Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerektartas-kapcsolat

Adryyyenn
Létrehozva: 2009. június 19. 23:19

Sziasztok!

 

Azzal a kerdessel fordulok hozzatok, hogy a szuleim 12 eve elvaltak, a ma i napig pereskedunk tartasdij miatt, mert apam nem hajlando fizetni a gyerekek utan. Mar csak ocsem utana kellene aki nappali tagozaton tanul, de most azzal az indokkal nem akar fizetni, hogy ocsem nem tartja vele a kapcsolatott, hozzateszem 12 ev alatt egyszer fordult elo a vallas utan kozvetlen hogy elmentunk fagyizni de meg annak az arat es felirta es utana kevesebb penzt utalt es kb 11 eve volt. Az ocsem most 20 eves eddig semmilyen kapcsolatunk nem volt az apankkal, mert sajnos nem erdekeltuk ot, meg a birosagi targyalasokon sem beszelt velunk, ami eleg szomoru sajnos. Igazabol nem ertem hogy most vajon miert ezt az indokot hozta 11 ev utan, es ezert szeretnek erdeklodni hogy erre kotelezheto e az ocsem.

 

Elore is koszonom.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. június 21. 23:1280.
    Szegény.Nalunk franciaorszagban azt el lehet intézni,hogy ne vihessék ki a gyereket az eu-bol.Egyébként europai az apa?
    előzmény:
    evica76 (29)
    2009-06-20  12:11
  2. 2009. június 21. 12:5679.

    Gerbera, abban igazat adok Neked, hogy a gyereknek mindkét szülőjére szüksége van.

    S az is előfordul, nem kis számban, hogy az a szülő, akinél a gyerek el van helyezve, gátolja ezt a kapcsolattartást.

     

    S az is igaz, hogy felnőtt fejjel esetleg a gyerek is másként látja, mi miért történt a család életében, hogy talán mindkét szülő tehetett volna a jobb kapcsolattartásért.

    De szerintem az a szülő, aki szeretné a gyerekével a kapcsolatot tartani, de a gyerekkel lévő szülő gátolása miatt nem tudja, az legalább a gyerektartást fizeti rendesen!

    Mert érti, hogy a gyerek pénzbe kerül, s nem a nemfizetéssel áll bosszút a másik szülőn, illetve a saját gyerekén, hisz annak jut  kevesebb, ha nem fizet!

     

    Ez a nagykorú gyereknek, bizony, eszébe fog jutni, akármit gondol az addigiakról! Így nem lehet csodálkozni, ha vonakodik az elmaradt kapcsolatot önként szorgalmazni!

     

    S igaz, hogy 18 évesen nagykorú egy gyermek, de ma, ennyi idősen, és az addigi, esetleg középiskolai tanulmányaival -pl gimnáziumi- igencsak nemigen tud majd elhelyezkedni! Azzal ma nagy valószínűséggel járadék nélküli munkanélküli lesz csak. Sőt, ma a legtöbb szakmához is kell az érettségi, tehát 18 éves korukban még képzetlenek.

     

    Értem én a törvényalkotót, hogy ne akarjon a tartását -elvileg!- már önmaga tartására képes gyerektartást, ha nem óhajt kapcsolatot tartani.

     

    De nagyon is figyelembevenném, ha bíró lennék, hogy az eddigi tartásdíj-fizetés rendben volt-e, s az is eszembejutna, talán nem tehet egy elvált szülő gyereke arról, hogy okos, és az eszével akar majd boldogulni!

    S az a 18 éves korhatárral nem megy! Ma nem!

    Így egy "elvált-gyerek"nek nem 18 évesen, de 14 évesen kell döntenie a további sorsáról. Vagyis, szakmát tanulhat csak, ne is gondoljon többre, mert az már nem fér bele a 18 év korhatárba!

     

    Legalább 21-re kellene emelni ezt a korhatárt szerintem, ha továbbtanul a gyerek.

     

    S addig ne kelljen alakoskodnia -mert az, ha a gyerektartásért teszi!- kényszerből a gyereknek, mert ahol a fenti áll fenn, nem lehet csodálkozni, ha a gyerek nem akar felnőve sem kapcsolatot tartani az eddig őt semmibevevő szülőjével!

     

    Amelyik nagykorúvá serdülve akar, az fog is, így nem a törvény dolga ezt eldönteni szerintem!

    Arról nem is beszélve, hogy amelyiknek lehetősége van, persze, hogy munkát is vállal a tanulás mellett, mert a tartásdíjból, senki se mondja, hogy vidáman eléldegél a felsőfokú tanulmányai alatt! 

     

    Tehát ma már a 18 éves korhatár a tartásra nem jó, az élet ezt jól bizonyítja! S a kapcsolattartásra-kötelezés sem, kötelezéstől egy kapcsolat sem fog jobban működni!

    előzmény:
    gerbera24 (64)
    2009-06-20  18:03
  3. 2009. június 21. 11:5478.

    Köszönöm a tanácsot, meglesz.

     

    Csak azért vagyok még ilyen bizonytalan, mert az ügyvédemmel nem rágtuk még át rendesen a dolgot, hogy mire milyen lehetőségem van.

    előzmény:
    gerbera24 (75)
    2009-06-21  10:34
  4. 2009. június 21. 11:5377.

    Nem egészen így van.

    A tartásdíj fizetését csak akkor lehet megszüntetni, ha erről születik 1 újabb bírósági ítélet.

    Rendszerint a kötelezett kéri a csökkentést, v. megszüntetést.

    Erre írtam az előbb, hogy a %-os mérték helyett a bíróságok általában  fix összegű tartásdíjat állapítanak meg.

    Azt az előbb említett eljárásban lehet kérni, hogy a nagykorú jogosult számlájára utalja a kötelezett a pénzt.

    De ha még otthon él,az anya tartja el, és  lakhatás, élelmezés, és minden más kiadás köráben ő gondoskodik a gyermekéről, akkor ő fogja kapni a pénzt.

     

    A tartásdíj azokban az esetekben, ahol a szakma megszerzése a felső fokú végzettséggel zárul, általában az apa addig köteles fizetni.

    A jelenlegi tervezet még nem került törvényként szabályozásra, így addig a régi szabályozás érvényes.

     

    Csak szeretném minddenkinek a figyelmébe ajánlani, hogy megszünt a tartás iránti perek illetékmentessége.

    Ezért a kereset indításakor a követelt összeg 6 %-t kell a keresetlevélen bélyegben leróni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966560 (74)
    2009-06-20  22:08
  5. 2009. június 21. 11:4576.

    Mártiskám!

    Nem tudom, mennyi pénz kellene. Nem igérek semmit, de mintha 1 régi kollégám itthon ebben a támakörben dolgozna,ha eszembe jut a neve, meg a cége, akkor megkeresem neked, ő többet tudna erről mondani.

    Szerintem bármelyik emberjogi témakörben az EU-ban tevékenykedő képviselő tud neked felvilágosítást adni.

     

    Próbáld meg.

    Ölellek a régi szeretettel:

    gerbera24

    előzmény:
    Mártis (73)
    2009-06-20  20:42
  6. 2009. június 21. 10:3475.

    Szerintem a szeptemberi tárgyaláson kérj soron kívül ideiglenes intézkedést a gyermekelhelyezésre és kapcsolattartása. Indokold meg azzal, hogy nem szeretnéd ha a gyereket ebben a korban az anyja nélkül vinné el az apja hetekre.

     

    A helyedben én minden esetben megkísérelném.

    előzmény:
    evica76 (67)
    2009-06-20  18:18
  7. Torolt_felhasznalo_966560
    Torolt_felhasznalo_966560
    2009. június 20. 22:0874.

    A gyermek joga, a szülő kötelessége a láthatás, a gyermektartás!

    Egyik nem zárhatja ki a másikat.

    Azonban a szülő csak az életutat befolyásoló középiskolai tanulmányok idejére köteles gyermektartást fizetni, max 23 éves korig!

    Tehát nem köteles fizetni, ha gyermeke a huszonnyolcadik szakmát tanulja... 

    Felsőfokú oktatásnál a gyermek - saját jogán kérelmezheti a gyermektartás megállapítását, ha anyagilag rászorul.

    Azonban a fiatal felnőttkorú, ha nem tartja a szülővel a kapcsolatot, úgy a szülő érdemtelennek nyílváníttathatja, s a tartásdíjjat joga van megtagadni.

    Érdemes utána nézni, s ha lehet, érdemes - nem csak a tartásdíj miatt - békét kötni felnőtt fejjel az apukával. Talán - megkockáztatom, érdemes lenne meghallgatni a másik felet is...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 20. 20:4273.

    Szia

    Rég hallottunk rólad :)

     

    Szerinted  Strassbourghoz mennyi pénz kellene? Pénz nélkül képtelenség! Ne mondhatom senkinek, hogy itt a bírósági ítélet a kezemben, és ha ebből megkapom a pénzt, akkor fizetek!

     

    Ha más országban élnék, és ilyen összegű tartásdíjjal maradt volna el az exem, akkor biztos nem itt tartanék!

    Itt élek - pénz nélkül - és továbbra is próbálkozom. Ha pénzem lenne, már nem itt tartanék, de ezt te is tudod!

    előzmény:
    gerbera24 (70)
    2009-06-20  19:29
  9. 2009. június 20. 19:5772.

    Én is megnyugtatlak, senkinek nem áll szándékomban rosszá tenni a napját.

    De inkább nem írok semmit neked, mert nem arra válaszolsz, amit leírtam.

    előzmény:
    gerbera24 (71)
    2009-06-20  19:39
  10. 2009. június 20. 19:3971.

    Megismétlem, csak írsz, nem olvasol.

    Azt írtam, hogy ha a bíróság már megállapította a láthatást.....stb.

    Tehát rólad az ügy semmiképpen nem szólhat, mivel a te ügyed még nem jutott el az eljárásnak ebbe a szakaszába, hiszen csak szeptemberben lesz a tárgyalás.

    Nincs rossz napom, de látom, hogy igyekszel azzá tenni.

    Megnyugtatlak nem fog sikerülni.

     

    Hadd tanácsoljam, hogy a tárgyalásra mindenek előtt készülj fel azzal, hogy nagyon visszafogottan viselkedsz.

    Ott ugyanis csak akkor lehet beszélni ha kérdeznek.

    Ehhez minden körülmények között tartsd magad, mert akár felperes, akár alperes az illető, a fegyelmezetlenség nem vett rá jó fényt.

     

    előzmény:
    evica76 (65)
    2009-06-20  18:07
  11. 2009. június 20. 19:2970.

    Szia Mártis!

     

    Az emberjogi bíróságnál Strassbourgban nem próbálkoztál?

    volt már példa kishazánkban, hogy civil nyert az állammal szemben.

    előzmény:
    Mártis (57)
    2009-06-20  14:43
  12. 2009. június 20. 18:4869.

    Drága! Megmondanád, hol osztogattam tanácsokat itt a topicban? Senkinek semmi tanácsot nem osztottam, nemhogy bombáztam volna.

    Rossz napod van? Ne rajtam töltsd ki, jó?

     

    Az, hogy az én hozzászólásom után írsz, az nem jelenti azt, hogy az enyémre kell válaszolnod. Van olyan, hogy "új hozzászólás". Ha nem ezt használod, hanem az enyémre válaszolsz, joggal gondolhatom azt, hogy nekem írtál.

     

    Egyébként aki jóindulatúan ír, annak nagyon szívesen fogadom a tanácsát. Csak te anélkül írtál dolgokat, hogy olvastad volna az előzményeket.

    előzmény:
    gerbera24 (68)
    2009-06-20  18:38
  13. 2009. június 20. 18:3868.

    Te nem olvasol , csak írsz.

    Általánosságban írtam, és sehol 1 szó nem esett személy szerint rólad.

    Nem elég, hogy szakszerűtlen tanácsokkal bombázod a topicolókat, még  

    vádaskodsz is.

    Ha megengedném magamnak, hogy sértően válaszoljak neked, azt írnám, hogy szemtelenkedsz.

    Persze nem írom, mert amit leírtam, általánosság. Az külön a te problémád, hogy a te hozzászólásod után következtem.

    Majd ha annyi gyermeklehelyezési eljárást érsz meg, mint jómagam, sokkal visszafogottabban fogadnád a hozzáértők taácsát.

     

    előzmény:
    evica76 (65)
    2009-06-20  18:07
  14. 2009. június 20. 18:1867.

    1. Igen, házasok vagyunk.

    2. Írtam, hogy szeptemberben lesz az első tárgyalás, tehát még semmi döntés nincs.

    3. Azt is írtam, hogy 3 éves kora után viheti csak külföldre.

     

    Nem tilthatom meg, hogy külföldre vigye a gyereket, sajnos jogában áll. Max azzal enyhíthetem ezt a helyzetet, hogy az időintervallumot szűkítem, meg hogy ragaszkodom ahhoz, hogy napi kapcsolatban legyek a gyerekkel, illetve hogy én is ott legyek. Esetleg még azt kérhetem, hogy ne 3 éves korától tehesse, hanem később.

     

    Viszont ha valamit nagyon tiltok, annak később pont hogy negatív hatása is lehet. Tehát valami közös nevezőre kell jutni, hiszen neki is jogában áll a családjához elvinni a fiát.

    előzmény:
    gerbera24 (66)
    2009-06-20  18:12
  15. 2009. június 20. 18:1266.

    Többféle kérdésem van:

    1. Ti házasok vagytok?

    2.Ha élettársak vagytok, akkor megtörtént-e a gyermekelhelyezés.

     

    Ha nem, sürgősen  fordulj bírósághoz a gyermekelhelyezés érdekében és kérd azt a bíróságtól, hogy a gyereket a kizárólagos felügyeleted  alá , ghondozásodba és nevelésedbe helyezzék.

     

    Ha ez megtörténik, akkor külföldre egyáltalán nem viheti a gyereket a hozzájárulásod nékül.

    Egyébként 1 két éves gyerek láthatását úgy szokták szabályozni, hogy  esetenként  hetente 1 napot, de akkor sem a másik -gondozó -szülő jelenléte nélkül.

     

    előzmény:
    evica76 (29)
    2009-06-20  12:11
  16. 2009. június 20. 18:0765.
    Nem tudom minek írod ezt, én semmi olyat nem írtam, hogy a bíróság által megítélt láthatásra nem készítem fel a gyereket. Mielőtt válaszolsz, olvasd el figyelmesen azt, amire írsz.
    előzmény:
    gerbera24 (63)
    2009-06-20  17:51
  17. 2009. június 20. 18:0364.

    Tapasztalataim szerint ha perre kerül a sor, a bíróság ilyen esetekben határozott összegű tartásdíjat állapít meg a nagykorú gyermek tartására azzal az indokolással, hogy a lehetőségekhez képest -óraadás, egyéb munka - köteles a saját tartásához hozzájárulni.

     

    A kapcsolattartásról pedig az a véleményem, hogy  a gyereknek akár kicsi, akár nagy , a másik szülőjére is szüksége van.

    Elválhattak a szülők, de soha életükben a közös kapocs miatt nem lehetnek egymás számára közömbösek, mert van 1-2 gyerekük.

     

    Ha meg már a gyerekek felnőttek, vagy jobban mondva nagykorúak, meg kell próbálni ezt a kapcsolatot kiépíteni, vagy továbbépíteni.

    Keresni kell a megoldást a lárhatásra,--nagyon ronda szó - és meg kell a másik fél rokonságával is barátkozni. Nem lehet a "gyereket " megakadályozni abban, hogy megismerje a rokonait mindkét részről, mert  joguk van hozzá. Bizony kötelezettség a kapcsolattartásra őket is terheli.

     

    előzmény:
    pannacotta (22)
    2009-06-20  11:09
  18. 2009. június 20. 17:5163.

    Van már 1 ilyen tipoc, remek hozzászólásokkal. Ha Angliában lennénk azt mondanám, rengeteg esetjoggal megspékelve.

     

    Itt azonban:

    Nem úgy megy a dolog, hogy valaki egyszerűen a bíróság által megállapított láthatási időben nem készíti fel a gyereket arra, hogy a másik fél elvigye. Ezt nem teheti meg,mert ha elmarad egy láthatás, akövetkező alkalommal azt is pótolni kell.

    Ha a kötelezett nem teszi, a gyámhivatal elmarasztalhatja, és bírságot is kiróhat.

     

    Ellenben ha elmarad a láthatás a jogosult hibájából, tessék írásban bejelenteni a gyámhivatalnál és kérni, hogy a bíróság által megállapított kapcsolattartási kötelezettségének tegyen eleget.

    Lehet, hogy az első ilyen bejelentés meghökkenti a gyámhivatalt, de végül eljutnak odáig, hogy a mulasztó felet határozatilag elmarasztalja.

    Egyébként akinek ilyen problémái vannak keresse meg a www. figyelj rank. hu web.oldalt. Sok hasznos tanács, segítség és a sorstársak jó tanácsai is segítenek benneteket.

     

     

    előzmény:
    evica76 (30)
    2009-06-20  12:14
  19. 2009. június 20. 16:5462.

    A megoldásra most is nyitott vagyok! CSak tudod pénz nélkül nem lehet ügyvédet fogadni - pedig keresek, hidd el!

    A héten kell ismét válaszolnom a bíróságnak a kérdésükre. Keresem a megoldást, de hidd el 2005 óta nagyon sok fórumon megfordultam, megfordultunk már.

     

    Te tudsz segíteni?

    előzmény:
    pannacotta (61)
    2009-06-20  16:45
  20. 2009. június 20. 16:4561.

    Valóban nem tudok mindent az esetedről, csak azt látom, hogy mindenre van "kész" válaszod, és mintha előre lemondanál minden lehetőségről, ami pedig megilletne. 

    Ha pedig mégsem, akkor keresni kell olyat, ami neked is jó.

     

    Ha én is feladnék mindent és azt mondanám, hogy bizonyos esetek reménytelenek, nem végezném jól a munkámat, és nem adhatnék vígaszt a hozzám fordulóknak. 

     

    Azt kell mondjam, sötéten látod a dolgokat, mindig van megoldás. 

    előzmény:
    Mártis (60)
    2009-06-20  15:25
  21. 2009. június 20. 15:2560.

    Mivel évek óta küszködök és keresem a magam igazát, hidd el, anygon sok helyen jártam már, és sok felé próbálkoztam!

    Hiába van nekem igazam, az 1.505.880 Ft elmaradt tartásdíjat sem Te, sem a végrehajtó, sem az állam nem tudja nekem kifizetni (a kamatokról már nem is beszélek!)

    A legegyszerűbb megoldás: feladni - Én is nagyon sokszor gondolkodtam rajta. reménykedtem, hogy a bírósági papír azonban - melyben le van írva menniy pénz jár nekem, olyan papír, ami bizonyos szinten garantálja, hoyg egyszer talán majd megkapom, amit megítéltek. Az ügyemet sajnos Te sem ismered, agy nem is tudsz kellően nyilatkozni. Nem tudom jogász vagy-e vagy ügyvéd, de azt sejtem, hogy valami hasnoló vagy.

     

    Hidd el, nagyon sok felé próbálkoztam. Az első feljelentésem 2005 januárjában volt. Az óta próbálkozom megkapni, ami meg van ítélve. A jogászom fel van háborodva azon, amilyen levelekte kapok - és már most ő is azt mondta, hogy nincs ötlete merre induljak, mert egyszerúen felháborító, amilyen leveleket, kifogásokat kapok!  

    HA tudsz segíteni, priviben szívesen leírom bővebben a törétnetem, de itt nem fogom mindenkinek olvashatóvá tenni - ráadásul ez a tpoik nem rólam szól, hanem egy olyan gyermekről, aki ugyan nagykorú, tanul, és ő sem kapja a tartásdíjat!

    Erre is kaptunk már választ: olvasd el: http://www.gportal.hu/gindex.php?pg=22512015&nid=3763972

    Különösen azt a részt, ahol Vörös Edit nyilatkozik az Igazságügyi minisztériumtól.

    Vagy nézd meg a tv felvételét: remélem elég hiteles

     http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/figyelj-rank-egyedul-maradtunk-egyszulo-gyermek-tartasdij-mFCpUf0vbRbqAIzA

     

    Az egyesületnek alapító tagja vagyok, a cikkben társam szerepel.

    előzmény:
    pannacotta (58)
    2009-06-20  14:54
  22. 2009. június 20. 15:1559.

    Talán csak belefáradt az eddigi szélmalomharcokba.

    De anya, így -szerintem- lesz ereje még ezt a végső csatát is megvívni!

     

    Én nagyon remélem. Mártis! Erősen gondolj a gyerekeidre!

    előzmény:
    pannacotta (58)
    2009-06-20  14:54
  23. 2009. június 20. 14:5458.

    Ne haragudj, Mártis, kezd az az érzésem lenni, mintha azt keresnéd mindenáron, miért nem lehet valamit megoldani.

     

    Ha elolvastad a linket, láthattad volna, hogy tárgyi költségfeljegyzéses perekben -  egy évre - igényelhetsz pártfogó ügyvédet az IH-tól.

     

    Azt hiszem, inkább feladom, mert aki nem akar valamit, azt nyilván nem lehet rábeszélni arra.

    előzmény:
    Mártis (57)
    2009-06-20  14:43
  24. 2009. június 20. 14:4357.
    A "nép ügyvédje" - csak akkor segít, ha a feltételeknek megfelelsz - ergo: munkanélküli vagy, vagy minimálbérből élsz. Közalkalmazott vagyok. A fizetésem a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz sok - a nép ügyvédje így velem nem foglalkozik
    előzmény:
    pannacotta (56)
    2009-06-20  14:32

Címlap

top