Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dúlának tanulni

miccka
Létrehozva: 2009. Április 8. 21:25

Sokat agyaltam mostanában, hogy jó lenne valamit tanulni, amíg itthon vagyok a gyerkőccel, de nem akarok megint olyat, ami arról szól, hogy egy irodában aszalom a s...fenekem, és nem is biztos, hogy szeretném csinálni. Sokat olvastam a szülés előtt a dúlákról, és a szülészeten is találkoztam nagyon édes, igazi "dúlalelkű" szülésznőkkel.

Nincs időm, kedvem és pénzem sem (sajnos) egy négy éves szülésznői diplomára. De nagyon érdekelne a dúlaság. Igazi HIVATÁS, amit egy életen át lehet szeretni. Engem egyre jobban vonz. 

Van itt dúla? Vagy volt már valaki ilyen tanfolyamon?

Szült valaki dúlával?

 

Mindenféle vélemény és tapasztalat érdekel.  

  1. 2009. Április 9. 08:4010.
    Köszönöm a bíztató hozzászólásokat. Amint lesz egy szusszanásnyi időm, megnézem a belinkelt oldalakat. Emőke írásait pedig mindig elolvasom. Szerintem nagyon kedves, beleérző ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 9. 08:329.

    Szia!

     

    Leírnád (akár priviben is) ezeket a hátulütőket? Köszönöm, ha megteszed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234407 (6)
    2009-04-09  06:37
  3. 2009. Április 9. 08:318.

    Tetszik, amit írsz, és sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz, a későbbi munkádhoz!

    A kétséged pedig bizony jogos, mert abszolút nem térül meg anyagilag, amit befektetsz, tehát megélhetési forrásnak nem ajánlom. (De ez nem panasz akart lenni.)

    előzmény:
    r-v-timi (7)
    2009-04-09  08:11
  4. 2009. Április 9. 08:117.

    Hát, én  ha a felsőoktatási felvételi bizottság is úgy akarja, akkor belekezdek a szülésznő egyetemi képzésbe, de gondolkodtam rajta, hogy előtte elvégezném a dúla tanfolyamot.

    Csak még nem látom átt, hogy valóban van-e erre kereslet, egyeltán megtérül-e a befektetett pénz (mert 4 gyerek mellett azért sajnos erre is gondolnom kell)

    Minden esetre én is úgy vélem, hogy az én hivatásom amit szívből tudnék csinálni az a szülés segítés.

     

    Ha nem is végzem el a dúla tanfolyamot, akkor is arra fogok törekedni, hogy "dúla lelkű" szülésznő legyek a szülőszobán, ahogy ezt például a topik indító is említette.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_234407
    Torolt_felhasznalo_234407
    2009. Április 9. 06:376.

    Szia!

    Én végeztem dúla tanfolyamot.

    Gyönyörű dolog, csak számomra vannak hátulütői, amiért nem léptem be a szervezetbe(MODULE).

    Sok sikert a tanfolyamhoz, VIkikeeee 

    előzmény:
    miccka (1)
    2009-04-08  21:25
  6. Torolt_felhasznalo_349955
    Torolt_felhasznalo_349955
    2009. Április 8. 23:315.

    Szia! Segíteni nem tudok, de engem is érdekelne ilyen tanfolyam. Az unokatesóm szűlt dúlával és nagyon pozitív volt a véleménye.

     

    előzmény:
    miccka (1)
    2009-04-08  21:25
  7. 2009. Április 8. 22:204.

    Szia kedves miccka!

     

    Én itt vagyok.  

    Holnap elutazom a gyerekeimmel az anyukámhoz, de a kérdéseidre próbálok majd válaszolni, ha lesznek. 

    Én voltam ilyen tanfolyamon, dúla vagyok, szültem dúlával, és most már közreműködöm is a képzésben. A legközelebbi alapképzés áprilisban indul, így ha az érdekel, keress meg privátban!

    Addig is ajánlom a MODULE honlapján található cikkeket, illetve Emőke írásait itt az nlc-n! Vagy esetleg ezt (hogy kicsit hazabeszéljek ):

     

    Dúlákról szóló cikksorozat

     

    Ez az interjú 2. része, de a végén vissza tudsz menni az előzményekhez. 

    Jó olvasgatást, és a linken elérhetőséget is találsz, ha úgy döntenél, hogy részt vennél a legközelebbi tanfolyamon. 

    előzmény:
    miccka (1)
    2009-04-08  21:25
  8. 2009. Április 8. 21:533.

    Szia,

    nagyon szép hivatást választottál!!! Én dúlával szültem és azt gondolom, nagyon jó döntés volt, minden nőnek kellene egy saját dúla! Nemcsak a szülőszobában, hanem előtte a felkészülés alatt és utána a babával is sokat segített.

    Nagyon szép élménnyé tette a szülést!

     

    Ha tényleg érdekel, szerintem vágj bele! Ez a jövő, szerintem, én legalábbis biztos legközelebb is dúlával fogok szülni!

     

    Üdv, Cuti

    előzmény:
    miccka (1)
    2009-04-08  21:25
  9. 2009. Április 8. 21:512.
    Sehol senki? Sajna én most lépek, de még visszanézek párszor, legkésőbb reggel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top