Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mukorom arlista kialakitas

tudu30
Létrehozva: 2009. július 20. 22:06

Sziasztok!

 

Szeptembertol kezdem a mukormos tanfolyamot.

Gondolatban mar elorebb jarok sokkal.

Azon gondolkozom, hogy ha majd elkezdem a kormozest (eleinte itthon), akkor milyen arat kerhetek el, mint kezdo es gyakorlatlan kormos? Mert ha olcson dolgozok, akkor nem becsulnek meg, illetve elgondolkodnak rajta, hogy biztos olyan is a minosege... Ami nem is allna tavol az igazsagtol, mert epp akkor kezdem majd a gyakorlast. Aztan ha mar latom magamon a fejlodest, es emelem az arakat, akkor felo, hogy nem jonnek majd tobbet, mondvan, nekik ez draga.

 

Legyszives adjatok tanacsot!

Nem tudom, mi lenne a helyes megoldas?

 

Koszonom szepen!

  1. 2009. augusztus 1. 10:1030.

    Hali Remedios!

     

    em azt mondtam, hogy kapzsiskodni akarok az elejen. Sem az elejen, sem kesobb. De ingyen nem hiszem, hogy fogok dolgozni. Jelkepes osszegert azt hiszem. Elmondom majd, hogy gyakorlaskeppen szeretnek minel tobb kormot epiteni. Azt nem garantalom, hogy fent is marad. De epp emiatt fogok pl. 1,5 e Ft-ot kerni.

    előzmény:
    remedios29 (28)
    2009-07-31  09:29
  2. 2009. július 31. 13:3429.
    Sajnálom,h ilyen kontárokkal hozott össze a sors.persze egy sima csillámos,színes köröm hamar megvan.De ha ismernéd a profikat,és látnád,h milyen egyedi kézzel festett minták vannak,ők is min. 3órán keresztűl csinálják.Ha esetleg láttad a 2testőrt,amiben nemrég Újvári Barbara készített egy gyönyörű edge körmöt,akril virágokkal,amihez még a 3óra is kevés.Szóval persze egy egyszerű díszítés megvan gyorsan,de egy full extra 3-4óra..
    előzmény:
    remedios29 (28)
    2009-07-31  09:29
  3. 2009. július 31. 09:2928.

    Egy PROFI nem vacakol 3 órát, és igenis gyönyörű mintákat csinál.

    Az már más kérdés, hogy attól még, hogy valaki profinak állítja be magát, nem biztos, hogy az is.

     

    Nem fogok veletek vitatkozni, de manapság mivel boldog boldogtalan elvégzi a műkörmös tanfolyamot (munkanélkülieknek ingyen oktatják ) ezért sokan vagytok, és nagyon kevés köztetek az igazi tehetség.

     

    Nem kell ingyen dolgozni, de az hogy tanulási szakaszban valaki pénzt kér az ocsmány, szar munkáért, hát ..........

     

    Na mindegy, sok sikert a kezdőknek, de ha aki már az elején kapzsi és azt számolgatja, hogy mikor tud megélni belőle, az igencsak be fog bukni.

    Mint mondtam az én szűkebb környezetemben nem egy ilyen van aki belebukott, mert még gyakorlatlan volt, és elkért 4-5000 Ft-ot egy épített zselés körömért. Töltésnél úgy elreszelte a körmöm, hogy az levált a húsról ill. körömágyról, azt hittem soha nem jön rendbe. Kb. fél év kellett hozzá.

     

    előzmény:
    Domcsi21 (24)
    2009-07-21  20:32
  4. 2009. július 21. 20:5027.

    Jah,és ha valaki húzza a száját,nyugodtan tegyél elé egy tégely zselét,hagyd rajta az árcimkét,ha van.Hagy lássák,nekem szinte mindenen rajta van,előkészítők,stb..Lássák csak h milyen sok pénz.

    Már eleve egy reszelő 200-300ft,add hozzá a zselé,előkészítők árát,fényzselé,díszítő,fixáló,papírtörlő,sablon,vagy tipp..Ki tudsz kalkulálni egy árat h neked és a vendégnek is megérje.. 

    előzmény:
    tudu30 (1)
    2009-07-20  22:06
  5. 2009. július 21. 20:4426.

    Bár az elején még elvileg nem válogathatsz,el kell vállalnod minden vendéget,de később lesz olyan akinek nem csinálod szívesen.Én már küldtem el vendéget.Mert ismerős(nem barát)ingyen akart körmöt csináltatni,hetente,holott semmi lenövés,csak unta a mintát..stb..Nagyon ki tudják használni az embert,és képesek éjfélkor telefonálni,h ő másnap reggel hétre akar jönni,vagy bejelentkznek,nem jönnek..Sok olyanról hallottam h elmennek fizetés nélkül..Kritizálják ahogy dolgozol,közben azt se tudják mi mire való!Szóval ezeket néha nagyon nhéz elviselni,közben egy lelki szemetesláda vagy,mindenkinek előlről-hátulról tudod a mgán,és szexuális életét:D:D Vannak emberek,az biztos..

    A műkörmösség is ugyanolyan munka,mint a többi,te ebből fogsz egyszer élni,ha minden jól megy!Ne hagyd magad!Ingyen nem kell megcsinálni! Akinek meg nem tetszik,lehet menni máshoz.Nagyon sok lehetőség van h reklámozd magad..Én iwiwen nyomulok:D És nagyon bevált.Igaz az én vendégköröm a 15-25-ig. De imádom a munkámat,igaz megélni még nem tudok belőle:D Így is rengetek pénzt beftettem bele,de nem bántam egy percig se,mert én ezt szeretem csináln:)

    előzmény:
    tudu30 (25)
    2009-07-21  20:34
  6. 2009. július 21. 20:3425.

    Koszonom a kedves valaszt! Igen, eddig a vendegek irtak ebbe a topicba hsz-eket, most pedig te irtal, te pedig kormos vagy. Ok a sajat szemszogukbol latjak a dolgokat. Szivesseget tesznek nekunk, hogy vegigulik a 3 orat, stb. Csakhogy ez egy szolgaltatas nyujtas, adok-kapok. Valahogy meg kell talalni az egyensulyt. Igazad van, tuti nehez lesz az eleje, tartok is tole elegge.

    Sok sikert kivanok neked a tovabbiakban is!

    előzmény:
    Domcsi21 (22)
    2009-07-21  20:27
  7. 2009. július 21. 20:3224.
    Jobb ha tudod,h némelyik profi is "vacakol" 3órát egy körömmel,sőt még többet is!!Nem könnyű ám egy full extra díszítést megcsinálni!Van aki összedobja neked másfél óra alatt,de egy hét alatt leesik..
    előzmény:
    remedios29 (19)
    2009-07-21  08:15
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 21. 20:3123.
    Az én körmösöm is csak reszelővel dolgozik, nagyon jól, imádok hozzá járni. Átalában 1-1,5 óra alatt végzünk.
    előzmény:
    Domcsi21 (22)
    2009-07-21  20:27
  9. 2009. július 21. 20:2722.

    Szia,én amikor tanfolyamra jártam és akiket vittem magammal,azoknak ingyen csináltam,plusz kis csokoit,vagy valamit adtam nekik.Akiket itthon csináltam,mondjuk vizsga előtt,azoktól 1500ft anyagárat kértem..Most is van pár vendég aki azóta is hozzám jár.

    HA barátnőknek nem akarod ingyen,de pénzt se akarsz kérni,akkor kérj csillámport,díszítő cuccot,színes zselét,stb...

    Én szoktam teszveszen is aukciót indítani műkörömépítésre,nagyon szeretik,és mindig hoz új vendéget.

    Ill.néha akciózok.ELőször 2500ért dolgoztam.Mostmár egy egyszeűbb töltést 2000ért csinálok,így jobb,mert sokkal többen jönnek.Hozzám mondjuk havonta járnak szinte,nemnagyon engedhetik meg maguknak a 3hetente való töltést.Mivel én reszelővel dolgozok csak szinte,csiszolót ritkán használok,ezért az 1,és háromnegyed órától,egészen 3 óráig változó az időm!

    Szerintem havonta 1szer végig lehet ülni a három órát.

    Anyagokat eddig crystal nails-t használtam,de most váltok 2m beuty-ra,viszont tartok még crystalos cuccokat.

    Ingyen ne dolgozz,mert nem becsüli,és kihasználnak,ezt fogadd meg!

    Viszont nem szabad elszállni az árakkal!

    Én mindig ingyen javítok,ha szükséges,soha nem kérek egy fillért se.Pedig nem mindig az én hibám..

    Szóval,készülj fel,nehéz lesz az elején!

    Én április végén végeztem,és most kezd beindulni,úgy érzem,edig voltak holtpontok..:)

    Kitartás! 

    előzmény:
    tudu30 (1)
    2009-07-20  22:06
  10. 2009. július 21. 08:4321.

    Ahogy tudom, kb. 1000 forint/vendég körül van az alapanyag (IBD), reszelővel együtt. 

    Persze neked, sokkal több a befektetésed, mert uv. lámpa, csiszológép stb. árát valahogy vissza kell termelned.

    Ha feketén csinálod, akkor nincs nagy gáz.

    Nem tudom mennyiért dolgoznak pl. Szegeden, de nézz körül, és te is kb. olyan árat kalkulálj. Viszont úgy reklámozd magad, hogy 3-4 hónapig 50 %-os bevezető árakkal dolgozol.

    Kis közsség...hááááát, na ott már nehezebb dolgod lesz.

    Mondom itt Pesten is lehet találni ügyes műkörmöst 3000-ért.

    előzmény:
    tudu30 (20)
    2009-07-21  08:20
  11. 2009. július 21. 08:2020.

    Hat igen, jo lenne nem belebuknom nekem is.

    Ezert is kertem tanacsot ezugyben. 

    Ingaznek egy nagyvaros(Szeged), es egy kiskozseg (Miskolctol eszak-keletre) kozott. Tehat itt is, ott is csinalnam.

    Azt latom, hogy a kis falukban is vannak lanyok, akiknek lenne ra igenyuk, csak nem tudjak megfizetni a varosi korom arakat. Meg a kisvarosit sem.

    Van egy kozmetikus, hetvegente otthon dolgozik, es rengetegen jarnak hozza. Ebbol is gondoltam, hogy akkor kormokre is lenne igeny.

    előzmény:
    remedios29 (19)
    2009-07-21  08:15
  12. 2009. július 21. 08:1519.

    Éppen ezért írtam azt, hogy ha te tartósra tudod megcsinálni, akkor elkérheted az anyagárat már az elején, de ha nem akkor olyat bárki tud csinálni otthon, az, hogy papírod van róla még nem garancia semmire.

    A másik dolog az idő. Tudod az idő pénz!  

    Amíg egy kezdő általában közel 3 órát vacakol, és még pénzt is kér érte, akkor inkább kifizetek pár száz ft-al többet egy profinak, aki  max másfél óra alatt megvan vele.

     

    Egyébként van a neten olyan step by step videó, ahol le van írva, hogy kell tartós, szép körmöket csinálni. Sokan próbálkoznak vele, és van aki sikerrel.

    Ma már közel sem olyan jó üzlet a műkörmösség.

    Sógornőm, és egyik barátnőm is jól belebukott. Mindetten a kapzsiságuk miatt, ezért hidd el tudom miről beszélek, és nem akartam neked rosszat.

    Persze a te döntésed.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    tudu30 (18)
    2009-07-21  08:05
  13. 2009. július 21. 08:0518.

    Na igen, csak nem hinnem, hogy az otthon elkeszitett korom tartos is marad.

     

    előzmény:
    remedios29 (17)
    2009-07-21  08:01
  14. 2009. július 21. 08:0117.

    Ne haragudj, de .......mindegy, nem akarlak bántani.

     

    Na szóval, amig nem tudod a körmöket úgy megcsinálni mint egy profi, igényesre, szépre, és úgy, hogy legalább 3-4 hétig fent maradjon, addig egy fillért sincs jogodban elkérni. Persze van anyagköltség is, ez ugyanúgy hozzá tartozik a befektetéshez, mint amit az iskolára kell fizetni. Tanulópénz.

    Mostanában annyi műkörmös van, teljesen telített a piac, ezért elég, ha egyszer hibázol, többet nem megy hozzád a vendég. 

     

    Akihez én járok, az gyönyörűen dolgozik, mégis jócskán áron alul, (3000 forint, Bp.) mert manapság sokan megveszik az alapanyagokat, és otthon maguknak megcsinálják.  

     

    előzmény:
    tudu30 (1)
    2009-07-20  22:06
  15. 2009. július 21. 07:4216.

    Nem szeretnék cinikus lenni, de

    - élned kell valamiből : most is élsz valamiből

    - meg kell venni az alapanyagokat: ezt úgy hívják, hogy befektetés (mint ahogy a tanfolyam sincs ingyen, gondolom). 

    Mindenki olyan vállalkozásba fogjon, amihez van elég tőkéje beindítani, és az első hónapokat finanszírozni. Ha úgy gondolod, hogy már az első hónapban te ebből meg tudsz élni, akkor el se kezdd a tanfolyamot.

    előzmény:
    tudu30 (8)
    2009-07-20  22:59
  16. 2009. július 21. 07:0715.
    Az én körmösöm 1/2 éve vizsgázott. Suli alatt anyagárban 2000-ért csinálta, most saját otthonában, 3000-ért. Ja, és az első általa készített körmöm 4 hétig bírta, tehát nem csapta össze. Azóta nagyon sok vendége van. 
    előzmény:
    tudu30 (1)
    2009-07-20  22:06
  17. 2009. július 21. 06:5114.
    Ha lelkiismeretfurdalásod van amiatt, hogy pénzt szeretnél kérni még a gyakorláshoz is, fogd fel úgy, és mondd is azt, "anyagárban" megcsinálom Ezellen senkinek sem lehet kifogása. Mint kezdő, biztos nem ebből fogsz megélni, jobb, ha nem akarsz mindenkit rögtön nagypénzekkel lehúzni... Valamit valamiért... Neked is engedned kell, ha gyakorolni szeretnél valakin
    előzmény:
    tudu30 (1)
    2009-07-20  22:06
  18. 2009. július 21. 06:5113.
    Én is így gondolom.
    előzmény:
    T.Mariann (11)
    2009-07-20  23:32
  19. 2009. július 21. 06:4412.
    Koszi a valaszt neked is!
    előzmény:
    T.Mariann (11)
    2009-07-20  23:32
  20. 2009. július 20. 23:3211.

    Szia!

     

    Ne haragudj, nekem kicsit furcsa a hozzáállásod.

     

    Barátnőktől pénzt kérni a kezdeti bénázások idején??!!

    Már bocs, de ők tesznek baráti szivességet neked azzal, hogy végigülik a kezdetben gondolom minimum 2.5-3 órát, és esetleg nem profi szép körmökkel távoznak és talán pár napon belül elkezdődik a letöredezés, ami valljuk be, elég igénytelen látvány...

     

    Nekem igenis, kicsit anyagiasnak tűnsz.

     

    Én csak egy "vendég" vagyok, közszférában dolgozom, de majd jönnek-talán- a topikodba profi vállalkozók és mesélnek a befektetésről, meg a kezdeti buktákról, meg arról, milyen irtózatos pénzt kell beletenned és milyen sokára válik nyereségessé a bizniszed... Te tényleg úgy gondolod, hogy március 31-én levizsgázol és április 1-től ebből fogsz megélni?! Szerintem a te magánügyed, hogy miből élsz meg, ez nem tartozik a vendégedre, aki, ha olyan, mint én, csak profi, gyors munkáért fizet. Amig ezt a szintet el nem éred, szerintem elég komoly veszteséget fogsz termelni...    

     

    Bocs, de annyi a körmös, mint égen a csillag és szerintem ezzel a hozzáállással nehéz lesz boldogulnod. Szinte naponta nyilik topik, amelyekben körmös tanulók rimánkodnak gyakorlási lehetőségért, természetesen ingyen. Oké, te már vizsga után leszel, de nem hiszem, hogy ez nagyságrendekkel jobb minőséget jelent a kezdeti hónapokban...   

     

    Üdv: Mariann

    előzmény:
    tudu30 (1)
    2009-07-20  22:06
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 20. 23:1210.

    Én kértem szinte mindenkitől 2-3 barátnő volt,akitől nem,a családomon meg:anya,párom,gyakoroltam.

    Igaz a köröm más,mert azt 3 hetente tölteni kell,én kérnék tőlük is.És igazad van,ne szégyeld magad,az anyagok ám az igazán költségesek...

    előzmény:
    tudu30 (8)
    2009-07-20  22:59
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 20. 23:099.

    Ja,akkor neked nem lesz mestered...

     

    Én egy alapárat vennék,mifelénk pl: 4000-4500 egy zselés töltés.Nem mindenhol,de többségében ennyi.Én ezt venném alapul a helyedben.

    előzmény:
    tudu30 (6)
    2009-07-20  22:48
  23. 2009. július 20. 22:598.

    Koszi neked is a valaszt!

    De a baratnoktol is kell valamennyit kernem, nem? Talan penzhajhasznak tunok, mert folyton ezzel jovok, de addig is, amig rutint szerzek, elnem kell valamibol, illetve meg kell vasarolnom az anyagokat...

    előzmény:
    csajos20 (7)
    2009-07-20  22:49
  24. 2009. július 20. 22:497.

    Szia!

     

    Egy jó tanács!Hívd el a barátnőidet és gyakorold be! Az nem ciki, ha az övék leesik, mert megértik és gyakran bemennek majd, hogy széppé varázsold a kezüket!

     

    A második lépés legyen, ha Ők megelégedtek a  munkáddal és te is a sajátoddal!akkor nézz körbe és figyeld meg a körülötted dolgozó műkörmösök árait!Licitálják alájuk, valamint az első alkalmat nagyon kedvezővé tedd, hogy mindenki számára kedvező legyen!

     

    Árat pedig csak akkor emelj, ha szalonban vagy és akkor is csak olyan szintre, amennyi a konkurenseké vagy a felett egy minimálissal!(aki megszerette a munkád, úgyis hozzád fog járni!!!)!

     

    Üdv, csajos20

    előzmény:
    tudu30 (1)
    2009-07-20  22:06

Címlap

top