Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkahely-főnök-besúgás

SZISZÓKA
Létrehozva: 2009. Április 10. 16:15

Sziasztok!

 

 

Azért nyitom ezt a topicot, mert mostanában igen foglalkoztat(nak) dolgok.... Leginkább bent a munkahelyemen.

 

A főnök(nő) asszisztense, titkárnője vagyok és a minap behívatott magához és hát igen lecseszés "szaga" volt a dolgonak és a tudtomra adta - több heti morcogás és csúnya beszéd után - hogy tulajdonképpen ő engem anno azért vett fel, hogy én őt kiszolgáljam, stb...

És itt előadta, hogy reggel már a teáját megkapja (eddig is mindig megkapta, csak lehet, hogy rögtön nem forró bögrével vártam az ajtóban...), meg hogy szeretné látni az újságot minden reggel az asztalán (ezt még régebben mondta), azóta mindig ott van, meg őt fogadjam reggelente.....

 

Igazából ezt hamarabb is elmondhatta volna, mert éreztem és láttam rajta, hogy elég csúnyán beszélt velem az utóbbi időben, meg úgy próbált kicsit szívatgatni és nem olyan volt mint régen...

Úgy érzem, hogy már nem bír annyira, mint régen, vagy mint tavaly....

 

 

Próbálok minden tőlem telhetőt megtenni érte, de nagyon sok a munkám és ez nem panasz, de sokszor még 2 embernek is bőven sok lenne....

 

Ja, meg egyetlenegy virágja el volt kornyadva, amit gyorsan meg is locsoltam. Minden pénteken meglocsolom a virágait, ezt az egyet véletlenül elfelejtettem.

De ami igazán felhúzott, hogy összevetett a másik megyebéli (nem az ő titkárnőivel), hogy most nem akarom őket dícsérni, de......

 

 

Igazából mondvacsinált dolognak tartom, úgy adta elő, mintha legalább hamisítottam volna egy aláírást...

 

Aznap pont nagyon rossz hangulatban voltam, orvosi vizsgálatról estem be, amikor megérkezett, még kabátban is voltam...

 

A másik dolog, hogy mint minden helyen, itt is megy a pletyka, egymásról, másikról, főnökről.... mindenkiről...

Van egy kollégánk - újabban már mindenki tudja, hogy ő adja a főnök tudtára a dolgokat, de olyan szinten, hogy ki mikor büfizett (már elnézést a kifejezésért), de mindent lead neki.

 

Én már arra is gondoltam, hogy nem-e ő mondott valamit rólam.

Bár én próbálok azért nem a főnök háta mögött beszélni, de hát ő mindenkiről "jelent" dolgokat, és ki tudja, hogy mit hogy ad elő és kit milyen színben tüntet fel...

 

Én igazán nem akarok beállni a sz r(kaki)keverésbe, de néha úgy érzem, hogy nem ártana a főnök figyelmét felhívni, hogy nem kell ennek a bizonyos embernek mindent vakon elhinnie.....

 

Igazából köszönöm, hogy meghallgattatok, nagyon frusztrál pár napja az ügy és valahogy nem bírok elvonatkoztatni tőle...

 

Ha van valami jó tanácsotok, osszátok meg Velem.

 

Mi a helyes magatartás ilyen esetben?

 

Ja, a főnök azt még elmondta, hogy a munkámmal nagyon meg van elégedve, dolgozok szépen, meg megdícsérték a mi munkahelyünket egy projekt kapcsán, aminek én voltam az összekötője..... stb. - ezt úgy a lecseszés végére odaszúrta.....

 

 

Ti mit tennétek?

Kicsit jobban nyaljak (ezt a szót nem szeretem) szóval jobban kedveskedjek, járjak a főnök(nő) kedvében...

Sokszor hisztis, kiszámíthatatlanul rátámad az emberre, hogy lehet ezt kezelni?

 

Várom a válaszaitokat!

 

  1. 2009. Április 10. 21:5111.
    Megőrülnék, ha teával kellene várnom a főnökömet! Milyen hely ez? Nálunk a főnököm megy ki a cukiba nekünk sütiért! Persze ez se elvárás, no de a tiéd miért nem főz magának teát, nincs keze? Döbbenet!
    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15
  2. 2009. Április 10. 21:3310.

    Ismerős a szitu! Én azt tettem, hogy "használtam" a hírvivőt! Elpanaszoltam neki, hogy képzeld, lecsesztek, pedig ezt is meg ezt is megcsináltam. Nem telt bele egy hét, megjegyezte a főnökasszony, hogy ő erről miért nem tudott? Ó, hát én csak tettem a dolgom....

     

    Használd a besúgót is meg a fejedet is!

    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15
  3. 2009. Április 10. 19:089.

    Sziasztok,

    nehéz ügy ez a téma, a volt főnökömre ismertem benne, pedig ő férfi. Egy feltörekvő újgazdag, amikor jól ment a szekér, mindenkit lenézett, amikor nem tudott fizetész adni, sunnyogott, de folyton fölényesen kiosztott mindenkit, mert ő mindent jobban tudott, még akkor is, ha nem volt igaza. És teljesen mindegy volt, hogy van kalap, vagy nincs kalap, ha kinézett valakit magának. Nálunk is voltak besúgók, akik tökéletesen nyaltak, és elérték céljukat.

    Azt kell hogy mondjam, tényleg kivárós időszak ez, de próbáld meg türelmesen viselni, biztos nem könnyű neked, főleg így, hogy közvetlenül lát téged.

    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15
  4. Torolt_felhasznalo_125197
    Torolt_felhasznalo_125197
    2009. Április 10. 18:598.
    Most olvasom TCS üzijét és lehet hogy igazad van, mert csak nekünk ban vesziteni valónk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_125197
    Torolt_felhasznalo_125197
    2009. Április 10. 18:567.

    Sziasztok nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra!

    Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok, csak férfi főnökkel.

    Őrültségeket követel meg ami ráadásul marhaság és nincs értelme, ráadásul úgy lett a gazd. vezető, hogy felvásárolta a részvényeket közben semmi tudása csak pofája nagy.

    mindenért belém köt pl: nem egyformák az irott betüim a füzetben stb. kiröhögtem.

    valahogy a kolégákkal sincs rendben valami, úgy érzem nem akarnak elfogadni. pedig én nagyon igyekszem. Így nem lehet hatékony munkát végezni!!! Vagy nyalok vagy dolgozom?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. TCS
    TCS
    2009. Április 10. 17:416.
    Szia! A női főnök mindig meleg pite (tisztelet a kivételnek). Én végiggondolnám, amiket mondott és akármilyen nehéz, mindig az Ő kéréseit helyezném előtérbe, a többi dolgodat ez után. Amit pedig már elmondott, azt mindig, következetesen meg kell csinálni. (Virág, tea készen, újság asztalon). Úgy, hogy ne Ő szóljon, hanem Neked ez egy mindennapi rutin legyen, megelőzve azt, hogy szóvá tegye. Nem kell nyalni, az hülyeség. De néha előállhatnál egy kis újdonsággal, mittudomén, veszel egy csokor virágot, egy új fajta teát, akármi. Lehet, jót tenne, ha a törődést érezné. Az én főnököm pasi, sokszor beszélgetünk, hogy bizony többet vagyunk egymással, mint a házastársainkkal. Törékeny dolog ez a főnök-beosztotti viszony és szerintem nekünk kell tenni azért, hogy jól működjön. Kár fújni, meg fanyalogni... mi vagyunk a gyengébb láncszem.
    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15
  7. 2009. Április 10. 17:345.
    arra, akire besúgóként gondoltok mondjatok valamit, amiről azt akarjátok, hogy eljusson a főnök fülébe ... ha eljutott az infó a főnök fülébe és a főnök erről valamilyen szinten titeket is tudat, akkor mondjátok neki, hogy "főnök, ez egy próba volt, hogy ez az információ eljut-e hozzád x személyén keresztül, és lám, eljutott, látod nem kell mindent elhinni neki"
    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15
  8. 2009. Április 10. 17:334.
    Feltételezem, hogy amikor felvett elmondta, hogy pontosan mit vár tőled. Ha elmondta, hogy meleg tea kell neki 7 órakor, és a virágai viruljanak, akkor legyen teája és viruljanak a virágai, hisz nyilván így válaltad el az állást. Ha mindezeket nem mondta el, akkor kérdezd meg, milyen elvárásai vannak még ,és ha ott akarsz dolgozni, akkor biztosítsd róla, hogy minden rendben lesz, Nem kell ehhez nyalizni.
    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15
  9. 2009. Április 10. 17:013.

    Szerintem ez "csak" PMS, Premenstruációs Szindróma. Ezek a jogtalan, kötözködős hisztik ilyenek...

    Ne törődj vele, el fog múlni. Ha kitartóan, mondjuk több, mint két héten át cseszeget, akkor elgondolkodhatsz más dolgokon is. Ez a kivárás egyelőre elég szerintem.

    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15
  10. 2009. Április 10. 16:232.
      Nyalni még véletlenül sem nyaljál. Én mindig azt mondtam és ehhez is tartottam magam ne a nyalizásom  , hanem a munkám után itéljenek és fogadjanak el. Nagyot eshet ám azt aki folyamatosan mártogatja a másikat és nyal a főnöknek. Szerintem maradj meg természetesnek.
    előzmény:
    SZISZÓKA (1)
    2009-04-10  16:15

Címlap

top