Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vesegörcs!

Barbi19
Létrehozva: 2009. február 28. 08:17

Szeretném a segitséget kérni!

 

16 hetes terhes vagyok a mult hét vasárnap bekelet mennem a kórházba mert iszonyatos jobb oldali vese görcsöm volt. Azóta kiengedtek de sajnos a görcsök megmaradtak amik minden reggel jelentkeznek. A fájdalomtól annyira kinlódok, hogy szó szerint néha már remegek. Az orvosok nem tudtak pontos diagnozist felállitani nem zárták ki a vesemedence gyulladást, a vesehomokot sem és azt sem, hogy a baba okoza. Csak gyógyszereket kaptam antibiotikumot, nospát és algopirynt. Sajnos hosszú távon ezzek nem hatnak! Akiknek volt már hasonlóban részük annak megköszöném ha leírná neki mit mondtak és mi segitett neki a mihamrabbi gyógyulásban?! Illetve az, hogy mire készüljek ez meddig fog tartani mert ma tart 6. napja.

Köszönöm előre is!

  1. 2020. október 22. 02:3116.

    Inni,  inni,  INNI  !!!!    Sok-sok  vizet  inni  !!!!!!!!!

    előzmény:
    barbi1004 (15)
    2020-10-21  17:19
  2. 2020. október 21. 17:1915.

    Sziasztok! 


    Tudom, régi kérdés, régi válaszokkal, de hátha valamelyikőtök olvassa még. 🙂


    Jó volt látni, hogy nem vagyok egyedül a problémával, ugyanúgy visszatérő vesegörcsökkel, antibiotikumozással szenvedek. 


     


    A kérdésem az lenne, hátha valaki érintett a témában: következő terhességnél is jelentkeztek a tünetek, fájdalmak? Ez mennyire valószínű/törvényszerű? 

  3. 2018. március 7. 07:4814.

    Tudom,h nagyon sok ido telt el a bejegyzes ota de mikor terhesen vesegorccsel kuzdottem ejszakankent megfogadtam, h szules utan leirok mindent.


     


    nekem 2x volt oriasi vesegorcs hullamom a terhesseg alatt. A nogyogyasz urologiara kuldott, azok meg vissza! Utana pedig a kepembe vagtak h ez normalis. Borzasztoan feltem h a baba jol van e es iszonyatosan fajt. Nem akartam gyogyszert bevenni de azt a fajdalmat nem birtam elviselni.


    eloszor zinatot kaptam ra mint antibiotikum. Bevettem, kozben borzasztoan feltem, h artok vele a babamnak. Elmult a vesegorcsom vegre, elvezhettem volna a terhesseget de ra 2 honapra egyszer villamcsapas szeruen ismet erre a fajdalomra ebredtem. 1 het szenvedes utan szemicilint kaptam ra (40dbot) teljes depresszioba estem :( 


    utana napi 4 litert ittam es reggel-este kamillateat mert az gyulladascsokkento es sokat voltam 4kezlabon. Megtanultam a vegere mar ugy aludni hatha ezzel megelozhetem h ujra visszajojjon.  


    Neha fajdogalt de mar nem ter vissza a gorcs! A baba elnyomta a hugycsovet es a benne levo bacik befertoztek a vesemet.:(


     


    most mellettem fekszik a 2 honapos kislanyom, egeszseges, a gyogyszerek nem artottak a fejlodeseben (eddig legalabbis nem tapasztaltak) es a szules utantol minden vesefajdalmam elmult.

  4. 2009. március 1. 21:2513.
    szia.  hadd meseljem el az en tortenetem,  31 voltam miko canadaba jottunk. az elso tel. magyar telikabat. hmmm.  az iskolaba  nyelv suli volt  szunet lett en fel altam  es kesz.  nem birtam se  lepni  se fordulni. se menni.  mi franciaul nagyon jol beszeltunk  es ferjem fututt az irodaba  hogy kell orvos.  adtak a masik utcaban.  ferjem es egyik kinai osztalytasrnom elhuztak a dokiig. ok. kaptam gyogyszert  de 3 nap mulva viszA .  megyek visza es kerdi a doki volt a vesemmel masko is probllema?  oh ja 2 hetente a dokinal voltam  antibiotikum es kesz. razza a fejet a kis kinai doki. menjek ultra hangra. mentem,  igen am de minden jo volt. azt mondja ez nem letezik.  menjek   MRI  RA  mentem.  es ott sult ki  dupla a vesem a normalisnal,  el van  deformalodva,  es olyan mint a szivacs.  te jo eg itt eltem  6 honapot es rajottek a szemet magyarok meg 30 ev alatt nem ?egy jo kis vese gorcsom  volt  es csakis jo gyogyszerel  tudtak rendbe hozni. azota figyelem magamat.  sok szerencset neked  de en  nem biznek  a magyarokban. menjel privat dokihoz.   BEST LUCK.
    előzmény:
    Barbi19 (1)
    2009-02-28  08:17
  5. 2009. március 1. 12:0912.

    Szia!

     

    De javasolták, hogy álljak négykézlábra de amikor nagyon fájt akkor már ez sem használt. A folyadékot meg persze nagyerőkkel húzom!

    De szerencsére tegnap óta nem volt vese görcsöm szóval most már szinte biztos hogy csak a vesekő okozta ezt a fájdalmat.

    De remélem az életem további részébe ilyenben nem lesz részem!!!

     

    előzmény:
    rikitiki (11)
    2009-02-28  12:13
  6. 2009. február 28. 12:1311.

    Szia Barbi!

     

    Én is kismama vagyok, és nekem is volt vese-kalandom, a 6. hónapban.Én szerencsésebb voltam, mert nem görcsöltem, viszont fájt a derekam, és az alhasam jobb oldalt.Én úgy vettem észre a bajt, hogy véres volt a vizeletem+ olyan barnás színe is volt.Azt mondták a dokik, hogy vesetágulatom van jobb oldalt mert a baba nyomta a vesémet.Uh-tak engem is , és ott azt mondták, hogy a követ az uh állítólag nem érzékeli, azt csak röntgennel lehetne észrevenni, de azt ugye babásan nem szabad.

    Szóval könnyen előfordulhat, hogy amit a vizeletedben láttál, az tényleg vesekő volt.Igyál te is sokat.

    Nekem csak bal oldalt szabad aludnom, illetve egy nap 4-5 alkalommal le kell mennem négykézlábra, hogy így is mentesítsem a vesém a teher alól.Neked ilyesmit nem javasoltak???

     

    előzmény:
    Girandella (10)
    2009-02-28  11:41
  7. 2009. február 28. 11:4110.

    Szia!

    Nagyon örülök, hogy jobban vagy! A követ lehet azért nem vették észre, mert akkor amikor az uh-t csinálták a kő már elindult és akkor nehezebb észrevenni. Mindenesetre remélhetőleg most már könnyebb lesz! Pihenj sokat és vigyázz magadra!

    előzmény:
    Barbi19 (9)
    2009-02-28  11:26
  8. 2009. február 28. 11:269.

    Köszönöm mindenkinek a segitséget!

     

    Képzeljétek megittam most 4 liter folyadékot és egy hirtelen fájdalom melett a mosdóban távozott 1-2mm-es kő. Érdekes mert követ egy uh sen láttak peddig 2ön is voltam remélem most már jobban leszek de azért nem hagyom abba az ívást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_170200
    Torolt_felhasznalo_170200
    2009. február 28. 10:028.

    Nekem is volt ilyen, kórházba kerültem Én is!

    Semmit nem tudnak tenni, mert a baba nyomja el odabent a dolgokat!

    Nem tud ugy ürülni a jobb veséd, mert el van zárodva a kifelé vezető út!

    Max végső esetbe katétert kaphatsz!

    Ez mindig jobb oldali vesénél jelentkezik terhesség alatt, ezt is mondták az urulógián, mert ott több szerv van!

    Ja, és csak a bal oldaladra feküdj a továbbiakban!

    előzmény:
    Barbi19 (1)
    2009-02-28  08:17
  10. 2009. február 28. 08:537.

    http://www.pirulapatika.hu/210106981/betegtajekoztato/row atinex_kapszula

     

    Megkerestem a Rowatinex betegtájékoztatóját, itt azt írja, hogy az első harmadban nem szabad csak szedni. Szerintem hívd fel az ügyeletet kérdezd meg egy orvostól, hogy szedheted e és próbáld ki, ez tényleg jó!

    előzmény:
    Girandella (4)
    2009-02-28  08:45
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 28. 08:526.

    Urológushoz mindenképp menj el (illetve keress egy normálisat!!), mert nagyon nem mindegy, mi a bajod. Nekem vesekövem volt, ott más az opció, mint a vesegyulladásnál. Nálam benne volt a "szülésig katéterrel fekvés" is, hála a jó égnek nem volt rá szükség.(katéter nélkül feküdtem....) Ha be kellett mennem a kórházba, akkor jött a " ampulla algopyrin, 2 ampulla no-spa, 2 ampulla papaverin koktél infúzióban.

     

    Ha a baba okozza, és sehogyse javul a dolog, akkor is lehet az opció katéteres fekvés végig, illetve ha nem szűnik a görcs (nekem a méhszáj is nyílt a görcsök miatt, az volt a nagy baj) , akkor koraszülést indukálhat, szóval nem jó dolog. Nekem úgy volt, hogy ha nem hatnak a görcsoldók, akkor meg kell szakítani a terhességet (különben ráment volna a vesém). Én halidor/brycanil kombinációt szedtem és szerencsére jó volt, a gyereknek se lett baja.

     

     

    Legyél sokat "térd-könyök" helyzetben, amikor a pocid elemelkedik a belső szerveidtől. (az alsókarodra támaszkoda térden állsz) Hülyén néz ki, de nagyon kényelmes és a baba nem nyomja a veséidet.

     

    Igyál sokat, beszélj a nőgyógyászoddal+urológussal. Egy ilyen problémát együtt kell megoldaniuk. 

     

    Sajnálom, hogy nem tudtam "ne aggódj, nem lesz semmi baj, majd megoldódik" jellegű hozzászólást írni, de azt kérted, akinek volt hasonlóban része, az írja le, mi volt. Hát ez volt. 

    előzmény:
    Barbi19 (1)
    2009-02-28  08:17
  12. 2009. február 28. 08:505.

    Menj vissza az orvoshoz.

    Ne kísérletezz az itt kapott tanácsok alapján sem a babán sem magadon.

    Kérjed, hogy újból vizsgáljanak ki.

    előzmény:
    Barbi19 (1)
    2009-02-28  08:17
  13. 2009. február 28. 08:454.

    Szia!

    Nekem ugyanez volt én akkor 20 hetes terhes voltam. Nekem a lányom ráfeküdt a hugyvezetékre és pangott a vizelet a vesémben és begyulladt, ráadásul tele voltam kővel. 3 napot feküdtem a kórházban engem sajnos meg is katétereztek utána kaptam antibiotikumot, no-spat és nagyon sok folyadékot kellett inni.

    A Rovatinex tényleg nagyon jó, recept nélkül kapható, csak azt kell megérdeklődni, hogy babásan lehet e szedni.

    Mielöbbi gyógyulást!

    előzmény:
    Barbi19 (1)
    2009-02-28  08:17
  14. 2009. február 28. 08:283.

    Ugyan nem terhesseg alatt, de volt reszem ketszer vesegorcsben. Szerintem addig tart, amit ki nem jon, ami miatt gorcsolsz, ko, vagy homok, ha egyaltalan errol van szo.

    Ha jol emlekszem, Rowatinex-nek hivjak azt a szert, ami kihajtja a homokot vagy kisebb kovet, persze azt nem tudom, terhesseg alatt szedheted-e, erdeklodd meg.

     

    Sok folyadek, es razkodas. En a troli hatuljaban allva utaztam, amikor elkezdett kikeredzkedni a ko, a kolleganom szankozott, es leesett rola, akkor pottyant ki neki. A terhesseg miatt ovatosabbnak kell lenned, de ha jol remlik, a lepcsozes is jo.

     

    Jobbulast!

    előzmény:
    Barbi19 (1)
    2009-02-28  08:17
  15. 2009. február 28. 08:242.

    Pont ugyanígy jártam 14 hetesen, csak bal oldali görccsel,  majdnem 1 hetet kórházban töltöttem. No-Spa és SOK folyadék!! Kb napi 3-4 liter!!!Fekvés mindig a fájdalmatlan oldalon!!!

     

    előzmény:
    Barbi19 (1)
    2009-02-28  08:17

Címlap

top