Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrmandula kivétele

Ánzsi
Létrehozva: 2009. július 16. 14:05

Kisfiamnak folyamatos arcüreggyulladása miatt kiveszik az orrmanduláját. Érdekelne, hogy aki már ezt végigcsinálta a gyermekével, nem lett-e többször beteg a gyermek garatmandulája a későbbiekben, illetve érdemes-e együtt a kettőt kivetetni. 

Mi sajnos szeptember óta szinte mindig betegek vagyunk, még nyáron is, jó lenne valami megoldás.

  1. 2009. július 16. 20:5811.
    Lányok, köszönöm a hozzászólásokat. Akinek van ezzel kapcsolatban még mondanivalója, ne fojtsa vissza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 16. 15:0210.

    Szia!

     

    Nem most volt már, hogy a gyerkőceimnek vették a manduláját, de emlékezetesen másként viselték.

    A legnagyobb lányomnak 2 évesen vették ki az orrmanduláját, onnantól állandóan a garatmandulája gyulladt be. 7 éves volt, amikor kivették a garatmanduláját is, akkorra az orrmandulája már kezdett visszanőni, így kikapták azt is. Azóta nem beteges.

     

    A középső lányomnak 3 évesen vetettük ki a manduláit, az orrmandula mérete miatt "megsüketült", így ez sürgős volt, a garatmandulára én kérdeztem rá a dokinál, azt mondta az is hatalmas, így kivetettük azt is. Ő viszont még egy pár évig betegeskedett, a torka gyulladt be és általában hosszadalmas volt a gyógyulás, lehet, hogy kár volt a garatmandulát kivetetni neki. 11-12 éves korára kinőtte az egészet.

     

    A kicsinek még mind a kettő mandulája megvan, pedig neki is nagy az orrmandulája ( hiába, mind rám ütött ), de amíg nem okoz problémát, addig nem nyúlunk hozzá. Szerencsére ő sem beteges, 10 éves és az elmúlt tanévben csak egyszer volt beteg, akkor is hasmenéssel.

     

    Szóval szerintem eléggé gyerekfüggő, de beszéld meg az orvossal, biztos többet tapasztalt már ebben a témában.

    előzmény:
    Ánzsi (1)
    2009-07-16  14:05
  3. 2009. július 16. 14:579.
    Nálunk is ez a helyzet, folyamatos hörghurut. Múlt héten már kórházba is kerültünk miatta. Mondta  a doki, hogy amíg nem veszik ki az orrmanduláját, addig ne is várjunk javulást. Az apukája asztmás, a kisfiam még "csak" hörghurutos és allergiás, de nem szeretném, ha ebből komolyabb baja lenne később. Remélem, ő sem lesz beteg a műtét napjára. Szinte nincs olyan hét, hogy ne lenne akár csak orrfolyása is. Már a sérvműtétje is kétszer el lett halasztva, mert mindig köhög.
    előzmény:
    ettika75 (5)
    2009-07-16  14:23
  4. 2009. július 16. 14:558.

    Sziasztok.

     

     

    június 4-én vették ki a kisfiam orrmaduláját. Szeptemberben kezdtük a közösségi életet, de gyakorlatilag összesen szeptembertől  kb. másfél hónapot volt oviban. folyamtosan beteg volt, lázas, ronda orrfolyás, hetekig nem jött rendbe. aztán ráment a fülére, genynes fülgyulladás, stb,

    na akkor elhatároztam, nem várok továbbb. elmentünk a Heim Pálba, kaptunk időpontot műtétre (kb. 3 hétet kellett várni), addig semmi közösség, nagyon vigyáztunk mindenre, szinte abnormális módon, de megérte, nem lett beteg, túl lettünk a műtéten.

    Az orvos szerint iszonyú hatalmas, szájpadlásra belógó orrmandulái voltak.

    de a garatmandula műtét nem került szóba, neki azzal nem volt gond és az orvosunk is azt mondta, hogy az orrmandula kivét nem indokolja a garatmandula kívétet.

    hogy a későbbiekben mi lesz nem, tudom, 2 hetet ment még oviba a műtét után, -amit megúsztunk betegség nélkül-,  azóta szünet van.

    majd kiderül szeptembertől...

    th

     

    előzmény:
    ettika75 (4)
    2009-07-16  14:22
  5. Torolt_felhasznalo_810413
    Torolt_felhasznalo_810413
    2009. július 16. 14:427.
    az én kislányomnál a tiszta beszédet gátolja a nagy orrmandula, ezért kezdtünk gyanakodni
    előzmény:
    ettika75 (4)
    2009-07-16  14:22
  6. 2009. július 16. 14:256.

    Kisfiamnak négy évesen vették ki az orrmanduláját,addig mindig betegeskedett.Sokszor volt hörghurutja,amit a nagy orrmandulák okoztak.

    Most már eltelt másfél év a műtét óta,és azóta egyszersem volt beteg a picim-leszámítva a bárányhimlőt.

    Nekünk tényleg a nagy orrmandulák okozták azt,hogy folyamatosan betegeskedett,de azóta semmi...

     

    A garatmandulákat jobb meghagyni,mert megszűrik a bacikat-fontos mirigy a szervezetben.Csak akkor szokták kivenni,ha már nem védő funkciót tölt be,hanem pont ellenkezőleg.

     

    Sok szerencsét!Jobbulást a picidnek!

    előzmény:
    Ánzsi (1)
    2009-07-16  14:05
  7. 2009. július 16. 14:235.
    Ja és ami lemaradt, asztmás és allergiás is tehát nagyon kéne már a műtét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 16. 14:224.

    Sziasztok ez a téma engem is érdekelne.

    Már 2. alkalommal lett halasztva a műtét, mert mindig belázasodik. De amíg nem veszik ki addig nem gyógyul a füle, mert mindig az gyullad be. Nem jó a hallása sem, mert nyomja a mandula a hallójáratot. Nem tudom van-e olyan hely ahol akkor műtik amikor épp tünet mentes, mert 2-3 hetente lebetegszik és az idei év katasztrófa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_810413
    Torolt_felhasznalo_810413
    2009. július 16. 14:203.

    Az én kislányomnak is ki kell venni, de majd csak szeptemberben. A gégész azt ajánlotta, hogy várjunk a 3. születésnapjáig, ami augusztusban lesz.

    Én úgy tudom, hogy ez külön buli a garatmandulától. Nekem azt már felnőttként vették ki, és azt kevesebb embernek kell műteni, mint az orrmandulát (én két éves voltam, amikor csinálták)

    előzmény:
    Ánzsi (1)
    2009-07-16  14:05
  10. 2009. július 16. 14:152.

    Szia!

     

      5 éves volt a lányom mikor megcsináltattuk neki,elötte folyton folyt az orra,meg a torka is sokszor begyulladt. Kivétel után megszüntel a felsőléguti panaszok.Amúgy annyira nem volt vészes a dolog,mint amennyira féltam tőle.Étkezések előtt adtam neki Cataflan csppeket,így enni is tudott másnaptól.Jó dokit keressetek.

    előzmény:
    Ánzsi (1)
    2009-07-16  14:05

Címlap

top