Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kirúgtak

Zsniki
Létrehozva: 2009. február 25. 20:35

Sziasztok! A mai napon a próbaidős munkaviszonyomból kirúgtak.

Na de elég aljas módon:

Hétfőn munkából elkellett mennem orvoshoz, mivelhogy beteg lettem. 

Az orvos kiírt táppénzre a hétre,  amit be is jelentettem a főnöknek. Erre ma jött a telefon: kivagy rúgva, péntektől. Ok: találtunk egy szuper embert helyetted, akinek van x év gyakorlata, keni-vágja a dolgokat.

Kérdem én, hogy 1 hónappal ezelőtt akkor mi a f...-nak vettek fel, ha egy gyakorlattal rendelkező nagytudású ember kellett nekik.

  1. Torolt_felhasznalo_220005
    Torolt_felhasznalo_220005
    2009. február 28. 23:18119.
    Olyan sok "okosságot" írtál, hogy kívánom, hogy egyszer egy kicsit kipróbálhasd majd, hogy milyen ha nem ennyire megértő főnököt kapsz. Ha pedig valaki többször beteg lesz az nem kapásból az alkalmatlanságát jelenti a munkára, hanem, hogy a munkáltató felelőtlenül engedi, hogy a beteg kollégák táppénzre menés helyett jelenlétükkel más kollégákat is megfertőzzenek. A szabadság pedig pihenésre van, ami alatt a munkavállalónak feltöltődnie kell(ene) (legalábbis normális szemléletű országban és munkahelyen), hogy a munkáját visszatérve kipihenten, újult erővel tudja végezni és nem arra, hogy közben a betegségét feküdje ki.  Próbaidő alatt meg nincs különbség a szabadság és a táppénzre menés között ha egy főnök szemében a hiányzás eleve negatív.
    előzmény:
    tschibe (97)
    2009-02-25  22:25
  2. 2009. február 26. 21:02118.

    Tkéletesen igazt adok neked! utálom a beteg kollegákat és sajna a szövődményes dologgal már megszívtam pár éve, azóta vagyok cukorbeteg.

    de akarom ezt az állást, minden szuper, helyben van, nem fáradok el estére van erőm a családra is és a fizu is jó!

    szóval ez van.de most már voltam orvosnál, kaptam gyógyszereket, a janulás útjára léptem. és úgy tűnik, mivel másfél hét alatt sem bent, sem itthon nem adtam tobább a betegséget, hogy nem fertőzök.

    előzmény:
    mancika (78)
    2009-02-25  21:44
  3. 2009. február 26. 18:52117.

    Ez nem feltétlenül erény... én legalábbis nem tartom erénynek, ha valaki lógó béllel négykézláb bemegy dolgozni.

     

    Viszont a multik, versenyszférás profitalapú cégek próbaidő alatt nem azt fogják kérdezni, hogy mennyire voltál a halálodon, hanem azt, hogy mennyi bevételkiesést jelentettél. Ez van, nem kell szeretni, de fel kell rá készülni. Jobb egy olyan helyen dolgozni, ahol az embert inkább hazaküldik lázas betegen; csak néha az ember nem válogathat. Sajnos Magyarországban egyre kevésbé lehet válogatni........ 

    előzmény:
    Gabika2 (115)
    2009-02-26  17:06
  4. 2009. február 26. 18:49116.
    Ez igaz. De sajnos van olyan állami cég, ahol a főnök húzogatja a száját, úgy bán a dolgozóval mint a kutyával (se), ha egy hétig táppénzre megy. Ez volt nálunk is. Mondjuk, én kétszer voltam össz-vissz táppénzen, de épp elég volt az a sok rossz érzés, amit emiatt ébresztettek bennem. Azt meg le se merem írni, mit élt át az a fiatal anyuka, akinek beteges volt a gyereke.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494056 (113)
    2009-02-26  08:45
  5. 2009. február 26. 17:06115.

    Nekem is úgy tűnt, ebben a topicban az az erény, hogy ha beteg is az ember, hogy csakis saját szabadsága terhére teszi....

     

     

    Sőt inkább dolgozik, ha ő szenved, szenvedjen az is, aki elkapja.

     

     

    Az a normális, ha beteg az ember orvosoz megy, az megvizsgálja, és ha szükséges táppénzre/betegszabadságra veszi, magyarán kiírja.

     

     

    (Most ne ejtsünk szót a csalókról, akik visszaélnek a helyzettel)

     

    Tényleg ezért tart itt az ország, mert mindenkivel mindent megtehetnek. Elhiszem, hogy mindenki félti a munkáját, de azért lehurrogni valakit, mert orvoshoz mert menni és tette azt amit az orvos mondott?

     

    A rendszer rossz, nem a topicindítót kell lecseszni!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (109)
    2009-02-26  00:22
  6. 2009. február 26. 16:55114.

    Szép válasz! Igazad van mindenben! Ezért tart itt az ország.

    Engem még a múlt héten haza akart küldeni a főnököm, annyira beteg voltam. Hétfőre egyáltalán nem javultam, ezért döntöttem úgy hogy orvoshoz megyek a munkából(tehát LÁTTÁK, hOGY nagyon beteg vagyok). Persze még azt is hozzátették: menjek nyugodtan, most ugy sincs olyan sok munka. Hát el meretm menni.... És ez egy nagy multinál van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (109)
    2009-02-26  00:22
  7. Torolt_felhasznalo_494056
    Torolt_felhasznalo_494056
    2009. február 26. 08:45113.
    Ha állambácsinál vagy, akkor a főnöködnek nem a saját zsebére megy a kiesésed.
    előzmény:
    nyüfff (102)
    2009-02-25  23:23
  8. Torolt_felhasznalo_580817
    Torolt_felhasznalo_580817
    2009. február 26. 05:25112.

    még a "régi biztonságos rendszerben"voltam drága Orsikánkkal GYED-en ...jött a munkahelyemről....ja GYES-en voltam már...tehát a VIDEOTON-nál voltam munkaügyes gimis érettségivel és jött egy levél,melynek az volt a lényege:amikor a kislány három éves lesz mindösszesen 3 hónapig dolgozhatok ,aztán nem kapok végkielégítést sem!VAGY:elfogadom  most -17 évvel ezelőtti dátum!-a 130 000FT-os végkielégítést és nem megyek dolgozni!Igen,így ,ezt választottuk!Tovább tanultam:szakmát szereztem,azóta is azt és "ott"dolgozom,bár hol is?MAGÁNVÁLLALKOZÓNAK kidobtak 5 év alkalmazás után...

    UGYANIS:reklámszakember lettem,s a biztosítási űzletágban kaptam munkát....de sajnos vállalkozóknak "kitettek"bennünket........Azóta hiába jött a tőrvény:kényszervállalkozók vagyunk,semmi jóformán nem változott!!!!!!!

    előzmény:
    380cc (110)
    2009-02-26  04:27
  9. Torolt_felhasznalo_580817
    Torolt_felhasznalo_580817
    2009. február 26. 05:19111.
    ma már erre mondják:"nem ér semmit egy dolgozó"....
    előzmény:
    Zsniki (1)
    2009-02-25  20:35
  10. 2009. február 26. 04:27110.

    Kicsit kisarkítod ezt a dolgot,bár szerintem te vagy nem Magyarországon élsz,vagy pedig a férjed keres vagy fél millát havonta,illetve neked van bombabiztos állásod.

    Mi prolik nem engedhetjük meg magunknak az esetek többségében hogy itthon együnk 1-2 hétig a gyerekkel ha beteg. Abban igazad van,hogy a gyereknek a szüleire (nem az anyjára csak!apja is van!!!) van szüksége ha beteg,de ha pl telefonálnak a bölcsiből hgy lázas,és én 10-től este 8ig dolgozom,a párom reggel 6tól este 6ig,akkor szerinted ki megy érte?A nagyszülők. Mehetek én is,de akkor kivágnak mint macskát szarni,és akkor éhendöglünk,mert két fizetésből is havonta kb 20 ezer ft marad miután kifizettük a lakáshitelt meg a rezsit.Ez van,ilyen világot élünk. Örülj neki hogy te meg tudod oldani hogy otthonmaradj ha gáz van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295461 (93)
    2009-02-25  22:08
  11. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2009. február 26. 00:22109.

    Úristen, megdöbbentő mennyi sok buta ember gyűlt itt össze, aki szerint vétek elmenni betegállományba, akármilyen beteg is az ember.

     

    Ezért tart itt az ország, és a munkáltatók mindent megtehetnek, mert van jópár nagyon okos munkavállaló, aki még a munkaadónak ad igazat és lehurrogja azt, aki a próbaidő alatt merészel megbetegedni.

    Valószínűleg az ember megválasztja, hogy mikor lesz beteg és mennyire. Gyorsan péntek este befekszik a vakbélműtétre, aztán hétfőn már megy is dolgozni.

     

    Közlöm, hogy szabadságot annyit tud kivenni, amennyi van, 1 hónap után kb 2 nap szabija van. Nem tud elmenni 1 hétre.

     

    Ha ezek közül az okoska emberek közül valaki bejönne az én munkahelyemre lázasan, köhögve, akkor elküldeném a bélbe, nehogy már összefertőzzön!!!

     

    Ja, én a helyedbe ezek után még kiiratnám magam táppénzre (amennyi időre csak tudod). Ha ők így, akkor én is!!!

    előzmény:
    Zsniki (1)
    2009-02-25  20:35
  12. 2009. február 25. 23:45108.
    rúgrak = rúgtak
    előzmény:
    izibe! (107)
    2009-02-25  23:44
  13. 2009. február 25. 23:44107.

    Tudod, abból a szisszenésből a telefonban teljesen egyértelmű volt, hogy nekem itt ennyi volt.

    Pedig tényleg megpróbáltam. Amíg bebírtam vonszolni magam bementem, bár állni, ülni szinte egyáltalán és mozdulni is alig tudtam. Tényleg pokoli fájdalmaim voltak. Azt hittem, azért ezt értékelni fogják. De nem. :((((

    Az iwiw miatt rúgrak ki??? Miért?

    előzmény:
    yosimura (104)
    2009-02-25  23:27
  14. 2009. február 25. 23:33106.

    Azért Németország nem Magyarország; és tulajdonképpen Magyarország sem Magyarország. :P Ez most hülyén hangzik, de csak annyit akartam mondani, hogy van olyan munkaadó, aki inkább hazaküld táppénzre, és van olyan, aki elvárja, hogy törött csípővel, kórházban fekve, benyugtatózva kapj magad elé egy laptopot és írd tovább a szerződéseket, különben repülsz. Attól is függ, hogy versenyszféra vagy sem; pótolható munkahely-e vagy sem (nyilván egy szalagon dolgozót egy tüsszentésért elzavarják, egy kényes, egyedi pozícióban levő pl. informatikus/rendszergazdát kevésbé könnyen...), és még egyebektől is.

    Ettől függetlenül a próbaidő - így vagy úgy - arról szól, hogy a munkavállaló megpróbál bevágódni a cégnél, és megmutatja, mire képes. 

    előzmény:
    nyüfff (102)
    2009-02-25  23:23
  15. 2009. február 25. 23:33105.

    Sajnos a mai világban sosem egyszerű helyzet, ha megbetegszik az ember. Mármint munkahely szempontjából, mert persze a betegség sose szerencsét.

    Nyugaton másképp kezelik ezt a dolgot. Itt az van, hogy az ember nem mer elmenni orvoshoz, mert egyből arra gondol, hogy elveszíti a munkahelyét, ha netán pár napra pihenésre kényszerítené az orvos. Ezért általában betegen dolgoznak, aztán később meg súlyosabbra fordul az állapotuk...

    előzmény:
    nyüfff (102)
    2009-02-25  23:23
  16. 2009. február 25. 23:27104.

    Ilyenek ezek, sajnos. Elvárnák, hogy az ember ott dögöljön meg a munkahelyen. Lehet, hogy a 3,5 hónapig valami sürgős munka akadt, azt megcsináltatták veled, aztán viszlát.

    Engem meg az iwiw miatt rúgtak ki lassan másfél éve. Azóta én se találtam (rendes) munkát. :(

    előzmény:
    izibe! (101)
    2009-02-25  23:16
  17. 2009. február 25. 23:24103.
    Rabszolgahajcsárok és rabszolgák között elveszett az emberi méltóság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 25. 23:23102.

    Németországban dolgozom. Próbaidő: 6 hónap. Nemrég voltam beteg (még van hátra kb. a próbaidőm fele), félholtan bementem az irodába, a főnök közölte, hogy jobb lesz, ha hazamegyek. Megbeszéltük, hogy ha délután javulok, akkor másnap megyek, ha nem, akkor doki. Estére belázasodtam, másnap a doki ki akart írni 6 napra, kiegyeztünk kettő+2 hétvégi napban... Nem rúgtak ki, sőt, hétfőn még megállapította a főnök, hogy látom még mindig nem vagy teljesen egészséges, biztosan dolgozni akarsz?

     

    De, jó fej a főnököm, és állambácsinál vagyok. Viszont fel se merült, hogy kirúgjanak, mert beteg voltam, pedig kb. három havonta két nap van, amikor kb. pótolhatatlan vagyok, ezen a két napon betegedtem meg.

     

    A többieknek: én négy napig olyan szinten ko voltam, hogy konkrétan feküdtem a kanapén, és néztem a plafont. Mikor dokinál voltam, nem fájtak még a végtagjaim, de felírt rá gyógyszert, mintha nem hallotta volna. Másnapra már nem tudtam aludni, úgy fájt a kezem... éljen az influenza... amiatt, hogy túl hamar visszamentem, igen, a négy nap után definitív túl hamar volt, egész héten nagyon gyenge voltam, és kimerült, és most, néhány héttel később még érzem, hogy bújkál bennem valami... nagyon kínos lenne megint megbetegedni... 

     

    Szerintem ez baromira nem egyszerű helyzet, ha az embeer pont próbaidő alatt betegszik meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494056 (87)
    2009-02-25  21:56
  19. 2009. február 25. 23:16101.

    Sziasztok! Leírom nektek az én történetem.

    Bocsánat, hosszú lesz, de szerintem pont illik ebbe a topikba.

    Tavaly egy általam ismert helyen asszisztenst kerestek. Mivel éppen álláskeresésben voltam, gondoltam megpróbálom. Jelentkeztem. Örültek, mondták hogy rendben, próbáljuk meg. Az akkori munkám olyan munkaidő beosztásban volt, hogy nem dolgoztam minden nap (24-48-ba jártam), így megbeszéltük, hogy eleinte ,,csak úgy" bejárok és majd meglátjuk. Két hét múlva megbeszéltük hogy minden tök jó, adjam be nyugodtan a felmondásom. Beadtam. A felmondási idő alatt is bejártam, hát elég fárasztó volt 24 óra munka és ébrenlét után még lehúzni 8 órát, de bevállaltam, mert szerettem volna ezt a munkát. Így mielőtt beléptem volna az új helyre, már 1,5 hónapja ott dolgoztam tulajdonképpen.

    Próbaidő 3 hónap.

    Mikor már (papíron is) 2 hónapja ott dolgoztam, történt egy munkahelyi balestem. Elestem egy lépcsőn, és több helyen nagyon megütöttem magam. Kérdezték, nem akarok-e orvoshoz menni, de egyébként se vagyok egy táppénzre járó, meg ugye a próbaidő, így mondtam hogy nem. De miután még napok múlva is alig birtam menni, ülni, állni, egyáltalán létezni, gyötrelem volt minden lépés és mozdulat, csak elmentem a sebészetre. Röntgenek. Törésem ugyan nem volt, de zúzódások annál inkább. Orvos mondta, muszáj otthon maradni, én mondtam nem tehetem, írjon fel fájdalomcsillapítót. Mérgesen, fejcsóválva felírta és azt mondta, ha rosszabb lenne mindenképpen jöjjek vissza. Pár nap múlva, szombat reggel mikor felkeltem, olyan fájdalom hasított a csípőmbe, hogy elsötétült előttem a világ. Mozdulni sem birtam, csak hullottak a könnyeim. Kedvesem felkelt, nagynehezen elvánszorogtam az autóig, irány az ügyelet. Újabb röntgen. Nincs törés. Pihenni kell, feküdni kell, nincs mászkálás!, kenegetni kell, borogatni kell, erősebb fájdalomcsillapító, irány az Sztk-ban sebészet és táppénz!

    Felhívtam a munkáltatóm, és elmondtam neki, nagyon sajnálom, de az ügyeletről jövök, mozdulni sem tudok, muszáj otthon maradnom. A reakció egy erőteljes szisszenés volt és hogy ,,hát jóóó". És akkor már tudtam hogy ki fognak rúgni.

    Pedig én mindent megpróbáltam, hogy ne kelljen otthon maradnom. Egy hétig vonszoltam magam, szó szerint.

    Mikor egy hét múlva visszamentem (igaz az orvos még nem akart engedni, de erősködtem), azzal fogadott a főnök, hogy sikerült-e táppénzes papírt szereznem, vigyem be a szobájába mert beszélni szeretne velem. Közölte velem, hogy nem tartanak tovább igényt a munkámra. Annak ellenére, hogy számítottam rá, elég rosszul érintett, és megkérdeztem: ,,azért mert elmentem táppénzre?" (Tudom, ez hülyeség volt, de végülis már úgyis mindegy volt.) A válasz természtesen az volt, hogy: dehogy!!! Azért, mert rájött, hogy nincs szüksége 8 órás munkaerőre, nekem meg kevés lenne a megélhetésre a 4 órás fizetés.

    Mivel még próbaidős voltam, ennyi. Akár indoklás nélkül is felmondhat.

    De kérdem én, ha 3,5 hónapig úgy nézett ki hogy kellek, akkor miért pont a szisszenés után jött rá, hogy mégsem???????

    Ez tavaly ősszel volt. Fájdalmaim azóta is vannak, bár már nem olyan vészes. Munkahelyem viszont azóta se.

    Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett. :(((

     

    előzmény:
    Zsniki (1)
    2009-02-25  20:35
  20. Torolt_felhasznalo_406407
    Torolt_felhasznalo_406407
    2009. február 25. 23:14100.

    Szerencsém volt, mert egész a hétvégéig betegeskedtem (görcsölt 1 hónapig a vesém, utána egyből megfázás és influenza), de mára sikerült kikúrálnom magam. 7-én kezdek az új helyemen......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_878542
    Torolt_felhasznalo_878542
    2009. február 25. 22:5699.

    A doki tudja, ez sem volt olyan régen...nálunk kiütésekkel is társult...valószínüleg ő jobban elkapta ezért volt a karantén...én ehhez nem értek!

     

     

    előzmény:
    tschibe (97)
    2009-02-25  22:25
  22. 2009. február 25. 22:3698.
    Bocsi hogy kérdeztem és tényleg ne haragudj.
    előzmény:
    tschibe (95)
    2009-02-25  22:19
  23. 2009. február 25. 22:2597.

    Megkérdeztem a dokit, mehet- az ikertesó bölcsibe, a válasz: mehet nyugodtam, már régóta nincs karantén, sokkal gyengébb a skarlát mint régen, de többször is el lehet kapni. A gyerek 1,5 napig volt lázas, max 38 fok........de ha több, akkor otthon maradok vele.....szabin. És mivel ezt a főnököm is tudja, ma is azt mondta: ha nap közben haza kell mennem, menjek nyugodtam, szólnom sem kell, kis se kell vennem szabinak, mert tudja, hogy a többbi időben max erőfeszítéssel dolgozom.

    De ha a próbaidőm alatt táppénzre mentem volna, sose jutok el idáig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878542 (92)
    2009-02-25  22:06
  24. 2009. február 25. 22:2396.

    Az jó hogy megkérdezte. De le is jelentette az antsz fele? Akkor most karanténba lenne az egész család. Már csak annyi ugye nem kereskedelembe,vendéglátóban, gyerekekkel és egészségügyben dolgozol?

     

    Okos orvosotok van neharagudj. 

     

    Most kellett volna neked igazán a táppénz és még a melohelyeden se szolhattak volna egy szót sem. 

    előzmény:
    tschibe (95)
    2009-02-25  22:19

Címlap

top