Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. ker.-i Waldorf ovi!

bruno_mom_27
Létrehozva: 2009. Április 27. 14:25

Sziasztok Kedves Anyukák!

Én a II. ker.-i, Pesthidegkúti Len utcai Rozmarintszál/Rozmaringszál Waldorf oviról szeretnék kérdezni, tud-e valaki valamit, bármit! Pl. mennyire van túljelentkezés, várólista, mikor érdemes jelentkezni, mi alapján szelektálnak? 3 éves kortól is felveszik már esetleg? Tényleg mindenhol csak 1-ig van az ovi? Ha időközben - felvétel környékén - kistestvér születik, itt is hasonló a reakció, mint az állami ovikban, vagy a szemléletükből adódóan ez nem probléma?

Amiért választjuk: nekünk ez baromi közel van, negyedóra séta.

Plusz. Én az összes Vekerdy könyvet elolvastam a témában és sajnos a kétségbeesett, panaszkodó szülők gyerekeiről szóló sztorikban egy az egyben magamra ismertem: én is utáltam iskolába járni és még hétvégén is tanulnom kellett, annyi leckét kaptunk plusz naná, hogy nem volt kérdés a diploma otthon és a hajtós osztályokban, ahova jártam  ((. Jól meg is szívtam, mai napig nem körvonalazódott, hogy mi is akarok lenni, miben vagyok tehetséges és a volt osztálytársaim, sőt, generációm problémája ez, úgy látom. Természetesen nem állítom, hogy minden állami suli ilyen, és nem mindennel értek egyet a témában - igyekszem nem elfogult lenni - de én alapos pro-kontra utánolvasás után döntöttem: Waldorf ovi, Waldorf ált. isk. és Waldorf gimn. és a gyerek lehet kőműves, könyvelő vagy művészettörténész, a lényeg, hogy boldog legyen.

Egyébként a kisfiam 2010. szept. végén lesz 3 éves, tudom, kissé korai a topik, csak ha esetleg már 3 évesen mehetne Waldorf oviba, akkor meg még épp időben vagyunk az utánajárásban. Addig is idén aug. végén kezd a Gyerekbirodalom Alapítványi Magánbölcsiben, de csak félnapos megoldásban, tehát a Waldorf ovi a mindennapi ritmusán nem változtatna és a bölcsi sem az a túlterhelős magánbölcsi-fajta.


Köszi előre is mindenkinek!
 
Üdv,
Bruno Mom

  1. 2009. Április 27. 16:2134.
    én nem vagyok ateista, szerintem is kell hinni valamiben - és szíve mélyén minden ember így van vele, ösztönösen (ne hidd, hogy buddha szobrokkal van tele a házunk. )
    előzmény:
    napoli (29)
    2009-04-27  15:33
  2. 2009. Április 27. 16:1933.
    végre egy objektív vélemény! köszönöm!
    előzmény:
    nyüfff (30)
    2009-04-27  15:46
  3. 2009. Április 27. 16:1832.
    sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatotok volt, tényleg...de hát nem minden Waldorf egyforma, mint tudjuk. Ahogy nem minden sima ovi, suli sem. :)
    előzmény:
    farsangolunk (31)
    2009-04-27  16:02
  4. 2009. Április 27. 16:0231.

    Szia!

    Kisgyerekem egy évig járt egy Waldorf "féle" oviba. Abban az évben kezdtek a Waldorf-módszerrel egy csoportot. A megyeszékhelyről járt le az ottani igazgató és egy "tapasztalt", idősebb óvónéni havonta egyszer, nekünk szülőknek "fejtágítást végezni", szülői értekezlet néven, amit ők szülői estnek neveztek. Egy ilyen 2-2,5 óra volt, kötelező részvétellel, néha Apukáknak is. Voltak érdekes, hasznos dolgok amiket hallottunk, beígértek fűt-fát, mi elsőgyerekes anyukák "bevettük". Havonta 14 000 Ft-ot kifizettünk az alapítvénynak +étkezés, ami szintén nem valósult meg, simán ugyanazt kapták a gyerekeink, mint egy sima más oviban, annyi kivétellel, hogy a waldorfos gyerekek nem kapnak tejterméket, ezért még a tízórais tejüket sem kapták meg, DE NEKÜNK SEM ADTÁK ODA!!!  Mi csak fizettünk, fizettünk....Az első héten még kivitték az erdőbe őket sétálni, a másodikon már nem, EGÉSZ ÉVBEN: NEM! Pedig az erdő mellett van az ovi! Alig van játékuk, azok is "dedósok"  és bénák amik vannak. Egy három évesnek jók!, egy évig. Aztán unatkozik.... Természetes anyagból készültek, de a mi pénzünkből nem tellett többre?? Az ovónénik bérét az önkormányzat állta, azt sem mi fizettük. Amikor megkérdeztük a győri nőket, mégis mire megy el a pénzünk, ők nem válaszoltak, nekik ezt nem kell megmagyarázni, mert ezzel nekik nem kell elszámolniuk!! Az egész egy nagy,NAGY RAKÁS SZ.......R!!

    Tanév elején elküldték a győri nőket, mert rájöttek, ez semmit sem ér! Azóta csak 4000 Ft-ot fizetnek, de minek, mire?

     

    Senkinek nem ajánlom a waldorfot!!! Jól nézzétek meg hova viszitek a gyermeketeket!

    Én csak a lehúzást és a nagy semmit tapasztaltam meg!!

     

    Most "rendes" oviba jár a gyerekem, ez TÖKÉLETES!

    előzmény:
    bruno_mom_27 (1)
    2009-04-27  14:25
  5. 2009. Április 27. 15:4630.

    Szia

     

    Nincs gyerekem - előre mondom -, de ha lesz, valószínűleg én is hasonlóan meg fogom választani az iskoláját.

     

    Én már decemberben tudtam olvasni elsőben (6,5 voltam), és halálra untam magam, míg a többiek beértek, és ez egészen az egyetemig elkísért. (Ott másért untam magam halálra). Rengeteg órán unatkoztam, és nagyon-nagyon kevéssel tanárral találkoztam, aki képes volt a szükségleteimnek (valamivel jobb képességű voltam az átlagnál, és kreatív) megfelelően tudott velem és a hasonlókkal külön foglalkozni. (Ha úgy utánaszámolok 4 ilyen tanárom volt...). Mindezek ellenére az áltanos műveltségem siralmas (szerintem), földrajz-történelem szintúgy... Ezt köszönhetem a csodás normál oktatásnak. Megtanultam mindent percek alatt, aztán mivel értelme nem sok volt, gyorsan el is felejtettem.

     

    Ezzel szemben van egy ismerősöm, aki egy elég érdekes személyiség (magánakvaló, önfejű, makacs, kreatív, kissé aszociális, nem igazán tud alkalmazkodni, nem tud másokkal együtt dolgozni stb.) és ő Waldorfos volt. Az általános műveltsége (műszakiak vagyunk mindketten) elképesztő (úgy nagyjából a magyar-töri tanáraiméval vetekszik), nagyon kreatív, és bármilyen problémát-feladatot meg bírt oldani egyedül... és az igen furcsa személyisége ellenére megtalálta a helyét a világban. Nekem ez alapján az a véleményem, hogy ha van JÓ Waldorf a közelben, mindenképpen oda érdemes adni a gyereket. Az ismerősöm a solymáriba járt 

    előzmény:
    bruno_mom_27 (28)
    2009-04-27  15:27
  6. 2009. Április 27. 15:3329.

    Semmi bajom a buddhistákkal! A japán barátnőm állati jó fej! Úgy vagyok vele, nem baj egyáltalán ha lesz egy hite.

    Szerintem fontos, hogy higyjen mindenki valamiben. Én az ateistákat nem tudom megérteni , de nagyon komolyan nem....

    előzmény:
    bruno_mom_27 (28)
    2009-04-27  15:27
  7. 2009. Április 27. 15:2728.
    erről is hallottam mindenfélét...mindenesetre nálunk a férjem amolyan buddhista - na, itt végleg elástam magam, gondolom... :D -, én is inkább abban látok több magyarázatot amikor csak úgy meghal egy kisgyerek, na mindegy, a lényeg, hogy nem baj a szent kép, majd nem veszi komolyan. ;) de mondom, erről is halottam többfélét. hogy nem nézhet tévét, nem lehet műanyag játéka, stb...na ne..volt, aki mondta, hogy náluk abszolút nem volt gond a nagy tévé a falon meg a műanyag játékok (is). szóval nem eszik olyan forrón...
    előzmény:
    napoli (26)
    2009-04-27  15:23
  8. 2009. Április 27. 15:2427.

    na megyek sétálni a kisfiammal, mert megfájdult a fejem...ezért nem szoktam fórumozni. :)

     

    köszi az építő kritikákat, a nem építőeket is, bár szerintem az oda tartozó topikba kellett volna írni. ;)

     

    később visszanézek, sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. Április 27. 15:2326.
    Mivel nekem dolgoznom kell, muszáj olyan helyre vinnem ahol egész nap lehet........(ha lesz hol:)))) így gyes után) Van a Labanc utcában egy katolikus ovi, oda fog járni......Egyébként a W.oviban is nagy szerepe van a vallásos nevelésnek. Egy csomó szent kép volt a falon a Len u-ban is.
    előzmény:
    bruno_mom_27 (21)
    2009-04-27  15:16
  10. Torolt_felhasznalo_145006
    Torolt_felhasznalo_145006
    2009. Április 27. 15:2225.
    Hát igen, ezt aláírom. Nekem is rengeteget kellet feleslegesen megtanulnom.
    előzmény:
    bruno_mom_27 (24)
    2009-04-27  15:20
  11. 2009. Április 27. 15:2024.
    most nem akarok visszaszámolni, de 2x min. leírtam valamilyen formában, hogy nem azt mondom, hogy minden iskola rossz, ami más, mint a waldorf. sajnos pl. a klébiben is ez van...tavaly ősszel hallottam, nem is olyan rég. anno odajártam...hogy nálunk anno hogy volt, arra pontosan nem emlékszem, hála a szenilitásomknak, csak maga az "élmény" maradt meg, a rengeteg tananyag, de minek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145006 (22)
    2009-04-27  15:16
  12. Torolt_felhasznalo_145006
    Torolt_felhasznalo_145006
    2009. Április 27. 15:1823.
    Én most tanulok óvónéninek
    előzmény:
    E-dit (19)
    2009-04-27  15:14
  13. Torolt_felhasznalo_145006
    Torolt_felhasznalo_145006
    2009. Április 27. 15:1622.
    Ezt aláírom h nem 3 hónap alatt kellet megtanulnom olvasni. De sztem nem kell általánosítani az összes tanárra, és az összes iskolára.
    előzmény:
    bruno_mom_27 (18)
    2009-04-27  15:13
  14. 2009. Április 27. 15:1621.

    hát ez nem túl jó hír. :(

     

    na, majd az ismerősömet kifaggatom, legfeljebb a solymáriba vagy nagykovácsiban lévőbe viszem, ha az jobb, bár kicsit messzebb van.

    előzmény:
    napoli (17)
    2009-04-27  15:13
  15. 2009. Április 27. 15:1420.

    Akkor lehet, hogy mar lattuk valamikor egymast, eleg sokat setalunk arrafele is.

     

    A bolcsivel nem ijesztgetni akartalak, csak en is kerestem a sracomnak, es korbekerdezgettem anyukakat. Az egyiknek odajart a gyereke, de inkabb atiratta mashova.

     

    Van keddenkent babaklub a Muv. hazban, ott sok kornyekbeli kismamaval ossze tudsz ismerkedni, hatha tudnak meselni neked a bolcsikrol.

     

    Egyebkent mennyi a Gyerekbirodalomba a felnapos bentlet? Engem az is eltantoritott onnan, hogy vagy kocsival viszem a gyereket, vagy a tudom is kikopom, mire a hegyre felmegyunk, eleg meredek utca vezet fel. 

    előzmény:
    bruno_mom_27 (15)
    2009-04-27  15:09
  16. 2009. Április 27. 15:1419.

    Én is! Viszont emlékszem olyan osztálytársaimra, akik még fesőben is csak bagadoztak, kínszenvedés volt kivárni, mire megbírkóztak egy mondattal.

     

    És a gyomorgörcseimre is emlékszem, egészen ovis koromra visszanyúlóan, amikor megkaptuk otthonra HÁZI FELADATNAK a halványzöld feladatlapokat (biztos van róla emléke mindenkinek), és íráselőkészítés gyanánt kisebb és nagyobb köröket kellett sorba rajzolni. Nem lettek szépek, ezért anyukám kiradírozta. A WC papír minőségű lap viszont nem bírt el egy radírozást, így a papír kilyukadt. Sírva mentem reggel oviba, mit fogok ezért kapni!!!!

    Mesélhetnék még pár ovis emléket.....nem is értem, hogy lettem végül óvónő!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145006 (14)
    2009-04-27  15:09
  17. 2009. Április 27. 15:1318.

    jó neked, meg az anno volt, de szerintem ezt nem 3 hónap alatt lehet elsajátítani, ahogy ma "módi" az ált. isk.-ban, ez viszont megkérdőjelezhetetlen tény.

     

    ...de most már tényleg a waldorf-fan-ekkel szeretnék beszélgetni...igen, igen, van, akinek jó, van, akinek, nem, mindenki maga eldönti, stb., stb....ez mind szép és jó, de akkor minek nyitottam volna fórumot? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145006 (14)
    2009-04-27  15:09
  18. 2009. Április 27. 15:1317.

    Szia, én voltam ott személyesen.  A vezetőnő nem éppen barátságos volt, a férjem nem messze dolgozik a Len u-tól.A nő kitalálta, telefonon kérjünk időpontot, nem engedett be hármunkat(gyerek is ott volt) 3 és fél éves kortól vesznek csak fel gyereket.Az enyém szept.-ben pont annyi lesz.....azt is mondta jobban örül ha 4 évesen visznek oda inkább gyereket. Ez is benne van a pedagógiájukban. Ja, igen 13 órakor bezár az óvoda. Így szerintem csak olyanok mehetnek akiknek az édesanyjuk egyébként is otthon van illetve meg tudják oldani a gyerek elhelyezését máshol.........

    Ha érdekel még vmi kérdezz nyugodtan! Mint kiderült- Én is II.kerületi vagyok:-)

    előzmény:
    bruno_mom_27 (1)
    2009-04-27  14:25
  19. Torolt_felhasznalo_145006
    Torolt_felhasznalo_145006
    2009. Április 27. 15:1116.
    Remélem most nem kell kellemetlenül éreznem magam mert az első hsz.-ben elmondtam a véleményem?
    előzmény:
    bruno_mom_27 (12)
    2009-04-27  15:07
  20. 2009. Április 27. 15:0915.

    jaj, ne ijesztgess a rémhírekkel a bölcsiről... :(

     

    reptér mellett lakunk.

     

    van egy ismerősöm, a nagykovácsis waldorf alapításban vastagon benne volt, na majd őt jól kifaggatom. ;)

    előzmény:
    ritasuni (10)
    2009-04-27  15:03
  21. Torolt_felhasznalo_145006
    Torolt_felhasznalo_145006
    2009. Április 27. 15:0914.

    Dehogy állítom

    Nem vagyok túl öreg, de azt állítom én első osztályosan tudtam írni, olvasni. Ez tuti.

    előzmény:
    E-dit (11)
    2009-04-27  15:07
  22. Torolt_felhasznalo_145006
    Torolt_felhasznalo_145006
    2009. Április 27. 15:0813.

    No ahogy észrevehetted és nem vitázok, teljesen nyugodtan elmondtam a véleményemet amit szabad.Ennyi történt...nekem ez a meglátásom, nem vita tárgya csupán vélemény. Ahányan vagyunk annyi féle a véleményünk... Én nem íratnám a gyerekem W. suliba. Ennyi. De ez Én vagyok.

     

    A másik:

     

     

    a Waldorfból nem szeretnek hiányozni a gyerekek...

     

     

    ???? Nos, én egyik suliból sem "szerettem" hiányozni. Mint kisdiák örültem ha volt lyukas órám stb. de soha nem lógtam, csak azt hiszem 8.-ban a pénteki utolsó tesiről. Imádtam az o.társaimat, a tanárokat

    előzmény:
    bruno_mom_27 (6)
    2009-04-27  14:52
  23. 2009. Április 27. 15:0712.

    maradandó nekem sem, csak éppen még ennyit sem szeretnék a kisfiamnak, hogy áteljen...egyetlenegy tanárra emlékszem, akit szerettem, ő is fősulin volt...hogy miért emlékszem rá? laza volt, a padon ülve tanított, máshogy mint a többi vaskalapos tanár...nevetve tanultuk a közgázt az órán...hát ezért...sajnos a mai magyar közoktatásban kevés ilyen tanár van...ja, édesanyám is tanár...

     

    milyen módi??!! ugyan kinek hiányzik a görcsös feleltetés és a véget nem érő adathalmaz? biztos elfogult vagyok, de szeretném, ha a kisfiam nam tartozna azon gyerekek közé, akikről felmérések bizonytíják, milyen hamar - hónapok alatt! - veszítették el érdeklődésük nagy részét az iskolakezdés után...

     

    EGY DOLOG: A KREATIVITÁS, A MŰVÉSZETI TEVÉKENYSÉGEK PÁRTOLÓJA A WALDORF - AMI MELLESLEG A HAGYOMÁNYOS SULIKBAN LASSAN ELTŰNIK, AHOGY ÁLLÁSKERESÉSKOR IS MI SZÁMÍT? NYELVTUDÁS, SZÁMÍTÓGÉP, KÉSZ, VÉGE...MINT A BIRKÁK. SZÓVAL. AZ ÉRZELMI INTELLIGENCIÁT EZ FEJLESZTI! ÉS AZ ÉLETBEN VALÓ BEVÁLÁST - BOLDOG! NEM BIZTOS, HOGY KARRIERT FUT BE, DE  BOLDOG! MUTASS NEKEM OLYAT, AKI ÉLVEZI A MUNKÁJÁT! BIZTOS VAN...NÉHÁNY... - NEM A VASKOS TANANYAG ALAPJÁN VALÓ PILLANATNYI OSZTÁLYZÁS PROGNOSZTIZÁLJA! ENNYI.

     

    de mondom még1x: ismerem az általános városi legendákat, hogy kinek miért nem jött be. És hangsúlyozom: biztos vannak teljesen jó hagyományos sulik is, én ezt sohasem vitattam!

     

    ehhez csak 2 dolgot tudnék hozzáfűzni, ami Mao.-n különösen igaz.:

     

    1. az emberek mindig félnek az ismeretlentől, az alternatívától, a mástól, az útjól.

     

    2. pont emiatt az ellenérvek ált. tájékozatlanságból, tudatlanságból fakadnak. annyira nem érdekli őket, hogy utána is olvassanak, de azért mondják és mondják...

     

    szóval térjünk vissza a topik eredeti céljához és már rég nem arról akarok beszélgetni, hogy jó-e a waldorf vagy sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145006 (3)
    2009-04-27  14:41
  24. 2009. Április 27. 15:0711.

    Értem, és elhiszem.

    De azért remélem, te sem arra céloztál, hogy én hazudok.

     

    Ha nem is napi szinten kapom a híreket, de gyakran beszélgetünk a nagybátyámmal, és mindig előjön ez a téma is, mert bár évtizedeket töltött már a pályán, még mindig megdöbbenti, mennyire nullán kerülnek ki a gyerekek az általános iskolából. És szó szerint idézve: mennyire nem tudnak se írni, se olvasni.

    Remélem, ő se hazudott, neki sem szokása.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145006 (9)
    2009-04-27  15:03

Címlap

top