Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Óvónéninek idézet

Belyus
Létrehozva: 2009. Április 30. 14:46

Sziasztok!

 

A múltkor már segítséget kaptam ajándékügyben, most egy idézetre vagy kis versre lenne szükségem.

 

Szóval adott egy nyugdíjas óvónéni, aki a fenntartók miatt nem maradhat tovább. Készítünk egy emlékkönyvet, aminek a végére kellene egy pár sort írni. Amiket néztem az óvódai búcsúzásokkal kapcsolatban, mindenhol az iskolábamenetel szerepel. Szóval valami köszönő-búcsúzó idézet kellene.

 

Légyszi segítsetek....

 

Köszi: Belyus  

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 30. 17:4010.

    "Szívünkbe láthatatlan papíron,

    olvashatatlan tintával kerülnek fel az örökkön emlékezetes pillanatok."

    előzmény:
    Belyus (1)
    2009-04-30  14:46
  2. 2009. Április 30. 16:499.
    "Néha úgy érezzük,hogy amit teszünk csak egy csepp a tengerben, de enélkül a csepp nélkül sekélyebb volna a tenger."
    előzmény:
    Belyus (1)
    2009-04-30  14:46
  3. 2009. Április 30. 16:098.

    Életem legfontosabb viselkedési szabályait egytől egyig az óvodában sajátítottam el. Az egyetemen a bölcsesség nem volt különösebb érték, az óvodában azonban annál inkább. Íme, amit tanultam:
    Ossz meg mindent másokkal!
    Ne csalj a játékban!
    Ne bánts másokat!
    Mindent oda tégy vissza, ahonnét elvetted!
    Rakj rendet magad után!
    Ne vedd el a másét!
    Kérj bocsánatot, ha valakinek fájdalmat okoztál!
    Evés előtt moss kezet!
    Húzd le a vécét!
    A frissen sült sütemény és a hideg tej tápláló.
    Élj mértékkel! Mindennap tanulj, gondolkodj, rajzolj, fess, énekelj, táncolj, játssz és dolgozz egy keveset!
    Délutánonként szundíts egyet!
    A nagyvilágban óvatosan közlekedj, fogd meg a társad kezét, és ne szakadjatok el egymástól!
    Ismerd fel a csodát! Ne feledd a magocskát a műanyag pohárban: a gyökerek lefelé terjeszkednek, a növények felfelé, és senki nem tudja pontosan, mindez hogyan van, de valamennyien hasonlóképpen élünk.
    Az aranyhalak, a hörcsögök, a fehér egerek, még a magocska is a műanyag pohárban – mind meghalnak egyszer. Mi is.
    És emlékezz az első szóra, melyet megtanultál – a legfontosabbikra –: nézd!
    Minden fontos dolog bennük foglaltatik. A szeretet és az alapvető higiénia. Az ökológia, a politika, az egyenlőség és az értelmes élet.
    Válaszd ki bármelyik pontot, fordítsd le bölcs, felnőtt szavakra, és alkalmazd családodra, kormányodra, munkádra, egész életedre – meglátod, bölcsnek és igaznak fogod találni.
    Gondold csak el, mennyivel jobb volna a világ, ha összes lakója süteményt és tejet uzsonnázna minden délután három órakor, aztán pedig fogná a plédjét és szunyókálna egy keveset. És milyen jó volna, ha az összes kormány oda tenne vissza mindent, ahonnét elvette, és rendet rakna maga után. És akárhány éves is vagy, még mindig érvényes a szabály: a nagyvilágban fogd meg a társad kezét, és ne szakadjatok el egymástól.”

    Itt van végig...

    Mi ezt adtuk..nagyon meghatódtak

    előzmény:
    Belyus (1)
    2009-04-30  14:46
  4. 2009. Április 30. 16:077.
    Már az óvodában megtanultam mindent, amit tudni érdemes. Azt, hogy hogyan éljek, mit tegyek, mind az óvodában tanultam meg. Az egyetemen a bölcsesség nem volt különösebb érték, az óvodában azonban annál inkább. Íme, amit ott tanultam: Ossz meg mindent másokkal! Ne csalj a játékban! Ne bántsd a másikat! Mindent oda tegyél vissza, ahonnét elvetted! Rakj rendet magad után! Ne vedd el a másét! Kérj bocsánatot, ha valakinek fájdalmat okoztál! Evés előtt moss kezet! Húzd le a vécét! A frissen sült sütemény és a hideg tej tápláló. Élj mértékkel! Mindennap tanulj, gondolkodj, rajzolj, fess, énekelj, táncolj, játssz és dolgozz egy keveset! Délutánonként szundíts egyet! A nagyvilágban óvatosan közlekedj, fogd meg a társad kezét és ne szakadjatok el egymástól! Ismerd fel a csodát! Köszönjük!Az idézet tovább is folytatódik...elmagyarázza ,hogy fordítsuk felnőtt életünkre mi ezt az idézetet tettükbe a búcsúajndékhoz egy egy a gyerekek által rajzolt rajzzal..tulajdonképpen egy kis mappát kaptak és az elején volt az idézet ...
    előzmény:
    Belyus (1)
    2009-04-30  14:46
  5. 2009. Április 30. 15:256.
    Ez tényleg nagyon szép én is kimásolom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742852 (2)
    2009-04-30  15:04
  6. 2009. Április 30. 15:225.
    Szia!Én nemrégen ezt az oldalt találtam,szerintem itt találsz megfelelőt a pedagógusnap vagy ballagás címszó alatt:                                 http://dalokversek.hu/versek/index.htm
    előzmény:
    Belyus (1)
    2009-04-30  14:46
  7. 2009. Április 30. 15:084.
    Köszönöm szépen! Ez tényleg nagyon széééééép 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742852 (2)
    2009-04-30  15:04
  8. 2009. Április 30. 15:083.

    "Elmúlt mint száz más pillanat,

    s tudjuk mégis, hogy múlhatatlan,

    mert szívek őrzik, nem szavak." ( Végh György)

    előzmény:
    Belyus (1)
    2009-04-30  14:46
  9. Torolt_felhasznalo_742852
    Torolt_felhasznalo_742852
    2009. Április 30. 15:042.

    Szia,

     

    nekem ez a kedvencem:

     

    Osváth Erzsébet: Meséltél és meséltél

     

    Velem voltál örömömben,
    velem voltál bajban,
    velem voltál, ha sírtam,
    velem, ha kacagtam.

     

    Meséltél és meséltél
    igazakat, szépet,
    kívántam, hogy a meséd
    sose érjen véget.

     

    Mit adtam én cserébe?
    Te azt sose kérted,
    de talán a két szemem
    elárulta néked.

     

    előzmény:
    Belyus (1)
    2009-04-30  14:46

Címlap

top