdemes dolgokat vinni, csak a hazamenetelhez előkészíteni otthon a cuccokat, és utolsó nap férj beviszi

     

    - mellszívó kell-e?

    elvileg az is van, nem tudom, hogy érdemes-e. Ha beindul a tejed, apa később is beviheti. 

     

    - úgy hallottam hogy felszívódó "cérnát" használnak gátvarrásnál így nincs varratszedés. Tényleg így van?

    igen, azt használnak, nincs varratszedés

     

     - orvosok, szülésznők, nővérek hozzállása a dolgokhoz

    fogadott orvosom és szülésznőm volt, szal ez így más, a gyerekágyas osztályon általában kedvesek, normálisak, persze nem uganak mindig mindenre, de szimpatikus a hozzáállásuk, ha kérsz, és nem ugráltatsz kedved szerint, akkor teljesítik az ember kívánságait. Nekem pl az ottani védőnő, Erna kézzel fejte le 2. nap a cicijeim, mert kértem, hogy mutassa meg, hogyan kell ezt csinálni, meg amúgy is belövelt a tejem. Ha nem kéred, nem mutatják meg.

     

    - babaápolást (fürdetés, pelenkázás) elmutaogatják rendesen, segítenek?

    Az a szokás, hogy nem jönnek oda mutatni, de szerintem kérésre segítőkészek. Nekem a szobatársam tapasztalt volt, onnan kaptam segítséget. Persze max csak pelenkáznom kellett. Fürdetni ők szoktak, de erre is volt lehetőségünk, hogy a férjemmel együtt fürdethettük kislányunkat. Jártam szülésfelkészítő tanfolyamra, és akkor említették, hogy van ilyenre is lehetőség, csak egyeztetni kell. Mi egyeztettünk.

     

    További jó babavárást!

     

    előzmény:
    bookfenc (1)
    2009-11-10  16:20

Címlap

top