Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sebhely-para

enigma.
Létrehozva: 2009. február 20. 14:54

Hétfőn megyek anyajegyet leszedetni az Aesthetica központba, és nagyon be vagyok sz@rva....

Félek hogy megbánom a dolgot. Nem egészségügyi oka van, nem burjáznik, rákosodik vagy ilyesmi, csak mivel akkora mint egy ellapított borsó, már nagyon zavar....

Sokan megjegyezték már,hogy jobb lenne ha leszedetném, főleg ugyebár nyaranta a strandon....

De ott telt be igazán a pohár, mikor az esküvői kiállításon ruhapróba alatt még az öltöztetőnőtől is azt kellett hallgatnom, hogy hogy fog ez kinézni a menyasszonyi ruhámból kilátszó vállamon? (Hátul, jobb oldalt, a lapocka felett.) Már nem azért, de egy sebhely jobb lesz?

Nyugtassatok meg hogy nem lesz durva a sebhely! Szikével szedik le, nem lézerrel, mert azt modták az ekkoráknak már gyökere van, és a lézer nem szűnetetné meg teljesen.

Plasztikai sebész csinálja mad, mégis rettegek, hülyére parázom magam azon hogy csúnya lesz a végeredmény és nagyon meg fogom bánni.

Megcsináltatom mindenképp, hiszen ha már be mertem jelentkezni az azt jelenti, hogy akarom hogy levegyék, de jólesne néhány pozitív kicsengésű anyajegyes sztorit olvasni!

(Rémtörténetekkel és "nemisakarodigazán"-okkal kímélkjetek!)

 

para-enigma.

  1. 2009. május 1. 12:3483.
    Negatív a szövettanom!!! Yuppííííííííí!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 22. 22:4782.

    Szia!

    Örülök hogy megértettük egymást

     

     

     /Jajj, ne is mondd ezt a tömegközlekedést. A napokban a villamoson egy bácsi a tenyerébe fújta az orrát, utána pedig jelzett hogy le akar szállni....  

    ....ilyen "élmények" miatt van az, hogy ha megérkezem az úticélomra vagy hazaérek, cipőlevétel után mindig első a kézmosás./

     

    Na minden szépet és jót, legfőképp jó egészséget neked - hogy témánál maradjak.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526509 (81)
    2009-04-21  23:26
  3. Torolt_felhasznalo_526509
    Torolt_felhasznalo_526509
    2009. Április 21. 23:2681.

    kedves Enigma!

    Az igazat megvalva, nem igen tudok mit mondani leveledre. Csak azt:igazad van.....

    a pánikkeltés dolgot kicsit félre értettem,de így már (hogy elmagyaráztad) értem!

    Hozzátenném én is ragtapaszt teszek a sebeimre,amint meglátom....de itt a lényeg:akkor ,amikor meglátom.... volt nagyon sok olyan helyzet,amikor csak (akár órákkal) késöbb vettem észre,hogy van rajtam vérző seb.... eléggé száraz a kezem pl..... meg sportsérülés.....stb... És hát utazom tömegközlekedésen.....és kerülök kapcsolatba emberekkel....

    azt is bevallanám,hogy mióta elolvastam eme cikket(cikkeket) egyszerűen hatással van rám, és lehet hogy "túlparázom",de azis lehet,hogy eddig nem fordítottam ezekre a dolgokra elég figyelmet...... ennyi.....meg egy annnyi...

    még valami: egyszer mindenki "megjelenik a semmiből"...ti is/te is egyszercsak megjelentél a semmiből,vagy nem???? :-)

    de a legfontosabb,köszönöm válaszod!!

    tisztelettel és üdvözlettel

    sippi

    előzmény:
    enigma. (80)
    2009-04-20  12:18
  4. 2009. Április 20. 12:1880.

    Szia!

     

    Lehet hogy ez a mondat félreérthető volt, de nem úgy értettem, hogy maga a cikk alkalmas pánikkeltésre.

     

    Úgy gondolom, hogy ebben a topikban alkalmas a cikk pánikkeltésre.... az anyajegylevétellel kapcsolatban.

     

     

    Követve leveled formáját /ha stílusát nem is/, válasz a gondolataidra:

     

    1. Igen, van ok a hepatitissel kapcsolatban félelemre, és óvintézkedések megtételére - DE pánikra nincs ok.

     

    2. Igen, van ok aggodalomra, és egyetérek azzal, hogy szükség van tájékoztatásra.

     

    3. Nem pánikkeltés a cikk célja. DE az már eléggé pánikkeltés-szerű számomra, hogy ebben a topikban, a semmiből felbukkanva belinkeli valaki nekünk. Aki a linket betette, ennyit írt felvezetésnek: "azt hiszem erősen kötődik a fórumtémához". Ennyi erővel be kellene linkelni az összes olyan topikba, ami az egészség témakörön belül található, és szó van benne nyílt sebekről, sérüléről, ne adj'Isten szülésről.... tehát minden olyan topikban ott kellene lennie ahol "vér folyik"....

     

    4. Nem tudom más hogy van vele, de ha nekem beszakadna a körömágyam, én ragtapaszt raknék rá amint lehet, mert szerintem sem nem esztétikus látvány, sem nem egészséges dolog még a legkisebb nyílt sebet sem fedetlenül hagyni. Szóval nekem nem az az első gondolatom, hogy azért vigyázzak a sérüléseimre, mert hepatitist kaphatok.

     

     

    Struccpolitikát nem folytatok, de nem is leszek hipochonder.

     

    Nem szándékoztam belemászni senkinek sem a lelkivilágába, nekem egyszerűen ez a véleményem. Ha neked más, én tiszteletben tartom.

     

    Minden jót!

    enigma.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526509 (79)
    2009-04-19  23:21
  5. Torolt_felhasznalo_526509
    Torolt_felhasznalo_526509
    2009. Április 19. 23:2179.

    kedves enigma!

     

    "pánikkeltésre alkalmas ez a cikk"

    elnézésedet kérem, de elég rendesen megütötte a fülemet ez a (szerintem) hanyag és kicsit strucccpolitikát követő mondatod....

    pánik???? 1: szerintem igenis van ok a "pánikra",mivel  a hepatitist iszonyat sok helyen és alkalommal el lehet kapni, és akár gyógyíthatatlan betegséggé is fajulhat...

    2: igenis van ok az aggodalomra,mert az emberek többsége annyit sem tud a hepatitisről,mint hogy mi van a  Mojito koktélban.. (rum,szóda,jég,menta,cukorszirup,lime...esetleg Angostura :-) )

    3: szerintem egyáltalán nem a pánikkeltés a célja a cikknek.....se a fogalmazási stílusa,sem a hangulata,sem a mondanivalója.....

    ezért kérlek enigma fejtsd ki kicsit jobban a véleményedet....érdekel

    üdvözlettel...

    4: sajnos nem mindig tudunk odafigyelni "alapvető higéniai" dolgokra....elég egy körömágyalatti bőrfelszekadás és még sorolhatnám.....és nem mindig tudunk számolni minden eshetősséggel....

     

    előzmény:
    enigma. (74)
    2009-04-18  16:34
  6. 2009. Április 19. 17:5878.
    oké. köszi!
    előzmény:
    enigma. (77)
    2009-04-18  20:46
  7. 2009. Április 18. 20:4677.

    Visszakerestem a topikban a dátumokat: február 23-án szedték le az anyajegyet, és március 9-én kaptam meg az eredményről a papírt.

    De már előtte, amikor elkészült a szövettan, felhívott az asszisztens, hogy mikor tudnék bemenni a leletért - ekkor írtam azt a szövettani eredménytől parázós hozzászólást (hogy én mindentől tudok parázni - hehe) 

     

    Szóval kb. két hét volt mire lett eredmény.

     

    Szerintem kérdezz rá! Egy példányt kapnod kell a papírból, egy meg ott marad náluk.

    előzmény:
    Filhinha (76)
    2009-04-18  19:22
  8. 2009. Április 18. 19:2276.
    (természetesen nem írtam ilyen csúnyán egybe az egészet,hanem tagoltam, csak vmiért így küldte el.)
    előzmény:
    Filhinha (75)
    2009-04-18  19:19
  9. 2009. Április 18. 19:1975.
    szia enigma. szerintem jól tetted, hogy vettél egy olyan gélt, ártani biztos nem fog, rosszat róla nem hallottam. Nekem jelenleg úgy néz ki a seb, mintha egy rózsaszín vágás lenne és inkább mély(tehát bemélyedésnek néz ki). de mintha kezdene összehúzódni a bőr és előbb-utóbb egy szintben lesz a heg a bőrrel. Nekem szintén nyomásérzékeny, ha utcára megyek fényvédővel kenem a közvetlen környékét, nagyon figyelek rá, hogy ne érje a nap,bele a sebbe még nem mertem kenni semmit, kozmetikushoz sem megyek inkább még egy darabig (pedig dejó lenne már :D) nehogy rámenjen a bőrradír vagy vmi krém ami amúgy is szokta csípni az arcom amikor nála vagyok. :(Türelmesen várom, hogy napról napra szebb legyen az eredmény, de nekem még 1 hónap sem telt a műtét óta és amiket utánaolvastam hegesedésről itt a neten, mind azt írta, hogy az még hónapokkal később is változhat.Valószínűleg a Te eseteben is ez van.További kitartást nekünk a gyógyuláshoz! :)Jah és ami még eszembe jutott, hogy engem nem is kerestek még a szövettan eredménye miatt. :( kezdek aggódni,mert 2 hetet mondtak. Te mikor tudtad meg az eredményt? Esetleg érdemes lenne oda telefonálni??
    előzmény:
    enigma. (74)
    2009-04-18  16:34
  10. 2009. Április 18. 16:3474.

    Pánikkeltésre alkalmas ez a tájékoztató cikk.

     

    Anyajegyeltávolítás után a sebet minden kötözéskor fertőtlenítik, amíg nem záródik össze a vágás, addig pedig el van zárva a külvilágtól - kötözgetik a dokik, utána ragasztgatjuk mi magunk, amíg szükséges, és vigyázunk rá nagyon....

    Aki az alapvető higiéniát betartja és pl. nem sebhelyes bőrfelülettel támaszkodik a buszon, azt nagy baj nem érheti.... szerintem.

     

    Filhinha! A sebhelyemen a heg 3-4 miliméternyire szélesedett, és még mindig rózsaszín. Viszont mostmár felfedztem rajta bőrszínű szigetecskéket, remélem olyan színű lesz a végeredmény. Többek tanácsára beszereztem a Contractubex gélt. Eddig nerogranormonnal és körömvirágkrémmel kentem, gyorsan gyógyult. Most ezzel az új géllel kenegetem, ez majd elsímítja a nyomokat.... Remélem legalábbis hogy nem alaptalanul zengik az ódákat - itt is - erről a készítményről.

    Az anyajegyem helye még mindig hő- és nyomásérzékeny, és néha szó szerint bizsereg. Ez nagyon furcsa érzés, de gyorsan elmúlik.

    Te hogy állsz a gyógyulással?

     

    előzmény:
    Filhinha (73)
    2009-04-17  19:22
  11. 2009. Április 17. 19:2273.
    elolvastam a cikket! tényleg nagyon könnyű elkapni, ha már felütötte a fejét valahol, és az írás alapján tényleg érdemes beadatni. De az anyajegyes témához kapcsolódva:a levétel (általában) kimetszéssel történik a doki összevarrja a sebet,igaz hogy ez nagyobb, mint egy karcolás, de azért az túlzás, hogy ez nyílt seb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-04-15  13:54
  12. Torolt_felhasznalo_526509
    Torolt_felhasznalo_526509
    2009. Április 16. 11:3872.

    Sziasztok!

    Ha arra gondolsz,hogy nagyon könnyű hepatitist elkapni nyílt sebbel,akkor igazad van. és pont ez a lényeg,hogy iszonyat sok módon lehet elkapni a Hepatitist...Ezért ennyire veszélyes és ezért jelenik meg villámsebességgel egyre több országban. És még arról nem is beszéltek,hogy van hepa-a,hepa-b...és ezek szerint már van hepa-c is.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-04-15  13:54
  13. 2009. Április 6. 10:1671.

    Szia!

     

    Örülök hogy elégedett vagy az eredménnyel.

     

    Köszönöm az esküvői jókívánságot. Sajnos anyagi okokból idén csak a pogárit tudjuk megtartani, és így csak jövő tavaszra esedékes a templomi fehérruhás-ereszdelahajam....

    Én még ennek is képes vagyok a pozitív oldalát nézni: addigra tutira nyoma sem lesz a sebhelynek, és olyan kivágott hátú cucc lehet rajtam, amilyet csak szeretnék

     

    Én sem kenem már mindennap a sebhelyemet, csak ha érzem hogy feszül, mert sajnos gyorsan kiszárad.

     

    Minden jót!

    enigma.

     

     

    előzmény:
    Filhinha (70)
    2009-04-02  20:03
  14. 2009. Április 2. 20:0370.

    szia! Aranyos vagy, köszönöm, hogy gondoltál rám!! :)

    tegnap este voltam varratszedésen, és kellemesen csalódtam, mert a lehető legrosszabbra is fel voltam készülve. És szerencsére csak egy vonalka emlékeztet az anyajegyemre. Azt mondta a doki, hogy kennem sem kell, csak ha nagyon piros lenne, de nem az. Holnapig még nem érheti víz és szintén a napsütéssel kell vigyáznom, de végeredményében elégedett vagyok, szóval én is bátran ajánlom annak aki ilyesmire szánja el magát! 

     

    (neked enigma pedig sok boldogságot a közelgő esküvődhöz!)

    előzmény:
    enigma. (69)
    2009-04-02  10:26
  15. 2009. Április 2. 10:2669.

    Szia! Na hogy vagy?

    Cseréld le nyugodtan a fehér tapaszt, mert nem szellőzik rendesen.... Nekem is valószínű azért viszketett a sebem környéke. A hansaplast alatt meg teljesen"jól érezte magát", és az nem is virítana messziről.

    Tegnap délután láttam a troliról egy állán ragtapaszos nőt, eszembe jutottál róla, gondoltam elnézek már "feléd".

    Továbbra is kitartást és jobbulást!

    előzmény:
    Filhinha (68)
    2009-03-26  18:46
  16. 2009. március 26. 18:4668.
    Ma már nem húzódott a seb miközben ettem vagy nevettem,viszont egyre többször viszket.Elmentem ma az Aestheticába h időpontot kérjek varrat-szedésre,és pont belefutottam a dokiba és ha már ott voltam cserélt kötést.Pedig már épp megszoktam, hogy fehér (szépség)tapasz van rajtam. :DJól lesz,ha már végre kenhetem v.mivel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 25. 14:0767.

    Szia!

     

    A ferjemnek mar 6 anyajegyet leszedtek.

     

    Contratubexet vagy Zeraderm kremet hasznalt olyankor a seb szebbe tetelere.

    előzmény:
    enigma. (66)
    2009-03-25  13:56
  18. 2009. március 25. 13:5666.

    Szia!

     

    Örülök hogy túl vagy rajta, innentől kezdve már csak egyre jobb lesz!

     

    Nekem nem fáj már, csak hőre és nyomásra érzékeny lett az a terület. Hőre egyenlőre olyan érzékeny, hogyha párom ráteszi a tenyerét pl. összebújós tv-nézés közben, kb. fél perc után sikítok hogy "5 centit arréb, köszi" mert még pulcsin át is ég....

     

    Reggelente Neogranormonnal, délután és este körömvirág-krémmel kenem. Ha elfelejtem, húzódik, mert gyorsan kiszárad.

     

    Mindenféleképp vegyél valamilyen krémet majd rá, és mivel az arcodon van, én fényvédőset vennék. A neten találkoztam sebhelyre való fényvédős krémmel, csak sajnos nem jegyeztem meg a nevét, mert ugye a lapockámat nem nagyon éri fény mostanság.

     

    Gyors gyógyulást és türelmet kívánok neked!

    előzmény:
    Filhinha (65)
    2009-03-24  20:20
  19. 2009. március 24. 20:2065.
    Szia Katus! de aranyos vagy, hogy írtál!!! :)mindenképpen fogok venni ilyen krémet,már más is ajánlotta,nem számít az ár. Szerintem nem lesz probléma a használata,belefér az esti és reggeli fürdőszobai rutinba. :)
    előzmény:
    katus85 (64)
    2009-03-24  20:06
  20. 2009. március 24. 20:0664.

    Szia!

     

    Ne kámpicsorodj el! Nekem az államról szedtek le egy nagy anyajegyet (jó pár évvel ezelőtt), 4 öltéssel varrták össze. Senki meg nem mondja, hogy ott volt valami, pláne azt nem, hogy le is szedték.

    Az én titkom:

    Contractubex gél (nem olcsó, de nagyon sokáig elég). Gyógyszertárban lehet venni. Kimondottan erre való. És egy rossz hír hozzá: rendszeresen használni kell (napi szinten). Én kb. fél éven keresztül kentem reggel és este, plusz még le is ragasztottam (mert a hideg nem tett volna jót neki). Szóval fél évig kötéssel mászkáltam azállamon, de megérte. (Még egy tanárom "poénosan" meg is jegyezte, hogy: "Mi történt magával, neki ment az ajtónak?" Gondolhatod milyen "jót" kacagtam rajta, de akkor is megérte az a fél év. Mondjuk nekem télen csinálták. Neked már lehet, hogy nem is kell rá kötés.)

     

    Katus

    előzmény:
    Filhinha (63)
    2009-03-24  17:17
  21. 2009. március 24. 17:1763.
    Túl vagyok rajta!ma reggel meg volt a műtét.szerettem volna ma itthon lábadozni, de sajnos be kellett mennem a melóba.kb. 15-20 perc volt a műtét, kaptam 2 érzéstelenítő injekciót (lehet többet is de ennyi volt amit még éreztem) ill. a varrásnál éreztem a tűszúrást,de ennyi.Eleinte arról volt szó, h maximum egy centis lesz a vágás,de attól tartok lesz az 1,5 is.(sírós fej)Sajnos fogalam sincs, hogy hány öltéssel varrták,de vmi csomós öltést említett a doki,nem tudom mi lehet az...a sebész ugyan nem tett meg szerintem minden lépést a megnyugtatásomra,de az ápoló és a nővér nagyon igyekezett oldani a feszültségemet.délben sajnos nem sikerült az ebédemet megennem,mert húzódik minden egyes mozdulatnál, most próbálom apránként magamba tuszkolni. :D egy hét múlva varratszedés.remélem a legjobbakat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. március 17. 14:5862.
    Mához egy hétre...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. március 11. 19:3261.
    Jól van akkor minden jól alakult,szurkoltam.a hátralévő időben próbálom tudatosítani magamban, hogy minden rendben lesz.Természetesen én is beszámolok majd a részletekről! :)
    előzmény:
    enigma. (60)
    2009-03-10  19:15
  24. 2009. március 10. 19:1560.

    Csajok! Jó lett a szövettanom! Vége van a parának!

     

    Ha nem egy henteshez mész, biztos szép lesz a te vágásod is! Nyugi! 

    ....persze tudom én, könnyű utólag beszélni.

     

    Az arc bőre különben nagyon gyorsan regenerálódik, gondolj csak bele, milyen szépen eltűnik egy-egy pattanás nyoma.

     

     

    Szobabicikliztem - igen, mert közben nem mozog a hátamon a bőr. Már nem fáj kicsit sem, de még feszül, gondolom ez is már csak azért van, mert megint kaptam egy papír tapaszt rá. A bőr elég piros ott, ahol az első két műanyagos tapasz ragasztója érte, de nem viszket már mint akkor amikor még rajta volt.

     

    Írj majd hogy hogy vagy a levétel után, majd én is szurkolok neked.

     

    A varratszedés amúgy nem is éreztem, még meg is kérdeztem a dokit, hogy nehéz-e kiszedni, de akkor már le is voltam ragasztva. Fogalmam sincs, hogy varrt össze, de a három öltés úgy jött ki belőle,m, hogy egy cérnahurok volt az egész. Egy kör cérnából, egy csomóval. Ez a csomó volt ami kilógott, az öltések meg bőr alatt futottak, de mivel kék cérna volt, jól látszottak.

     

    Bátorság, minden rendben lesz veled is!

    előzmény:
    Filhinha (59)
    2009-03-10  13:42

Címlap

top