Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Duna House Ingatlaniroda

nenedhel
Létrehozva: 2009. július 21. 15:21

Családi házunkat el szeretnénk adni. Különféle internetes oldalakon hirdetjük, nem sok sikerrel. Tudom, pillanatnyilag ez nem egyszerű feladat, de mindenképpen sürgős lenne. Megkeresett a Duna House Ingatlaniroda értékesítési ajánlatával.

Olyanok hozzászólását várom, akiknek volt tapasztalata ezzel a céggel.

Szép Napot Mindenkinek!

  1. 2009. szeptember 16. 12:1515.
    ja, már lehet, hogy meg is találtad, bocsi a dátumot nem néztem....
    előzmény:
    cicamami0108 (14)
    2009-09-16  12:08
  2. 2009. szeptember 16. 12:0814.
    Szerintem is felejtsd el. Nagyon agyafúrt módon intézik a dolgokat, nem csak az ügyfelekkel kapcsolatban. Elég ha annyit mondok, h zsidók? És ez nem rasszizmus, egyszerűen csak tudjuk, hogy ők aztán tudnak pénzt kiszedni az emberből... és sokszor nem dolgoznak érted, csak odavágják, h bocsi, de aláírtad a szerződést. Amit aztán jobb ha ügyvéd is lát, mielőtt aláírod, ha esetleg belemész. ha nem sürgős eladnod, akkor várd ki magad a vevődet, meg fog érkezni!
    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 07:4613.

    Ha nem vagy kényelmes, inkább magad próbálkozz!

    Én több, mint egy éve kértem fel a Duna House-t egy lakás és egy régi ház eladásának megbízására. Semmi!!!

    A háznál az ingatlanos mondjuk előre közölte, hogy nem lesz könnyű, de az új, nagy lakásomra a megbízást követő hónapban magunk találtunk vevőt. Mivel áll az ingatlanpiac, ők sem tudnak csodát tenni, de csalódott volt a faszi a DH-tól, amikor telefonon közöltem vele, hogy a lakás már nem aktuális. Volt pofája rákérdezni, hogy mennyiért adtam el, nem mondtam meg ugyan, de mindenesetre a közvetítői díjat megspóroltam! A vevő is és én is jól jártunk!

    A háztól is csak megszabadulok, de én több telet nem vagyok hajlandó (igaz csak néhány hétig) ebben tölteni, az anyumról nem is szólva. Ha pedig már költözni kell (nincs semmi észérvem a ház mellett), akkor olyan településre megyek, ahol mindent megtalálok. Már csak aludni járok haza jóformán abba a kisvárosba, ahol a házunk van. Egyszerűen őrületes, hogy 11 éve, mióta külföldre kerültem SEMMI érdemleges fejlődés nem történt. Ezt ráadásul külföldi párom idegesen kántálja. A hócipője tele van neki is.  

    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  4. Torolt_felhasznalo_809668
    Torolt_felhasznalo_809668
    2009. július 24. 07:3512.

    Szia!

    Szeintem a Duna House-t felejtsd el!

    Van egy közeli ismerősöm, akinél meghiúsult az adás-vétel (a vevő a foglaló letétele után elállt a vásárlástól). Persze a Duna már a foglalókor követelte az egész vételár után járó jutalékot, s miután az üzlet NEM JÖTT LÉTRE és ők NEM ADTÁK EL A HÁZAT, még azt gondolták, hogy az összeg jár nekik. Nagyon komoly tortúra volt visszaszerezni! Pedig az elején mindenki nagyon kedves, mézes-mázas, szerződéskötéskor tisztázták ezt az eshetőséget is, csakhát persze "furfangos a szöveg". Arról nem is beszélve, hogy az illetékesek elérhetetlenek voltak hetekig... szóval botrány!

    De szerintem még ha tisztességesen dogoznának is, az ár nincs arányban az általuk nyújtott szolgáltatással!!

    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  5. 2009. július 21. 21:4711.
    Erre mondtam én azt, hogy szánj rá 20-30 ezer forintot, kérj kiemelést rá, és mindig az első lapon lesz a hirdetésed. Vagy tedd fel te is óránként - kicsit macerás, de megoldható.
    előzmény:
    PchyoMokus (10)
    2009-07-21  16:11
  6. 2009. július 21. 16:1110.

    Szerintem ez ingatlan kérdése is, a mi lakásunkat nem adták el se OC se Duna house. Az a gond hogy amit mi szeretnénk kapni az nem rossz ár csak+ jutalékért már nem jön senki :(

    Szóval nekem nem jött be egyik se, de a piac is pang :(

    Szerintem az azért elég gáz hogyí a neten nem lehet hírdetni mert ezek a cégek felraknak egy ingatlant 20-30 alakalommal egymás után és a tied méris az 50. oldalon van

    Már csak ezért se adok nekik pénzt Majd megoldom máshogy

    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  7. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. július 21. 16:069.
    nagyon alaposan olvasd el a szerződést, amit aláíratnának veled... (limitár) egyébként valóban hatékonyak, de elég drága.
    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  8. 2009. július 21. 16:058.

    Mivel ez attól függ ki ül a pult mögött így nem mindegy hoigy melyik kirendeltség stb..

     

    Ami biztos nekünk 2 lakást adtak el kb 5 éve pedig elötte már mindenhol bent volt kb fél éve és még jelentkezö sem volt, ök 1-1 hónap alatt eladták, aki ott a lakásokat értékesítette nagyon szuper volt. Egy halom pénzt fizettünk nekik, de mindent elintéztek.

     

    Aztán egy családi házat adtunk be hozzájuk és a házas ügynökük egy bunkó ember volt. Mi kikértük azt az árat amit ráköltöttünk, és szószerint a szemünkbe röhögött hogy ennyiért nem tudja eladni. Egy évig ránk sem néztek. Aztán bementem a kulcsért mikor kiderült hogy rég átadták egy másik társaságnak a céget, és már új fönök mindenki új. Persze a kulcsot senki nem találta már. Akkor új szerzödést kötöttünk az új társasággal, akik rengeteg embert vittek ki, de eggyel már majdnem össze jött mikor, kiderült hogy nem kapnak meg egy hitelt. ekkor az ügynök nö ajánlotta hogy vigyük lejebb, de mi nem akartuk (nagyértékü ingatlan) aztán azért amire tartottuk sikerülkt magánúton eladni.

    De szerintem ez függ attól hogy aki az ügyintezö az mennyi pénzt lát benne.

    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 21. 15:567.
    Az én lakásomat is ők adták el kb 3 hét alatt.
    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  10. 2009. július 21. 15:476.

    Nekünk egy vevőjelöltet sem hoztak és iszonyúan drágák. Az ügynök amúgy angyon kedves volt és segítőkész.

     

    Egyetértek imméliussal, nekünk is magunknak sikerült ráadásul idén télen, ami eleve holt szezon. Pár kisebb irodához is beadtuk, ők azért hoztak érdeklődőt is, fele akkora jutalékért

     

    Az OtthonCentrum meg be se vette, szerintük azt ennyiért nem lehet eladni, csak 4-5 millióval kevesebbért Hát utólag azért mondtam volna naki, hogy nalátod, mégis

    Sok sikert!

    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  11. 2009. július 21. 15:425.
    Ők adták el az én lakásomat is 3 hét alatt, előtte én is minden lehetséges oldalon és helyi újságban hirdettem, plusz másik közvetítőnél is bent volt, de nem történt semmi közel 6-7 hónapig. Igaz, hogy magas jutalékért dolgoznak, de gyorsan és eredményesen.
    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  12. 2009. július 21. 15:394.
    Ha ügyes vagy, és van belefektetendő 20-30 ezer forintod a hirdetésekbe, akkor nem kell a vételár 5 %-át leperkálni a közvetítőnek (pár százerezer ft), hanem te adod el annyiért.  Én anno így csináltam. VAgy 6 helyen hirdettem, kiemelt hirdetéssel, és 3 hét alatt elment az ingatlan.

    A Duna Hause nagyon drágán dolgozik egyébként,  a többi meg az ingatlanközvetítő személyén múlik.
    előzmény:
    marni (3)
    2009-07-21  15:35
  13. 2009. július 21. 15:353.

    Szia!

     

    Férjem unokatesójáék házát ők adták el, Ők nagyon dicsérték a Duna House-t. Mondták, hogy a 2. vevő el is vitte a házat. Azjó, mert nem kellett mindig otthon lenni.

     

    Szerintem megéri az a pár százalék, dehát kinek-kinek a maga izlése szerint....

    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21
  14. 2009. július 21. 15:292.

    Szia,

    Még nem volt tapasztalatom velük, de nem is lesz, mert eladásra szánt lakásunkat 5%+ÁFA -ért értékesítenék... persze ez nem az ő hibájuk, azt látom, h 2-6% az átlag. Egyébként nem hallottam rosszat róluk.

    előzmény:
    nenedhel (1)
    2009-07-21  15:21

Címlap

top