Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MBT és RYN viselők

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. március 9. 21:08

Halihó!

 

Aki ilyen cipőket visel,kérem írja meg a tapasztalatait,és a bajait,ha még vannak!

Én hónapok óta hordok ilyet,orvosi javallatra,és más már nem esik jól.Csodás dolog!

  1. Torolt_felhasznalo_655501
    Torolt_felhasznalo_655501
    2016. január 9. 07:00112.

    Itt vagyok már:) 


     


    Én innen rendeltem a cipőmet:


    http://verlon.hu/cipobolt


    Bp-en van üzletük csak. Én a neten rendeltem, másnap már meg is érkezett. 


    Szia:)


     

    előzmény:
    bekecs76 (111)
    2016-01-08  08:20
  2. 2016. január 8. 08:20111.

    Persze..., jöhet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655501 (110)
    2016-01-07  21:46
  3. Torolt_felhasznalo_655501
    Torolt_felhasznalo_655501
    2016. január 7. 21:46110.

    Szia! Nekem volt MBT-m, tényleg tönkre ment hamar, pedig nagyon drága volt...meg a fájós lábamnak nem is volt jó.  Egy vagyont költöttem már cipőkre, talpbetétekre...műtötték is a lábamat ill. a lábujjamat. De most végre találtam egy olyan cipőt, amiben egyáltalán nem fáj a lábam, és a hozzászólók is nagyon dicsérik, egyszerűen nem akarom elhinni, hogy 10 év fájdalom után megtaláltam a jó, kényelmes cipőt. Nem olcsó, 21 ezer forint volt, ha jól emlékszem. Na,mindjárt megnézem a nevét, persze csak ha érdekel.


     

    előzmény:
    bekecs76 (109)
    2016-01-05  21:02
  4. 2016. január 5. 21:02109.

    Mi van ezzel a gördülő cipő dologgal? Kacérkodok itt a gondolattal, hogy beruházok egy ilyen gördülő cipőre és ezért elkezdtem utána járni a dolgoknak. Megpróbáltam minden ezzel kapcsolatos témát elolvasni, de azt vettem észre, hogy nem nagyon pörög egyik fórum sem. Végig néztem egy csomó márkát, MBT, RYN, Joya, Walkmaxx, Batz, Scholl, Enquist, stb. Úgy vettem észre a RYN-ről írtak a legtöbb jót, és az MBT-ről pedig sok a garanciális probléma, hamar tönkre megy. De bármelyik ezzel a témával kapcsolatos fórumot, ha megnézek, talán egy-két hozzászólás van ami idei vagy tavalyi, aztán utána a legutóbbi hozzászólások több évesek 4-5-6 éves, vagy régebbi. Lecsengett ez az egész vagy mi? Senki nem vesz ilyen cipőt mostanában? Lehet, hogy ennyi volt? Rájöttek az emberek, hogy az egész gördülő cipő dolog csak egy nagy kábítás? Nem tudom, miért van ez, de szerintem, ha egy témával kapcsolatos dologról nem lehet aktív fórumot találni, akkor az talán elárul valamit. Hiszen bármilyen hobbi vagy érdeklődési kör vagy egyszerűen akárminek lehet aktív fórumot találni a neten. De ezeken a gördülőcipő fórumokon már hosszú évek óta csend van. Hmm...érdekes... Lehet, hogy még se adok ki 40-50ezret egy ilyen cipőért.

  5. Torolt_felhasznalo_532731
    Torolt_felhasznalo_532731
    2010. február 4. 15:39108.
    Szomorú MBT használó voltam, de most már boldog RYN tulajdonos vagyok! Senki ne vegyen MBT-t, ha nem akar pénzt kidobni az ablakon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. október 25. 20:50107.

    Hátfájásos problémám miatt a doktor bácsi nekem is "felirta" az MBT-t, de mivel sok fórumon( pl. panaszfal.hu) sok minőségi problémával ijjesztgettek, átmentem a konkurenciához.

    Szerencsére Debrecenben is van már RYN szaküzlet és tettem egy próbát !

    Méghogy szidnák az MBT-t ?

    Nagyon kedvesen kiszolgáltak,és legalább 6 modellt próbáltam fel...( kicsit válogatós vagyok..)

    Na szóval ezután lepődtem meg, merthogy nem nyomták rám a RYN cipőjüket, hanem felajánlották, hogy sétáljak át az MBT-be és érezzem a különbséget !

    Igaz, hogy nagyobb a vállaszték,meg van talpvizsgáló is, de én szeretném, ha ennyi pénzért strapabíró cipőt kapnék.

    Szépen visszasétáltam, ahol már mosolyogva fogadtak .

    előzmény:
    katinka02 (99)
    2009-08-06  12:34
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 18. 15:09106.

    Hali,eg pénztárral kapcsolatosan személyes tapasztalat:

     

    magamis és munkáltató is dob rá összeget,minimálisat,de neten lehet nézni,mennyi van rajta aktuálisan.

    Mikor mbt akció volt nyáron,35 ezerért lehett venni a csukákat,megnéztem reggel,h mennyi van rajta,és elmentem a boltba,és a kártyámmal fizettem.

    De ott nem tudják megnézni,mennyi van rajta,tehát jó,ha tudjátok,hogy áll a szénátok.

    Mondtam,mennyit vegyen le,mert tudtam,mennyi van rajta,és ezzel fizettem.

    ennyi!

     

    előzmény:
    Elefina (102)
    2009-08-12  17:41
  8. 2009. augusztus 13. 21:43105.

    Igen, jól sejted. Nem értek annyira hozzá, szóval jobb ha utánanézel, utánaérdeklődsz, de úgy rémlik úgy van, hogy összesen 100.000-et lehet leírni az adóból. Tehát ha csak egészségpénztárad van, akkor olyan 300.000 körül érdemes befizetni maximum, bár azért ilyen sokat nem szoktam egészségre költeni évente....

    De ha van más is, akkor , hát ki kell sakkozni hogy érdmes-e.

    előzmény:
    Elefina (104)
    2009-08-13  20:21
  9. 2009. augusztus 13. 20:21104.

    Köszönöm, most már értem.

    Akkor max ott "bukhat" az ember, ha vannak más kedvezményei, és esetleg maximálva van az adókedvezmény igénybevétele.

    Majd megböngészem az SZJA törvényt ezügyben.....

     

    (bár nem éppen a legszórakoztatóbb időtöltés...     )

    előzmény:
    veniko7 (103)
    2009-08-12  20:24
  10. 2009. augusztus 12. 20:24103.

    Ezt a Leonyst mondjuk nem ismerem, de az egészségpénztár úgy működik, hogy igen, van a számládon valamennyi összeg (fizetsz be rá), aztán veszel valamit. Ha kártyával vásárolsz, akkor lekerül az összeg a számláról (ugyanúgy mint a sima számlán), vagy utólag küldöd be a számlát az egészségpénztárnak, és akkor is leemelik az ep. számláról az összeget és Te meg megkapod. De ezzel eddig még nem nyernél semmit. Hanem az a lényeg, hogy év végén az adónál le lehet írni, hu ha jól tudom 30%-át, vagy valahogy igy az adóból. Régebben úgy volt, hogy azt visszakaptad pénzben. Tehát olyan mintha 30 %-kal olcsóbban vetted volna, viszont csak ugye év végén, illetve következő év március környékén kaptad vissza azt a 30 %-ot. De most meg úgy van, hogy nem kapsz pénzt, hanem az összeget visszarakják az egészségpénztáras számládra. Végülis ez se rossz, csak annyi, hogy akkor nem arra költöd amire akarod (ahogy a pénzt), hanem csak ilyen egészség témára lehet.

    Szerintem jó dolog, csak sajnos egyre szűkitik a kört, amire lehet felhasználni.

    előzmény:
    Elefina (102)
    2009-08-12  17:41
  11. 2009. augusztus 12. 17:41102.

    Segíts kérlek ezt az egészségpénztár dolgot értelmezni.... 

     

    Szóval van egészségpénztárad, amire jobb esetben a munkáltató, rosszabb esetben te magad befizetsz bizonyos összeget. Ez gyűlik a kártyádon. Mondjuk összegyűlt egy MBT-re való, akkor az egészség kártyádon levő összeggel tudsz fizetni?  

    És utána ki utalja vissza, és hova és mennyit?  

    Bocsika, de nem értem egészen... 

    (vagy nem merem érteni, mert az úgy túl szép lenne... )

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2009-08-06  16:06
  12. 2009. augusztus 6. 16:02101.

    Sziasztok, én nagyon szeretnék már venni ilyen cipőt, eléggé kivan a térdem, az orvos is javasolta, de sajna nem engedhetem meg magamnak...

    Nincs esetleg ugyan ilyen cipő olcsóbb kivitelben??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 6. 14:20100.

    A Nyugatinál lévő bevásárló kp-ban most 25 ezer ft-ba kerül a Shapatu típus, ha felmutattok egy igazolást, miszerint egészségügyben, ágy mellett dolgoztok.

     

    Nekem már 3 hónapja van MBT-m, most végre anyának is lesz, holnap vesszük meg neki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 6. 12:3499.

    Szia!

     

    Nem igaz,hogy a rynesek szidják az mbt-t! Én voltam bent egy ryn boltba,és szerintem maximálisan korrektek voltak a rynesek.Szerintem kedvesek voltak és aranyosak.

    Ne a fórumokból táplálkozz,hanem inkább menjél beegy ryn boltba  és rájössz te is és jobb véleményed lesz róluk!

     

    Velem tényleg nagyon kedvesek voltak és korrektek.Piros pont nekik!

    előzmény:
    ÁgicaT (94)
    2009-05-11  07:34
  15. 2009. augusztus 6. 12:2798.

    Szia!

     

    Szerintem neked nincs mbt-cipőd,mert ha lenne akkor nem írnál olyat,hogy nem vajból van és nem érintkezhet a külvilággal.Valóban érzékeny a sarok résznél az a puha szivacs.

     

    Én is voltam itt is-ott is,de nem igaz hogy nincs különbség a ryn és az mbt között,mert óriási van!!! És sokkal jobb a ryn!! Próbáld fel mindkettőt és akkor rájössz majd.És szerintem a rynesek nagyon kedvesek és képzettek,egyáltalán nem szidják az mbt-t.Szerintem ritka korrektek!

     

    Az meg hogy a ryn utánzat,az meg pláne nem igaz.Nézz inkább utána!

    Egyébként nekem RYN-em van és imádom!!!! Nem fáj a derekam és ez nekem mindennél többet ér.

     

    Szép napot!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217734 (97)
    2009-05-21  14:27
  16. Torolt_felhasznalo_217734
    Torolt_felhasznalo_217734
    2009. május 21. 14:2797.

    Nekem ezzel kapcsolatban nagyon rossz tapasztalataim vannak.

    Én voltam Ryn boltban, és azon kívül hogy szídták az MBT-t, semmi egyebet nem tudtak mondani, semmi ész érvvel nem tudták alátámasztani, hogy miért jobb (szerintem össze se hasonlítható a kettő, a Ryn még hitvány utánzatnak is gyenge).

    Amikor MBT üzletben voltam ott rákérdeztem, hogy mi a véleményük a Ryn-ről, nagyon korrektek voltak, egyáltalán nem szídták.

    Szerintem ez csak kommunikáció a Ryn részéről, az ocsmányabb fajtából...

    A szenzor nyugodtan érintkezhet a külvilággal, nem vajból készült.

    előzmény:
    ÁgicaT (94)
    2009-05-11  07:34
  17. Torolt_felhasznalo_792836
    Torolt_felhasznalo_792836
    2009. május 12. 11:2796.

    A kétkedőknek:

    másfél éve hordok MBT-cipőt.  Nekem semmilyen gondot nem okozott megtanulni járni benne. Eleinte kicsi izomláz a vádliban, meg a fenekemben, de ennyi. Kilépek a házból, míg elérek a zebráig, szépen kigörbíti az ágyéki csigolyáimat, és egyenes lesz a testtartásom. Olyasmi, mint azokon a filmeken, ahol mutatják animációval, hogy a majom hogy vált emberré: majom korában még előre lóg a feje, földig ér a karja, de mire ember lesz, teljesen kiegyenesedik a háta. Na pont ezt éreztem én is, csak kábé 20 másodperc alatt történt meg az átalakulás, és ez így megy mimden nap. Eddig nem is tudtam, hogy mennyire görnyedten járok, most meg magasabb lettem 2 cm-rel, annyira kihúzza a hátamat a cipő. A nyári 3-4 hónapot leszámítva mindig ebben járok, nincs is más cipőm.

     

    Az 1 éves évfordulóján megnézegettem, hogy romlott-e az állapota, de a színe fakulásán kívül (kicsit szürkült a feketéje) semmi! Mintha új lenne. (Ja, de, még a cipőfűzőt ki kellett cserélni, mert a gyorsfűző elkoptatta, de ezt a gyorsfűzőt is nagyon jónak tartom, próbáljátok ki!) Most másfél éves, már látom, hogy a talpa közepén elöl egy kis foltban elkoptak a barázdák, de amúgy makulátlan.

     

    S hogy drága-e? Szerintem az a termék drága, ami nem éri meg az árát. Ami sok pénzbe kerül, de ahhoz képest rossz a minősége, vagy kicsi a mennyisége. Az MBT-cipő sok pénzbe kerül, de meg is éri az árát. Nekem 4 évig volt csonthártyagyulladásom mindkét lábamban, hát azt nem lehet elmondani, milyen fájdalommal járt. Persze a kényszertartástól eldeformálódtak a lábfejeim, alig bírtam már menni. Gerincműtétem is volt 14 éve. Ehhez képest tavaly, amikor még csak pár hónapja hordtam ezt a CIPŐt, úgy gyalogoltam benne végig egy 9 órás túrát, hogy közben csak kétszer álltam meg, de egyszer sem ültem le, és másnap, meg harmadnap is folytatódott a gyaloglás. Ez korábban nem, hogy elképzelhetetlen lett volna, de bele is halok még a túra gondolatába is!

    Nem tudnék már másféle cipőt hordani, de nem is akarok. És mindezt úgy mondtam el, hogy semmiféle kötődésem nincs az MBT-céghez, nem kapok tőlük jutalékot a reklámért.

     

    Én nem mondom, hogy vegyen mindenki MBT-t, de én már gyűjtöm a pénzt a következőre, mert imádom!! Ja de azért egy hátulütője van, és nem lenne szép, ha ezt elhallgatnám: nekem amúgyis elég rossz az egyensúlyérzékem, ez a cipő meg instabil ugye. Szóval a mozgólépcsőn kapaszkodni kell benne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 12. 09:5295.
    Szia,nekem nem esett még ki,de ismerősnek 2 szer is tönkrement,és 18 ezerért cserélték...igen,a rynnek más a technológiája,de nem is annyira puha,nekem mindkettő van...gyűjtő vagyok!
    előzmény:
    ÁgicaT (94)
    2009-05-11  07:34
  19. 2009. május 11. 07:3494.

    Egy RYN-es oldalon olvasgattam, és meglepődtem, hogy milyen mértékben szidják az MBT-t.

     

    Azt írták, hogy nagyon hamar tönkremegy a szivacsos szenzor, mert elvileg nem lenne szabad érintkezni a "külvilággal". Meg hogy méhviasszal kéne kenegetni, különben kipotyog 1-2 év múlva.

     

    TÉNYLEG???? Nektek volt hasonló tapasztalatotok? Jó lenne, ha nem kéne 1 év múlva megint 10 ezerért szenzort cseréltetni, mert nem a fénymásolóból szedem a pénzt....

    előzmény:
    ÁgicaT (93)
    2009-05-10  12:29
  20. 2009. május 10. 12:2993.

    Sziasztok!

     

    Tegnap megkaptam/vettem életem első MBT-jét. Még csak itthon próbálgatom, de nagyon jó érzés benne járni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 28. 18:0192.

    Na,mint ha én írtam volna ezt a sok szépet,mert nekem is megszépíti a fájdalomentesítésével a napjaimat ez a csodacipő!

    Én is így vagyok a meleggel,akkor másra kényszerülök,ha meleg van,és akkor sem fájok,de azért én is várom a szandált.

    És bánom,h nem tudtam szezonon kívül venni,mert most a csizma pl az Okt.23. utcában 40,annyi,mint a szandál...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163639 (87)
    2009-04-26  16:38
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 28. 18:0191.

    Na,mint ha én írtam volna ezt a sok szépet,mert nekem is megszépíti a fájdalomentesítésével a napjaimat ez a csodacipő!

    Én is így vagyok a meleggel,akkor másra kényszerülök,ha meleg van,és akkor sem fájok,de azért én is várom a szandált.

    És bánom,h nem tudtam szezonon kívül venni,mert most a csizma pl az Okt.23. utcában 40,annyi,mint a szandál...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163639 (87)
    2009-04-26  16:38
  23. Torolt_felhasznalo_217734
    Torolt_felhasznalo_217734
    2009. Április 28. 12:1290.

    Kalliopé,

     

    Tudod mivel próbálkozz?

    Írjál véleményt az MBT weboldalára, mert a legjobb beküldők közül minden hónapban 1 MBT-t sorsolnak ki.

    http://www.swissmasai.hu/ContactInfo.aspx

     

    Hátha nem kell a lottóra várnod...

    Amúgy vannak outlet modellek országszerte, amik olcsóbbak, ahogy az előttem szólók is írták.

    előzmény:
    Kalliopé (85)
    2009-04-26  15:47
  24. 2009. Április 26. 18:3389.

    http://www.swissmasai.hu/Shops.aspx

    itt a lista, látható, hogy hol van outlet, oda van írva  abolt mellé. nem csak Bp!!!!!

    előzmény:
    Kalliopé (86)
    2009-04-26  15:48

Címlap

top