Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Focilabda torta házilag

Torolt_felhasznalo_415030
Torolt_felhasznalo_415030
Létrehozva: 2009. augusztus 16. 21:04

Sziasztok. Arra szántam rá magam, hogy kisfiam születésnapjára saját készítésű focilabda formájú tortát készítenék. Persze előtte kipróbálnám, ha nagyon nem jön össze akkor inkább rendelünk, de most valahogy elkapott az alkotási kedv.

Kérlek benneteket, akinek van jól bevált receptje, főleg képpel írjon nekem, esetleg ötletekkel.

köszönöm előre is!

E.

  1. 2009. augusztus 31. 16:3114.

    Szia Temsi!

     

    Én meg csak most láttam meg, hogy válaszoltál! Köszönöm!

    Én pillecukorral szeretném bevonni az egészet, nem tudom hogy fog sikerülni, majd jelentkezem. A kátays figurákat köszi, megnézem!

    előzmény:
    temsi (12)
    2009-08-21  21:46
  2. Torolt_felhasznalo_404360
    Torolt_felhasznalo_404360
    2009. augusztus 21. 22:1413.

     

    Szia! Én már készítettem focitortát a következő képpen:

    Sütöttem 2 közepes tepsiben piskótát, majd háromszögekre vágtam. Egy műanyag tálat kibéleltem folpakkal és az aljára tettem a háromszögeket úgy, hogy közöttük ne legyen rés. Erre kentem egy kis krémet (az enyém puncs ízű volt), majd ismét a piskóta háromszögek következtek és ezt addig folytattam amíg az edényem tele nem lett. 1 órára hűtőbe tettem, majd kiborítottam a tálból. Könnyű volt, mert a folpackot csak le kell húzni róla. Végül a külső részét is bekentem a maradék krémmel.

    Díszíteni marcipánt használtam. 6 szögeket vágtam és azzal borítottam be. A marcipán színezésére fekete ételszínező festéket használtam. A desszertmesternél vagy a söreginél lehet beszerezni.

    Meg is találtam róla fotót mutatom is!

    Remélem sikerül elkészítened! Sok sikert!

    Majd aztán mutasd meg, hogy milyen lett!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04
  3. 2009. augusztus 21. 21:4612.

    Szia!

    Bocsi, csak most láttam a kérdésedet, de szerencsére még nincs szeptember

    Egy magasabb, teflonos, téglalap alakú tepsiben sütöttem piskótát. Szerintem 10 tojás biztos kellett hozzá, de az úgy is a tepsi nagyságától függ, így látni fogod. Én csak egyszer vágtam félbe. A földet imitálva készítettem egy sűrű, kakaós csokipudingot. Mi nem vagyunk krémesek, de ha ti szeretitek, akkor bármilyen csokikrém jó szerintem. Ezzel töltöttem meg a piskótát, és kentem meg a tetejét. Erre szórtam rá a füvet, ami kókusz volt, zöld ételfestékkel. A pályát, már amennyi kifért belőle, a piskótára, egy vajas, cukros (a lényeg, hogy fehér legyen) krémmel rajzoltam be. Ilyen nyomóval csináltam, de mindenkinek megvan a maga rutinja, szokása. A kaput, bírót, játékosokat pedig boltban vettem, direkt tortára valók. (Kátayban akkor volt ezer forint alatt) Igazság szerint az üzletben kaptam az egész ötletet, mivel ott lehetet kapni sütőformát is, valami horror áron, de szerencsére a díszeket külön kellett hozzá megvenni, így nem kellett beruháznom nagy összeget.

    Remélem, tudtam segíteni.

    előzmény:
    VörösMókus (11)
    2009-08-17  10:50
  4. 2009. augusztus 17. 10:5011.

    Kedves Temsi!

     

    Segítenél focipálya ügyben? Kép és leírás is érdekel. Szeptemberben szeretném meglepni vele a fiamat, nagy segítség lenne, ha lenne egy alap, amiből kiindulhatnék.

    Köszönöm

    előzmény:
    temsi (7)
    2009-08-16  21:37
  5. Torolt_felhasznalo_415030
    Torolt_felhasznalo_415030
    2009. augusztus 17. 08:0210.

    Köszönöm szépen az ötleteket!!

     

    A gesztenyéset én is megtaláltam, csak gondoltam hátha van másból is, mert azt meg a férjem nem szeretni. mondjuk igaz nem az ő szülinapja lesz.

    A kisfiam meg imádja a labdázást, mindene a labda, focizik, rúgja egész nap (2 éves lesz csak) Gondoltam hátha megpróbálkozom vele.

    A csatolt képek pedig gyönyörűek......le a kalappal aki ilyet tud!!!!!

    még nézelődök gyűjtögetek....., addig is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_122083
    Torolt_felhasznalo_122083
    2009. augusztus 16. 23:339.
    Szerintem ezekből a Barbie-babás tortákból is kiindulhatsz,mert ott is valami gömbszerű a torta és lehet több találatod lesz receptre,elkészítési módra a googleben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 16. 21:528.
    1 kg háztartási darált keksz
    darált dió ízlés szerint
    darált mandula ízlés szerint
    2 cs. gesztenyemassza
    2-3 ek. kakaó
    25 dkg margarin
    cukor kb. 2 dl vízzel cukorszirup
    rum
    1 cs. vaníliacukor
    4 tábla fehér csoki
    2-3 tábla fekete csoki

    Minden összetevő hozzáadása a bevásárló listáhozElkészítés
    A darált kekszbe keverd bele a kakaót, kinyomott gesztenyét, diót, mandulát, majd morzsold össze a margarinnal. Adj hozzá rumot ízlésed szerint, közben a cukrot főzd fel 2 dl vízzel, hagyd hűlni és annyit adj a masszához, hogy könnyen tudd formálni! Az egész masszát rakd egy pizza tányérra és kezdd el formázni labda alakúvá! Tedd hűtőbe kb.fél órára.
    Olvassz fehér csokit és kend be vele a ladba formájú masszádat és tedd vissza a hűtőbe 5 percre. Kivéve a hűtőből, olvassz fekete csokit és rajzold meg a focilabda vonalait!! Tedd hűtőbe és kb fél óra és tálalhatod is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04
  8. 2009. augusztus 16. 21:377.

    Szia!

    Nekem a férjem focirajongó. A focilabdához már beszereztem a tortaformát, de nem tudom elképzelni, hogyan sül át abban a piskóta, így érintetlenül hever

    Két éve viszont csináltam neki focipályát. Teljesen egyszerű volt, ha érdekel, leírom és csatolok képet is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04
  9. 2009. augusztus 16. 21:356.

    Szia!

     

    Az ötleteim:

    Egy félgömb alakú tálat bélelj ki fóliával, és ebbe csináld a tortát, majd ha megfagyott, akkor borítsd ki.  Habosíts margarint porcukorral, és egyenletesen kend be a torta tetejét, fagyaszd le mielőtt díszíted, hogy a külső mázat ne szívja be a piskóta. A külsejéhez vehetsz 1 fehér és egy színes marcipánt, vagy több fehéret, és akkor a felét széntablettával meg tudod színenzi (igen, ez durván hangzik, de cukrászdában is csinálják így).

    Ha nem akarod marcipánnal, akkor valamilyen fehér cukormázat csinálj, és csokival (vagy most láttam dr oetker díszítő "tollakat" a közértben), meghúzhatod a vonalakat. Célszerű papírból kivágni egy hatszöget, és ezt körberajzolgatni (vagy finoman körbekarcolni a tortán, és utánna csokival átrajzolni )

    Nálunk általában túró torta szokott lenni, sima piskótatésztából. Kb így készül a krém: 

    1/2 kg túrót, porcukrot, citrom héjat (ezek ízlés szerint) összekeverem,  1/2 liter tejszínt habbá verek, és óvatosan összekeverem. 1- 1és1/2 csomag zselatint utasítás szerint elkészítek, és nem túl forrón, de nem is hidegen összekverem a krémmel. Nagyon finom, ha őszibarackot is teszel bele.

    Jó sütést!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04
  10. 2009. augusztus 16. 21:315.
    szerintem a legegyszerűbb lenne piskótát sütni félkör alakú tálban. Bevonni pedig pillecukorral....és kivágni a pillecukros bevonatból azokat a 6szögletű mintákat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04
  11. 2009. augusztus 16. 21:194.
    Kép van, ötlet nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04
  12. 2009. augusztus 16. 21:173.
    a süti-képekkel topikban rengeteg ötletet kaphatsz :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04
  13. 2009. augusztus 16. 21:162.

    szia!

     

    sztem babapiskótásat csinál egy félgömb alakú tálba:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415030 (1)
    2009-08-16  21:04

Címlap

top