Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2016. március 14. 16:292508.

    SZia! Igen! Végre valaki! 

    előzmény:
    zsezsere54 (2507)
    2016-03-03  22:08
  2. 2016. március 3. 22:082507.

    Sziasztok!Van itt valaki?


     

  3. 2015. szeptember 24. 13:502506.

    Szia Erika!


    Kiderült már valami?

    előzmény:
    Erika67 (2505)
    2015-09-15  19:14
  4. 2015. szeptember 15. 19:142505.

    Köszönöm szépen, Ica!


    Holnap délelött megyek, meglátjuk mi lesz. Nagyon nem várom, ha még gyerek lennék lehet sírnék is.


    Jelentkezem majd amikor már többet tudok.


    ölellek benneteket: Erika

    előzmény:
    Madness75 (2504)
    2015-09-15  08:11
  5. 2015. szeptember 15. 08:112504.

    Szia Erika!


    Sajnálom, hogy ezen még is át kell menned, de tényleg azért ennél lehetne rosszabb. Bár ez sovány vigasz. Remélem azért nem állandóak a fájásaid. Majd írj kérlek, ha kiderül mi lesz a megoldás.


    Vigyázz magadra, szorítunk!


    Ica

    előzmény:
    Erika67 (2503)
    2015-09-09  19:49
  6. 2015. szeptember 9. 19:492503.

    Kedves Madness!


    Nem hiszem, hogy ez a dolog valaha is ki tud menni az ember fejéből, legalábbis nekem nem sikerül.


    Olyan rég nem volt itt mozgás, már feladtam, hogy nézzegessem a fórumot. 


    Nagyon örvendek, hogy nálatok minden rendben, szívből kivánom így is maradjon még jó pár évtizedig.


    Én nőgyógyászatilag rendben vagyok, múlt hónapban voltam kontrollon és tünetmentes vagyok, még.


    Viszont a sugárkezelés befejezése óta erős fájdalmaim vannak, medencetájéki. Mondtam az orvosnak, megnyugtatott, hogy a kezeléstől van és majd beáll egy szintre s akkor jó lesz. De már nem győztem fájdalomcsillapítóval ezért most rákérdeztem mi az a szint,mert ez már sok.


    Csináltak egy ultrahangot, kiderült ureter szükületem lett, ettől meg vese tágulatom. Most szabin van a doki, 15-kén megyek vissza, gondolom küldenek urológiára. Nem tudom mi lesz, sok jót nem hallani, vesekatéter-műtét,jobbnál jobb.


    Mondjuk azért annak nagyon örúlök, hogy nem daganat! Az összes többivel csak meg küzdök valahogy.


    Vigyázzatok magatokra, ölellek benneteket: Erika


     

    előzmény:
    Madness75 (2501)
    2015-09-01  12:09
  7. 2015. szeptember 6. 15:192502.

    Szia!


    Köszi, hogy válaszoltál.  3 havonta járok szűrésre (cytológia) egyenlőre jó. CT-t még nem csináltak a műtét óta.


    A lábaim dagadnak és fájnak, de az összes orvos csak az állómunkát hibáztatja segíteni nem segítenek.


     


    Puszi : Éva

    előzmény:
    Madness75 (2501)
    2015-09-01  12:09
  8. 2015. szeptember 1. 12:092501.

    Szia!


    Végre valaki :) Remélem azért nem aktívak a lányok, mert már mindenkinek kiment a fejéből az egész...és mindenki jól van! Mi jól vagyunk, te Éva? Mikor mész szűrésre?

    előzmény:
    tempera1965 (2500)
    2015-08-31  17:37
  9. 2015. augusztus 31. 17:372500.

    Sziasztok Lányok!


     


    Ide már senki sem jár?  Jól vagytok?


    Puszi: Éva

    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  10. 2015. július 22. 22:522499.

    Halló hol van mindenki??? Remélem mindenki jól van? Kérnék helyzetjelentést! 

  11. 2015. Április 10. 10:432498.

    Sziasztok lányok! Üdv az újaknak!


     


    Nekünk a műtét utáni egyéves kontroll megvolt. Ct jó, vérkép is!!! Kivéve, hogy a fehérvérsejt szám stagnál. Kezelés után felment, de most az utolsó két vérkép ugyanazt az eredményt hozta. Tudtok abban segíteni, hogy akinek volt kezelése mikorra rendeződött a fehérvérsejt száma? Köszi szépen előre is!

    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  12. 2015. Április 8. 20:022497.


    Jelentkezz Te is a Mályvavirágok Közössége titkos, zárt Facebook csoportba, ha úgy érzed, segítségre van szükséged vagy Te is segítenél a méhnyakrákból gyógyulóknak!
    Kívülről nem látszik, hogy a csoport létezik, a tagok sem látszanak és a posztok sem egyik ismerősödnél sem, csak azoknál, akik szintén a csoport tagjai. Így teljes biztonsággal lehet kényes vagy nehéz témákról is beszélgetni.
    Küldd el nekünk üzenetben azt az email címedet, amivel regisztráltál a Facebookra és mi küldjük Neked a meghívót a közösségbe!

    "Ha megfogod kezem és azt szorítja más, tudnunk kell, az ÖSSZETARTOZÁS!"

    Ne feledd, együtt minden könnyebb, segítsünk egymásnak tapasztalatainkkal!


    www.facebook.com/malyvavirag

  13. 2015. Április 8. 19:372496.

    Kedves Lányok!


    Még mindig a segítségetekre lenne szükségünk!
    Egy nagyon kedves barátnőm szexuálpszichológusnak tanul,és a méhnyakrák utáni szexualitás témaköréből írja a szakdolgozatát. Ehhez szeretnénk most kérni a közreműködéseteket. Készített egy anonim kérdőívet, ami segít abban, hogy jobban átlássa a műtét/sugárterápia utáni szexuális működést és az így kapott infók alapján elinduljon ennek a területnek a felkarolása. 
    A kitöltés kb. 15 percet vesz igénybe, klikkelgetős, néhány - nem kötelező - kifejtős válaszlehetőség van benne. Köszönjük szépen, ha még többen kitöltitek, akik méhnyakrák-műtéten és/vagy sugárterápián mentetek keresztül. 


    Ide kattintva nyithatjátok meg a kérdőívet:


    http://goo.gl/forms/4DYJ24u7VH


     


     


    Előre is köszönjük a segítségeteket!


    Már csak pár kitöltés hiányzik, hogy az eredmény kiértékelhető legyen!


    Szeretettel,


    Szűcs Gitta


    Mályvavirág Alapítvány
    gitta.szucs@gmail.com
    www.malyvavirag.hu
    www.facebook.com/malyvavirag

  14. 2015. Április 8. 19:322495.

    Nagyon köszönjük Neked! Várunk szeretettel a Facebook titkos csoportban is, ha szeretnéd! :)


    Az oldalunkra kérlek írj egy üzenetet és megbeszéljük!


    www.facebook.com/malyvavirag


    Szeretettel, Gitta

    előzmény:
    indigo1961 (2493)
    2015-04-07  19:22
  15. 2015. Április 8. 19:292494.

    Szia!


     


    Szeretettel várunk a Facebookon a Mályvavirágok közösségébe, ha szeretnél "sorstársakkal" beszélgetni!


    Kérlek jelezd egy üzenetben a Mályvavirág Facebook oldalán és szívesen felveszünk, ha gondolod!


    További szép estét és szívesen segítek, bármiben, csak szólj!


    Szeretettel, Gitta


    www.facebook.com/malyvavirag

    előzmény:
    piszke21 (2490)
    2015-04-06  18:58
  16. 2015. Április 7. 19:222493.

    Szia! Kitöltöttem a kérdőívet, hát mit ne mondjak, felért egy terápiával!

    előzmény:
    Zsebi8 (2488)
    2015-04-03  06:19
  17. 2015. Április 6. 19:042492.



    Sziasztok,




    nem is nagyon tudom,hogy mit irjak...De szeretném ha tudnatok szerintem nagyon sokan vannak akik hozzam hasonloan "csak" olvassak a bejegyzeseket!




    Ezt szeretnem nektek megköszönni!!!




    En 28 eves vagyok,meg nincs kisbabam es hetfőn fognak megműteni (mehmegtarto wertheimel probalkozunk)




    amiota kiderult a betegsegem sokat olvasok és jarok utanna a témanak az internetet bújva,próbálok felkeszülni... nagyon sokat segít amiket itt olvasok es jo erzes latni az összetartest!Ezt szeretnem Nektek megköszönni es bíztatni mindenki (ahogy most en is erőt vettem magamon es írtam) hogy ha ugy erzi szivesen megosztana tapasztalatait,csak tegye batran,mert sokkal többet tud segíteni mint gondolna...!


     



     
  18. 2015. Április 6. 19:002491.

    Sziasztok,


    nem is nagyon tudom,hogy mit irjak...De szeretném ha tudnŕtok szerintem nagyon sokan vannak akik hozzŕm hasonloan "csak" olvassŕk a bejegyzeseket!


    Ezt szeretnčm nektek megköszönni!!!


    Čn 28 čves vagyok,még nincs kisbabŕm čs hčtfőn fognak megműteni (mehmegtarto wertheimel probalkozunk)


    amiota kiderult a betegsčgem sokat olvasok és jŕrok utanna a témŕnak az internetet bújva,próbálok felkčszülni... nagyon sokat segít amiket itt olvasok čs jo črzés lŕtni az összetartŕst!Ezt szeretnčm Nektek megköszönni čs bíztatni mindenki (ahogy most čn is erőt vettem magamon čs írtam) hogy ha ugy črzi szivesen megosztanŕ tapasztalatait,csak tegye bŕtran,mert sokkal többet tud segíteni mint amit gondol...!

  19. 2015. Április 6. 18:582490.

    Üdvözlök Mindenkit!


    2014.09.04-én műtöttek wertheim műtéttel.Kb. azóta olvasom a fórumot rendszeresen.Borzasztóan sokat segített. Először is abban,hogy tájékozódni tudtam,hogy mi is fog velem történni,később pedig abban,hogy minden mozzanatot és történést be tudjak azonosítani, amit észleltem magamon.


    Szeretnék ezért köszönetet mondani mindenkinek, ismeretlenül is és gratulálni Nektek, hogy végigcsináltátok.Sokat rágódtam rajta, hogy írjak-e. Volt egy idő mikor nagyon aktív volt a fórum, akkor még nem éreztem igazán az erőt magamban ahhoz, hogy nyíltan tudjak egyáltalán beszélni róla. Aztán meg nem nagyon írt senki hosszú ideig, azt hittem megszűnt,de látom hogy vannak még itt olyanok akiknek írhatok.


    Le a kalappal mindenki előtt és remélem,hogy mindenki jól van azóta is!!!! Nekem speciel mindig újabb kapaszkodót és reményt ad ha jelentkezik valamelyikőtök.


     


    Még egyszer köszönöm,hogy vagytok!!


     


    Szép napot és jó egészséget Mindenkinek!


     


     

  20. 2015. Április 4. 10:532489.

    Kedves Lányok!


    Nagyon szép, vidám hétvégét és Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok Mindenkinek!


    Ölellek benneteket: Erika

    előzmény:
    gidamaci (2487)
    2015-03-27  20:39
  21. 2015. Április 3. 06:192488.

    Kedves Érintettek!



    Egy nagyon kedves barátnőm szexuálpszichológusnak tanul,és a méhnyakrák utáni szexualitás témaköréből írja a szakdolgozatát. Ehhez szeretnénk most kérni a közreműködéseteket. Készített egy anonim kérdőívet, ami segít abban, hogy jobban átlássa a műtét/sugárterápia utáni szexuális működést és az így kapott infók alapján elinduljon ennek a területnek a felkarolása. 
    A kitöltés kb. 15 percet vesz igénybe, klikkelgetős, néhány - nem kötelező - kifejtős válaszlehetőség van benne. Köszönjük szépen, ha hét végéig minél többen kitöltitek, akik méhnyakrák-műtéten és/vagy sugárterápián mentetek keresztül. 


    Ide kattintva nyitható meg a kérdőívet:


    http://goo.gl/forms/4DYJ24u7VH


    Előre is örök hálánk:



    Szűcs Gitta
    Mályvavirág Alapítvány
    gitta.szucs@gmail.com" target="_blank">gitta.szucs@gmail.com
    www.maly vavirag.hu
    www.facebook.com/malyvavirag





     

  22. 2015. március 27. 20:392487.

    Kedves Erika67!


     


    Szivemből örülök a jó eredménynek, kívánok a jövőben is jó egészséget, optimizmust. boldogságot. Szeretettel ölellek, Gidamaci

    előzmény:
    Erika67 (2485)
    2015-03-24  16:00
  23. 2015. március 24. 21:332486.

    :)))))


    Fantasztikus! Akkor hajrá ünneplés, és élvezd az életet, a boldogságot!  


     

    előzmény:
    Erika67 (2485)
    2015-03-24  16:00
  24. 2015. március 24. 16:002485.

    Drága Lányok!


     


    A pénteki kontroll az onkológusnál elég megnyugtató volt: 
    KOLPOSCOPIA: postirradiációs erezettség.Tumorszövet nem látható. 
    STATUS: Alsó medián laparotómia pp. gyógyult hege.Ép külső genitálék, közepesen tág vagina, kis mértékben beszükült fornix, konfigurált portio, folytatásában normál nagyságú uterus afv-ben, szabad adnextájak. 
    VÉLEMÉNY:komplett remissio, MRI folyamatban. 

    Őszintén mondom, nem mertem örvendeni, féltem, hogy az MR eredmény rosszabbat mutat ki. Ezért nem írtam nektek se, nehogy "előre igyak a medve bőrére". 
    MR eredmény röviden:a méhnyak régióját kiszélesítő tumoros folyamat regrediált, helyének megfelelően a cervix megrövidült.Kórosan megnagyobodott nyirokcsomó nem jelent meg,jelenleg egyértelmű tumoros folyamat, távoli propagatio nem azonosítható. 
    Lányok, TÜNETMNTES vagyok,még mindig probálom elhinni, hogy időt nyertem,időt, amit még a családommal tölthetek és itt veletek. 

    Hogy mennyit, azt nem tudom, de ezért is hálás vagyok a Sorsnak és Nektek Lányok a sok bátorításért, hogy gondoltatok rám, velem voltatok 
    és segítettetek átvészelni ezt a nehéz időszakot. 

    Szeretettel ölellek benneteket. Erika

    előzmény:
    Chantal (2483)
    2015-03-19  14:19

Címlap

top