Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hullámos hajat!

elisca
Létrehozva: 2009. március 23. 21:01

Van tuti tippetek, praktikátok, amivel hullámos hajat lehet egyenes hajból csinálni?

A mellékelt képeken látható laza hullámokra gondolok, nem a konkrét göndör kunkorokat szeretnék, hanem laza hullámokat. 

Olyan tippeket várok, amivel egyszerűen és gyorsan elkészül a haj, nem kell vele órákig foglalkozni.

Pl. evidens a hajsütővas, de nekem nincs ilyenem sajnos.

Mire csavarjam rá, tekerjem rá, ... hogyan, mivel?

Írjatok, köszi!

  1. 2010. december 10. 20:4517.
    Hát ha szög egyenes a hajad nem biztos,hogy jó lesz. Attól is függ meddig ér,milyen típus. Bár nekem is szinte egyenes,kevés hullám van benne. Úgy tudod letesztelni,hogy vizesen behabozod kicsit a  hajad és összegyűrkézed,hagyod megszáradni. Ha hullámos marad az jó. Vagy még egy módszer amit használtam még nem vettem Sedusát: Vizesen hab, és tincsenként tekerd az ujjadra,majd húzd ki az ujjad is a kis kunkorit rögzítsd csattal. Csinálj jó sok tincset,hagyd megszáradni (sok idő,száríts rá hajszárítóval). Ettől nekem tök hullámos marad napokig. Sedusa: http://www.hajformazo.hu/ 
    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  2. 2010. december 10. 12:4116.
    Én csak annyit szeretnék ,hogy ha valaki göndör vagy hullámos hajat szeretne mindenféle roncsolódás nélkül ,az próbálja ki a Sedusát. A hajsütővasak elégetik, tönkreteszik a hajat. Hosszútávon nem jó, ráadásul pár óránál tovább nekem egyik sem tart,kirúgja magát mindig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2010. december 1. 10:1615.
    Arra esetleg vkinek tipp, h a teljesen "szög" egyenes hajat hogyan lehetne tartósan hullámossá varázsolni kíméletesen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  4. 2010. december 1. 10:1114.
    Tuti tipp: Rowenta Curl Activ! Tegnap érkezett meg hozzám (mivel boltban még nem lehet kapni, csak egy internetes webáruházban), és azonnal kipróbáltam, mivel nekem is ilyen haj volt az álmom, de sosem sikerült, és csak bénáztam. Ez a készülék automatikusan tekeri fel a fürtjeidet, nem égeted meg a kezed, és tuti, hogy rendesen fog állni utána, gyönyörű nagy loknikat eredményez, nem túl göndör, de nem is csak hullámos. Kb mint a képen. Imádom!
    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  5. 2009. március 24. 09:1713.
    Azt még elfelejtettem, hogy úgy szárítsd, hogy a tövek legyenek inkább szárazak, a végek kevésbé.
    előzmény:
    Télapó*** (12)
    2009-03-24  09:02
  6. 2009. március 24. 09:0212.

    Megmosott és jól áttörölt hajra tegyél fixáló habot, majd picit szárítsd meg a hajad, de ne teljesen szárazra, csak ne legyen nagyon vizes. Ezután tincsenként kezd el tekerni a hajad, majd egy-egy ilyen tekervényből formázz csigát és azt csattal, csipesszel rözítsd a fejedhez (remélem értehtően írtam:-)))). Ezt akár egy egész éjszakára is így hagyhatod, de addig mindenképp, amíg meg nem szárad teljesen a hajad (kb. 2-3 óra). Azután kiszeded a csipeszeket és a kezeddel, előrehajtott fejjel rázd szét a hajad óvatosan úgy, hogy előtte tegyél a tenyeredbe hajformázó krémet (loreált használok, azt tök jó szerintem, lapos vil. kék dobozban van, ettől nem lesz olyan szállós, nagyon puha a haj, viszont nem is lesz ragacsos, mint a zselétől). Aztán felemeled a fejed és eligazgatod, amit még kell:-))))

     

    Ha szereted az ilyen nagy loknikat, akkor érdemes beszerezni egy körkefér szárítót (4-5 ezer forintért már lehet kapni), azzal nagyon egyszerűen, percek alatt készíthetsz loknikat.

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 24. 07:1811.
    És utána próbálkozhat a tépőzáras csavaró hajból való kitépésével....Pláne ha le is lakkozza.
    előzmény:
    messaggio (5)
    2009-03-23  21:29
  8. 2009. március 24. 06:4310.
    Az ujságpapirtól a hajvégek kiszálkásodnak,mivel a festék ólomtartalmu!
    előzmény:
    schristin (6)
    2009-03-23  21:52
  9. 2009. március 24. 06:189.

    Tudod mi a jó megoldás még??? ha nincs hajsütő vasad, meg hajcsavaród???

     

    Na, akkor csinálhatsz egy olyat, hogy veszel egy tincset, és elkezded, sodorni, egész addig, amíg kis csigaféle valami lesz...na, akkor fogsz egy kis csatot, vagy hajgumit, és rögzíted...és a többi hajtincset... Fent hagyod egy pár órára, és már kész is!!!

     

    Ha frissen mosott hajra csinálod, az is jjó, csak így nehezen szárad meg a hajad, és ha kibontod, iszonyatosan göndör lesz...

     

    A másik, hogy ki kell tapasztalnod, hogy jól sodord a hajad, mert kezdetben előfordulhat, hogy némelyik csámpás lesz, tehát nem egyenesen sodortad, hanem mondjuk 45 fokkal elcsúszott, "mert úgy fért oda a kezed..."...na, ez ne legyen kifogás! na, az az egyenes, ha pl. a  jobb füled melletti tincset vesszük, akkor

      jobbra húzd ki a tincset, ne magad elé, mert hogy úgy könnyebben hozzáférsz...

    Úristen...visszaolvastam magam...hááát, remélem, érthető voltam!!!

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  10. 2009. március 23. 23:238.

    Egy újságban hasonló hajnál a mesterfodrász:

    "Először kevés göndörítő habot kenek a frissen mosott hajra, ettől lesz megfelelő tartása. Majd négy részre osztom, csigákba sodrom, és szorosan rögzítem őket . Ezután jön a legfontosabb lépés: alaposan megszárítom a hajat, különben a hullámok nem lesznek tartósak. Amint kihűlt, meglazítom a csigákat, és az ujjammal óvatosan átfésülöm a tincseket. Néhány fürtöt hajsütővassal formázok, így stílusosabb lesz a végeredmény."

     

     

    Amúgy ha hajcsavarót szeretnél, akkor a sima felületűt válassz, különben érdekes "mintája" lesz a fürtöknek vagy a "tépőzárasnál" simán belegabalyodsz... nekem kín szenvedés volt utána... (1-2szer sikerült belenyúlnom )

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  11. 2009. március 23. 21:547.
    Szia! Én is ezt a csavarót ajánlom, viszont szerintem ne a legnagyobb méretűt vedd, inkább egy kb 3 cm átmérőjűt. Az én hajam vékonyszálú, erre ez teljesen bevált. A másik. Miután megszáradt a hajam, csinálok egy kontyot egész felülre, a fejtetőmre. Ha "ebben" vagyok egy órát, utána nagyon friss, és klassz hullámok lesznek. Ennyire nem profik, mint a képen, de a köv hajmosásig (2-3 nap) látszik. (Viszont, az én hajam nem szögegyenes... és nincs súlya.)
    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  12. 2009. március 23. 21:526.

    Barátnőm régen újságpapír csíkokat sodort össze,és arra tekerte fel a haját,ha nem volt újság,akkor alufóliára ugyanígy.

    Vizesen csinálta,kb. 2 óra alatt megszáradt a haja és akkor vette ki a "csavarókat".

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  13. 2009. március 23. 21:295.

    Szia!Nem olvastam el a korábbi hsz-eket,de talán még nem ajánlották a tépőzáras hajcsavarót!ha nem túl hosszú a hajad,akkor szárazon csavard fel rá,előnye hogy a "tépőzárba megragad" a hajad,és nem kell csipeszezni.Akár vízzel vagy lakkal permetezd le az egészet,és hagyd magától megszáradni!Ha tartósabbat szeretnél,akkor hajhabozd be elöbb....

    Jó frizurászkodást!!!

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  14. 2009. március 23. 21:124.

    szia

     

    majdnem száraz hajad tekerd fel nagy csavaróra (fodrászkellékesnél pár száz Ft). kb 1 óra alatt megszárad. ne szőrös csavarót vegyél, hanem fémet, így tudod kicsit szárítani is.

    ha szög egyenes a hajad, csavaróval se marad meg 1 napnál tovább. :(

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  15. 2009. március 23. 21:113.

    számos loknis topic van, de sajnos, ha nem akarsz hajsütővasat, akkor mindegyik más időigényes, mert a csavargatás maga elég sok időbe telik, vagy csinálhatod még körkefével, de az is idő.

    Továbbá saját tapasztalatom: azokat a képeket mesterfodrászok csinálták fél perccel a fényképezés előtt, a tied nem lesz olyan.

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01
  16. Torolt_felhasznalo_862242
    Torolt_felhasznalo_862242
    2009. március 23. 21:102.

    Az ilyeneket nem nagyobb átmérőjű hajcsavarókkal csinálják?

    Nekem olyanok vannak, aminek a külseje olyasmi anyaggal van bevonva, mint a tépőzár horgos része, de soha nem tudom úgy rögzíteni a fejemen, hogy ne "törjön" meg ott a hajam, és ne nézzen ki hülyén

    előzmény:
    elisca (1)
    2009-03-23  21:01

Címlap

top