Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfi meddőség, segítsetek

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. július 31. 10:45

Sziasztok!

 

Kisbabát szeretnénk a párommal, de eddig nem jött össze:(

 

Ma kaptuk kézhez a férjem spermavizsgálati eredményét.

 

3,4 millió, ebből 70% a mozgó és 46% ami morfológiailag nem deformált. A doki egyelőre semmit nem mond, azt mondta, hogy 3 hét múlva menjen vissza. Eredmény: oligozoospermia

 

 

Már hónapok óta szedünk mindenféle vitamint: Maca Vibe, fer14, e vitamin, c vitamin stb. Nem segített...

 

Van valami remény a természeteses úton való fogantatásra? vagy jelentkezzünk be a Kaáliban?

 

Aki hasonló cipőben jár, kérem írjon!

 

Köszönöm

szamóca

  1. 2018. január 31. 20:0161.

    Sziasztok!


    Spermavizsgálati eredményeim azt mutatják,hogy a meddőségem megszűnt!


    Régen a spermiumkoncentrációm 3,5millió volt ml-ként, ma pedig 24millió/ml.


    Lomhák és lassúak voltak a spermáim, de mára nem.:D Motilitás 8%-ról 55%-ra nőtt.


    És a normál morfológiám is megnőtt 5%-ról 40%-ra.


    A WHO min. értékeket teljesítettem és nem vagyok meddő! Köszönhetően egy táplálkozási tanácsadónak, aki megmondta a tutit!


    meddosegkezeles@gmail.com


     


    Szóval megosztanám a sikertörténetem:


    Éveken át próbálkoztunk, majd andrológushoz mentem, aki felállította a szomorú férfi meddőségi diagnózist. Elmentünk lombikra a Kaáliba, de sajnos a 8 megtermékenyített petesejt a 3. nap után nem osztódott tovább és így sem a beültetés nem sikerült, se az embriók fagyasztása. Elkeseredtünk. Államilag támogatottra csak 1 év múlvára van időpont, az idő meg telik. Aztán ahogy keresgéltem alternatív spermajavító természetes gyógymódot belefutottam Péter meddőség megszüntető étrendjébe és megoldotta a problémánkat!:D


    Mára nem vagyok meddő! Minden értékem jó. És nem kell lombikra se menni:)


    Érdeklődjetek nála:


    https://www.youtube.com/watch?v=sH9vFxWU6u0


     

  2. 2018. január 29. 13:2260.

    Sziasztok! Férjemnél azoospermiát állapítottak meg, ezért herebiopsziát végeztek el rajta, ahol találtak is spermiumot (igaz csak mozdulatlanokat, bár ICSI-vel ez elvileg nem probléma), és lefagyasztottak  3 adaggal. Az első lombikos próbálkozásunknál az 5 petesejtből egyik se kezdett el osztódni, így nem volt mit beültetni. Van valakinek hasonló tapasztalata ebben a témában? Köszi!

  3. 2018. január 10. 07:5359.

    Kedves Elsobabas!


    Mi is hasonlo cipoben jarunk a ferjemmel. Nala is azoospermiat diagnosztizaltak.


    Ti kihez jartatok? Tudnatok orvost ajanlani nekunk?


    Varjuk valaszod!


    Elore is koszonjuk a segitseget!

    előzmény:
    Elsőbabás (58)
    2011-11-16  15:08
  4. 2011. november 16. 15:0858.
    Sziasztok!

     

    Én első gyermekemet várom, most vagyok 12. hetes terhes. :)

     

    Szeretném megosztani Veletek az én történetemet, hátha erőt adok azoknak, akik hasonló cipőben járnak. Mert ami velünk történt az maga a csoda! :)

     

    Szóval, kb. 1 éve próbálkoztunk a párommal eredménytelenül. Nem akartam a végtelenségig várni, így elmentem egy nőgyógyászhoz és kértem a kivizsgálásomat. Mindent megcsináltak, genetika, hüvelyvizsgálat, kórelőzmény átnézése (Volt hendikepp bőven: 3 petefésztek ciszta műtét és egy terhességmegszakítás), vérvételek stb...

     

    Természetesen a férjemre is sor került, és hát itt kibukott a dolog.
    Elment spermatogram vizsgálatra és kiderült, hogy 0 spermium van az ondóváladékban. Teljesen elkeseredtünk, sírtunk, és hirtelen minden átfutott a fejünkben mi várhat ránk: spermadonor, örökbefogadás stb...

     

    Hála Istennek kiderült, hogy nincs minden veszve, mondjuk ez az andrológus is egy igazi dilettáns volt, és elmentünk egy másikhoz. Megvizsgálta ő is a férjemet és azt mondta, hogy kizárt, hogy  ennek a sportos, férfias megjelenésű, anatómiailag (herék mérete)rendben lévő férfinak nem termel a szervezete spermiumot. MRI vizsgálatra került sor és kiderült, hogy egy születési fejlődési rendellenesség következtében el van záródva az ondóvezeték. A műtét májusban volt, júliusra 2 millió/ml lett, mikor pedig legközelebb ment, szeptemberre pedig 23 millió/ml. Mikor ez a vizsgálat volt, még nem tudtuk, hogy a szeptemberi nyaralásról már 3-man jöttünk haza! :) A doki is azzal bíztatott kb. 6 hónap alatt csak összejön!

    Nem egészen 4 hónap leforgása alatt a 0ból 23 millió lett és ennyivel is sikeres volt a fogantatás! :)

    Ha valakinek tudok segíteni, írjatok, szívesen megírom a tapasztalataimat, dokit , vitaminokat, életmódot tudok ajánlani ami még pluszban segített nekünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. június 18. 20:5957.

    Sziasztok!

     

    Sajnos nálunk is aktuálissá válik a kérdés úgy néz ki.

    Párom PCO-s ezért értelemszerűen nálam is vizsgálódtak hogy nincs e gond.

     

     

    Hereviszérem van de a spermakép ettől függetlenül egész elfogadható volt.2-3 éve figyeljük. 30-40 millió között mozgott.

     

    Most azonban drasztikusan csökkent sajnos 12 millióra valamint nem is mozgékonyak.

     

    A csökkenés mögött valószinűleg egy sérülés hatása állhat, mivel nemrég tökön rugtak.

     

    A doki nem tud mit mondanni erre vonatkozóan, ti halottatok ilyesmi hogy a tökön rugásnak ekkora lenne a hatása?

     

    Előre is köszi  a válaszokat.

    előzmény:
    b12vitamin (56)
    2011-06-09  08:05
  6. 2011. június 9. 08:0556.
  7. Torolt_felhasznalo_849517
    Torolt_felhasznalo_849517
    2010. október 26. 20:4755.

    Sziasztok!

     

    Mi is hasonló cipőben járunk.

    Nálunk sérülés okozta a gondot...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (1)
    2009-07-31  10:45
  8. 2010. szeptember 22. 10:3954.

    Szia Boriska!

    Írok inkább priátban!

    előzmény:
    *Boriska (53)
    2010-09-22  10:03
  9. 2010. szeptember 22. 10:0353.

    Szia!

    Pontosan mennyi az annyi? Nekünk 1 millió alatti volt per ml, azonnal lombikra küldtek, most 14 hónapos a gyönyörű kislányunk (most akarunk kistesvért, ezúttal nálam van probléma, de remélem, az is megoldódik...). Szóval nem kell félni, mindenre van megoldás ;-) de még az is lehet, hogy nálatok jobb a helyzet, és nem is kell lombikozni. Voltak egyéb vizsgálatai a férjednek? Hormon, kromoszóma, UH?

    előzmény:
    Rencseeke (50)
    2010-09-22  09:50
  10. 2010. szeptember 22. 09:5552.
    (rossz a billentyűzetem, bocsi  a hibákért)
    előzmény:
    Rencseeke (51)
    2010-09-22  09:51
  11. 2010. szeptember 22. 09:5151.

    Lépett ezirányba már más is közületek?

    Jó  lenne beszélni róla!

    előzmény:
    Rencseeke (50)
    2010-09-22  09:50
  12. 2010. szeptember 22. 09:5050.

    Nálunk is ilyen gondokvannak!

    Az andrológus Fer 14-et javasolt,ami 4 hónap után sem hozta meg az eredményt. Mi úgy döntöttünk tovább lépünk - igaz csak pár hónapot próbálkoztunk-, de felesleges várni, mert nem lesz jobb.

    A Budai Meddősségibe kértünk időpontot. 

    előzmény:
    Rencseeke (49)
    2010-09-22  09:46
  13. 2010. szeptember 22. 09:4649.

    Sziasztok!

    Él még a topik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. augusztus 23. 09:3448.

    Sziasztok,

     

    Szeretnék hozzátok csatlakozni Én is!
    Sajna 1 éve próbálkozunk egyenlőre sikertelenül!
    Vmi ötlet esetleg vitaminokra???

    Nem szeretnék orvoshoz rohangálni még...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. augusztus 22. 20:3047.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék hozzátok csatlakozni én is! Remélem befogadtok.

     

    Lassan három éve várjuk a csodát, de sajnos eredménytelenül.

    A férjemnél oligo astheno teratozoospermiát állapítottak meg, melynek sem hormomális, sem genetikai oka nincs. Lombikra küldtek minket. Viszont én nem hiszem, hogy csak ez a megoldás létezik! A hereviszér lehetősége sem áll fenn, legalábbis egy orvos véleménye alapján. Mit gondoltok? Bízzak a csodában, vagy lombikozzak? Nem akarom elhinni, hogy ennyire nem képes a mai orvostudomány gyógyítani, csak az egyértelműen magas bevételekkel járó lombikot tudja javasolni! Persze, a lombik az egy nagyszerű lehetőség, na de miért csak így lehet? Szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_141559
    Torolt_felhasznalo_141559
    2010. február 14. 23:0946.
    Genetikai vizsgálatot már végeztetek? A meddőség kezdetén érdemes megcsináltatni a férfinál is. Pár nap alatt megvan, és segíti a megoldás  megtalálását. Az NLcafé genetikai szakértőjének, Dr. Nagy Zsoltnak a blogjában olvastam erről én is sokat. Nézd meg Te is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580099 (1)
    2009-07-31  10:45
  17. Torolt_felhasznalo_931987
    Torolt_felhasznalo_931987
    2009. november 9. 19:1945.

    Szia Shey, megmondanad hogy melyik orvos mutotte a ferjedet es hol.  Voltak szovodmenyek?

    Koszonom

    előzmény:
    Shey (35)
    2009-07-31  12:44
  18. 2009. július 31. 14:5544.

    Szerintem annó a férjem is volt SZTK-s vizsgálaton és akkor sem volt előtte semmi, csak utána, amikor már megvolt a rossz lelet. Egyszerűen oda kellett menni adott órára a laborba a pohárkájával. Előtte semmi vizsgálat.

    Vígasztalásul, hogy az első gyerekünk elég rossz eredmény mellett valahogy spontán összejött:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925816 (43)
    2009-07-31  14:38
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 31. 14:3843.
    Na oké, pl. a Kaáliban is így van. Csak akkor utalnak (esetleg) tovább andrológushoz, ha gáz van. De mondjuk ha valaki elmegy egy sima SZTK-s rendelésre, ott azért gondolom a spermiogramot megelőzi egy vizsgálat. Mivel a topikindító még nem járt meddőségi intézetben, így arra következtettem, hogy TB-s vizsgálaton voltak. De nem is ez a lényeg, hanem hogy reméljük, hogy a nászútjuk sikeres lesz!
    előzmény:
    Milu (42)
    2009-07-31  14:30
  20. 2009. július 31. 14:3042.
    Nálunk sem járt együtt a kettő. Eleve, akinek jó a lelete, minek menne andrológushoz? Az örül, hogy nem nála van a "bibi". Leadja a férfi a mintát, és ha nem jó az eredmény, bejelentkezik az andrológushoz. Vagy, ha meszekhoz megy, eleve az andrológushoz viszi a mintát, ilyen variációnk is volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925816 (41)
    2009-07-31  14:25
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 31. 14:2541.

    Hát nem tudom, én úgy gondoltam, hogy olyan lehet ez az andrológiai vizsgálat, mint egy nőgyógyászati rendelés: először vizsgálat, aztán mintavétel. Fura lenne számomra, ha nem együtt járna a kettő.

    Mint minden visszér, így a herén lévő is időnként "bedurran(hat)" és nagyon tud fájni!

     

    Hála az égnek végül spontán lettem terhes (ráadásul a sikertelen lombik után 6 nappal)!

    előzmény:
    Shey (40)
    2009-07-31  14:19
  22. 2009. július 31. 14:1940.

    Nem teljesen így működött nálunk. Minden orvosi "ránézés" előtt volt a 2 spermavizsgálat és utána jön az andrológia, hogyha mindkettő rossz, mi lehet az oka, és ha nem lehet kezelni, akkor az andoróus szakvéleménye kell az állam által finanszírozott lombikhoz. Tehát szerintem még nem látta a férjét az orvos, mert még csak az első spermaminta ledáson vannak túl.

     

    Ez érdekes, a férjemnek nem volt nem fájdalmas és látható sem. Ezért soha ki nem derült volna magától. Tapintani lehetett, de eszébe nem juott, hogy az ott valami oda nem illő.

     

    Sajnos nem tudom, mi az a PCT pozitivtás.

     

    ...és végül  terhes lettél spontán vagy nem spontán?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925816 (38)
    2009-07-31  14:01
  23. 2009. július 31. 14:0739.
    Nem biztos, hogy észrevette volna. Amint írtam is, az én férjemnél hasonló eredmények mellett a harmadik andrológus vette észre, pedig miután tudtuk, hogy mit kell nézni, számunkra is észrevehető volt, szóval nem egy rejtett elváltozás... A műtét után nálunk is feljavult az eredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925816 (38)
    2009-07-31  14:01
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 31. 14:0138.

    Nem is azért írtam!

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy a férj-jelöltet andrológus megvizsgálta-e már!? Hiszen ha spermiogrammot készítettek, akkor elvileg már látta szakember. Akkor meg észrevette volna a visszeret (ha van), illetve szerintem valószínűleg tudná magától is a férj-jelölt, hiszen azért az legtöbbször látható és fájdalmas is.

     

    Igen, nálunk végülis semmivel nem volt gond (a PCT-pozitivitást kivéve).

     

    előzmény:
    Shey (37)
    2009-07-31  13:22

Címlap

top