Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Scholl bébicipő

kismatka
Létrehozva: 2009. február 2. 14:03

Sziasztok!
Ismeri valaki a Scholl bébicipőit? Érdemes-e kiadni annyit érte? Olvastam, hogy vannak kétméretes cipőik, ezek mennyire jók?

Első cipőt keresünk, Superfit-et, és az Elephanten-t nézegettem, azonban a Scholl-t meg tudnánk venni egészségpénztárra, még ha drágább is.

 

Előre is köszi a válaszokat.

  1. 2009. február 2. 16:1433.
    Nyáron a Pediped jó kintre is szerintem, szandál helyett. A barátnőm kislánya tavaly egész nyáron ezt hordta, nem is volt más cipője. Ennek nem csak egy bőrdarab a talpa, mint mondjuk a Robeez-nak.
    előzmény:
    Lulu01 (32)
    2009-02-02  16:07
  2. 2009. február 2. 16:0732.

    Bentre tökéletesek ezek a cippelők, édesek puhák, jók.

    De ha már kint is megy a gyerek, akkor nem lehet ilyen kis puha talpú valamit ráadni pl. egy betonra, vagy ha olyan az idő. Ha meg kint megy akkor már valamennyire biztosan jár ha még foga is a szülők kezét.

    Szeritnem ha a gyerek magától akar menni és nem hajlandő a babakocsiban megmaradni akkor az utcára kell a keményebb /persze könnyen hajlítható/talp.

    előzmény:
    tiger74 (29)
    2009-02-02  15:35
  3. 2009. február 2. 15:5131.

    Nekünk a Pediped teljesen jó otthon. Beltéri helyeken ez teljesen rendben van.

    De mondom, szerintem a Scholl meg jó kültérre... csak kérdés hogy mennyire tudja kihasználni a két méretet. 

    előzmény:
    tiger74 (29)
    2009-02-02  15:35
  4. 2009. február 2. 15:3730.

    Teljesen igazad van. Mostanában éppen erröl írnak, hogy Siesta cipöt NEM szabad a gyerekre adni, mert éppen ezek okoznak lúdtalpat, bokasüllyedést.

    Anno 30-35 évvel ezelött viszont ezeket ajánlották. Megnéztem kíváncsiságból ezeket a cipöket is, de szerintem nagyon kemény a talpa. Nem hiszem, hogy kényelmes lehet.

     

    előzmény:
    Milu (26)
    2009-02-02  15:31
  5. 2009. február 2. 15:3529.

    Szia,

    nem tudom mennyi idös a kisgyereked. En nem ismerem a Scholl babycipöket.

     

    Nalunk ez ugy van, hogy amedig lehet addig csak mezitlab jarjanak.

     

    Ha cipö kell akkor bentre vagy idöjarastol függöen börtutyi, kinntre pedig Peidped, Preshoolians stb.

    midegyiknek puha talpa van, a merev talpuak egylatalan nem ajanlottak a kicsiknek amedig biztosan nem tudnak jarni.

    www.liliputi.hu

    www.bobux.com

    www.robeez.de

    www .absolutetots.com

     

     

     

     

    előzmény:
    kismatka (1)
    2009-02-02  14:03
  6. 2009. február 2. 15:3528.

    Ha lenne még egy gyermekem,  tuti, hogy nem siestába járna.

    előzmény:
    Milu (26)
    2009-02-02  15:31
  7. 2009. február 2. 15:3427.
    Bocs, nem ezt, az olcsóbb verziót rendeltem otthonra.
    előzmény:
    Kokapu (19)
    2009-02-02  15:11
  8. 2009. február 2. 15:3126.
    Szerintem pedig pont a Siesta cipőtől lett lúdtalpas a gyereked. Én nem adnék rá ilyen betétes cipőt, csak ha már szükség van rá. Elsatnyulnak az izmai a Siestától, mint amikor be van gipszelve az ember lába. Persze lehet, hogy nincs igazam.
    előzmény:
    Lujzik@ (22)
    2009-02-02  15:24
  9. 2009. február 2. 15:3125.

    Ilyet most rendeltem. Pár nap múlva szállítják, akkor majd lesz saját véleményem is. De szerintem olyan, mint a többi puhatalpú cipö, csak elérhetö áron.

    De most a Reno-ban féláron vannak hasonlók, ha jól emlékszem 3.000 Ft körül. Én már késön vettem észre, maradok a liliputinál.

    előzmény:
    Kokapu (19)
    2009-02-02  15:11
  10. 2009. február 2. 15:2924.

    Ajjaj....

    Csak az a baj, hoyg nehéz okosnak lenni és még ha utána is kérdez az ember itt ott ahány orvos, anyuka annyi vélemény.

    Vannak olyan szakemberek is akik azt mondják, hogy a teljesen vékony puha talp a jó, hogy erősödjön a gyerek lába, használja, és minek kellene mindenféle lúdtalpbetét ha nincs semmi gond a gyerek lábával és most kezd kialakulni, fejlődni, stb...

     

    Van aki azt mondja, hogy alapból kell mindenféle betét, hogy jól fejlődjön a láb.


    Nem kötekvésből írom, ne érts félre...De tényleg nehéz így a legjobbat kiválasztani.

     

    Nekem meg a tesómnak anyám mindig siesta cipőt vett/persze ez nem ma volt már/ és semmi baja a lábunknak. Ezt szerintem láb is válogatja....

    előzmény:
    Lujzik@ (22)
    2009-02-02  15:24
  11. 2009. február 2. 15:2723.

    Ne haragudj, de szerintem nincs igazad. A gyerekem elsö cipöje 17-es volt. Ugyanis már 9 és fél 10 hónaposan az elsö lépésekkel próbálkozott. Nem volt hajlandó a babakocsiban üldögélni, hanem ki kellett venni és a saját lábán ment, igaz, hogy fogtuk a kezét. Gondolom azért egy-egy bevásárlóközpontban inkább ne zokniban, puhatalpú cipöben járjon.

    Otthon zokni van rajta. 2-3 hétig kiscipöben volt itthon is - nem voltunk egy véleményen az anyukámmal, de végül nekem lett igazam.:) Azóta ismét vastag zokni van a gyereken.

    előzmény:
    marcsi0211 (2)
    2009-02-02  14:08
  12. 2009. február 2. 15:2422.
    Az én gyermekem pici korától siesta cipőkben járt. Most 9 évesen olyan lúdtalpa van, hogy szinte gágog. Egy tündéri ortopéd orvoshoz kerültünk, és rögtön betét, gyógycipő. Mondtam, hogy de mi a kezdetektől betétes cipőt hordtunk. Azt mondta, hogy ezek semmit sem érnek. Az igazán törődő szülő veszi a fáradságot is csináltat igazi betétes cipőt a csemetéjének, és az a tuti. És nem drágább mint a Sieta, Baren. Én a múlt héten csináltattam sport betétet a gyerkőcnek, és meglepődtem, hogy nagyon szép betétes bélelt kiscipők vannak 4000,- ft-ért akciósan leértékelve. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750486 (18)
    2009-02-02  15:03
  13. 2009. február 2. 15:2221.

    Édesek ezek a cipők és szerintem benti cipőnek jó is. A kisfiamnak ehhez hasonló volt de akkor még nem járt /Amerikából hozattam ismerőssel/ Amikor meg már járt a kisfiam akkor meg már nem lett volna jó a méret. Persze nem azért mert későn kezdett el menni hanem mert most 16hónapos és a téli kiscsizmája 23-as méret. Az első szandija meg 21 vagy 22-es volt azt hiszem.

    Mondjuk én szeretem rápróbálni a lábára, biztos ami biztos alapon. Csak ezért nem szeretem ezt a rendelgetős dolgot.

    előzmény:
    Kokapu (19)
    2009-02-02  15:11
  14. 2009. február 2. 15:1420.
    Én azt adok rá bentre. Nyáron Robeez-t adtam rá, annak vékonyabb a talpa, csak egy vékony nyers bőrdarab.
    előzmény:
    Kokapu (19)
    2009-02-02  15:11
  15. 2009. február 2. 15:1119.

     

     És a Pediped cipőkről mi a vélemény?

     

     

    http://www.liliputi.hu/index.php?m=product&a=productInfo&i=929&size=uj_termek&catId=specialList

     

     

     

    Lassan-lassan majd nekünk is aktuális lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_750486
    Torolt_felhasznalo_750486
    2009. február 2. 15:0318.

    Szia!

     

    Én is nézegettem már a Scholl kiscipőket, de még nem vettem (Debrecenben nem nagyon volt kapható).

    A nagyobb fiamnak volt siestája (az elephantenbe nem ment bele a lába, magas a rüsztje), Bären schue szandálja is. A kicsi még nem jár, így "komoly" cipőt még nem vettem neki.

    Kíváncsi vagyok én is a Scholl-véleményekre.

    előzmény:
    kismatka (1)
    2009-02-02  14:03
  17. 2009. február 2. 14:5517.
    Van kisebb méret is, de én is voltam már itthon Geox boltban, és szánalmas volt a választék és az árak is. Itthon a Turbó Kölyök üzletben vettem olcsón jót, de az lehet, hogy valami véletlen akció volt.
    előzmény:
    kismatka (9)
    2009-02-02  14:19
  18. 2009. február 2. 14:5316.

    Sziasztok!

     

    Majd megnézem én is ezeket a cipellőket.:)

    Az én kisfiamnak Siesta szandálja és cipője is van. Az első lábbelije amikor már ment a szandi volt. Nagyon szeretjük, jól hajlik a talpuk, puha a bélése, kellemes viselet lehet.

    Sok olyan bolt van ahol tartják a Siestát is és azt is meg lehet venni egészségpénztárra.

    Szerintem nincs szükség ortopés orvosra a cipőválasztáshozha minden rendben a gyerekkel. Ha nem akkor az már az orvosklátogatásoknál kiderült és akkor természetes, hogy amit javasolnak azt veszi az ember.

    Ha magas a gyerek rüsztje akkor nem levarrt lábfejű, szűkített cipőt kell próbálni hanem olyat pl. ami két-három pántos keresztbe..Nekem is ami tetszett volna nem volt jó a gyerekre és másfazon kellett néznem a márkán belül. Itt szerintem fontos, hogy az eladó is értsen valamit a dologhoz, hogy tudjon jókat ajánlani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. február 2. 14:4215.

    Szia!

    Mi kaptunk ajándékba Scholl cipőt, illetve szandált, jók a tapasztalataim, jól hordta.... Bár... az én kisfiam akkor kezdett járni, amikor a nagymamája megvette neki - hozzáteszem, hogy próba nélkül látatlanba vette, ami elég nagy merészség egy magasrüsztű gyereknél, de így is bevált -, nem mondom, jól tudott benne menni, de ilyekor annyit csetlik botlik, jön megy, nem vigyáz rá, hogy nagyon hamar lerúgta a cipő orrát, kicsit sajnáltam. De ha ettől eltekintünk, akkor tök jó....De nem tudom pl. hogy most jó lesz-e nyárra a tavaly vett szandál (ugye egy méretet tudunk bővíteni), szóval van ebben egy kis hazárdír, mert ami jó neki ősszel, az már nem jó neki télen, ki tudja mikor tuda újra felvenni és addig mennyit nő a lába. 

    (Mi egész nyáron mezítláb járattuk a játszótéren, a homokban, meg a füvön, igaz ez itt egy tiszta, elkerített játszótér.)

    előzmény:
    kismatka (1)
    2009-02-02  14:03
  20. 2009. február 2. 14:3114.

    Okos fórumozó, nem a kérdésre válaszol, hanem kötözködik.

    Az én lányom most lesz 2 éves, jelenleg 21-es a lába. Lassan egy éve jár, akkor ő most bébi vagy gyerek, vagy mi van?

    Az első kiscipő elefanten volt, nagyon jó volt, könnyű, hajlékony talppal.

    Amúgy meg minden ortopéd orvos mást mondana valószínűleg. Sokak szerint legyen a gyerek mezítláb a lakásban, mert az erősíti a talpizmokat. Mások szerint legyen rajta szandál, mert a parketta és a járólap sík felület, tehát nem erősíti a talpizmokat. (Más kérdés, hogy nem lehet túl kényelmes szandálban leülni, ami azért egy ilyen korú gyermekkel elég gyakran előfordul.) A gyerek legyen mezítláb a szabadban, persze, főleg Budapest belvárosában.  Mi Egerben élünk, egy lakóparkban, de megmondom őszintén, nem szívesen engedném le a gyereket mezítláb, mert a kedves szomszédok azért szétdobálják a csikkeket, meg még a szilveszteri petárdázásnak is van maradéka.

    előzmény:
    marcsi0211 (5)
    2009-02-02  14:14
  21. 2009. február 2. 14:2913.

    Szia!

    A schollról nem tudok nyilatkozni, de Pécsen pl. van olyan gyógyászati segédeszköz bolt, ahol Siesta cipőt is lehet kapni és azt is lehet egészségpénztárra venni.

    előzmény:
    kismatka (1)
    2009-02-02  14:03
  22. 2009. február 2. 14:2212.
    az én kislányomnak 19-es a lába és már megy! ugyhogy nálunk is aktuális az első bébicipő vásárlása.
    előzmény:
    marcsi0211 (5)
    2009-02-02  14:14
  23. 2009. február 2. 14:2011.

    Ha jót cipöt szeretnél akkor kérdezz inkább egy ortopéd orvostol hogy milyen lenne a legjobb! Más minden gyerek lábfelépitése és kinek az elephant kinek a siesta és kinek a sholl. Lehet hogy neked mindenki azt mondja hogy ilyet aztán megveszed drága pénzért csak épp a gyereklába nem birja.

    Én hiába akartam elephantot ráadni ha a rüsztje olyan magas hogy csak a siesta volt jó. 

     

    Igy már jobb?

    előzmény:
    kismatka (7)
    2009-02-02  14:15
  24. 2009. február 2. 14:2010.

    Szia!

     

    A fiamnak van Scholl cipője, én meg vagyok vele elégedve. Ez is két méretes, 23-24. A betétet lehet belül kihajtani, így tudod növelni a méretet. Van (volt) más márkájú cipőnk is - Siesta, Elephanten - azokkal sem volt semmi gond, jól tartotta a lábát. 

    előzmény:
    kismatka (7)
    2009-02-02  14:15

Címlap

top