Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MRKH szindróma

Nasaca
Létrehozva: 2009. augusztus 14. 17:58

Mayer-Rokitansky-KüsterHauser szindrómás az egyik családtagom. Nem tudom ki mit tud a betegségről, lényegében ez egy születési rendellenesség, amikor a méh nem fejnődik ki, esetleg nem is nő össze a hüvellyel. Minden más általában rendben van, csak a legtöbb ilyen nőnek (azt hiszem minden 1000-diknek), nem lehet gyereke semmilyen úton csak béranyasággal és örökbefogadással (ha lenne méháltültetés, akkor az is egy megoldás lenne). Mindendezt tetőzi, hogy általában a hüvely hossza 20-50%-kal kisebb a normálisnál. Az lenne a kérdésem, hogy ha valakinek van valami információja, hogy hogyan lehet segíteni ilyen helyzetben a hüvely meghosszabításán és ez mennyibe kerül? Esetleg (férfiaktól kérdem) fontos e ez egyáltalán vagy a nemi életet nem befolyásolja? Van remény rá, hogy visszavezetik a béranyaságot Magyarországra? Milyen drága ez külföldön, melyik országokban van ilyenre lehetőség? Mennyire nehéz az örökbefogadása egyszerre több gyereknek, ha megvannak az anyagi feltételek?

 

Az a helyzet, hogy az családtagom belebetegszik lassan abba, hogy nem lehet gyereke. Jövő évben lesz az esküvője. A vőlegénye elfogadja és szereti úgy ahogy van, már 5 éve együtt vannak. De a lány 4-5 gyereket szeretett volna. Hogyan lehet ezen segíteni. Volt már valaki ilyen helyzetben? Én imádom a gyerekeimet, meg tudom érteni, hogy miért fontos ez neki.

 

Előre is köszönök minden segítőkész hozzászólást!

 

(Sajnos csak a holnapi nap folyamán tudom visszaolvasni a hozzászólásaitokat, ezért elnézéseteket kérem.)

  1. 2009. augusztus 14. 19:439.
    Bocs. Sajnálom, tényleg melléolvastam. Egyébként örülök, hogy egyetértünk.
    előzmény:
    GyíkLány (8)
    2009-08-14  19:26
  2. 2009. augusztus 14. 19:268.
    Pont ezt írtam én is.....Kicsit melléolvastál..
    előzmény:
    Joséarcadió (7)
    2009-08-14  19:12
  3. 2009. augusztus 14. 19:127.

    Vagy nem hordoznák.

    Nagyapám tehetségét az öt gyerekéből egyik sem örökölte, a 11 unokájából pedig csak egy lett művész. Lutri

    előzmény:
    GyíkLány (6)
    2009-08-14  19:07
  4. 2009. augusztus 14. 19:076.
    Ezt a tehetségre írtam,nem a betegégre..Azt szereintem mindenkképp hordoznák...
    előzmény:
    GyíkLány (5)
    2009-08-14  19:06
  5. 2009. augusztus 14. 19:065.
    Csak mindketten a férjével művész emberek és szertnék tovább adni a "tehetségüket" a gyerekeknek...de igazad van, hogy azzal a betegség is tovább mehet. Mondjuk ez egy recesszív gén...
    idézet:
    Nasaca (3)
    2009-08-14 18:14:09

    Erre nem lehet alapozni,h. majd öröklik.A genetika kifürkészhetetlen..Erre van egy vicc,mikor  a buta szőke nő mondja az öreg,csúnya professzornak:

    -Professzor úr,csináljunk gyereket!Olyan szép lesz,mint én,és olyan okos,mint maga!

     

    Erre aprofesszor csendesen ezt válaszolja:

    -És hafordítva lesz??

     

    Na,kb. így működnek a gének..Rulett...

     

    előzmény:
    Nasaca (3)
    2009-08-14  18:14
  6. 2009. augusztus 14. 18:274.

    Ha őneki és a párjának megfelelő a nemi élete-a hüvely hosszra gondolok-akkor kár lenne bármit is csinálni-csináltatni.Amugy hüvelyt a plasztikai sebészek szoktak csinálni, nemváltoztató műtétkor,nem két forint...De hüvelyi orgazmusra az nem képes, azt tudom.

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  17:58
  7. 2009. augusztus 14. 18:143.
    Csak mindketten a férjével művész emberek és szertnék tovább adni a "tehetségüket" a gyerekeknek...de igazad van, hogy azzal a betegség is tovább mehet. Mondjuk ez egy recesszív gén...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266606 (2)
    2009-08-14  18:10
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 14. 18:102.

    De a lány 4-5 gyereket szeretett volna. Hogyan lehet ezen segíteni.

     

    Pszichológussal és örökbefogadással. Béranyával 4-5 gyereket kihordatni lelketlenség. Amúgy meg nem is kéne tovább örökíteni a betegséget, ha nem muszáj.....(ez kemény, de evvan)

    előzmény:
    Nasaca (1)
    2009-08-14  17:58

Címlap

top