Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öngyilkosság gyerekfejjel

Evica019
Létrehozva: 2009. május 2. 08:31

Kedves fórumozók!

Hihetetlen és megdöbbentő beszélgetésről számolt be néhány napja egy rádióadás. Egy lelki segélyszolgálat munkatársa beszélt a munkája kapcsán őt legjobban megrázó esetekről, köztük arról amikor egy 10 -12 év körüli gyerek hívta fel a következőkkel. Egy háromgyerekes család legidősebb gyerekéről volt szó, és azt kérdezte tőle, hogy "fáj-e meghalni?". A döbbent hölgy kérdésére hogy miért, miről van szó, az volt a válasz, hogy a szüleik állandóan veszekszenek pénzügyi kilátástalan helyzet miatt, és mivel elhangzott olyan a szülők szájából, hogy "talán a gyerekek nélkül jobban boldogulnának", vagy "jobb lenne ha nem lennének", szóval a kisgyerek ennek hallatán eldöntötte hogy megmérgezi a testvéreit és magát és így akkor nélkülük jobb élete lehet a szülőknek! Borzasztó, szomorú, és megdöbbentő. Őt ott és akkor sikerült az illetőnek lebeszélnie, de hányan és hányan lehetnek olyan gyerekek akik az ilyen meggondolatlan beszélgetés miatt nem a lelki segélyszolgálatot hívják, hanem rögtön cselekszenek?:( Így anyák napja előtti napon szeretnék erről beszélgetni, hogy mi a véleményetek róla. Engem nagyon elszomorít hogy ilyen gyereksorsok is vannak (háromgyerekes anya lévén), és ebből is látszik, hogy milyen ereje van a kimondott - és sokszor meggondolatlan - szavaknak. Szép napot kívánok egy anyák napi verssel:

 

HÁLAADÁS

Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg ő véd engem nem ér semmi bánat!
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel,
Értem éjjel-nappal fáradni nem restell.
Áldott teste, lelke csak érettem fárad,
Köszönöm, Istenem az édesanyámat.

Köszönöm a lelkét, melyből reggel, este
imádság száll Hozzád, gyermekéért esdve,
Köszönöm a szívét, mely csak értem dobban
itt e földön senki sem szerethet jobban! -
Köszönöm a szemét, melyből jóság árad,
Istenem, köszönöm az édesanyámat.

Te tudod, Istenem - milyen sok az árva,
Aki oltalmadat, vigaszodat várja.
Leborulva kérlek: gondod legyen rájuk,
Hiszen szegényeknek nincsen  édesanyjuk!
Vigasztald meg őket áldó kegyelmeddel,
Nagy-nagy bánatukat takard el, temesd el!

Áldd meg édesanyám járását-kelését,
Áldd meg könnyhullását, áldd meg szenvedését!
Áldd meg imádságát, melyben el nem fárad,
Áldd meg két kezeddel az Édesanyámat!

Halld meg jó Istenem, legbuzgóbb imámat:
Köszönöm, köszönöm az ÉDESANYÁMAT!!!
                                                          Dsida Jenő

  1. 2009. december 12. 12:0016.
    Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki jobban otthon van a témában, mint én. Ismerek egy 30 év körüli nőt, aki egyedül neveli a 6 éves kislányát, mert az apuka meghalt. Az anyuka öngyilkossági kísérletet követett el, erről elvileg kórházi papír van, illetve többszöri találkozásunkkor az volt az érzésem, hogy vagy ivott, vagy gyógyszert vett be, vagy drogozott, de ezt természetesen nem támasztja alá semmi. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben kell-e, lehet-e valamit tenni. Tudok-e valahova fordulni, ha úgy érzem, hogy a kislány nincs biztonságban. Vagy egyáltalán az már nem eleve kiskorú veszélyeztetése, hogy öngyilkos akart lenni? Mégis mit gondolt, mi lesz a gyerekével, ha ő is meghal, és teljesen egyedül marad kislány, árván, se apja, se anyja nem lesz. Ha valaki tud, segítsen! véleményeket várok! Köszönöm! Mena
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 2. 16:2715.

    Kedves hozzászólók! Egyetértek mindannyiótok véleményével! A szülőknek nagyon nagy a felelőssége! A gyerekek mindig tudnak újat mondani, vagy új dolgokra rádöbbenteni bennünket szülőket. Emlékszem arra, amikor az akkor 8 éves lányom Mikulás után elvitt egy pár csokimikulást meg kisebb ajándékokat egy osztálytársának, azért mert az a kislány soha semmit nem kapott még a különböző ünnepekre, neki nem hozott semmit a "Mikulás" és az én lányom érzékelte azt hogy nincs ez rendjén, mivel az a kislány egyébként a lányom szerint egy "jó kislány" volt, és ennek ellenére sem kapott semmit. Szóval erre mondom én hogy nagy a szülők felelőssége! Remélem hogy a gyerekeink másokra és a világ nyomorúságára fogékony felnőttekké válnak, és akkor talán egy kicsivel csökkenhetik a szomorúságot ezen a világon. Azért meg csak imádkozom, hogy sok ártatlan gyerek ne haljon meg a szülei nemtőrödömsége és meggondolatlansága miatt!

    Szép napot mindenkinek! N.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 2. 11:5214.

    erre mondhatjuk, egy gyerek mindent szó szerint ért, és attól hogy 1 m-rel alacsonyabb nálad, nem hülye.

    mikor ott áll melletted és épp kibeszéled a tanárral, óvónénivel, ő azt mind hallja, elraktározza, és próbálja a maga módján feldolgozni. és lám ez lesz belőle.

    megoldást keresni rá.

    a gyerek egy kicsi felnőtt, legfőbb vágy hogy felnőtt lehessen, hiszen minden játéka ezt tükrözi, erre készül egész gyerekkorában.

    kedves anyukák szülők, vigyázzatok mit mondtok a gyerekek füle hallatán. nap mint nap találkozom azokkal a gyerekekkel akiknek a szülei ezt nem teszik meg...

    nagyon nagy sérüléseket okozhattok nekik

    de szerencsére a másik véglet is ott van, a kiegyensúlyozott, szeretett légkörben felnövő, mindenre nyitott, érzékeny figyelmes, kedves, fájóan tökéletes gyerek.

    egyik sem a legjobb, de a középutat meg kell találni. mert ha hisztizik is, azért gyerek meg azért hogy kiabáljon, játszon, próbálgassa a világot megismerni.. ne féltsétek őket!

    van mosógép, van gyógypuszi és sebtapasz. de ha sose tapasztalja meg, hogy  a gyertya forró, a sártól piszkosak leszünk, akkor később szörnyű bajok történhetnek... forró fazék.....

    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 2. 11:3613.
    Hullanak a könnyeim
    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 2. 10:1612.

    Egyet értek.

    Sajnos, sok család nem neveli rendesen a szépre jóra a gyereket, és az sitty-sutty felnő , mint a gomba, aztán szaporodik ... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (3)
    2009-05-02  08:57
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 2. 09:5711.

    Úgy adja az Isten!

     

    előzmény:
    *létezem* (10)
    2009-05-02  09:31
  7. 2009. május 2. 09:3110.

    Én most azt szeretném, ha Anyák Napjára meggyógyulna a gyermekem.

     

    Istenem, add, hogy így legyen!

    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  8. 2009. május 2. 09:249.

    Szia!

     

    Igen. ez valóban sokrétűbb téma, de én szociológusként úgy gondolom, hogy hacsak a világ nem fordul egy nagyot, 1-2 ember vagy szervezet ezt nem tudja megoldani. 

     

    Mint ahogynagyon kevés gyerekkel tanítják meg, hogy egy kiskutya nem csak játék, és az is még gyerekkorban van, speciális törődést igényel, lelke van...stb. Úgy felnőttként sem tudja a kicsit  (gyereket) jól kezelni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (7)
    2009-05-02  09:16
  9. 2009. május 2. 09:248.
    Sírok minden ilyen sorsú gyermekért.
    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 2. 09:167.

    csak remélni merem hogy nem hordozna egy életen át tartó traumát. Sokszor a legnagyobb jóindulattal rendelkező szerető szülő életében is lehet egy olyan pillanat amikor fegyverként kapja elő konfliktus helyzetekben azt a gyereket aki nem is kérte hogy világra vétkezzék. Tudod valahol ezt kellene elhinteni hogy a felelőség nagy dolog ám. A lekiterrort pedig pontosan a gyerek érdekében nem kell/lene alkalmazni.

    Nehéz és sok tényezős probléma ez. A gyereke akkor szoktak többnyire igazándiból rádöbbenni amikor nekik is gyerkeik lettek.

    előzmény:
    Moldevit (5)
    2009-05-02  09:06
  11. 2009. május 2. 09:106.

    hát ez eléggé megindító. :(

     

    annyira rossz, hogy bizony nagoyn sokan vannak így a világban.. sok hülye szülő meg sem érdemli h gyereke van. A gyerek annyira ártatlan és kedves...

     

    sosem szabadna ilyennel jönni, hha a gyerekek nem lennének akkor más lenne...

     

    A vers nagyon szép! és az én anyukám is megérdemli a köszöntést :)

    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  12. 2009. május 2. 09:065.

    Szia Evica!

     

    Úgy gondolom, az emberek többsége nem kéne hogy gyereket vállaljon. Egy dolog a biológiai óra, de az még nem zt jelenti, hogy készen áll az illető a gyereknevelésre. Sokan áldásnak veszik, vagy a különböző problémákra gyógyírnek taálják a gyerekszülést, de nem gondolnak bele abba, hogy miből tartják majd el, vagy mi van ha a "gyógyír" nem hat.

     

    Én már 23 éves vagyok. Tizenévesen én is sokat gondoltam arra, hogy jobb lenne megszabadulni a problémáktól és a számonkérésektől örökre. 

     

    Szerintem ezt nagyon sokan átérzik. A lgnagyobb baj az, hogy aki valaha is ilyenre gondolt, az valószínűleg lelkileg örök életre lesérül.

     

     

    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  13. 2009. május 2. 09:054.

    Ez szörnyű! Nem is tudok mást mondani.

    De a vers nagyon szép.

    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  14. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2009. május 2. 08:573.

    Nem mondhatnám, hogy enelcés fórumtopikok jellemzően megríkatnának.....De most ez történt.

     

    Újabb szomorú bizonyítéka annak, hogy a gyerekek a végtelenségig hűségesek ostoba, felelőtlen szüleikhez. No comment.

    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 2. 08:482.

    Háááááááááát ez nem e legjobb köszöntő az anyáknak lélektanilag de sokkoló. Magam is találkoztam olyan gyerekkel aki a szülök veszekedései miatt magát okolta és mivel azt is hallotta hogy minden másként lenne ha Ő nem lenne így ki akart lépni az életből, mert annyira szerette a szüleit, hogy nem akart számukra lényével szomorúságot okozni.

    Igazad van. Jó lenne ha ezt sokan tudnák is.

    előzmény:
    Evica019 (1)
    2009-05-02  08:31

Címlap

top