Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bokaficam - duzzanat!

Andralin
Létrehozva: 2009. május 16. 18:49

Sziasztok!

 

Megpróbálom röviden összefoglalni a kálváriámat.

 

Pénteken este az utcán ügyesen megbotlottam és elestem, kificamodott a bal bokám. Akkor hirtelen még nem volt vészes.

De szombat reggelre a bal bokám külső részen kb. kisebb újkrumpli méretű duzzanat lett és szinte képtelen voltam ráállni, szabályosan csillagokat láttam a fájdalomtól ha terheltem vagy mozgattam.

 

Interneten azt olvastam, hogy ha nem történt törés vagy szalagszakadás  (részleges berepedés sem) akkor igazából 2-3 nap alatt lábra lehet állni, rendbe fog jönni és ezesetben orvosra sincs szükség, mert semmit nem tud kezdeni vele.

Most kérlek ne feszítsetek  keresztre a netes kuruzslás miatt, mert mint kiderült később igazam lett!

 

Szóval szombaton és vasárnap egész napot az ágyban töltöttem, alátámasztott lábbal, folyamatosan cserélgetve a borogatást rajta.

Vasárnap reggelre jelentősen lement a duzzanat és a fájdalom is, hétfőre meg szinte teljesen lehúzódott, éppen egy kicsit fájt még, rendesen tudtam járni ismét.

 

Muszáj volt munkába mennem hétfőn, így el is indultam.

Hétfő, kedd, szerda mind hasonló volt: estére hazaérve egy nagyon picit visszadagadt a baloldali sérült rész, de vízszintesbe helyezve magam, borogatást feltéve kb. félóra alatt le is ment. Fájdalom már teljesen elmúlt.

 

Erre csütörtökön napközben érzem, hogy egyre jobban szorít a cipő. A baloldali sérülés helyén a bőr be volt vörösödve és az egész lábfejem feldagadt, alig fért el a cipőben. Valamint az egész dagadt lábfejem tapitással érezhetően melegebb volt (lázas), mint a másik. Este irány egyből az ügyelet, ahol megnézte a doki és megröntgenezték.

 

Az eredmény: törésnek, sérülésnek semmi nyoma. A bokám minden irányba akadály nélkül mozdul, mozgatásra nem jelentkezik fájdalom (a doki feszítgette is minden irányban).

 

Vastagon bekenték Diclofenak kenőccsel, azt mondta, hogy próbáljam keveset terhelni amíg lemegy a duzzanat, és ennyi, majd elmúlik magától, nem lehet semmit csinálni vele, mehettem haza! 

 

Ja, írt még egy paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót (tachidol), hogy ha esetleg fájna, azt vegyem be.

 

 Most csütörök este óta ismét jegelem, borogatom, pénteken muszáj volt dolgoznom, de azóta folyamatosan pihentetem megint.

De a duzzanat nem változik, a lábfejem teljes felső része és a bal oldala láthatóan fel van dagadva. Pedig ott nem is ért sérülés.

 

 

Kíváncsi lennék mások tapasztalatára, bokaficam után mennyi idővel múlik el ez a makacs teljes lábfejdaganat? Nálatok is volt ilyen? Hány napig tartott?

 

És bár a doki nem mondta, de érdemes Voltarennel kenegetnem?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. 2009. május 17. 00:0028.

    "Megpróbálom röviden összefoglalni a kálváriámat."

     

    Sikerült.

    Nekem volt mindkét bokámban ficam és sajnos ez hosszű gyógyulás. Még 2 hónap múlva is fájt, ha rosszul léptem. De ha van otthon FLP-s First, minden másnál előbb meggyógyul a lábad. Azzal borogasd, 10 perc után teljesen elmúlik a fájdalom. Sajna akkor még nem volt, mikor velem történt.   

     

     

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  2. 2009. május 16. 23:4727.

    Hááát, magassarkúra sohasem vágytam igazán, lévén, hogy pasiból vagyok, tudom, hogy mindenféle divat van mostanában, de ezek a nőnek beöltözős dolgok nekem sohasem jöttek be.   

     

    Bocsi, komolyra fordítva a szót azért tényleg nem szeretnék kicseszni a szalagokkal. Még le tudnád írni, mi ez a bokaszorítót pontosan? Ez valami szerkezet? Esetleg tudsz berakni egy képet róla? Vagy tudod angolul hogy hívják?

     

    Jó lenne tudni, hogyan is tudom elmagyarázni a giovanninak a gyógyszertárban, hogy megértse mit is akarok.  

    előzmény:
    mókáskanál (24)
    2009-05-16  23:06
  3. 2009. május 16. 23:4226.
    jóvanna, tök közel van a kettő egymáshoz, biztos megértik! 
    előzmény:
    eda-1952 (20)
    2009-05-16  21:02
  4. 2009. május 16. 23:4025.

    Sziasztok!

     

    Hálásan köszönöm az újabb tanácsokat!

     

    Nos, csak reménykedem, hogy nem ínhüvely-gyulladás...

     

    Jó, hogy írtátok a körömvirág krémet, mert történetesen az van nálam!

     

    Akkor hétfőig azt is használom, hétfőn meg veszek fekete nadálytő krémet. Ha pár nap alatt az nem használ, akkor megpróbálom a Flektort és a Liotont, már ha kapok itt.

     

    Nagyon köszi mégegyszer!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 16. 23:0624.

    hány nap?

     

    optimista vagy.

     

    Másfél hónap volt a legutóbbi akcióm - csak megnyúlt a szalag. 

     

    Fontos: ha az orvos nem mondta, hogy rögzítsd, akkor s fáslizd, vegyél bokaszorítót, különben a megnyúlt szalagok úgy maradnak, és soha többet nem veszel fel magassarkú cipőt....

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  6. 2009. május 16. 21:2623.
    na ezt, jól megirtam... szóval vagy azért, mert végignéztem kivel mi történt, vagy mert velem esett meg a dolog
    előzmény:
    justhonest (22)
    2009-05-16  21:23
  7. 2009. május 16. 21:2322.

    szia!

    nem olvastam vissza, nem tudom ki miket irt neked.

    sportoló vagyok, ötleteket tudok mondani, elég sok mindenen vagyok már túl. vagy azért, mert átéltem, vagy mert velem történt .

    szóval...

    Amit kaptál, az gyulladáscsökkentő ( voltaren ). Törés nincs, ez jó, mivel a bokatörés szörnyű... Szalagszakadás? Nem hiszem, akkor szenvednél a fájdalomtól... Részleges szakadás? hm hm hm... ki kéne deríteni.

    Legutóbbi hsz-ben irta valaki azt hiszem, hogy ínhüvely-gyulladás... szerintem nem, mert azt legfőképp a lábszár külső/belső részén éreznéd egy vonalban... lehet rosszul tudom.

    Szerintem szalagokat meghúztad, megtépáztad. Nekünk, mikor ilyen van, akkor fogunk 1 (!!) jégkockát, és nem rátesszük, hanem fogjuk a kezünkben és körözünk a duzzanaton, mintha kenegetnénk rá. Illetve fogunk egy paradicsomot és rátesszük.

    Fekete nadálytő krém valóban jó, lehúzza a kék-zöld lila foltot. Esetleg még a körömvirág krém. 

    Diclac is gyulladácsökkentő...

     

    Plusz egy tanács. Mikor estére bekenjük a sérülésünket, szoktunk rátenni folpack-ot, és arra fáslit, hogy ne a fásli szivja be a krémet,hanem a bőrünk.

     

    Jobbulást!!

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 16. 21:0321.
    Ez ínhüvely gyulladás. A borogatás nem igazán fog segíteni. Flektor krémet írtak nekem is rá. De van már tapaszban is ami  szerintem jobban ki fejti hatását. Sajna nehezen gyógyul,nekem 3 hétig nagyon fájt és dagadt. Sőt nekem fentebb is ment szép lassan a combig.
    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  9. 2009. május 16. 21:0220.
    Te, ez nem olasz: ez a növény neve latinul!
    előzmény:
    Andralin (17)
    2009-05-16  20:38
  10. 2009. május 16. 20:5919.

    Szia!

     

    Én május elsején botlottam meg a lépcsőn, irtóra fájt, de nem éreztem törésnek.

    Másnap csak a talpamon volt egy bazi nagy zúzódás, de a bokám iszonyat fájt, nem tudtam ráállni. A balesetire mentünk, ahol először egyből gipszelést mondtak, majd röntgen után azt mondták, szerencsém van, nincs törés, ha a szalagoknak van bajuk, később fog elszíneződni a láb. Befáslizták...

     

    Aznap és másnap fekve is rohadtul fájt, de a talpamon levő lila folton kívül teljesen normálisnak nézett ki a boka és a környéke.

     

    Egy héttel később egy szép napon viszont arra keltem, hogy kábé akkorára van dagadva az egész, viszont alig fájt. Csak a talpam, de már egész jól tudtam járni. Csak kezdtem beparázni a látvány miatt.

     

    Ügyeletre vissza, ahol egy másik orvos leszidta az első orvost, hogy nem érti, miért nem lett begipszelve, ha nem tudtam járni, mert a szalagok sérülése esetén nem azonnal jön ki dagadás, lilulás, viszont bedagadva nem lehet gipszelni már. Szerinte lehett volna tudni, hogy ez komolyabb sérülés volt.

     

    Kaptam egy légpárnás sínszerűséget, amit sajnos hordanom kell 4 hétig, állítólag lehetőleg éjszaka is.

    Viszont első nap bekrémeztem az ajánlott Lioton géllel, felraktam a sínt, és másnap is, és harmadnapra gyönyörűszépen eltűnt minden duzzanat, a talpam fáj nyomásra, de a boka tök jól néz ki, nem fáj, csak ha kis szögben záródik a lábszár és a lábfej (pl leguggolni nem tudok), de ezt a mozgást nem erőltetem. A sín nagyon jól fogja, vezetni simán tudok benne, járni is tudok. Ajánlom ezt a sínt meg a krémet, én már érzem, hogy szépen meg fog gyógyulni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. május 16. 20:5218.

    Szia!

     

    Kb. 2 éve jártam én is így, csak én bementem a balesetire, ahol van egy orvos ismerősünk. Ő a Flektor gélt ajánlotta, tényleg nagyon jó, valamint fáslizni kellett a lábam és borogatni, este pedig pihentetni. Ja és azt mondta, hogy már aznap egy kicsit sétálgassak vele. Ha jól emlékszem még 3 hét múlva sem lett az igazi, mindenféle színe volt már a lilától a sárgáig. Jobbulást kívánok!     

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  12. 2009. május 16. 20:3817.

    Ó lányok, nagyon köszi mindkettőtöknek ezt a krémet! És így egyből olaszul!  

     

    Hétfőn mindenképp megpróbálom beszerezni!!! 

    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2009-05-16  20:24
  13. 2009. május 16. 20:3716.
    Köszi neked is a tippet és az információt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_365976 (14)
    2009-05-16  20:08
  14. 2009. május 16. 20:2415.
    Na, vihar el, én meg vissza...)) Ezt akartam én is írni, csak úgy gondoltam, hogy Andralin talán nem fordítja a krém nevét kapásból...))) De buta vagyok, egy tisztességes-és ráadásul olasz- patikában, elég ha annyit mond, hogy : Symphytum officinale. Mindegy hogy krémjük van, vagy  a gyökér lisztnek darálva és ő csinál pépet belőle, esetleg tinktúra: ez nagyon használna. A pép úgy készül, hogy kevés foró vízzel elkevered, pár csepp étolaj kéne bele, egy ruhára kened és még melegen rákötöd a bokádra.
    előzmény:
    váccápp (13)
    2009-05-16  20:01
  15. Torolt_felhasznalo_365976
    Torolt_felhasznalo_365976
    2009. május 16. 20:0814.

    Szia!

     

    Nem is volt bokaficam pár éve . Pár nap pihentetés, utána miután lábra állhattam kímáltem nagyon, amennyire lehetett.

     

    De hónapokkal később is előfordult, hogy ha többet sétáltam egy nap, akkor megduzzadt estére.

     

    Kitartást, egyszer majd elmúlik!

     

     

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  16. 2009. május 16. 20:0113.

    Szia!

    Nekem is volt... én nem terhelhettem.... nekem megnyúlt a szalagom... Nagyon tudom ajánlani a FEKETE NADÁLYTŐ KRÉMET és a Flektor gélt.... Mindkettő szuperül hat, főleg a nadálytő. 1 hét pihi szerintem kellett volna!

    Gyors gyógyulást!!! :)

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  17. 2009. május 16. 19:4212.

    Köszi!

     

    Richtofitet sajnos nem lehet itt kapni, de Voltarennel kenegetem. 

    előzmény:
    pszihater (11)
    2009-05-16  19:34
  18. 2009. május 16. 19:3411.
    A Richtofit sportkrém tényleg jó rá. Meg a vizes borogatás.
    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2009-05-16  19:31
  19. 2009. május 16. 19:3310.
    OK, köszi a tanácsot! 
    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2009-05-16  19:31
  20. 2009. május 16. 19:319.

    Akkor borogasd hétfőig és kenegesd is azzal, amit kaptál... Jut eszembe, itthon van valami kenőcs sportsérülésekre, azt nagyon dicsérik (Richtofit?), valakinek biztosan eszébe jut a neve. Hétfőn meg vigyél magaddal a legkényelmesebb cipődön kívül egy papucsot is, ha csúnyán bedagadna.

    (Kilépek, mert itt leszakadt az ég, még idecsap nekem a villám, aztán a gépért kár lenne...))))

    előzmény:
    Andralin (7)
    2009-05-16  19:22
  21. 2009. május 16. 19:308.
    hmmm... jó tudni mire lehet számítani. 
    előzmény:
    pszihater (5)
    2009-05-16  19:19
  22. 2009. május 16. 19:227.

    Szia!

     

    A röntgen és a doki szerint nyoma sincs szakadásnak. Meg mondom alaposan megforgatta minden irányban és mozgott, fájdalom nélkül.

     

    Szóval akkor annyira súlyos csak nem lehet?

    Holnap még pihentetem, de hétfőn muszáj lesz dolgoznom. A doki sem mondta, hogy ne dolgozzak, csak hogy próbáljam kímélni...  

    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2009-05-16  19:15
  23. 2009. május 16. 19:206.

    Pont azért kérdem, hogy biztos-e nincs szakadás? Láttam már ilyent kollégánál...((((

    Ehhez a sínhez  amit írtam, kaptam egy ismertetőt, amitől igazság szerint begurultam. Az szerepelt rajta, kiváltja  a gipszet, egyes esetekben még műtét után is, különösen sportolóknak ajánlották, meg -nem emlékszem a kifejezésre- fontos embereknek. Én meg azon gondolkodtam, ha begipszelik pár hétre  a lábam, aztán meg a fizioterápia---szóval minimum 6 hét táppénz. Így rendbejött a lábam 2 hét alatt, sőt megmaradt a sín is. Azt nem értem, a TB erre miért nem figyel fel...?

    előzmény:
    Andralin (3)
    2009-05-16  19:06
  24. 2009. május 16. 19:195.

    Nem egyformán szépült nekem se. Volt hogy sokkal jobb lett másnapra, volt hogy rondább.

    Biztos nem mindegy milyen cipőben voltál, vagy mennyit kellett mászkálni. 

     

    A pihentetés is érdekes, mindig reggel fájt a legjobban, miután egész éjjel fel volt rakva, meg kenőcs, borogatás stb. Volt hogy sírva mentem ki reggel a vécére, aztán valahogy mindig bejáratódott. 

    előzmény:
    Andralin (3)
    2009-05-16  19:06

Címlap

top