Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan juthatunk bölcsibe

Kukacka-K2
Létrehozva: 2009. szeptember 16. 10:25

Sziasztok!

 

  A kisfiam 2009 október 16.-án tölti be a második életévét,és szeretnék visszamenni dolgozni,a gyes mellett.Csak sajnos a bölcsibe nem akarják bevenni.Pedig a munkáltatóm,igazolást is adott,hogy tényleg dolgoznék.Ráadásul,egyedül nevelem a fiaimat.Mit tehetek ez ügyben?Mihez van jogom,és mihez van joga a bölcsinek? Kérlek titeket,ha tudtok valamit ez ügyben,adjatok tanácsot.Válaszaitokat,előre is köszönöm!

  1. 2009. október 12. 18:1914.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek köszönöm a segítséget!Végül megoldódott az ügyünk!Novemberben kezdünk a bölcsődében!Nehezen ment ugyan,de sikerült.Elmentem a tanácsra az illetékes emberhez,és Ő elintézte,hogy az én fiam bekerülhessen a barátnőm kisfia helyére!Így végre látok valami fényt, az alagút végén !Elég nehéz két gyereket egyedül nevelni!Még egyszer Köszönöm Mindenkinek!

    előzmény:
    Kukacka-K2 (1)
    2009-09-16  10:25
  2. Torolt_felhasznalo_207627
    Torolt_felhasznalo_207627
    2009. október 8. 17:3013.

    A bölcsibe a bölcsődevezető veszi fel a gyerekeket. Minden bölcsinek van egy férőhely száma, ez azt jelenti hogy ennyi gyerek vehető fel. Több nem. Ha többen jelentkeznek akkor várni kell hogy egy gyerek óvodába menjen és akkor a megüresedő helyre lehet fölvenni mást.

     

    A szülőnek joga van elmenni a szoc. osztályra, a védőnőhöz, mindenkihez, de a bölcsődevezető nem vehet fel több gyereket mint ahány hely van. Max. 120%-ra tölheti fel a bölcsődét, különben jogszabályt sért. 

     

    Egy kivételes eset van amikor felvehet létszámon felül gyereket, de ezt inkább nem mondom, mert egyszer bemásoltam a jogszabályt és a topikindító majdnem keresztbe lenyelt...

     

    előzmény:
    Kukacka-K2 (1)
    2009-09-16  10:25
  3. 2009. szeptember 24. 08:2412.
    Ja elfelejtettem, hogy egy héten egyszer családi napközibe viszem a fiam, de hát az ugye nem olcsó, de a gyerektársaság jót tesz neki úgy látom, és az a heti 1 vagy fl nap nem vág földhöz. Szerencsére itthon is tudok dolgozgatni, úgyhogy ezért nem is érdeklődtem ezt a dolgot meg korábban Én tudom hogy korábban kell érdeklődni, én már tavasszal voltam érdeklődni az óvodában, hogy mi a helyzet az itteni felvétellel, aztán majdnem elzavartak anyámba, hogy majd egy év múlva menjek, akkor lesz esedékes a beiratása a 2007-ben született gyerekeknek.azt mondták előbb felesleges is menni.Lehet hogy itt sem fogják felvenni, majd meglátjuk
    előzmény:
    r-v-timi (10)
    2009-09-23  18:21
  4. 2009. szeptember 24. 08:1811.
    De én tisztában vagyok ezzel, csak kíváncsi voltam a lehetőségekre. Eredetileg úgy volt/van hogy nem visszük bölcsibe, nem életbevágó,amúgy is úgy terveztem hogy itthon leszek 3 éves koráig vele,csak most merült fel hogy mégsem vállalunk másik babót most, és ezért merült fel hogy visszamenjek e dolgozni.egyébként Kecskeméti vagyok, és ha jólértem jövő májusig lehet beiratni böcsibe a fiamat, akkor lesz 2 éves és 5 hónapos, és szeptemberben vennék fel, ,viszont ő már dec.1-én tölti a 3-at akkor már oviba fogom iratni úgyis, .Hát jól van azért köszönöm. Esetleg azt hogy az oviba mikor van beiratás, azt az oviban teszik ki, vagy máshol is utánna lehet nézni? Köszi mégegyszer.
    előzmény:
    r-v-timi (10)
    2009-09-23  18:21
  5. 2009. szeptember 23. 18:2110.

    Szia!

    El kell, hogy keserítselek: Állami bölcsibe TUTI hogy nincs már hely, mert májusban lezárultak a beiratkozások mindenhol a következő nevelési évre (szept-től májusig aki vinni szeretné már akkor be kell iratni a kicsit)...

    Onnan tudod, többek közt, hogy állami vagy magán, hogy ki van írva a táblára, hogy XY önkormányzat...bölcsőde. Na meg a térítési díj árából

    Ha Bp-i vagy a kerület honlapján megtalálod a bölcsődék címét is.

    De mondom sok esélyetek nincs. Nem hiszem el, hogy még mindig vannak anyukák-és ne vedd magadra, mert sokan- akik nem tudják, hogy a tervezett beadás előtt jóval előre be kell iratni a gyereket. Főleg a mai világban. Ráadásul minden fórum ezzel van tele, hogy nem jutott hely a gyereknek ezért vagy azért..

     

    előzmény:
    Kisskee (8)
    2009-09-23  15:06
  6. 2009. szeptember 23. 17:379.

    ??

     

    előzmény:
    Kisskee (8)
    2009-09-23  15:06
  7. 2009. szeptember 23. 15:068.
    Sziasztok! Én januártól szeretném vinni bölcsibe a fiamat,igaz dec.1-én tölti a 2 évet, és gyes mellett visszmennék dolgozni. Mikor kell jelentkezni egyáltalán, honnan tudom hogy állami, vagy magán az a bölcsi?
    előzmény:
    e-zita (7)
    2009-09-17  08:49
  8. 2009. szeptember 17. 08:497.
    Nem írhatok Neked jó híreket. Bölcsődébe év közben csak akkor tudnak gyereket felvenni, ha megürül egy hely. Kötött létszám van és ha valamennyi betöltött lesz,  semmi esetre sem vehetnek fel plusz gyereket, tök mindegy, hogy milyen igazolást viszel.  A gyerek felvételéről a bölcsőde vezetője dönt. Nem köteles felvenni a gyerekedet, azért mert a barátnőd átadná a helyet, mert lehet, hogy esetleg húszan vannak várólistán, akiknek szintén nagyon fontos a bölcsődei elhelyezés. Fullon tele vannak a bölcsik, szinte mindenhol várólista van, amennyiben tudtad, hogy vissza kell menned dolgozni, már jóval előbb jelezned kellett volna az igényedet a bölcsőde iránt. Javasolom, próbálkozz több helyen, hátha sikerül valahová bejutni, sok sikert kívánok!
    előzmény:
    Kukacka-K2 (1)
    2009-09-16  10:25
  9. 2009. szeptember 16. 11:176.

    Szerintem a mi helyzetünk megközelítőleg se olyan nehéz, mint a tietek, mert mi Budapesten lakunk és a kerületben 4 bölcsi van. Itt az a módi mostanság, hogy beveszik a jelentekezést már jó előre is (én 2 hete adtam be és 2010 szeptemberben mennék vissza dolgozni) a központi bölcsiben. És én most várok várok kb. júniusig, amikor is elbírálják. De legalább rajta vagyunk a listán. Asszem ezzel nem segítettem, de én remélem, hogy mi így bejutunk.

     

    Ahogy a többiek is írták, önkormányzat, családsegítő, védőnő valaki csak tud segíteni. Eleve a védőnőnek kell írnia véleményt a jelentkezéshez, nyilván az is számít, hogy mit ír le, hátha tud olyat írni (egyedülállóság szerintem már eleve elég komoly indok), ami miatt fel kell vegyék. Az meg hogy a barátnőd kisfia helyett nem veszik fel...  no komment.

    előzmény:
    Kukacka-K2 (1)
    2009-09-16  10:25
  10. 2009. szeptember 16. 11:075.

    Sziasztok,és köszi a gyors segítséget!

     

     

      Mi Nógrád megyében,azon belül pedig Bátonyterenyén lakunk,de csak ez év július végétől.Így nem tudtam időben beiratni,ráadásul,augusztusban nem volt bölcsi.A barátnőm fia,okt elsején kezdene,de mivel a b.nőm nem dolgozik,így átadná a helyét.De a bölcsi vezetője, ezt nem akarja megengedni.

    előzmény:
    r-v-timi (2)
    2009-09-16  10:33
  11. 2009. szeptember 16. 10:554.

    Minden évben éprilis-maájusban kell jelentkezni (legalábbis, amikor az én fiam ment így volt), aki szeptembertől, illetve az akkor induló évtől (eégsz jövő év májusig) bölcsibe akar menni. Év közben csak akkor vesznek fel gyereket, ha van hely. De sajnos ez ma nem jellemző. Próbálkozz a védőnénél, esetleg az önkormányzatnál.

    Sok sikert.

    előzmény:
    Kukacka-K2 (1)
    2009-09-16  10:25
  12. 2009. szeptember 16. 10:393.
    Mi hasonló helyzetben vagyunk, csak én nem vagyok egyedülálló, viszont anyagilag nem vagyunk olyan helyzetben, hogy itthon maradhassak gyes alatt, és magánbölcsit sem tudok fizetni. Én a családvédelmi szolgálathoz fordultam segítségért, nagyon kedvesek voltak és részben tudtak is segíteni. Próbálkozz te is náluk! Egyébként tudtommal egyedülállók gyerekeit kötelező felvenni bölcsibe... merre laktok?
    előzmény:
    Kukacka-K2 (1)
    2009-09-16  10:25
  13. 2009. szeptember 16. 10:332.

    A védőnődel vedd fel a kapcsolatot. Részben mert lehet van "ismerettsége" az adott bölcsiben, vagy egy másik közeli bölcsihez, részint mert neki ismerni kell(ene) minden jogorvoslati lehetőséget.

     

    Ezen felül én javaslom még, hogy menj be az önkormányzat szociális osztálylára, mond el a problémádat, ha értelmesek, akkor megpróbálnak segíteni.

     

    Mikor adtad be a jeletkezésedet a bölcsibe? Még csak várólistán sem vagytok?

    előzmény:
    Kukacka-K2 (1)
    2009-09-16  10:25

Címlap

top