Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Igaz lehet? Több pénzt ...

everlasting
Létrehozva: 2009. szeptember 4. 06:43

Sziasztok!

 

Tudom, hogy a média híreinek valóságtartalmát kutatva nem árt gyököt vonni...

Tegnap azonban felkavart egy állítás, miszerint:

ELŐFORDUL(HAT), HOGY EGYES KISMAMÁK DIREKT VESZÉLYEZTETIK SZÜLETENDŐ GYERMEKÜK EGÉSZSÉGÉT (itt tudatos gyógyszerszedésről volt szó: várandósság alatt!!!!) , AZÉRT, HOGY ESETLEG KÉSŐBB MAGASABB CSALÁDI PÓTLÉKOT, ill. több egyéb juttatást kapjanak utánuk?!

Ha ez tényleg előfordul (és mint tudjuk "nem zörög a haraszt")- hogyan nem gondolnak szegény Gyermekük jövendő élet(minőség)ére?!

Ha így van ez ellen Szerintetek mit lehetne tenni?!

Morális szempontból ez a hír számomra elfogadhatatlan.

Várom a véleményeiteket!

 

  1. 2009. szeptember 10. 12:43110.

    Több ismerősöm is panaszkodott a közösségbe járó problémás gyerekek miatt...Az óvoda/iskola általában nem tesz semmit (ugye, tudjuk, miért)- így többen is azt a megoldást választották , hogy megvárták a verekedő/lopó stb. gyereket, és kérdőre vonták-

    INTÉZMÉNYEN KÍVÜL- mert ugye ott lehet...Volt, aki egy pofont is lekevert....egy IDEGEN GYEREKNEK!

    Nem tartom helyesnek- de majd, ha ott tartok- ÉS NINCS A TARSOLYOMBAN SEMMILYEN ESZKÖZ- hogyan kezelhetem hatékonyan a problémát?!

    Nem értek egyet, de azt elismerem, hogy én sem tűrném, hogy a gyerekemet folyamatosan bántsák/meglopják....

     

    Lassan a normális átlaggyereknek kell "integrálódni", aki nincs ehhez az elfajzott agresszív, durva viselkedéshez szokva...és olyan védelemre, amire szüksége lenne- nem volt módja elsajátítani az oviban, mert ott még nem volt rá szükség- ilyen szinten...

     

    előzmény:
    kisvirag66 (107)
    2009-09-09  18:07
  2. 2009. szeptember 9. 18:34109.
    Egyedülálló elvált szülőnek nemhogy jár a csp, de magasabb összeg, mint a házasságban élőknek. 
    idézet:
    vadtehén (85)
    2009-09-04 12:44:29
    no igen...Amikor én voltam gyes-es korban, a gyárban ahol dolgoztam, divatba jött a válás, mert egyedülálló anyukának több járt és nem csak csp-ből. Ugyanakkor mindenki tudta, hogy együtt élnek és nem csak azért, mert nem tudtak különköltözni. Ugye nem kell mondanom, hogy egyik sem kisebbségi volt?
    előzmény:
    vadtehén (85)
    2009-09-04  12:44
  3. 2009. szeptember 9. 18:30108.

    "Bankban dolgoztam (jelenleg GYED-en vagyok), láttam számlákat. Kissé felháboritó mikor egy 1982-ben született Lakatos Rozália havi bevétele 270ezer ft. És ez mind mind segély!!!! CSP, GYES, önkormányzati lakás támogatás, lakhatási támogatás és egyebek."

    Nos ha már megtetted, amit aláírtál, hogy nem teszed, akkor részletezd, tételesen légy szíves! Addig hisszük, ha akarjuk....de inkább nem hisszük. Mert ha igaz, derüljön ki! Ha meg nem, mert nem, vagy mondjuk kéthavi---akkor hoax.

    előzmény:
    Gazocska (100)
    2009-09-06  13:53
  4. 2009. szeptember 9. 18:07107.

    Nyugodtan írd ide, hogy roma nőkről van szó. Nem mind, csak egy-két-három....stb belőle. Az iskolába érkezett egy gyerek szept. 1-jén. Nem tud semmit. Ordítva beszél, de nem is beszél, üvölt. Kérni, köszönni nem tud. Az ebédet falja, két kézzel. Ha valamit mondanak neki a tanítók, nem érti. Nem tud kommunikálni. DE VEREKEDNI, KÖTEKEDNI,na azt tud. Zsebredugott kézzel járkál, és beleköt az élő fába is.

    Gondolod, hogy ennek a gyereknek az anyja elgondolkozott az élet morális dolgain????? mert ez a gyerek tönkretesz 30 másikat........és joga van hozzá??!!! Integrálni kell....

    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  5. 2009. szeptember 9. 13:46106.

    Sajnos valószínűleg a dolog pillanatnyilag marad ennyiben...

    "Amit nem látok az nem is létezik" struccpolitikával pedig nem lehet megvédeni a még meg sem született magzatokat...a SAJÁT ANYJUKTÓL!!!!Ez nonszensz...

     

    Remélem, mielőbb szankcionálhatni lehet majd ezt a dolgot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 8. 10:46105.

    Nem tudom, ez nekem egyáltalán nem vicces...

     

    1. Egy hozzászólásból nem kellene messzemenő következtetéseket levonnod a hozzászóló személyéről.

    2. A valós életről hidd el, tudok eleget. Semmi jogod az ellenkezőjét gondolni sem. De én azt nem nevezném ÉLET-nek, ha sem a várandósságom ideje alatt, sem a gyerekem megszületése alatt s után a környéken nem lehetne orvost és védőnőt találni. Ha jól értesültem (de javíts ki nyugodtan) a XXI. században élünk, és mindenkinek joga van az egészségügyi szolgáltatásokat megkapni és igénybe venni. Egy megszületendő babának is! És én bizony nem nyugodnék, amíg ez nem így lenne! Mert ÉN vagyok érte a felelős! 

    3. A fent leírtak mindössze az én saját véleményemet tükrözik.

     

    Nekem ez egyáltalán nem vicces.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (104)
    2009-09-07  10:40
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 7. 10:40104.

    orvos ??? vedönö??? :D :D :D

     

    gyere le abeketelepre! oda meg a rendorjaror se megy be, csak ha ongyilkos akar lenni! hogy mereszkedne oda vedono!??

     

    Komolyan ilyen jot reg nevettem!

    Neked ugy latom halvany fogalmad sincs a valos ELET-rol! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (102)
    2009-09-07  09:30
  8. 2009. szeptember 7. 10:32103.
    Mint már valaki korábban írta- nem bizonyítható (gondolom, nem nyilvánosság előtt veszi be a kismama azt a bizonyos gyógyszert)rnrnNem bizonyítható azért sem, mert egy fejlődési rendellenességnek, vagy i.u. retardációnak számos okozója lehet. (külső hatások is- környezetből, pl. vegyszer, sugárzás, vagy belső okok, pl. nem megfelelő anyagcsere, genetikai eltérés..stb.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676565 (102)
    2009-09-07  09:30
  9. Torolt_felhasznalo_676565
    Torolt_felhasznalo_676565
    2009. szeptember 7. 09:30102.

    Sziasztok!

    Jesszus, én ezt nem is hallottam!!!

    De aki ilyet tesz a gyerekével, az minden, csak NEM ANYA!!!

    És egyébként hol van közben az orvos?? A védőnő?? Vagy ne legyek ennyire naiv?

    Borsódzik a hátam, komolyan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 7. 08:00101.

    Szia!

    Nem Te vagy az első- aki "biztos forrásból"- értesülve viszonylag magas összegű családtámogatásról ír...mondjuk azt nem leht tudni, hány fő eltartására kell elég legyen ez az összeg...Pl. lehet, hogy 10 gyerekük van...- ez hovatartozástól függetlenül befolyásolja a megítélését...Köszi a választ!

    előzmény:
    Gazocska (100)
    2009-09-06  13:53
  11. 2009. szeptember 6. 13:53100.
    Sajnos a hir igaz. És azt is tudomásul kell vennünk, hogy ez a cigányság körében divik. Nekik minden pár száz ft többlet jól jön. Amúgy meg ők mesterei annak hogyan kell több és több pénzt kiszivni az államból. Bankban dolgoztam (jelenleg GYED-en vagyok), láttam számlákat. Kissé felháboritó mikor egy 1982-ben született Lakatos Rozália havi bevétele 270ezer ft. És ez mind mind segély!!!! CSP, GYES, önkormányzati lakás támogatás, lakhatási támogatás és egyebek. A legviccesebb pénz: Aktiv munkakeresők szociális segélyezése. Ennél a pontnál már fetrengtem a röhögéstől. Méghogy aktiv....
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  12. 2009. szeptember 4. 20:3199.

    Jó estét!

    Kicsit OFF-olok a saját topic-omban...

     

     

     

     + .... ...... ----->

     + ....  (bélyegalbum) + (feljössz?)

    .... --> ------> ---->

    ....... ......                      + .......( )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 4. 20:0998.

    Azért a MEGKÉRDEZÉSÉRT talán csak nem rúgnák ki?! Max azért, ha ő ultimátumszerűen bejelentené, hogy márpedig elmegy esti gimibe...

    De emiatt ne veszekedjetek!:(

    Még akkor sem, ha igazad van:)Ha érzi, hogy nem kényszer és elfogadod, hogy  Ő félénkebb egy kicsit- lehet, hogy erőt merítve a támogatásodból bátrabb lesz, és meg fogja majd kérdezni...

    előzmény:
    kivi39 (97)
    2009-09-04  18:30
  14. 2009. szeptember 4. 18:3097.
    Persze, ha valaki egyedül álló, viszonylag könnyen veszi, ha munkanélküli. Kifizeti a rezsijét és zsíroskenyéren él pár hónapig. (persze, ha nincs lakáshitele) (egyébként tudom, hogy egyedülállónak sem könnyű, sarkítottam). De egy családosnak, akinek mondjuk van egy lakáshitele (nem értek egyet azzal, hogy a lakáshitel felelőtlenség, de mindegy is, mert akkor albérletet kell fieztni, ami kb. ugyanannyi) az már nem tud megélni a munkanélküliből, hiszen eldöntheti, hogy eszik vagy a rezsit fizeti. Tehát MUSZÁJ nyelnie, akár tetszik neki, akár nem. A férjemmel most vesztem össze, mert egyszerűen nem meri megkérdezni a munkahelyén, hogy elmehet-e esti gimnáziumba. Fél, hogy kirúgják.
    előzmény:
    everlasting (96)
    2009-09-04  16:06
  15. 2009. szeptember 4. 16:0696.
    Egyetértek. Ha tényleg olyan egyszerű lenne, hogy "A munkaadó annyit enged meg magának, amennyit a munkavállaló enged"(kb)...-rnakkor nem lenne ennyi kiszolgáltatott dolgozó (egyik multi-s ismerősöméknél semmilyen szervezetet nem lehet alakítani, nemhogy szak_ot)...rnNem mellékesen, nemhogy kevés a biztos megélhetést lehetővé tevő nem kamu, bejelentett és lehetőleg nem X műszakos szabadon betölthető álláshely (tegyük fel, h családos vagy..)rnAz átlagfizuból optimális esetben nem halmoztál fel semmilyen adósságot- csak épp nullára jössz ki hó végére- szóval nem kockáztathatod a munkahelyed elvesztését...rnAmíg esetleg újat találnál (mert tegyük fel-érvényesíteni akartad a jogaidat- csak akkor, mikor élesben megy a dolog a többi veled egy követ fújó "kollega" valahogy kussol+ úgy néz rád, mintha most hallanának először a dologról-----miközben a főnök/vezető/mittudoménki háta mögött mindenki lázadozik...)rnAmikor ki kell állni valamiért, akkor a többség (nyájösztön) kussol- és megvárja, mi sül ki a dologból....Többször kerültem már ilyen szituba, mert nem viselem el az igazságtalanságot, és magasról teszek a "hű meg haj"- most mit fognak gondolni?-ra...ezért...annyiban tényleg igaza van j.-nek, hogy AZÉRT IS ÁLLHATNAK ÍGY A DOLGOK, MERT SZINTE MINDENKI SUNNYOGVA KUSSOL...És ez tényleg CSAK a munkaadók malmára hajtja a vizet...
    előzmény:
    kivi39 (95)
    2009-09-04  14:06
  16. 2009. szeptember 4. 14:0695.
    Ez hülyeség. Láttam én már olyat, hogy egy 53 főt dolgoztató üzemben 2 hét alatt 51 embert rúgtak ki, majd 3 nap alatt felvettek helyettük ukránokat, fele annyiért, bejelentés nélkül.
    előzmény:
    jujube (72)
    2009-09-04  09:08
  17. 2009. szeptember 4. 14:0594.
    Ezek az emberek anniyra messze kerültek Istentől, hoyg az egzisztenciális félelem mozgatja csak őket, anniyra rettegnek a szegénységtől, hoyg bármire képesek pár forintért. És ezt a hozzáállást másolja le az utód is, aki nem érez ugyanakkora zsigeri félelmet, csak belenevelték a törzsi szabályokat. Biztos, hogy nem fogják föl, mit tesznek, s megvannak az indokaik.

    Egy idős ismerősöm pl az elvált lányának azt mondta, nehogy férjhez merjen megint menni, mert különben ezer forinttal kevesebb családipótlékot fog kapni. És ez egy középosztálybeli értelmiségi illető. Mit várunk akkor egy félanalfabétától aki segélyekből nőtt fel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (88)
    2009-09-04  13:16
  18. 2009. szeptember 4. 14:0493.
    Nem jól értetted szerintem. Nem a bruttó és a nettó közötti különbséget nem fizeti ki, hanem azt az összeget, amit a munkáltatónak kéne a bruttó fölött befizetnie az államnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222083 (63)
    2009-09-04  08:46
  19. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2009. szeptember 4. 13:4292.
    Álrokkantak faluja Légylárvák mozogtak a cigány gyerek fejében Élő Anita, itthon@hetivalasz.hu">itthon@hetivalasz.hu 9. évfolyam 29. szám, 2009.07.16
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 4. 13:2891.
    Köszi, érdekelne!...rn...ezeknek az embereknek van egyáltalán lelkük?!-Mert *-ismeret- furdalásuk biztos nincs...:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (88)
    2009-09-04  13:16
  21. 2009. szeptember 4. 13:2890.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (88)
    2009-09-04  13:16
  22. 2009. szeptember 4. 13:2789.
    Én nem tudom ki tenne ilyet a saját gyerekével,mert egy beteg gyermek ellátása többe kerül,mint amennyit utána kap az anya.
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  23. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2009. szeptember 4. 13:1688.
    Sajnos igaz.... ama bizonyos kisebbséghez tartozó ifjú /12-14/ éves kismamái egymást okítják, hogy mit kell tenni, hogy hülyegyerekük szülessen, ha mégis egészséges, akkor tesznek róla, hogy ne maradjon az. És ahoz mit szólsz, hogy vannak bizonyos falvak, ahol a fenti etnikum 90 %-a rokkant? Nem olvastad mostanában? Ha akarod felteszem... ez van, ha tetszik nekünk, ha nem..... a mi adónkból élősködnek rajtunk
    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  24. 2009. szeptember 4. 13:0087.
    Nem gondolom, hogy havi párszáz Ft-ért megéri akár csak egy életet is tönkretenni..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top