Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Galambok,rossz szomszéd

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. augusztus 1. 09:38

sziasztok

Az lenne a kérdésem,hogy anyukámék padlásán galambok tanyáznak.már 20éve ott vannak.anyuékat nem zavarják igy nem is akarják őket kiirtani.

viszont a szomszédba van egy nagyon rossz idős néni aki szinte minden nap tapsol, veri a falat , és susog a madaraknak,hogy hesssssssssssssss.a fal verés nem rég kezdődőtt nála.eddig csak csinált egy nagy hosszu(3-4m)botot és arra kötött nejlont azt húzogatta a falon.most már veri is.

nem igazán tudjuk mi a gondja mert anyuékat tényleg nem zavarják a galambok akkor őt miér?bár nem csak anyuékkal van haragba hanem a szomszédok,utca beliek 99%ával.mindenkivel van gondja.nagyon gonosz néni.volt egy pici kiskutyánk mikor gyerek voltam.kaptuk anyuéktól.aztán egyszer csak besétált az udvarunkba,mikor anyáék nem voltak otthon,bedopta egy zsákba a kutyust felült a biciglire és elvitte valahova.nem mertem kimenni mert kicsi voltam én is meg öcsém is.mikor anyáék hazajöttek elmentünk keresni a kutyust majd bementek hozzá megkérdezték hol a kutya.bedopta a Dunába zsákostul (ilyen gonoszságokat csinál)anyáékhoz dobálja át a szemetet,meg ilyenek.80éves lesz lasan.anyáék nem nagyon szóltak neki.ha nagy volt a gond akkor a lányát felhivták,hogy a mama megint.na most veri a falat és a falon meg is látszik.anyukám szólt neki szépen,hogy haggya abba.

azt mondta,hogy felfogja jelenteni anyuékat a jegyzőnél a galambok miatt.

megteheti?anyuék kaphatnak büntetést a galambok miatt?

 

köszönöm a válaszokat.

 

  1. 2009. augusztus 1. 11:2624.
    Most ugyanezt képzeld el úgy, hogy panellakás, és az erkélyedet veri teljes erővel, hétvégén is hajnalok hajnalán, még akkor is, ha egy szál galamb sincs ott. De bármilyen dühös vagyok is, mindig arra gondolok, hogy még sosem láttam a néninél rokonokat, unokákat, viszont valakit mindig épp kipletykál a ház előtti padon. Szerintem nagyon magányos lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2009-08-01  09:38
  2. 2009. augusztus 1. 11:2423.

    Minek is kéne utánanéznem?

    Tényeket közöltem épp.

     

    előzmény:
    libikóka154 (21)
    2009-08-01  11:19
  3. 2009. augusztus 1. 11:2222.

    Én egyébként átmennék és egyértelműen megmondanám neki, hogyha nem hagyja abba a fal verését, a szemét átdobálását, és egyéb okosságokat, akkor kezét-lábát eltöröm, aztán leshet.

    Nem vagy köteles eltűrni egy degenerált szomszédot, ha néni ha nem.

    Én is ismertem olyan "kedves nénit" akinek nem tetszett a kutya ugatása, és a virslibe gombostűket nyomott, azt adta neki. Az ilyet agyonverném, és nincs mentsége, semmi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2009-08-01  09:38
  4. 2009. augusztus 1. 11:1921.

    Hát én honnan tudjam?Nézz utána, ha téged ennyire érdekel

     

     

    előzmény:
    BDia (19)
    2009-08-01  11:04
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 1. 11:1320.
    Mert a galambok fertőző betegséget hordoznak és összeszarnak mindent. És büdösek. És még zajosak is. Én is mindenerőmmel azon lennék, hogy elzavarjam őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2009-08-01  09:38
  6. 2009. augusztus 1. 11:0419.

    Van néhány galamb és gerle fajta, melyek igenis védettek, sőt a veréb is az, bármilyen furcsa (vajon miért??).

     

    előzmény:
    libikóka154 (8)
    2009-08-01  10:39
  7. -2-
    -2-
    2009. augusztus 1. 11:0318.

    Ez is igaz. És? El lehet költözni tanyára vagy lakatlan szigetre, megtenném.

     

    De a galambokat el szabad távolítani akár irtás útján is, minek költözzön, akinek nem tetszenek.

    előzmény:
    BDia (14)
    2009-08-01  10:57
  8. 2009. augusztus 1. 11:0117.
    Quadblaster QB4
    Ultrahangos madárriasztó

    Az Egyesült Államokban gyártott berendezés nem tartalmaz mozgó alkatrészeket, ezáltal élettartama magas, karbantartási igénye minimális. A készülék négy, egymáshoz képest 90 fokos szögben elfordított ultrahangsugárzóból áll, amelyek hatásterülete teljesen körbeér. A kisugárzott hang programozható: lehet 20kHz frekvencián egyenletes, modulálhat 20 és 30kHz között, illetve a készülék beállítható úgy is, hogy 12 másodpercig tartó "hangkitöréseket" bocsásson ki, vagy pedig a négy hangszóróból körforgás-szerű hatást keltve percenként 10-től 100 ciklussal bocsásson ki hangot.

    A berendezés 13,5 m sugarú terület (kb 560 m2) besugárzására alkalmas, azonban a tényleges hatás függ az épület szerkezeti elemeinek anyagától és a beltérben elhelyezkedő, a hangot esetleg leárnyékoló épületelemektől, berendezési tárgyaktól. Fém tartószerkezetű vagy falborítású csarnokokban a hatásterület nagyobb, betonszerkezetek esetén kisebb.

    A készülék üzemelési hangnyomása 1 méteren belül 112 dB. A kibocsájtott hangfrekvencia az emberi érzékelésen kívül esik, azonban a madarak (illetve más állatok, pl. rágcsálók, kutyák) számára hallható és tartósan nem elviselhető. A berendezés emberi egészségkárosodást okoz, ha a hanghatás tartósan 3,5 m távolságon belül éri.

    Zárt térben a készüléket a madarak által a ki-be közlekedésre használt nyílások (pl. szellözőnyílások) magasságában célszerű felszerelni, hogy már a behatoláskor érvényesüljön a riasztó hatása. Eredménye várhatóan 7-10 napon belül jelentkezik, feltételezve, hogy a madarak fészkelőhelyei előzetesen eltávolításra kerültek.

    A QB-4 110/220 V-os áramforrással működik, kevesebb, mint 10 W teljesítményfelvétellel.

    A korszerű, de nem feltűnő formájú dobozban elhelyezett készüléken két piros LED jelzi a kiválasztott hanghatást, valamint négy zöld LED az egyes hangszórók aktuális hangkibocsájtását. Az egység falra, mennyezetre, párkányra vagy konzolra, teteszés szerint függőleges vagy vízszintes állásban, irányban felszerelhető, felerősítése csavarozással, szögezéssel, dróttal vagy ragasztóval egyaránt történhet.

    előzmény:
    libikóka154 (15)
    2009-08-01  10:59
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 1. 11:0016.

    köszönöm.továbbitom  a szüleimnek.

    köszönöm a normális válaszokat 

    előzmény:
    libikóka154 (13)
    2009-08-01  10:53
  10. 2009. augusztus 1. 10:5915.

    nahhh gondold csak végig mégegyszer

     

    A néni kihívja a galambírtókat (van egyáltalán ilyen?)saját költségén, de hogy a p....csába jutnak be az írtók a szomszéd ház padlására?

     

    Szóval marad az a verzió, hogy a szomszéd néni feljelenti a kedves szomszédot az önkormányzatnál, ÁNTSZ-nél stb., azok meg majd a topikindító szüleit fogják arra kötelezni, hogy a saját költségükön oldják meg a tető befedését, tömítését stb., hogy oda ne tudjanak a galambok még véletlenül se befészkelődni, mert azt ugye senki nem fogja elhinni, hogy ezek a galambok a topikindító szüleinek a kapuján közlekednek ki és beSzerintem akkor már őket is zavarni fogják a galambok

     

    előzmény:
    -2- (12)
    2009-08-01  10:51
  11. 2009. augusztus 1. 10:5714.

    A mondatod így is tökéletesen megállja a helyét: az embereket nem szeretem, kétlábú patkányok, gyilkolják a környezetükben élő összes élőlényt, sőt saját fajtájukat is, szaporodnak ész nélkül, meg eccccsomó betegséget is terjesztenek, szóval nem egészséges együttélni velük.

     

    A hülye szomszéd és a cián kapcsolatáról egyébként egyetértünk.

     

    előzmény:
    -2- (4)
    2009-08-01  09:53
  12. 2009. augusztus 1. 10:5313.

    Nézdd csak mit találtam: 

     

     

    Bírság jár ez etetésükért
    Aligha lehetséges úgy galambokat etetni, hogy az etetőanyag – legyen az kenyér vagy bármilyen mag – ne szóródjon szét. Ennek megfelelően a galambetetés büntetendő tevékenység.
    – A hatályos törvények értelmében tilos állatokat etetni közterületen olyan módon, hogy az a környezetet beszennyezze – mondta el a Borsnak a Fővárosi Közterület-felügyelet szóvivője. Janocsek Ferenctől megtudtuk, aki mégis ezt teszi, arra 3 ezertől 20 ezer forintig terjedő bírság szabható ki. – A közterület-felügyelet nem találkozik olyan esetekkel, ha valaki a portáján galambot irt, hiszen a madarak általában a házakon költenek, az pedig már értelemszerűen nem a közterülethez tartozik – felelte kérdésünkre a szóvivő.
    Tüskék kellenek az épületpárkányokra

    – A galambok helyzete azért speciális, mert nem védett állatok, ráadásul a városban, tehát nem természetvédelmi területen élnek – tájékoztatott Orbán Zoltán, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület társadalmi kapcsolatok igazgatója. A szakértő elmondta: az egyetlen megoldásnak ők azt látnák, ha egy hosszú kampánnyal folyamatosan leszoktatnák az embereket a galambetetésről. Hozzátette: az épületek védelmével ők épp úgy egyetértenek, mint a városvédők, így maguk is támogatják az épületek párkányainak betüskézését. – Ez a módszer úgy akadályozza meg a madarak leszállását, hogy nem sérti őket meg, nem nevezhető tehát erőszakosnak, ugyanakkor kipróbált és hatékony – magyarázta Orbán Zoltán.
    Házi praktikák

    * Az erkély korlátjára, a balkonládákra, illetve az ablakpárkányra rögzített reklámszatyorcsíkok, amelyek a legkisebb légmozgás esetén is mozognak, zörögnek
    * Sas-szobor, vagy az ablak mellé, esetleg a redőnyre ragasztott sas kép
    * Szétmorzsolt fokhagymagerezdek
    * A légudvarok, a padlások és lichthofok nyílászáróit csak hálózással lehet 100 százalékosan védeni.

    Két betegséget is terjesztenek

    * A galambok légzőrendszerében olyan atkák élősködnek, amelyek az influenzára hasonlító papagájkórral fertőzhetik meg az embert
    * A másik veszély az úgynevezett a szalmonellózis, ami az állatok ürülékén keresztül is megbetegíthetik az embert. Többi közt azért nagyon veszélyes ez, mert a guánóban élősködő mikroorganizmusok akár hónapokig is fertőznek, így a már megszáradt ürülék, illetve annak levegőbe jutó pora is betegséget okozhat
    Állandóan költenek

    A galambok nem csak tavasszal raknak fészket és nevelnek fiókát: amikor a lehetőségek adottak, akkor azonnal tojásokat raknak. Jellemzőjük továbbá, hogy fészkelőhelyet egy életre választanak, így ha egyszer elnéző volt velük és beengedte őket az erkélyre – esetleg még enni is adott nekik –, biztos lehet abban, hogy bármikor visszatérhetnek még akkor is, ha időről időre elűzi a betolakodókat. Tudnia kell ugyanakkor azt is, hogy ilyenkor már az elűzés sem olyan könnyű, a fészkelőhelyhez való ragaszkodás ugyanis a legtöbb félelmüket legyőzi.
    Bors

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2009-08-01  09:38
  13. -2-
    -2-
    2009. augusztus 1. 10:5112.

    Már kétszer megpróbálták kiirtani őket (OK, megengedem, nem elég kitartóan), nem etetik, mért ők a felelősök? Néni ugyanúgy ott lakik, tegyen ellene.

     

    Ja, tesz is. Csak kevéssé hatékonyan. Most kihívhatná pl. ő az irtókat.

    előzmény:
    libikóka154 (9)
    2009-08-01  10:43
  14. 2009. augusztus 1. 10:4711.
    Helyesírásilag némileg jobb, de korántsem tökéletes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-08-01  10:36
  15. 2009. augusztus 1. 10:4510.

    1998. évi XXVIII. Állatvédelmi törvényből:

     

    IX. Fejezet

    ÁLLATVÉDELMI BIRSÁG

    43. §

    (1)   Aki tevékenységével vagy mulasztásával az állatok kíméletére, védelmére vonatkozó jogszabály vagy hatósági határozat előírását megsérti — magatartásának súlyához, ismétlődéséhez igazodó — állatvédelmi bírságot köteles fizetni.

    (2)   Az állatvédelmi bírságot — ha kormányrendelet másként nem rendelkezik — az állategészségügyi hatóság szabja ki.

    (3)   Az állatvédelmi bírság kiszabására az állategészségügyi hatóságnak az (1) bekezdésben meghatározott magatartásról történt tudomásszerzését követő egy éven túl nincs lehetősége. Az elkövetéstől számított öt éven túl nem szabható ki bírság, kivéve, ha a magatartás jogszerűtlen állapot fenntartásával valósul meg. Ebben az esetben az elévülés mindaddig nem kezdődik meg, amíg a jogszerűtlen állapot fennáll.

    (4)   A bírság megfizetése nem mentesít más jogkövetkezmények alól.

    (5)   Az állatvédelmi bírság mértékét, megállapításának módját, a kiszabására és felhasználására vonatkozó részletes szabályokat a Kormány rendeletben állapítja meg.

    előzmény:
    libikóka154 (9)
    2009-08-01  10:43
  16. 2009. augusztus 1. 10:439.
    Bár semmi közöm hozzá, de a szüleid ugye napi rendszerességgel takarítják a padlásukat, az ereszüket (vagy bármi is legyen az, ahol a galambok tanyáznak), sőt a kertet, utcát, járdát is a galambszartól, ami ugye köztudot, hogy fertőző????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (7)
    2009-08-01  10:35
  17. 2009. augusztus 1. 10:398.

    bocs, de ezt majd magyarázd a jegyzőnek

     

    tudod, ha a szomszédom megpróbálná nekem megmagyarázni, hogy tul.képpen azok a hülye galambok nem járnak át a kertemen, teraszomon, sőt nem is az én oldalamról mennek be a tetőre.....

     

    Hogy lenne már védett állat az olyan, akiket ki sem lehet írtani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (7)
    2009-08-01  10:35
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 1. 10:357.

    nem etetik a galambokat,soha nem is etették.nem a szomszéd néni felől járnak be és nem is arra üritenek.sőt már a tetőnkön sincsenek csak bejönnek aludni.már tuti félnek a nénitől

    a galambok nem védett állatok?valaki ezt mondta,de én ugy tudom,hogy nem. 

    előzmény:
    libikóka154 (6)
    2009-08-01  10:29
  19. 2009. augusztus 1. 10:296.

    Sajnos van rá egy fogadásom, hogy megteheti:(

     

    Mármint, hogy feljelenti a néni anyukádékat. Van egy rendelet (tv?), miszerint galambokat etetni tilos, büntethető.

    A néni majd max. azt mondja, hogy azért szoktak oda a galambok, mert a szüleid etetik stb.

    És úgy tudom (bár mérget most így szomabt délelőtt nem vennék rá:), hogy max. akkor tarhatsz, etethetsz galambokat, ha galambász vagy mi:) 

     

    Megjegyzem: ha az én szomszéd házateteje lenne a sok galambbal, és azok végtermékeivel, ami ugye azért hozzám is jutna...nahhh lehet én sem válogatnék a módszerek között

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2009-08-01  09:38
  20. Torolt_felhasznalo_320580
    Torolt_felhasznalo_320580
    2009. augusztus 1. 09:535.
    Kiírtani a nyanyát??? nem rossz 5let
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (2)
    2009-08-01  09:43
  21. -2-
    -2-
    2009. augusztus 1. 09:534.

    Néni szenilis, a feljelentéskor ez ki fog derülni, persze, a mai magyar közigazgatásban sosenem lehet tudni....

     

    De a galambokat nem anyudék hozták oda, nem etetik, nem az övék, akkor mit jelent fel? Hogy ők nem verik a falat? 

     

    Hülye szomszéd ellen max cián az orvosság. 

     

    Amúgy meg a galambokat én se szeretem, szárnyas patkányok, szaporodnak ész nélkül, meg eccccsomó betegséget is terjesztenek, szóval nem egészséges együttélni velük (hacsak nem tenyésztette verseny vagy postagalambok, de akkor ott van állatorvosi kontroll).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (2)
    2009-08-01  09:43
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 1. 09:523.

    A szomszéd néninek agyérelmeszesedése van, vagy valami hasonló. Szerintem a nemlétező galambokat is üldözné.....

     

    OFF: Gondoltál már helyesírási tréningre??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2009-08-01  09:38
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 1. 09:432.
    ja a vita elkerülése érdekében 2x megpróbálták kiirtani őket de nem sikerült.ennek már jó pár éve azóta hagyják mert akkor ugyis másba köt bele a szomszéd
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2009-08-01  09:38

Címlap

top