Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Jobbik- jövőkép 2.

livilla
Létrehozva: 2009. október 9. 12:33

Ez az előző topik utódja.

 

Remélem, itt már  sikerül értelmes, normális hangvételű  társalgást folytatni a közeljövőről, a válságról, a szükséges lépésekről.

 

Várok mindenkit, akit a téma érdekel. 

  1. 2010. március 31. 14:4351.

    Sziasztok!

     

    Mi az a "JOBBIK üvegtopik", nem Ti csináltátok? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891835 (50)
    2010-02-19  15:04
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 19. 15:0450.

    sziasztok!

    köszönöm a bebocsájtást!

    maximálisan jobbos vagyok!

    majd még jövök!

    üdv!

    előzmény:
    livilla (1)
    2009-10-09  12:33
  3. 2009. november 10. 18:5549.

    Hallorttátok?

     

    Budaházy verte meg Csinrtalant, ő szakította ki a falból az ATM--et (s miatta esett az eső egész nap.) Nagy az igyekezet, hogy 99 évre valót produkáljanak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. november 10. 09:3448.

    Annyira szuper az új kampányfilm!

     

    Hátha valaki mé gnem ismeri:

     

    http://kuruc.info/r/34/49103/

     

    Ötcsillagos ! 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_830383
    Torolt_felhasznalo_830383
    2009. november 9. 19:0747.

    én is pont így gondoltam a bemásolást

    könnyen megeshet, hogy valaki még nem látta

     

    és azok meg akik olvassák a fórumot, azok közt is akadhat olyan aki nem tudja

    vagy tudják meg, hogy tudjuk

    előzmény:
    Reszka (46)
    2009-11-09  18:44
  6. 2009. november 9. 18:4446.

    Mért kellene bemásolni?

     

    Így is működik (bár nem hiszem, hogy itt lenne olyan beszélgető, aki még nem ismeri)

     

    www.hazankert.com/200706_regosvers.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830383 (45)
    2009-11-09  15:32
  7. Torolt_felhasznalo_830383
    Torolt_felhasznalo_830383
    2009. november 9. 15:3245.

    persze, még itt is vannak bolsevik pártiak

    szélső baloldaliak

    előzmény:
    livilla (44)
    2009-11-09  15:30
  8. 2009. november 9. 15:3044.

    Háát, azért az is beteg ember, aki rajong Hitlerért. Érdekes az is számomra, ahogy sok orosz visszasirja Sztálint, itt meg jó páran Kádárt.

     

    Mindez az ostobaság számlájára  irható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830383 (43)
    2009-11-09  15:24
  9. Torolt_felhasznalo_830383
    Torolt_felhasznalo_830383
    2009. november 9. 15:2443.
  10. Torolt_felhasznalo_830383
    Torolt_felhasznalo_830383
    2009. november 9. 15:1942.
    bocsánat nem volt hanem még mindig az
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830383 (40)
    2009-11-09  15:04
  11. 2009. november 9. 15:1841.
    Igen, olvastam a csodálatos interjút vele. Szégyen, amiket beszél, de azért persze jó volt neki elfogadni a Budapest diszpolgára cimet.
    előzmény:
    Reszka (39)
    2009-11-09  15:00
  12. Torolt_felhasznalo_830383
    Torolt_felhasznalo_830383
    2009. november 9. 15:0440.
    Kertész zsidó volt
    előzmény:
    Reszka (39)
    2009-11-09  15:00
  13. 2009. november 9. 15:0039.

    Curtis= Kertész

    Emerich= Imre

    előzmény:
    livilla (36)
    2009-11-09  14:46
  14. Torolt_felhasznalo_830383
    Torolt_felhasznalo_830383
    2009. november 9. 14:5738.

    nem tudom, hogy lehet e ilyet ide bemásolni, de van egy vers amit Regős Péter a magyar zsidók vilégszövetségének szóvivője írt a magyarokról

    nagyon megrázó a vers, és nem szeretném ha törölnék a topikot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 9. 14:4737.
    Mire gondolsz konkrétan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830383 (35)
    2009-11-09  14:45
  16. 2009. november 9. 14:4636.

    " Emerich Curtisről," Ez kicsoda? Nem vagyok képben.

     

    Magyarországon a rasszista annak a megfelelője, aki nem tűri bégetve, hogy kivéreztessék és eltapossák. 

     

    Ezt azért nem árt leszögezni a rend és tisztánlátás  kedvéért. 

    előzmény:
    Reszka (34)
    2009-11-09  10:56
  17. Torolt_felhasznalo_830383
    Torolt_felhasznalo_830383
    2009. november 9. 14:4535.

    azt hallottátok már hogy Dániában igazi szólásszabadság van?

     

    köszi a bizalmat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. november 9. 10:5634.

    Szevasztok!

     

    Köszönöm a részvétel lehetőségét.

     

    Mindjárt mondanám is, hogy a romagyilkosságok emléknapján én is megemlékeztem a roma gyilkosságokról: akit 99-ben romák agyonvertek a Körúton semmiért; akit romák 200 forintért agyonvertek a tanyáján; akit romák agyonrugdostak, mert a közértes védelmére kelt és Szögi lajosról, akit - szintén nem rasszista indíttatásból - vertek agyon Olaszliszkán.

     

    S megemlékeztem Emerich Curtisről, aki szerint Magyarország

    rasszista ország...bár ő magát sem magyarnak, sem zsidónak nem tartja.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. október 17. 16:2033.

    Németországban is kezd hasonlóvá válni a "dolog", nevezetesen → A német rendőröket is sújtják a diszkriminációval való vádaskodások

     

    ...

    "A Die Welt...konzervatív német napilapban Till-Reimer Stoldt A rendőrség félelme a diszkriminációtól című cikkében elemzi a kölni rendfenntartók dilemmáját, vagyis hogy mit közölhetnek körözéseikben, hogy ne vádolják őket rasszizmussal. Mennyi szándéktalan rasszizmustól való félelmet képes elviselni a bűnüldözés? Szabad a feltételezett „becsületgyilkos” személyazonosságát annyira anonimmá tenni, hogy az a nyomozást is akadályozza? S tanácsos egy egész bűnözési formáról szándékosan tájékozatlannak maradni ama félelem okán, hogy ne tűnjék az elkövetők népcsoportja rágalmazásának? Ilyen kérdéseket vetett fel egy feltételezett kölni „becsületgyilkosság”...A diszkriminációtól való félelem 2009 eleje óta befolyásolja igazán az észak-rajna–vesztfáliai bűnüldözést. Akkor Ingo Wolf (FDP), a tartomány belügyminisztere elrendelte, hogy a rendőrségnek nem szabad „megbélyegző, kategorizáló vagy általánosító megjegyzéseket emberekre” használnia. Valamint „kisebbséghez tartozásra a tudósításokban csak akkor lehet utalni, ha a történtek megértéséhez vagy a szakmai kapcsolat létrehozásához ez szükségszerű”. Eme elbizonytalanodás miatt Wolfgang Bosbach, a CDU bel- és igazságügyi szakpolitikusa arra figyelmeztetett, számos rendőr nem mer a körözésben annyit sem leírni, hogy a keresett illető „délies típusú”, mert az diszkrimináló lehetne..." (...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 16. 21:4832.

    Balhé lesz? A Jobbik Olaszliszkán

     

    ...

    "Olaszliszkán továbbra sincs nyugalom, mert mint azt a Magyar Hírlap néhány napja megírta: egy asszonyt azzal fenyegetett meg a nyilvánosság előtt cigány származású haragosa - akit sorozatos lopások miatt följelentett -, hogy „úgy fog járni, mint a tanár”. A fenyegetőző azt is ordította az utcán, hogy „meg kell ölni minden magyart”.

    Néhány hónappal ezelőtt
    pedig az a hír kavarta föl a közvéleményt, hogy egy szemtanú azt állította: a Szögi-ügy vádlottjainak egyike csúzlival lövöldözött az áldozat emlékművére. Április 22-én a rendőrséget is kihívták az emlékhelyre, mivel az ott virágot elhelyezni kívánok azzal szembesültek, hogy ismeretlenek összetörték az összes vázát és mécsest...A faluban az elmúlt hétvégén egyébként már megemlékezést tartott a Gój Motorosok Egyesület: a három évvel ezelőtti tragédia óta amolyan hagyománnyá lett, hogy a csapat valamelyik októberi hétvégén Olaszliszkára gurul, hogy felbőgjenek a motorok Szögi Lajos emlékműve előtt. A Gój motorosok megemlékezésén részt vett a meggyilkolt tanár lánya, Szögi Emese is. A rendezvényen nem történt rendbontás."
    (...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. október 16. 10:0431.

    Minél kezelhetetlenebbé nő egy probléma, minnél nagyobbá nő egy rákos daganat (legyen az a mi testünk, vagy az országé), annál radikálisabb önvédelmi módszerekre van szükség. Az ma már nyilvánvaló, hogy a neoliberális demokrácia és multikulti nem hogy nem alkalmas a problémák kezelére, de még tovább súlyosbitja is azokat, igy elérkezett az idő a nagyon radikális irányváltásra.

     

    Ehhez jön még hozzá az általános válság és a mostani civilizáció bukása; az ilyen agyament liberalizmu scsak erőforrásbőségben, meg a hitelből élés őrületében volt lehetséges, ilyesféle agyrémekre soha nem volt példa a történelemben.

     

    Most visszaáll az  ésszerű, természetes rend, ismét az "aki nem dolgozik, ne is egyék" elve alapján kerülnek helyükre a dolgok.

     

    Ezzel párhuzamosan kell (pont ezért is) kőkemény rendfenntartás, törvényszigoritás, és börtön9k, börtönök, börtönök.

     

    (Én ezen kivül jó pár régi, jól bevált módszert is visszahoznék, pl. deresre húzás meg kaloda .

    előzmény:
    Juszuf100 (30)
    2009-10-15  16:28
  22. 2009. október 15. 16:2830.

    Köszi a cikket!

     

    Elolvasom. Ne gondold, hogy haszontalan ide írni, ugyanis azt követően, hogy beírunk, a topik címe láthatóvá válik egy bal felső keretben a főoldalon. Az ilyen érdekes, színvonalas és legfőképpen elgondolkodtató (a jelenlegi politika legnagyobb "félelmére"...) cikkek bizonyosan nagyobb népszerűséget szereznek a Jobbik értékrendjének.

     

    Én is beírnék egy nem annyira érdekes, inkább csak megszokott és jellemző megnyilvánulást  Mészáros Márta alábecsülő véleménye a Jobbikról

     

    ...

    "A két utóbbi filmje baloldali elkötelezettségű embert mutat be. Nem tervezi, hogy ikonikus jelentőségű jobboldali emberről is készít filmet?

    „Nézze, ez nem úgy van nálam, hogy jobboldali vagy baloldali… Mondjuk, szerintem a horthyzmus hazug korszak volt. Magyarország az utolsó pillanatig Hitler csatlósa maradt, és nem léptünk ki ebből az őrületből. Ez nekem mindig gyanús volt. Ugyanolyan gyanús, mint a Rákosi-korszak. Az is szörnyű korszak volt. Valószínűleg voltak olyan emberek a Parasztpártban vagy akörül, akiről lehetne filmet forgatni. Vagy engem például nagyon érdekelt volna Adyról (mint újságíróról) vagy Móricz Zsigmondról filmet csinálni. Nálam nem az a kiválasztási szempont, hogy ki jobb- vagy baloldali. Mondjuk úgy jobboldali, ahogy ma a Jobbik, az nem érdekel. Az egy tévedés, egy gyermekbetegség, amit ez az ország ki fog nőni. Minden posztkommunista országban van ilyesmi alakulat, bekerülnek esetleg a parlamentbe, de aztán eltűnnek. Engem a két utóbbi filmben inkább a hazaszeretet érdekelt. Az, hogy Nagy Imre annak ellenére, hogy kommunista volt...”..."
    (...)

     

    Ezzel le is zárta a Jobbik-témakört. Ennyi. Egy gyermekbetegség. Kíváncsi volnék egész észak-kelet Magyarország általános vélekedésére (illetve már kiderült az EP-választásokkor - és kiderült például a Pest-megyei Kiskunlacházán is, ahol a Jobbik magasan átlagon felüli, közel 24%-os támogatottságot kapott...), ott (is) talán nagyon sok más értelmiségi, társadalmilag megbecsült, elismert személyiség él, hasonlóan Mészáros Mártához az egyébként nagyszerű filmrendetőhöz.

    Valószínűleg túlsúlyban volnának az ellenkező vélekedések az övével szemben. 

    Amennyiben tévedett, sebaj, emberi dolog...

     

     

    előzmény:
    livilla (29)
    2009-10-15  14:05
  23. 2009. október 15. 14:0529.

    Nemsokára robban a helyzet....

     

    Megnézem, amint lesz egy kis időm.

     

    Addig én is beteszek egy cikket, ami azért témába vágó, mert arról szól, hogyan omlik össze egy társadalom (lassú verzió), Róma mintáját emlitve.

     

    http://www.ffek.hu/blog/molnar_geza/mi_var_ra nk_tulajdonkeppen

     

    Nehéz nem észrevenni, mennyi tünetét produlálja ennek Magyarország (is). 

     

    Egyre jobban tartok a Fidesz-győzelemtől,  a liberális úton haladva csak tovább fogják mélyiteni a válságot.

     

     

    előzmény:
    Juszuf100 (28)
    2009-10-14  17:59
  24. 2009. október 14. 17:5928.

    Szia!

     

    Örülök, hogy itt vagy!

     

    Ide is bemásolnám:

     

    Ha van időtök, érdemes végignézni, közel fél órás műsor, az alábbi tartalommal és egy tartalmas interjú a település polgármesterével, Répás Józseffel - néhány nappal ezelőttről...

     

    "A liberalizmus fekély az ország testén...ki kellene irtani..."

     

    Megértem az indulatokat, már nem tűrnek tovább.

     

    Helyzetkép Kiskunlacházáról, interjú Megyeri Gézával - a férfival, akire a múlt hónapban kaszával támadtak és átszúrták, aminek következtében leszakadt a tüdeje  (ECHO TV)

     

    Arról mesél, mi hogyan történt, és mi is a jellemző a településen...

    előzmény:
    livilla (27)
    2009-10-14  14:43

Címlap

top