Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hüvely és gátplasztika

lea26
Létrehozva: 2009. október 7. 19:09

Műtét előtt állok, hüvely és gátplasztikát fognak csinálni.

Szülés után nem sokkal alakult ki méhsüllyedésem, ami egyre rosszabb lett.

Csináltam/csinálok intimtornát is, nem mondom hogy semmivel nem lett jobb, de nem annyira mint azt reméltem.És ahol intimtorna tanfolyamon voltam, ott is azt mondták hogy javulhat valamennyit de tökéletes sosem lesz ettől.

Kicsit félek a műtéttől, de ez az állapot is nagyon rossz ahogyan vagyok, úgyhogy nincs más választásom.

Tapasztalatokat várnék azoktól akiknek volt már ilyen plasztikája.

Közben az a kérdés is felmerült bennem hogy erre vajon azért van szükség mert szüléskor nem megfelelően lett összevarrva a gát?Ugyanaz a doki csinálja majd a műtétet akinél szültem anno, akiben amúgy nagyon megbízok és jó orvosnak tartom.....mégis felmerül bennem ez a kérdés is.

Azt mondta hogy vagy altatásban csinálja majd a műtétet, vagy gerincközeli érzéstelenítést kapok és úgy.Ezt majd az aneszteziológus fogja eldönteni.

MElyik a jobb verzió?Én a gerincközelitől picit tartok.

 

Elméleti szinten mindent elmondott a doki, nem azzal van a bajom, olyan hsz-eket várnék akiknek tapasztalata van, tehát saját élményről tud beszámolni.

 

Köszi mindenkinek aki ír.

 

Tudom, kényes téma, tehát írhattok akár privit is!!

 

  1. zoe
    zoe
    2011. november 16. 17:5259.

    Kedves lea26

     

    Sajnos én is ezzel a gonndal küzdök a második gyerek után mint te annó, azóta próbálkoztam alternatív úttal de nem vagyok egyáltalán elégedett.  Írnál légyszi hogy mik a tapasztalataid a műtéttel kapcsolatosan és utána. A konzervativ doki olyanokkal riogat hogy merev lesz utána és fájni fog a sex és hogy kiújul 5-10 év múlva. Bagyon köszönöm

    előzmény:
    lea26 (1)
    2009-10-07  19:09
  2. 2009. november 11. 11:5458.

    Sziasztok!

     

    Már itthonról írok természetesen, sajna akkor hétvégére nem jöhettem haza, csak hétfőn engedtek el, tehát pont egy hétig bent voltam.

    A vesegörcsök valószínűleg a katéter miatt voltak, gondolom valamit elszúrtak ott a felhelyezésnél, vagy nem tudom.....A lényeg hogy vasárnapig azt mondták vesemedence gyulladásom van, és kaptam is rá antibiotikumot infúzióban.Aztán vasárnap reggel eltávolították a katétert, és onnantól kezdve semmi bajom nem volt.

    Fájdalomcsillapítót kaptam, persze, anélkül létezni sem tudtam volna, szinte azon éltem, enni sem bírtam olyan görcseim voltak.

     

    Most amúgy jól vagyok, bár rendesen ülni még mindig nem tudok, csak olyan féloldalasan, próbálom kímélni magam aszerint ahogyan a doki javasolta, tehát semmi cipekedés, emelés, fizikai megterhelés.

     

    Hogy miért nem altattak végül nem tudom, hogy nekik volt-e ez így kényelmesebb, de rábeszéltek hogy akkor hamarabb gyógyulok majd, nem kell annyit az intenzíven lennem, és nem lesznek úgymond "mellékhatásai" a gerincközelinek, mint az altatásnak mondjuk a hányás ébredés után.Belementem, mert azt mondták ugyanúgy aludni fogok, csak nem mélyaltatásban, de ne aggódjak mert nem leszek ébren.

    Ehhez képest ébren voltam.

     

    Hogy maga a műtét hogyan sikerült még nem tudom, tehát hogy ezzel a süllyedés is megszűnt-e valóban, majd kiderül.

    előzmény:
    bambi13 (56)
    2009-10-30  19:41
  3. 2009. november 11. 11:3057.

    Remélem már jobban vagy! Nem hangzik túl jól a műtétes leírás, de ez gondolom vele jár. Most hogy vagy? Bent voltál egy hétig, vagy hazaengedtek előbb? Tényleg gyorsan gyógyulsz?

     

     

    Köszi, az eddigi tájékoztatást!

     

    előzmény:
    lea26 (55)
    2009-10-28  20:56
  4. 2009. október 30. 19:4156.
    Sziaaa!  Az nagyon jó, hogy túlvagy rajta, sajnálom, hogy fáj a sebed, nem kapsz valami fájdalomcsillapítót ? Vesegörcs???????????? Az is ezzel jár ?  Katétered van ? Hogyhogy mégsem altattak? Gondoltam Rád, remélem leveled óta megszűntek a fájdalmak, és sokkal jobban vagy . Jó légy , nagyon vigyázz magadra. !!!!!Szorítok , hogy hazamehesss
    előzmény:
    lea26 (55)
    2009-10-28  20:56
  5. 2009. október 28. 20:5655.
    Szia!

    És üdv mindenkinek aki esetleg még benéz.
    A kórházból írok, jól vagyok, tegnap volt meg a műtét.
    Simán ment, de nagyon fáj a sebem, és ezenkívül ma iszonyatos vesegörcseim voltak.
    Mégsem altattak, hanem epidurált kaptam plusz kábítottak mellé.Ennek nagyon nem örültem, mert szerettem volna mélyen aludni és nem tudni semmiről.Ez nem jött össze, félig kábult voltam csak, hallotam és láttam magam körül mindent.Persze ez így nem teljesen igaz, mert látni nem mindent láttam, mert a fejem előtt volt egy zöld akármi, hogy a lényeget ugye ne láthassam.De akkor is megviselt picit hogy nem úgy volt, mint amire készültem.

    Remélem hétvégére már hazamehetek.
    előzmény:
    bambi13 (54)
    2009-10-26  19:31
  6. 2009. október 26. 19:3154.
    Oké, nagyon várunk !  
    előzmény:
    lea26 (53)
    2009-10-25  21:13
  7. 2009. október 25. 21:1353.

    Jajj, nagyon aranyos vagy, köszi a biztatást.Fura de mostmár tényleg nem is azon izgulok mi lesz velem, hanem hogy itthon minden rendben legyen amíg nem vagyok itthon.Persze tudom hogy így lesz, jönnek segíteni a mamák is.

     

    Jelentkezem ha túlleszek a műtéten, lehet még bentről a kórházból, de lehet majd csak itthonról.

    előzmény:
    bambi13 (51)
    2009-10-25  19:27
  8. 2009. október 25. 19:2852.
    Bocsi : túlleszel :)
    előzmény:
    lea26 (1)
    2009-10-07  19:09
  9. 2009. október 25. 19:2751.
    Kedves Lea, ha túllesze a műtéten, jelentkezz !!!!Sok erőt, kitartást. ! Nekem  volt már hólyagsérvműtétem (16 éve ) Akkor volt a kislányom 8 hónapos ! Apukával nagyon jól elvoltak !!! Te sem izgulj!!!!Minden rendben lesz !!!!  Üdv: bambi 
    előzmény:
    lea26 (1)
    2009-10-07  19:09
  10. 2009. október 25. 19:2550.
    Szia TBeus ! Szerintem írd le a tapasztalataidat, többünket is érdekelne !Nekem is hasonló a problémám, de én még csak most készülök a nőgyogyimhoz ! Szóval ha van egy kis időd és kedved, kérlek írd le a tapasztalataidat !!!! Különben meg GYÓGYULGASS !!!!!Üdv: bambi13 
    előzmény:
    TBeus (48)
    2009-10-20  17:23
  11. 2009. október 21. 19:0449.

    Szia!

     

    Írok privit!

    előzmény:
    TBeus (48)
    2009-10-20  17:23
  12. 2009. október 20. 17:2348.
    Csak most láttam a témában indított fórumot. A múlt szerdán estem át mellső- és hátsófali hüvely-, illetve gátplasztikán. Igazán frissek a tapasztalataim, mivel csak holnap lesz az első kontroll, vagyis még csak lábadozom. Szívesen segítek saját tapasztalatokkal, ha tudok!
    előzmény:
    lea26 (1)
    2009-10-07  19:09
  13. 2009. október 15. 00:5647.
    Október 27-án műtenek, de már 26-án be kell feküdnöm.Vészesen közeledik az idő, és egyre jobban izgulok.Természetesen szívesen megadom a dokim elérhetőségét majd ha szükséged lesz rá.
    előzmény:
    arra (46)
    2009-10-08  10:13
  14. 2009. október 8. 10:1346.

    Köszi az infókat, a kórházat azért kérdeztem, mert állítólag az Istvánban elhalasztják az összes kiírt műtétet, csak a sürgős eseteket műtik (én ott szültem és ott van ismerősöm is) Ha nem találok dokit elkérem a számát és a nevét tőled.

     

    Szurkolok neked és várom a fejleményeket, mikor műtenek?

     

    Én is K. Andihoz szeretnék menni tornázni, mert ezt gondoltam, hogy "már nem olyan", ha nem tőle tanulod.

    előzmény:
    lea26 (45)
    2009-10-08  08:31
  15. 2009. október 8. 08:3145.

    Oké, utánanézek és elmegyek majd szerintem.

    Köszi mindenkinek a biztatást és a sok hasznos infót.

     

    Azért még írjatok, benézegetek a topikba, és a műtét után azt is megírom mi volt, hogy aki még műtét előtt áll gyűjtsön egy kis erőt és bátorságot.

    előzmény:
    ezisen (43)
    2009-10-08  07:31
  16. 2009. október 8. 07:3644.

    Bizony bizony, és nem utolsó sorban, a párodnak is nagyobb örömet tudsz szerezni, ha mozgatni tudod a hüvely izmait is.

    Ja és tudjátok, hogy van intim torna pasiknak is?

    Na hát rájuk aztán rájukférne, szinte mindre. Mindjárt nem lenne annyi györstüzelő huszonéves, ha időben megtanulnák erősíteni a PC izmaikat. Milyen érdekes, ha ezt egy pasi m eghallja, tiltakozik ezerrel(tisztelet a kivételnek, mert azért van) Bezzeg a konditerembe, simán elmegy, hogy jobban nézzen ki.

     

    előzmény:
    lea26 (41)
    2009-10-07  23:11
  17. 2009. október 8. 07:3143.

    Na ezért mentem én az andihoz, mert minél többedik generációs tanárhoz mész, szerintem annál jobban hígul az anyag amit leadnak. Jaaj ne akard, hogy leírjam az osonó futást, megmutani megtudom, a nevében is benne van, hogy a hangsúly nem a szökkeléseken van, ahol a zötykölődés miatt igénybe van véve a gáttájék, hanem szép laposan simán(osonva) kell futni.

    Ha jólé emlékszem, csötörtökönként 17 órától volt ismétlőknek foglalkozás, érdeklődj utána és menj el szerintem.

    előzmény:
    lea26 (42)
    2009-10-07  23:13
  18. 2009. október 7. 23:1342.
    Na mondjuk ez érdekes, mert nekünk ezt nem tanították.Az milyen az a futás?Bár van róla elképzelésem, de inkább megkérdezlek.
    előzmény:
    ezisen (36)
    2009-10-07  21:49
  19. 2009. október 7. 23:1141.

    Teljesen egyetértek veled.

    Bármennyire is nem vagyok rá büszke, a szülésem előtt én sem foglalkoztam intim tornával, és lám lehet ez is baj, amellett hogy valószínűleg örökletes ez nálam.De lehet ha csináltam volna már a terhesség előtt/alatt és szülés után is az intimtornát, akkor nem itt tartanék ahol most.

     

    De tényleg úgy van ahogyan írod hogy ebben a témában nagy a tájékozatlanság, sokan azt sem tudják mi is az az intimtorna valójában.

     

    Kriston Andi óráiról én is csupa jót hallottam.Bár én nem nála voltam, de elképzelhető hogy majd egyszer én is elmegyek.Úgy tudom hogy műtét után is javasolt csinálni ezt a tornát ugye?

    előzmény:
    ezisen (39)
    2009-10-07  22:06
  20. 2009. október 7. 23:0640.

    Bocsánat hogy csak most válaszolok.

    A SOTE I-en fognak műteni, én ott szültem 3 éve és nagyon meg voltam elégedve a klinikával.

    Ha ismersz ott dokit/dokikat, megírom priviben ki az én dokim.

     

    előzmény:
    arra (37)
    2009-10-07  21:51
  21. 2009. október 7. 22:0639.
    Én kötelezővé tenném a gimnáziumban mindenkinek, sőőt meg merem kockáztatni sokkal előbb kellene, lehet már az oviban. Nekem vizelettartási gondjaim voltak a klimax beköszönttével, teljesen helyrejöttem igaz viszonylag kis gondom volt, és ahogy megjelentek a tünetek azonnal mentem. A Kriston Andinál voltam, őt merem ajánlani mindenkinek. Frenetikus órákat tartott. Többek között a hátrahajló méhről is elég sokat beszélt.
    előzmény:
    arra (38)
    2009-10-07  21:58
  22. 2009. október 7. 21:5838.
    Tényleg el kell mennem intimtornázni. Majd anyut is elhívom, neki is segíthet, bár neki nincsenek ilyen problémái
    előzmény:
    ezisen (36)
    2009-10-07  21:49
  23. 2009. október 7. 21:5137.

    Lea, megkérdezhetem, hgy hol műtenek, mármint melyik kórházban?

     

    amúgy  a nőiességem nekem is csorbult, csak megpróbálok nem belesüllyedni, és egy jó dokit rávenni, hogy műtsön meg. A második terhsségemnél volt 1-2 doki, akit a hátam közepére nem kívánnék, és állítólag istenek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. október 7. 21:4936.
    Lehet futni is, csak nem a szökelő, hanem az ososnó futással, az intim tornán ezt is tanítják.
    előzmény:
    lea26 (35)
    2009-10-07  21:44

Címlap

top