Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A kontinuum-elv

Torolt_felhasznalo_426056
Torolt_felhasznalo_426056
Létrehozva: 2009. március 6. 11:58
Sziasztok! Olvasta valaki Az elveszett boldogság nyomában című könyvet?
  1. 2009. március 15. 13:3118.

    Én képes vagyok hajmeresztő történeteket elképzelni, pl. magára rántja a szekrényt, ami sajnos felül nincsen rögzítve, stb. A konyha egyben van a nappalival, úgyhogy mindig jól rálátok. Általában velem van, pontosabban a közelemben van. Ami még tetszik a könyvben, meg leginkább Sződy Judit Kismama magazinban ez alapján adott e havi válaszában, hogy a gyereket nem kell állandóan szórakoztatni, ez egy téves elgondolás. Én pl remekül vasaltam úgy, hogy mindketten láttuk egymást, ő az ágyon ugrándozott, nekem viszont mégis volt egy kis lelkiismeret furdalásom, hogy nem vele foglalkozok. Pedig láthatóan nem volt semmi baja. Láthatóan azt sem igényli, hogy állandóan vele játszak, de korábban azt hittem, hogy nekem mégis ezt kéne tennem - persze ez képtelenség, így egy komoly frusztrációtól szabadultam meg.

     

    Nekem a nagyszülőkkel szerencsém volt, engem már anyukám is igény szerint szoptatott (nem újhullámos volt, csak "egyszerű" vidéki lányként így találta jónak), egy szobában aludtunk, stb. 

    Örülök, hogy olvastam Ranschburgot, mert bármikor bátran felveszem a picit, ha nyűgös - egy barátnőm pl. be is szólt emiatt. Pedig szerintem minden gyerek egyedi, szóval hogy nekem ez vált be, lehet, hogy neki más fog. 

    Persze a hetvenes években ilyen dolgokat írni, ütős lehetett. 

     

    Azt se szeretem, mikor úgy nevelnek gyereket, hogy a jövőre próbálják felkészíteni, és ezért nem ösztönösen, hanem elvek szerint cselekednek. Mert lehet, hogy 20 év múlva pont más elvek lesznek életben. Gondolok arra, hogy minket sírni hagytak, hogy önállóbbak legyünk, de szerintem nem lettünk...

     

    Épp ezért, ha úgy érzem, nagyon örömujjongással agyondícsérem a gyereket:-)

     

    Nálatok mi vált be? 

     

    A mamamit olvastam egyébként, tegnap este végigfutottam, ott is hasonló a vélemény.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (16)
    2009-03-15  08:19
  2. Torolt_felhasznalo_932274
    Torolt_felhasznalo_932274
    2009. március 15. 10:0217.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (1)
    2009-03-06  11:58
  3. Torolt_felhasznalo_426056
    Torolt_felhasznalo_426056
    2009. március 15. 08:1916.

    Mintha csak magamat hallottam volna! Vajon mi lehet a távirányítóhoz és a papucshoz való vonzalom oka???!!! nálunk is ez a két kedvenc! Igen, nekem is nehezemre esik a szobában hagyni felügyelet nélkül percekig, pedig ha belegondolok nagy baja nem lehet! De ha nagy a csönd, mindig benézek miben sántikál. Szívemre venném, ha egy-egy könyvet széttépne....Én rengeteget kaptam az ilyeneket - főleg az anyósoméktól - hogy ne vegyen fel ha sír, mert elkényeztetem, meg hogy adjak cumit, teát nyáron, de szoptassam éjszaka, meg amikor csak kéri....olyan nehéz volt így tapasztalatlanul ezen tanácsok ellen cselekedni, de minden engem igazolt.

     

    Persze, én is dícsérgetem, mostanában akkor amikor szépen eszik, ugyanis 10 hónapos koráig nem volt hajlandó semmit sem a szájába venni. Én sem értemmi ebben a baj...

    előzmény:
    Eperturmix (15)
    2009-03-14  21:17
  4. 2009. március 14. 21:1715.

    Igen, most tartok én is annál a résznél.

    Sokmindenben úgy gondolom, hogy igaza van, és van néhány rész, amit még legalább egyszer el kell olvasnom. Olyan szépen hangzik, de megmondom őszintén, nekem sokmindent ugyanakkor nehéz megvalósítanom... Most 7 és fél hónapos a kislányom, kezd mászkálni - azaz ha lerakom, már képes egy-két métert haladni, ide-oda elkúszni, főleg ha meglát egy papucsot vagy egy távirányítót. Ő viszont azt írja, hogy ne figyeljünk rá állandóan, azt szugerálva bele, hogy ő képtelen vigyázni magára. De ugyanakkor volt már rá példa, hogy hajszál hiján és a férjem lélekjelenlétén múlt, hogy nem gurult le az ágyról - bár az is igaz, hogy nagyon ritkán üti meg magát. 

    Szóval nehéznek találom (biztos az én személyiségem miatt) ezt a hagyjunk teret neki hozzáállást (meg mert kicsi a lakás, nem tudok eléggé elpakolni és neki teret hagyni). 

     

    Meg az is érdekes, amit írt arról, hogy nem kell ujjongva dícsérgetni a gyereket. Mert ez is dereng gyerekkoromból, hogy hogy nem szerettem mikor megdícsértek (vagy mikor most is megdícsérnek a szüleim valamiért...), de ugyanakkor nehéz nem ujjongani, mikor először felhúzza magát állásba, stb.

    Rengeteget írtam, remélem nem baj...

     

    Te mit gondolsz?

     

    Az én kisszámú tapasztalatom egyébként az, hogy a hordozott gyerekek sokkal nyugodtabbak, de ez lehet, hogy a szülők egyébként is elfogadó hozzáállása miatt van, meg mert nyugalom veszi körül őket.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (14)
    2009-03-14  08:02
  5. Torolt_felhasznalo_426056
    Torolt_felhasznalo_426056
    2009. március 14. 08:0214.
    Azért hitelesebb lenne, ha lenne a szerzőnek is gyereke....nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_426056
    Torolt_felhasznalo_426056
    2009. március 14. 08:0113.
    A civilizált babák mindennapjai rész ténylg elég gáz. Engem kicsit felhúzott, ki is hagytam azt a pár bekezdést. Én szerencsére kendőzök, nagyon jó érzés! Engem ami nagyon megfogott - nem udom tartassz e már ott - amikor ezt írta: "sem a test sem a lélek táplálását nem viszik túlzásba, de nem is zárkóznak el" vagy vmi ilyesmi. Azt írta, hogy az anyák mindig passzívak, nem kezdeményezik a kontaktust, de ha szükség van rájuk, mindig jelen vannak. Szerintem ez nagyon fontos. Mennyi idős a gyerkőcöd? Az én lányom 11 hónapos, most bontakozik az akarata....bajos az elalvás stb. Úgyhogy mostanság úgy alszunk, hogy berakom  kiságyba, én is fólefekszek, úgy csinálok mint aki alszik. Igaz, sír egy kicsit, de nem hagyon egyedül! Így megtanult egyedül elaludni, és hiába sírdogál kicsit, úgy érzem az ő hasznát szolgálja, mert nagyon fáradt, jól esik neki aludni.
    előzmény:
    Eperturmix (12)
    2009-03-13  19:41
  7. 2009. március 13. 19:4112.

    Eljutottam a 80. oldalig. Most már kezd izgalmasabb lenni. Egyenlőre még szkeptikus vagyok, ill. sokmindenben egyetértek, mert pl. írt olyat, amit én más tapasztalatokból kiindulva szintén így gondolok, de nem tetszik a szélsőséges stílusa. Persze a könyv a 70es években íródott, lehet, hogy akkor a helyzet is más volt. Konkrétan arra gondolok, ahogy leírja, a "civilizált világban" hogy bánnak a kisbabákkal.

     

    A könyvet egyébként egyrészt mint elszúrtan nevelt gyermek, másrészt meg elszúrni nem szándékozó anya olvasom.

     

    Én egyébként alapvetően "ösztönös" anyának gondolom magam, de az az egy-két előadás, amit hallottam, könyv, amit olvastam sokat segített megtalálnom anya-önmagamat.  

     

    Nagy bánatom ugyanakkor (magammal kapcsolatban), hogy visszatérő deréktáji porckorong-problémák miatt (és egy gerincműtéttel a hátam mögött ) sajnos a kendős hordozás nálam szóba se jöhetett. Úgyhogy irigykedve tekintek a hordozós anyákra. 

     

    Kiváncsi vagyok a véleményedre, ha tudsz írjál bővebben, Te mivel értesz-nem értesz egyet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (11)
    2009-03-13  13:05
  8. Torolt_felhasznalo_426056
    Torolt_felhasznalo_426056
    2009. március 13. 13:0511.
    De ez a kettő nem üti egymást! Ha állandóan magaddal viszed, akkor az azt is jeleni, hogy állandóan vele vagy! Én már majdnem a végénél járok, és rengeteg elgondolkodtató dolog van benne! Majd kíváncsi vagyok hogy tetszik! Bár szerintem sok mindent nem lehet alkalmazni a civilizált életben. Pl. ha a mi felpörgetett világunkban mindenhová hurcolnánk a kicsit, szerintem az nagyon megterhelné az idegrendszerét.
    előzmény:
    Eperturmix (10)
    2009-03-12  22:36
  9. 2009. március 12. 22:3610.

    Én most kezdtem el, egyenlőre az előszónál tartok. És gondolkodom. Próbálom helyre tenni magamban a dolgokat, hogy akkor most mi van?

    Mindig is azt hittem (olvastam az okosaktól), hogy egy babának élete első három évében nagy-nagy szüksége van az édesanya jelenlétére, állandó készültségére, szeretetére. 

    Most meg azt olvasom, hogy ne a baba legyen a középpont, csináld tovább eddigi életed, csak vidd magaddal a gyereked. 

     

    Mondom, az előszónál tartok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (1)
    2009-03-06  11:58
  10. Torolt_felhasznalo_705559
    Torolt_felhasznalo_705559
    2009. március 6. 12:549.

    köszike, hát persze, hogy ő, pedig imádom, mint színészt és olyan egyszerű neve van, nem tudom hogy nem ugrott be. de amit írtál azt nem tudtam! tényleg tök érdekes!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (8)
    2009-03-06  12:44
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 6. 12:448.
    Will Smith, aki zenész korában eleinte The Fresh Prince néven futott (még a 80-as, 90-es évek fordulóján), aztán pont az ügynökös filmnek köszönhetően a saját nevét vette vissza művésznévnek. Érdekes és elég ritka, ha jobban belegondol az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705559 (7)
    2009-03-06  12:39
  12. Torolt_felhasznalo_705559
    Torolt_felhasznalo_705559
    2009. március 6. 12:397.

    nem ezt csinálták meg filmben? a Boldogság nyomában címmel?

    a...hmmm nem ugrik be. az a néger fickó a főszereplő, aki J ügynök a földönkívülis filmben, titál blokk.a film címe sem jut eszembe!

    Szóval ha az akkora film is nagyon jó, én majdnme bőgtem... honnan fel lehet állni! HIT REMÉNY és Szeretet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (1)
    2009-03-06  11:58
  13. Torolt_felhasznalo_426056
    Torolt_felhasznalo_426056
    2009. március 6. 12:306.
    Mire gondolsz pontosan?
    előzmény:
    igorka (5)
    2009-03-06  12:18
  14. 2009. március 6. 12:185.
    szia, valóban jó könyv. fontos azonban, hogy az figyelembe vedd, hogy amerikai célközönségnek íródott és a nekik szóló sallangot vedd le róla...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (1)
    2009-03-06  11:58
  15. 2009. március 6. 12:114.
    Szia mermaid, ezt en is szeretnem majd elolvasni. Jo lehet
    előzmény:
    little-mermaid (2)
    2009-03-06  12:06
  16. Torolt_felhasznalo_426056
    Torolt_felhasznalo_426056
    2009. március 6. 12:083.
    Javaslom nagyon! Nem is mondok róla semmit...engem ledöbbentett...
    előzmény:
    little-mermaid (2)
    2009-03-06  12:06
  17. 2009. március 6. 12:062.

    Szia!Én ugyan még nem de mindeféleképpen szeretném. Nagyon izgalmas és tanulságos lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (1)
    2009-03-06  11:58

Címlap

top