Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MÁV bizt. károsultak ide

Torolt_felhasznalo_772523
Torolt_felhasznalo_772523
Létrehozva: 2009. Április 27. 14:15

Azért indítom ezt a topikot, mert szeretném feltérképezni, hogy van-e rajtunk kívül olyan károsult a Máv biztosítóval kapcsolatban, aki érez magában annyi ambíciót, hogy ne hagyja elülni ezt az ügyet, mint oly sok minden más disznóságot kishazánkban.

 

A történet röviden annyi, hogy tavaly júliusban totálkárosra törték a közel 2 millió forint értékű autónkat, amit ugye természetesen a Máv már nem tudott kifizetni, mert addigra a kedves honfitársaink elsikkasztották a sok milliárdot a cégből.

 

A történet gondolom sokak számára ismerős, ezért nem is ecsetelném itt részletesebben, lényeg a lényeg, hogy pénz azóta sincs, csak ígérgetés és hazugság, de az bőven. Első körben novemberre ígért a pszáf kifizetést, majd decemberre, majd januárra, végül januárban azt mondták, hogy majd egy év múlva vagy soha. Szép, mi?? Azóta már a Hitelintézeti felszámoló Kht. vette át az ügyet, úgyhogy a Pszáf mossa kezeit...

 

Szeretnék találni olyan embereket, akik hasonló cipőben járnak és szeretnének tenni, lépni, lépésre késztetni ezügyben illetékeseket.

 

Nekünk elég szép összeggel tartozik a biztosító, de biztos vagyok benne, hogy sok más embernek még ennél is komolyabbakkal, de azért a családi kasszából erősen hiányzik ez a pénz és az autó főleg...

 

Vajon látott már valaki pénzt augusztus 15, a megszűnés óta? Esetleg van olyan köztetek, aki tudja valahonnan, akárhonnan, hogy mi lett azzal a pénzzel, amit elviekben kifizetésre zárolt a Pszáf, majd azóta sem történt semmi? Természetesen ötleteink nekünk is vannak, hogy mi van a pénzzel, de van olyan, akinek konkrét infoja van erről?

 

Akit nem érint és csak okoskodni, meg az intelligenciáját villogtatni jönne ebbe a topicba, az inkább menjen egyet kirándulni a hegyekbe és szedjen mások által eldobált szemetet, azzal többre megyünk. Idetartoznak azok a tanácsok is, hogy pereljem a károkozót, stb...Arról is kár itt vitatkozni, hogy miért Máv és miért a legolcsóbb, stb, mert én a károsult vagyok, a károkozó volt Máv-os, úgyhogy erre se pazaroljatok időt és energiát.

 

Tényleg olyan embereket várok ide, akár priviben, akiknek a problémájuk megegyezik az enyémmel, hogy összefoghassunk és talán valami nyílvánosságot keríthessünk az ügynek, akár a média által.

 

Tapasztalt és elszánt ügyvéd már van a képben, aki el is vállalná az ügyet, de ha nektek is van, akkor az is érdekelne, ő mit mond.

 

Sziasztok

  1. Torolt_felhasznalo_340096
    Torolt_felhasznalo_340096
    2010. január 7. 11:1023.

    Üdv Mindenkinek!

    Hát a másik oldal sem kellemesebb. Nekem 2007-ben volt egy balesetem és dec 23-án kaptam levelet, hogy az a kárt a biztosító nem fizette ki és most nekem kéne. Ja és persze kamatokkal két évre vissza. Ez összegszerűsítve 1,5m + kamata. 

    Nem értem az egészet. Volt biztosítsom és most ott tartok, hogy két kicsi gyerekkel magamba azon kell aggódnom, hogy eladják az amúgy is hiteles házat a fejünk fölül. Nem telefonáltam vagy hülye voltam, csak egy útszakaszon azon a télen a gödrös út le volt fagyva és a 30-40 is gyorsnak bizonyult és megcsúsztam

    Azt gondolom ez sem igazságos. Megértem a másik felet is teljesen. 

    Most komoly perek jönnek majd biztosan. Valaki már mondta, hogy van egy Grád ...nevű ügyvéd aki ki akarja vinni Brüsszelbe az egész ügyet.

    Na, kitartás mindkét félnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. szeptember 11. 20:4122.

    Igen, igen, de ha nem sikkasztják el a pénzt a biztosítóból, akkor még pótbefizetés sem kellett volna.

    Már bocsi, de megint miért a kisember fizessen a rohadékok helyett, akik elrakták a 4 milliárdot?

    Nos?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_341978 (21)
    2009-09-10  22:09
  3. Torolt_felhasznalo_341978
    Torolt_felhasznalo_341978
    2009. szeptember 10. 22:0921.

    Ezt találtam valahol itt az oldalak között. Én megpróbálom mert több mint 1 éve törte össze az autóm egy "misz szöszi" és a nyaralástól kezdve a családi életemig minden összeomlott! Szóval nagyon hiányzik az az 1 milla ! Ráadásul kb 5 szabálysértés [telefonálás...megfordulni tilos figyelmenkívülhagyása...stb ] elkövetéséért 25.000-re büntették! Nem mintha kárpótolna ha 100.000- re büntették volna de,azért ezt nem értem!!

    A lényeg az,hogy egyszerre kellene több pert indítani vagy a károkozók [PTK. szerint] vagy az állam ellen , mivel Ő engedte idáig fajulni a dolgokat !!!!! Amúgy ha a "mávosok" annak idején befizetik a hiányt [ egyesületi törvény szerint ] - 20-30.000 ft-ot most nem kellene rettegniük ,hogy elárvereztetik a házukat egy nagyobb értékü 15-20 millás autó esetén !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  4. Torolt_felhasznalo_341978
    Torolt_felhasznalo_341978
    2009. szeptember 10. 21:4620.
    2009-05-21 18:49:44    
    Kárrendezés Ingyen:
    Cégünk vállalja magánszemélyek, illetve más cégek képviseletét a biztosítókkal szemben kárrendezés céljából az ország, és egész Európa területén. Ha Önnel is előfordult, hogy a biztosító nem, vagy nem eleget fizetett kártérítésként, mi képviseljük az ügyét biztosítási szakembereink, nemzetközi szakjogászaink által. Rendszerünk úgy van megoldva, hogy ez az ügyfélnek pénzébe nem kerül a védelme.





    Ne mondjon le indokolt kárigényéről!



    Biztosítás szakmai tapasztalatunk, ügyvédi gyakorlatunk, szaktudásunk és komoly referenciákkal rendelkező magasan képzett szakembereink révén a tapasztalatok szerint esetenként 40-70 %-al nagyobb összegű kártérítést sikerül realizálnunk, mint amennyit képviseletünk hiányában a károsult elfogadna kártérítéseként.

    Célunk a minél gyorsabb, és peren kívüli megegyezés!





    Szolgáltatásainkba az alábbi tevékenységek tartoznak:
    - kárigények összeállítása, kárrendezés gyorsítása
    - kárigény érvényre juttatása a biztosítóval szemben
    - kárigény felmérése, szakszerű bejelentése
    - biztosító társasággal, hatóságokkal és más személyekkel történő kapcsolatfelvétel, tárgyalás
    - szükséges okiratok beszerzése, szerkesztése;
    - szükség esetén jogi képviselet biztosítása


    Díjazásra csak olyan mértékben, és csak akkor tartunk igényt, amilyen mértékben a megbízónk kártérítési igénye rendeződött. Ügyfelünknek részünkre még előleget sem kell fizetnie.


    Kapcsolatfelvétel, bejelentés:
    Káresemény bekövetkezése esetén keresse munkatársunkat, aki mindenben segíti Önt:

    Lauday Fekete András

    Területi vezető képviselő

    70/455-82-55


    6721 Szeged, Tisza Lajos krt. 31. I. emelet Hitelkapu
    Tel/fax.: 62/433-431 e-mail: szeged@hamiltonkft.hu

    Sype: lauday.fekete.andras

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  5. 2009. augusztus 14. 10:2919.

    Szia!

    A Fiammal tavaly júniusban történt baleset. A károkozó Máv-os "volt". Eddig többször érdeklődtem, azt mondták, hogy felszámolás alatt van a cég, vártam türelmesen.  Ma ismét érdeklődtem azt a választ kaptam, hogy szeptember elején, közepén fogunk kapni értesítést, hogy nem fogják kifizetni a kárt.

    Kérdésemre, hogy akkor mit lehet tenni, azt válaszolták, hogy egyezzünk meg a károkozóval, vagy polgári peres úton hajtassuk be.

    Nincs más megoldás????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  6. Torolt_felhasznalo_867536
    Torolt_felhasznalo_867536
    2009. május 8. 12:0018.
    Szia!Találtam egy lehetőséget, talán nála lehetne érdeklődni hogy hol tart a dolog, mert elvileg őt bízták meg, hogy vagyonelszámolási eljárás lefolytatásával kapcsolatos feladatokat ellátása.Írtad, hogy van jogász vagy ügyvéd, aki segítene, talán neki van jogosultsága érdeklődni ennél az illetőnél.Bár lehet, hogy te ezt a kört már megfutottad?Hitelintézeti Felszámoló Kht.-t (1071 Budapest, Damjanich u. 11-15.Cg. 01-14-000098, Adószám: 18084874-2-42, képviseli: Fábián László Balázsügyvezető igazgató)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (16)
    2009-05-06  21:28
  7. Torolt_felhasznalo_867536
    Torolt_felhasznalo_867536
    2009. május 8. 11:4217.

    Szia!

    Szerintem kellene egy média ismerettség is, mert megint nagy a csönd, talán Pimasz úr, vagy a tv2-n valaki.

    Van ismerettséged?

    Ha estleg történik valami, találunk valakit, jelentkezem itt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (16)
    2009-05-06  21:28
  8. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. május 6. 21:2816.

    Köszi, hogy jelentkeztél!

     

    Nagyon örülnék, ha még többen lennénk, mert biztos vagyok benne, hogy sokan vagyunk ugyanebben a cipőben, csak a legtöbbünknek nincs energiája, kedve, ideje foglalkozni a dologgal. Ha tömeges összefogás lenne, talán lehetne egy kis port kavarni.

    A kht létezik, de hogy kinek a micsodája, azt a fene sem tudja. Már olyat is hallottam, hogy az egészet az állam mozgatja és a beszedett lóvé is az államkasszában van, csökkentve ezzel az államadósságot... Szóval pletyka az van hatszáz, az igazság meg az ablakban, gondolom én...

     

    írtam egy másik fórumba is, remélem, hogy ott is sikerül sorstársakat találnunk, akik szintén éreznek magukban affinitást arra, hogy lépjünk, közösen talán többre megyünk.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867536 (15)
    2009-05-06  19:22
  9. Torolt_felhasznalo_867536
    Torolt_felhasznalo_867536
    2009. május 6. 19:2215.

    szia!

    szintén máv károsult vagyok, tavaly márciusban okozták a balesetet, 3 autó tört, pénzt még nem láttunk.

    Végig futottam én is a köröket, azt az "igéretet" adták, hogy a hitelező kht súlyossági sorrendben rendezi, de csak miután február 15-ig megérkezik hozzájuk az összes kárigény.

    Azt gondolom, hogy járható út lenne, hogy összefogva, talán aláírásgyűjtéses módszerrel a kht-t kellene megkeresni. Ha valóban léteznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  10. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. Április 27. 15:5114.

    Lucifer, azt megkérdezhetem, hogy az ismerősödet, akinek ki kellett fizetnie a kárt, amit okozott, hogy sikerült rávenni, hogy fizessen? Csak azért kérdezem, mert azért én megnéztem ennek a szitunak a másik oldalát is és próbálok nem elvakultan menni előre, szóval ha teszem azt, én fizetem a kötelezőmet valahová, évente nem is kis összeget, majd kárt okozok, akkor én ugyan ki nem fizetném saját zsebből a kárt, még akkor sem, ha én okoztam, hiszen erre találták ki a kötelezőt és ebből van sok sok pénze sok sok biztosítónak. Megjegyzem a Máv biztosítónak is volt, különben nem lett volna több, mint 4 milliárd, amit becsületes honfitársaink elsikkasztottak. Szóval, most komolyan, én, aki fizetem rendszeresen és tisztességesen, miért fizessek utána a nyomorult gazemberek miatt, akik lenyúlták a pénzt, működésképtelenné téve ezzel a biztosítót??

     

    De pont mondtam, hogy nem szeretném, ha ebbe az irányba menne el a téma, mert ez már LERÁGOTT CSONT. Csomó ilyen topik indult már és ott jól ki is vesézték, jól össze is vitatkoztak, nekem nem ez a célom. Egyáltalán nem. Úgyhogy légyszi ne ezt firtassuk már, hogy miért ne válasszuk a legolcsóbb biztosítót, meg hogy miért nem perelem a károkozót.

     

    Erről csak tényleg annyit, hogy aki ezt kérdezi, miért nem perelem a károkozót: jót tennék azzal, ha totális padlóra küldenék egy kétgyerekes családot, azzal, hogy közel 1 millió forintra perelem őket, holott ők normálisan fizették a biztosítást, összeütköztünk, igen, megtörtént a baj, de én ettől még nem leszek olyan elvakult birka, aki átgázolva mindenkin csak a saját érdekeit nézve padlóra küldi őket, hogy esetleg a házukat is el kelljen adniuk, hogy ki tudjanak fizetni engem, főleg addig nem, amíg tudom, hogy ez nem azért történt, mert ők hanyagok voltak és nem volt biztosításuk, hanem mert valaki és valakik jelenleg Bora Borán és Tahitin Mojitot iszogatva kenegetik magukat a napon abból a pénzből. Na nem is folytatom, mert szétrobban a fejem a gondolattól...

     

    Ja és bocsánat a 10 soros, tagolatlan körmondatért, de ha szóban dumálnánk erről, akkor is levegővétel nélkül végigmondtam volna, kellemetlen, ingerült hangnemben.

     

     

    előzmény:
    lucifer21 (3)
    2009-04-27  14:48
  11. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. Április 27. 15:3713.

    TökéletLenke, aranyos vagy, tényleg így van, ahogy írod, nekem is úgy tűnt, hogy egyértelmű, de mostmár így mindenképpen, hogy tisztáztuk, meg aztán tényleg ne vitatkozzunk ezen, motoros barátunk is csak jót akar, én úgy érzem. igaz, Nakedbike?

    előzmény:
    tokeletlenke (11)
    2009-04-27  15:28
  12. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. Április 27. 15:3412.

    Igaza van Nakedbike-nak, tényleg szóba jöhet a casco-s verzió is, de nem, tehát, kötelező bizt és a károkózó a mávos.

     

    A Mabisz az elsők között volt, ahol kopogtattunk, a válasz konkrét, gyors és adekvát, ráadásul számomra érthető és elfogadható, ők abban az esetben segítenek, illetve fizetnek az illető helyett, ha NEM volt érvényes kötelező felelősségbiztosítása a károkozónak és emiatt én szívok. Dehát volt. Érvényes is volt, fizette is, ebből a szempontból tehát őt jogilag nem terheli semmi egyéb felelősség, vagy fizetési kötelezettség, meg is értem. Asszem ezt úgyhívják, hogy ő jóhiszeműen megbízott a biztosítóban. Hát ez van.

    előzmény:
    nakedbike (9)
    2009-04-27  15:21
  13. 2009. Április 27. 15:2811.

    Nézd, ezt a mondatot a topikindító írta:

     

    "mert én a károsult vagyok, a károkozó volt Máv-os"

     

    Nekem ebből teljesen egyértelmű, hogy nem MÁV-os casco-ról beszél.

     

    Egyébként meg felsleges ezen vitázni, nem ez volt a kérdés...

    előzmény:
    nakedbike (9)
    2009-04-27  15:21
  14. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. Április 27. 15:2410.

    Kedves Zsuzsi!

     

    Természetesen nem bántottál meg azzal, amit írtál, hiszen nem érint engem, így remélem én sem bántalak meg azzal, ha azt kérem, legközelebb TÉNYLEG olvass figyelmesebben, mert a károkózó a mávos és nem én. Szóval majd ha még egyszer összehoz vele a rosszsors, akkor szólok neki, hogy legközelebb ne essen ebbe a hibába.  És nagyon jól tudom, hogy a kötelező biztosítás nem kényszer... Azért köszönöm, hogy drukkolsz, hogy megoldódjon a dolog.

     

    Nakedbike-nak válaszolva pedig, bár szerintem kiderül az írásomból, tehát nem cascoról, hanem kötelezőről van szó és a károkózó a máv-os.

     

    Köszönöm azért az eddigi hozzászólásokat, nagyon várom a folytatást.

     

     

     

    előzmény:
    -zsuzsi- (5)
    2009-04-27  14:57
  15. 2009. Április 27. 15:219.
    Egyébként ha újra elolvasnád, látnád hogy nem írta le hogy nem ő a máv-os, ezért kérdeztem én is, mert akarhatná a kártérítést máv-os cascóra is.
    előzmény:
    tokeletlenke (7)
    2009-04-27  15:11
  16. 2009. Április 27. 15:208.
    A MABISZ mit mondott? Megkerestétek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  17. 2009. Április 27. 15:117.

    Miért nem olvastok figyelmesebben?!? A topikindító világosan leírta, hogy NEM Ő MÁVOS, hanem az aki összetörte az autóját!!! Pont azért van kiakadva, mert ő tök vétlen az ügyben és mégsem fizetik ki a kárát, mert az aki összetörte, MÁV-os volt.

    Topikindító: sajnálom az eseteteket és ugyan rosszul hangzik, de én nem sok reményt fűznék hozzá, hogy megkapjátok a pénzt. A mai magyar helyzetben, ha perre mentek és netán meg is nyeritek, az nem biztosítja, hogy a pénz be is hajtható. Azért sok sikert!

    előzmény:
    -zsuzsi- (5)
    2009-04-27  14:57
  18. 2009. Április 27. 15:036.
    Nem ő a MÁV-os, hanem aki a kárt okozta neki.
    előzmény:
    -zsuzsi- (5)
    2009-04-27  14:57
  19. 2009. Április 27. 14:575.

    Nem bántani akarlak, de a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nem kényszer, hanem a te érdeked. Mivel ha kárt okozol, állnak mögötted anyagi és jogi háttérrel. Persze a huszonvalahány biztosító közül nem no-name-nél kellene kötni, hanem igazi vezetőkkel.

     

    Apósom három éve egy unionos biztosítóssal ütközött. Mivel apósom Generalinál kötött KGFB-t, így ők megelőlegezve rögtön kifizették a kárt, majd a jogászaik utólag behajtották az unionos-tól. Így nem kellett hónapokig várogatni a lóvéra. Gáz is lett volna, mert munkaeszköze a kocsi.

     

    Szóval máskor ne ess ilyen hiába, és kívánom, hogy megoldódjon a gondod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  20. 2009. Április 27. 14:564.
    Akkor jól értem, te vagy a károsult, akinek valamely biztosítónál van kötelezője, és a károkozó kötelezője volt a Máv-nál? Vagy te voltál Máv-os és cascora csináltattad volna? Fontos, hogy hogy kerültél a MÁV biztosítóhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  21. 2009. Április 27. 14:483.

    Én úgy tudom, hogy akinek nem fizetett a biztosító, azok behajthatják a károkozón.

    Egy ismerősöm MÁV-os volt, neki saját zsebből kellett kifizetnie a kárt, amit okozott.

     

    Na, én ezért sem megyek ilyen "semmi" biztosítókhoz. Inkább fizetek többet. Olcsó húsnak híg a leve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 27. 14:242.

    nekünk is volt egy ügyünk, persze mi fizettük ki. amiért én nagyon mérges voltam, hogy ez a törés dolog áprilisban történt, akkor fel is volt véve mindenféle jegyzőkönyv és akkor még nem volt ez a máv biztosítós-megszünéses dolog (vagy nem volt annyira tuti), mégse láttunk pénzt. Sőt. amit befizettünk negyedévest szintén úszott mert ősztől az új biztosítónál megint be kellett fizetni, így duplán fizettünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (1)
    2009-04-27  14:15

Címlap

top