Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Update ételek

Torolt_felhasznalo_172467
Torolt_felhasznalo_172467
Létrehozva: 2009. szeptember 15. 18:28

Sziasztok!

 

Biztos sokan vagyunk, akik az Update szerint étkezünk. Én szigorúbban augusztustól Update-ezem, de már 2 éve odafigyelek az étkezésemre. Ám augusztustól csak U1-eseket eszem, ami néha megszakad, ha hétvégén anyukámnál vagyunk, vagy a párom szüleinél, de 2 kg-ot fogytam, és lecsúsznak a nadrágjaim. Szeretném, ha bevált receptjeinket, mind főételek, mind édességek tekintetében, megosztanánk egymással.

 

Ajánlanék egy oldalt, amit innen elkészítettem, minden bevált: hazisuti.lapunk.hu

 

Ma borsólevest csináltam, zabpehelylisztes habarással. (A zabpehelyliszt Norbi diétetikusa szerint 1-es, Norbi szerint 3-as, Alexandra ajánlja fogyókúra idején, mindenki használja belátása szerint, én fogytam az ilyen sütiktől, és éjszaka is ettem.) Fontos még, hogy a tej 1,5%-os legyen, ne sózzuk túl (visszatartja a vizet), és én a borsólevest/főzeléket (holnapra főzelék lesz), édesen szeretem, 20 csepp édesítőt tettem a tányéromba, ez 2 kockacukornak felel meg.

 

Amint eszembe jut még több minden, megírom, de ma leradírozta az agyamat a sütés-főzés.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 13:4622.

    Voltam dietetikus előadásokon az egyetem keretein belül, tanultam orvosi élettant, anatómiát, biológiát, nem Norbi könyveire gondoltam, hogy utánaolvastam... És tény: kritikátlanul semmit sem szabad elhinni.

    Tudom, hogy kellene halat enni, de én kb. 2 hónapban egyszer bírok ráfanyalodni... Na, ezt viszont még nem hallottam (a köszvény dolgot), oda fogok figyelni.

     

    Ebből is látszik, hogy ilyen jellegű fórumokon az ember vagy maximálisan kitér minden részletre, vagy félreértések sorozata indul el. Tanultam belőle.

     

    És nem jellemző rám, nem is méltó hozzám, hogy arrogáns legyek, de tényleg felhúztak a kötekedők, kissé érzékenyen érintett. Nem éri meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (21)
    2009-09-16  13:36
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 16. 13:3621.
    szendvicses utalás vonatkozott a kéthavi egy szendvicsre is, vagy bármire, amiben a felvágottat eszed. A minden nap hússal nagyon vigyázz, az egyenes út a köszvényhez, ami nem egy sétagalopp. Még valami: heti egyszer tengeri halat kell fogyasztani: omega3 zsírsav és a koleszterincsökentés miatt. További kelemest, de vigyázz, ne higyj elmindent egy exrendőr ugribugrinak! Higyj az orvosoknak, a dietetikusoknak, mert ez az ő szakmájuk, mindenki más kontár vagy konyhai szakértő. És mozogj. Bármit, bárhol, akár boxolj, akár táncolj, de nagyon sokat. És ne légy arrogáns azért, mert elolvastad az x. fogyimegmondó ember y.könyvét. Mert hiába adnak ki erről x könyvet, a biológia az biológia-mindig. Tök egyszerű: többet (sokkal) elégetni, mint amennyit beviszel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172467 (20)
    2009-09-16  13:23
  3. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 13:2320.
    Ezekkel maximálisan egyetértek! De a gyümölcsből szerintem számomra elegendő cukorhoz jut a szervezetem. A felvágottak/virslik kérdéshez pedig annyit: hetente ha kétszer eszem ilyet, szerintem ez nem sok. És sokkal többször húst (minden nap). Szendvicset meg nem igen szoktam enni, mert kenyeret nem eszem. Helyettesítem, amikor lehet, puffasztott búzával. Számomra minden fontos és elvszerű, amiket leírtál. De csak az összetett CH az, amire az agyamnak szüksége van, egyszerű cukrokkal nem mérgezem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (18)
    2009-09-16  13:00
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 16. 13:0319.
    Rengeteg elütésért elnézést kérek, a betűcserékért is és pl. azért is, mert a kakaót valamilyen csoda folytán nem voltam képes normálisan leírni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (18)
    2009-09-16  13:00
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 16. 13:0018.
    Elmondom, hogy miért: mert az agyad működéséhez cukor kell, erre van berendezkedve, ezért van az, hoyg egy csomó mindent azzá bont a szervezet, nem csak a dirketbe cukrot, ez nem belátás kérdése, hanem tény. Én a magam részéről nem fogyasztok cukrot, sőt, nem is hiszek a finomításos ipari eljárásokban ételek tekintetében, de bizony pl. a gyümölcsből, a rizsből, a lisztekből, a krumpliból stb. is végső soron cukrot nyer a szervezet. Ami ennél édesebb,arra tényleg nincs szükség, de egy kis méz nem árt meg. Nem az édesítőszer a májroncsoló, hanem az a rengeteg ipari hulladék és műanyag, amit nem bont le a szervezet, de beviszed úgy, hoyg észre sem veszed, pl. a 60%-os felvágottban, pedig ehetnél helyette egy szelet tiszta húst, grillezve a szendvicsben. Vagy olyat, amit magad készítessz otthon, kencéket, iylesmit, mert a vékonyság mellett az egészség pont ugyanolyan fontos. A betegségedről korábban nem olvastam. Ám ha áttérsz egy olyan étrendre, ami rengeteg tiszta élelmiszert tartalmaz, akkor baáll a szervezeted egy idő után és nem kívánod a csokit-én már csak tudom. Kábé háromhavonta enni valami finomat (ekkor már nem a cukros tejcsokit fogod akarni, az tuti), természtest, tisztát még mindig jobb, mint hetente valami művit. Örülj inkább neki, hogy nem vagy cukros, akinek muszáj ilyet ennie. És tornázz minél többet, nem lehet túl sokat, az tuti. Gimis koromban például volt, hoyg este 11-kor tornáztam, mert csak akkor volt hely a nappaliban. AMire nagyon figyelj: ha lisztet használsz, az csak búzát tartalmazzon, ha kakóport, az csak kakót, ha húst, az csak húst, ha gyümi-zöldség, akkor minél megbízhatóbb piacról jöjjön. Mert a sok rejtett, ilyen-olyan néven hívott szerek és számok sokszor ízfokozót, sót, cukrot és transzzsírt rejtenek, amitől hízol, mint a huzat és a májad is hájasodik, testsúlytól függetlenül. Szóval, ne Norbi meg nem tudom micsoda, azt meg fogod unni. Tsizta ételek, jó párosítások, sok mozgás. Ezen kívül más nem tartható és nem válik be egy életen át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172467 (16)
    2009-09-16  12:45
  6. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 12:4817.

    Hú, köszi, ezt én is kipróbálom!! De sajnos manapság már olyan vízízű fokhagymát lehet csak kapni.. :(

     

    Általánosságban a témáról: szerintem rekesszük be a vitát az Update-ről, e tekintetben úgyis 2 részre fog szakadni az ország! És tényleg elnézést kérek azoktól, akiket ok nélkül megsérthettek soraim...

    előzmény:
    szuszi78 (15)
    2009-09-16  12:40
  7. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 12:4516.

    Azt írtam lentebb, hogy minimum heti 2 torna, ami jobb heteken, amikor nincs olyan sok órám (mert nem hagyományos órarend szerint járunk iskolába ezen a szakon, pedig nem vagyok levelezős), 5-szöri alkalmat is jelent. És írtam a hsz-ben, amire reagáltál, hogy RR, az Rubint Rékát akart jelenteni (a heti 2féle mozgásom előtti 2 betűre gondolok), tehát otthon dvd-re is tornázom. De ez már időfüggő.

     

    Igazad van, lehet hetente 1-2 kocka valódi csokit enni, csak sajnos az a cukor, ami abban is benne van, növeli az étvágyat, és én nem akarom növelni azt, sem az inzulinszintemet nagyon megemelni, mert mint írtam, pajzsmirigy alulműködésem van, nekem az duplán hízlaló...

     

    És igazság szerint nem látom be, hogy a cukor mitől természetesebb vagy egészségesebb, és mitől kevésbé májroncsoló... De a mértéket mindenből betartom hidd el, tényleg nem tömöm magamba az édesítőszert sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (13)
    2009-09-16  12:13
  8. 2009. szeptember 16. 12:4015.

    Szia!

     

    Nálunk ma a vacsora a köv. lesz: sült oldalas (extra friss, szombat reggel még röfögött nagyiméknál  ) sok sok hagymával és fokhagymával a tetején, a köret pedig savanyúkáposzta lesz jól átsütve. Nagyon finom, és nem terheli meg a gyomrot estére.

     

    Köszi a csirkemell receptet, ki fogom próbálni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172467 (1)
    2009-09-15  18:28
  9. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 12:4014.

    Több mindent megcáfoltam lentebb, amikre már nem reagálnék. De abban igazad van, nem mindenki kövér és cukorbeteg, aki nem norbizik, csak azok vegyék magukra, akiknek inge. Aláírom, ez általánosítás volt. Szerintem csak annyira voltam arrogáns, amennyire engem is  letámadtak. Nézd meg a heti étrendem, hogy miket eszem, és meglátod, nem tömöm magam műcuccokkal! Csak eszem néha olyat is.

     

    És sajnos nem tehetetlenségből és lustaságból tartok most ott, hogy 5 kg-ot le kell adnom, mindig is sportos és vékony voltam, de sajnos kialakult nálam a pajzsmirigy alulműködés, ami miatt felszedtem 5 kg-ot, mire kiderült (szerencsére még idejében), úgyhogy ezért kell életmódot váltanom, mert az én szervezetem sajnos nem bontja le a cukrot, hanem raktározza/raktározná, ha enném. De nem eszem. Mellette szednem kell pajzsmirigyhormont is sajnos.

     

    Elnézést kérek mindenkitől, akiket ok nélkül bántottak a soraim. Megvédtem magam, ennyi. De higgyen mindenki abban, amiben jól esik, szerintem a fogyás is hit kérdése elsősorban, engedtessék meg nekem, h én ebben higgyek, és megvédjem a hitem szerint. A 2 kg pedig azért nagy dolog, mert 5 kg-tól kell megszabadulnom, és eddig nem sikerült, nem 100-tól, bár akkor is örülnék neki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (12)
    2009-09-16  12:09
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 16. 12:1313.
    Heti 2 torna eleve édeskevés, bár több, mint a semmi. A "virslik és felvágottak ízfokozó nélkül 60%-os minimum", az azt jelenti, hogy a a többi része színezék, meg zsír, ilyen szemetet soha nem vinnék be a szervezetembe. Csoki: ha megkívánod a csokoládét, ynugodtan ehetsz egy kevés, jó minőségűt, persze, nem hetente többször. És ez a jószándék része volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172467 (11)
    2009-09-16  12:09
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 16. 12:0912.
    Te pedig alpári vagy és ordenáré, bunkó és közönséges a stílusod. Nagyon büszke lehetsz magadra, te arrogáns kis tyúk, ha imádott Norbid "módszere" téged fogyaszt, ami köztudottan kapaszkodó az akaratgyenge emberek száméra. Tudod, mikor lehetnél ennyire büszke? AKKOR, ha nem lenne szükséged Norbiborbi kúrájára, hanem évtizedek óta egészségesen élnél, a SPORT az életed szerves része lenne öröktől fogva és egészségesen ennél. Nem pedig akkor, ha sikeres nálad az, aminek "utánaolvastál" és fogyál 2kg-ot. Gratulálok hozzá, meg a süteményevéshez is fogyókúra címén, meg az éjszakai zabáláshoz is. Igazán büszke lehetsz magadra, meg az intelliegnciádra, ami olyan nagyon sok okosságot mondat veled, meint az, hogy aki nem norbiborbizik, az hájas és cukorbeteg. Tudod, aki ennyi műcuccot eszik, mint te, annak meg kikészül a mája hosszú távon és ha ez bekövetkezik, akkor várhat transzplantra, mert különben pikk-pakk, vége a földi létnek. GRATULÁLOK neked, hogy olyan okos vagy, hogy az éjszakai műanyagsütemény zabálást választottad az egészséges éelt és a rendszeres sport helyett (nem hónapok óta, mondjuk, amióta az eszedet tudod, ez akkor számítana) és még másokat szidsz?!?!? Anyám...Mert nem eszel többé hagyományosan? Úgy érted, zsírosancukrosan, hanem inkább műanyagot? Ügyes vagy. Nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172467 (9)
    2009-09-16  11:45
  12. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 12:0911.

    Felsorolom, hogy mit eszek és mit nem, akkor meglátja mindenki, hogy nem koplalok, nem fogyózom, hanem életmódot váltok.


    Először is, amit nem:

     

    finomlisztből és cukorból készült ételek alapból kizárva (egy dietetikus sem ajánlja, nem kell Norbihoz kötni ezt a szabályt),

    fehérkenyér és társai,

    készételek,

    banán, szőlő, aszalt gyűmölcs,

    cukros üdítők,

    zsíros, cukros tejtermékek,

    ízfokozós, cukros instant ételek, italok, levesek,

    rizs, kukorica, krumlpi, stb.

     

    Amit eszem:

     

    1-es kódú zöldségek és gyümölcsök minden nap (főleg borsó, répa, alma, őszibarack, de rengeteg van még),

    csirkehús minden nap,

    min. 60% hústartalmú felvágott és virsli (ízfokozó nélkül) rendszeresen,

    tojás (max. heti 4),

    alacsony zsírtartalmú, cukormentes tejtermékek (tej, túró, tejföl, joghurt - amibe teszek friss gyümölcsöt),

    ásványvíz, cukormentes málnaszörp,

    általam sütött süti heti egyszer,

    diabetikus csoki 0,3 g cukortartalommal (dm-ben lehet kapni), heti 1 adag,

    darált hús heti egyszer,

    délelőtt tk kenyér, néha anyukám sütije, de ez nagyon ritka.

     

    Kb. ennyi, de ezekből annyira finom dolgokat lehet készíteni, hogy csak na!!! :)

     

    Mozgás: RR, heti 1 tesi az egyetemen, heti 1 fizetős aerobik.

     

    Aki fél az édesítőszertől, annak ajánlom a természetben is megtalálható fruktózt vagy sztívia kivonatot, csak nekem az kissé drága... De ha kereső ember leszek, meg fogom engedni magamnak, mert megéri!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 11:5910.
    Köszi :)
    előzmény:
    Cancan (4)
    2009-09-15  20:00
  14. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 11:459.

    Egyébként tényleg olyan szánalmas és nevetséges, mikor valaki tájékozódás, biológiai és élettani tudás nélkül mocskolódik valamin, ami működik... Több éves tanulás és olvasás áll mögöttem, így én nem csak hiszek ebben a módszerben, hanem tudom, mitől működik!

     

    Akinek nem tetszik, ne olvassa! És aki nem ért egyet, és irigy a sütitől fogyásomra, amit nem fogok visszahízni, mert nem eszem többé hagyományosan, az ne írjon, vagy irigykedjen csak tovább, ahelyett, hogy egészségesen élne (amibe beletartozik az is, hogy nem furkál másokat...)

     

    Sajnálatra méltóak vagytok...

     

    Egyébként nekem minden kövér ember felsorolta a kifogásai között, hogy miért nem vált életmódot, hogy na ő nem gazdagítja Norbit. Akkor fulladjon meg a zsírjában nyugodtan, és szenvedjen a diabetes mellitus szerzett formájától...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_172467
    Torolt_felhasznalo_172467
    2009. szeptember 16. 11:418.

    Köszi, köszi, maximálisan egyetértek.

     

    Egészségesen étkezem, és a nem felszívódó szénhidrátok miatt igenis lehet fogyni sütitől is! És képzeljétek (a kötekedőknek mondom), nem fogyókúrázom és nem koplalok, eszem rendesen és ÉLETMÓDOT váltottam. Ez nem Norbi-kérdés. És nem írtam, hogy leesik a ruha rólam, csak hogy lecsúszik! Na mindegy... Ja és még annyit, hogy a cukornál még az édesítőszer is egészségesebb, egyrészt nem hízlal, másrészt a rákos sejtek cukorral "táplálkoznak", szóval egyétek csak továbbra az egészséges, Norbi-szegényítő cukrotokat...

     

    Szóval, neked meg köszi, hogy írtál. Hogy egyesek mennyire ráérnek, nem?

     

    Fogok még ide sok receptet írni... A mai ebéd lesz:

     

    Alufóliában sült csirkemell, hagymás, borsós, répaágyon :)

     

    A hozzávalókat a kedvelt (nem ízfokozós, nem ételízesítős) fűszereiddel keverd össze, és kis alufóliacsomagokat készíts belőlük, majd dobd be a sütőbe. 20 perc múlva nyisd ki a csomikat, hadd piruljon a hús teteje. Ha szereted a trappistát, Alexandrás Tolle sajtot reszelj rá a legvégén! Jó étvágyat!

     

    A múlkor a következőt ettük:

     

    Rakott brokkoli:

     

    Ugyanúgy készül, mint a hagyományos, csak a rizst cseréld ki zabpehelyre. ;) Fasírtot is lehet ily módon készíteni (a zsemle helyett), vagy húsgombócot is.

    előzmény:
    szuszi78 (7)
    2009-09-15  21:04
  16. 2009. szeptember 15. 21:047.

    Sziasztok!

     

    Engem is érdekelnének a receptek, nálam bevált ez a fajta étkezés, csak kevés receptet ismerek.

    Én nem szoktam Norbi termékeket használni, így nem is tartom el, csak mondjuk esténként a húshoz zöldségköretet eszek, és nem eszek este kenyeret sem.

     

    Egyébként nem értem miért írogat ide az, aki hülyeségnek tartja az egészet. Unalomból? Vagy csak szeret kötekedni? A topikindító nem arra volt kiváncsi, hogy helyes-e ez a fajta étkezés, hanem recepteket, tippeket vár. Elszomorító, hogy szinte mindig ez a vége a legtöbb topiknak. Akit nem érdekel az simán kattintson máshová, egyszerűbb, mint kötekedni. De ez csak az én személyes véleményem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 15. 20:086.

    hát igen, maximum nem hízik tőle.. 

    bár ha nem meozog és nem tart mértékletességet semmiképp sem fog fogyni senki..

     

    előzmény:
    Dike (3)
    2009-09-15  19:51
  18. 2009. szeptember 15. 20:035.
    Mert egy büdös nagy önáltatás. És jojó lesz a vége, mert az éjszakai zaba szokása megmarad, viszont nem fog élete végéig norbi lisztet enni. De tartsátok csak el Norbit, egészségetekre :-)
    előzmény:
    Cancan (4)
    2009-09-15  20:00
  19. 2009. szeptember 15. 20:004.
    Ha speciális lisztből van sütve - amiben kevés a felszívódó szénhidrát, akkor simán fogyhat tőle.Illetve tökéletesen megfelel fogyókúrás ételnek.  Nem értem miért kell ilyen ellenségesnek lenni.
    előzmény:
    Dike (3)
    2009-09-15  19:51
  20. 2009. szeptember 15. 19:513.

    "én fogytam az ilyen sütiktől, és éjszaka is ettem"

    Ez az amikor odafigyelsz az étkezésra vagy amikor fogyókúrázol? Süti ami fogyaszt, ez az év vicce

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172467 (1)
    2009-09-15  18:28
  21. 2009. szeptember 15. 19:482.

    Szia!

     

    Szerintem két kilótól még nem esnek le a ruhák...

     

    Egyébként sportolsz is vagy csak koplalsz?

    Mert szép dolog a édesítőszerrel evés (és nem túl egészséges), de ha eléred a kívánt súlyt, akkor meg is kell tartani, de ez csak az én véleményem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172467 (1)
    2009-09-15  18:28

Címlap

top