Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MBT vagy RYN ?

tomatojuice
Létrehozva: 2009. február 1. 08:21

szia mindenki!

 

ismeri valaki a RYN cipőket?hasonló (vagy ugyanolyan) technológia alapján készül,mint az MBT.csakhát mégsem ugyanaz...talán az árában van némi különbség.kb.15 ezer ft-al olcsóbb.a környezetemben elég sok ismerősnek van gondja a gerincével,tartásával,és a dokik is javasolják az MBT-t.az ára egy "vagyon",50-60 ezer körül mozog.

 

ezért kérdezem,hogy van e valakinek tapasztalata a RYN cipőkkel,és még olvastam egyről,az pedig a SOFTY,ami egyelőre még csak gyerekméretben van,viszont jóval olcsóbb.

 

szerintetek mit tud az MBT,amit esetleg ezek a "hasonlóak" nem?pusztán kiváncsiság,mert nem mindegy az ára miatt...

 

köszi a segitséget:tomato

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. január 5. 21:27117.

    Na, ezeket a márkákat mind árulod?

    előzmény:
    bekecs76 (116)
    2016-01-05  21:06
  2. 2016. január 5. 21:06116.

    Hello... Mi van ezzel a gördülő cipő dologgal? Kacérkodok itt a gondolattal, hogy beruházok egy ilyen gördülő cipőre és ezért elkezdtem utána járni a dolgoknak. Megpróbáltam minden ezzel kapcsolatos témát elolvasni, de azt vettem észre, hogy nem nagyon pörög egyik fórum sem. Végig néztem egy csomó márkát, MBT, RYN, Joya, Walkmaxx, Batz, Scholl, Enquist, stb. Úgy vettem észre a RYN-ről írtak a legtöbb jót, és az MBT-ről pedig sok a garanciális probléma, hamar tönkre megy. De bármelyik ezzel a témával kapcsolatos fórumot, ha megnézek, talán egy-két hozzászólás van ami idei vagy tavalyi, aztán utána a legutóbbi hozzászólások több évesek 4-5-6 éves, vagy régebbi. Lecsengett ez az egész vagy mi? Senki nem vesz ilyen cipőt mostanában? Lehet, hogy ennyi volt? Rájöttek az emberek, hogy az egész gördülő cipő dolog csak egy nagy kábítás? Nem tudom, miért van ez, de szerintem, ha egy témával kapcsolatos dologról nem lehet aktív fórumot találni, akkor az talán elárul valamit. Hiszen bármilyen hobbi vagy érdeklődési kör vagy egyszerűen akárminek lehet aktív fórumot találni a neten. De ezeken a gördülőcipő fórumokon már hosszú évek óta csend van. Hmm...érdekes... Lehet, hogy még se adok ki 40-50ezret egy ilyen cipőért.

  3. 2013. május 21. 12:14115.

    Sziasztok!

     

    Én már a 3. MBT cipőmet használom. Ebből sajnos 1 nagyon hamar tönkre ment a szenzor (talp) részen. És ez volt a legdrábább is. A felső részén nem is látszik meg, hogy használtam, pedig már több, mint 1 éve hordom, de már nem kényelmes tönkrement szenzorral. (egyszerűen kilyukadt!!!, sziszeg és beázik)

    Most RYN cipőn gondolkodom, mert mégegyszer lutrira 62 ezret nem szívesen fizetnék ki. Kicsit elment a bizodalmam. Pedig nagyon jó benne járni, állni. 

    A 3-ból már csak 1-et tudok használni a másik kettő az feladta.

    De azt modnom, hogy már csak gördülő taplas cipőben érzem jól magam. 

     

     

    Üdv:T 

  4. 2011. május 26. 14:11114.

    Én már próbáltam az MBT-t, de sajnos kétszer is meghibásodott a szenzor része, beázott. Ezen felbuzdulva vettem Ryn cipőt egy belvárosi boltban, ahol több márka is van és kedvére kipróbálhatja őket az ember. Nagyon élveztem, hogy válogathattam. A boltban dolgozó gyógytornász segített a nekem legjobb kiválasztásában. A Rynnél az a tapasztalatom, hogy sokkal minőségesebb, strapabíróbb, pedig mind a kettőt egyformán használom. Ti milyen cipőket használtatok? Nálatok is előfordult már hasonló szenzoros probléma?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2010. szeptember 28. 08:02113.
    asszem szintetikus lesz..de ha belenézel a cipőbe,ott kelll lennie vhol a piktogramnak...vagy a dobozon.
    előzmény:
    Szomjasviz (112)
    2010-09-20  23:53
  6. 2010. szeptember 20. 23:53112.

    Sziasztok! 


    Nekem egy fontos kérdésem lenne: miből van a RYN Casual Black bélése? Textil és szintetikus anyag vagy textil és valódi bőr? Nagyon fontos...


    Köszönöm a válaszokat előre is :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. szeptember 17. 14:11111.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek a héten voltam a ryncenterben, hogy megvegyem magamnak a téli/őszi cipőmet és képzeljétek nagy változások vannak mióta legutóbb ott jártam. Átalakultak és már három gördülő cipő márka megtalálható (RYN, rollSTEP és Joya), így kedvemre tudtam választani, nekem melyik a szimpatikusann és jobb. Ráadásul az ott dolgozó gyógytornász hölgy szakmailag is tud segíteni a kiválasztásban.

    Azt mondom érdemes többet kipróbálni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532731 (87)
    2010-03-02  17:24
  8. 2010. szeptember 2. 20:53110.
    Sajnálom, de semmi bizodalmam nincs az Enquist cipők iránt, hisz annak a cégnek a terméke,akik a kétes hírü, és sok panaszt megért Softy cipőket gyártották. a www.panaszfal.hu oldalon lehet ezen pereskedésekről sokat informálódni.
    előzmény:
    Ginea (99)
    2010-07-13  20:26
  9. 2010. augusztus 30. 13:23109.
    Nekem az MBT-jött be mondjuk eddig csak azt probáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 14. 12:43108.
    Édesapám hord ilyet, sajnos nála is sorozatos térdműtétek, baleset miatt, és tud benne vezetni.
    előzmény:
    Nyul (11)
    2009-02-01  08:53
  11. 2010. augusztus 14. 12:34107.
    Csatlakozom az előttem szólóhoz... az én fiam is kapott egy 26-os Softy cipőt és bár csak sétára használtuk, egyszerűen kivitelezhetetlen, hogy egy alig 4 évest erre folyamatosan rávegyél... 2-szer ment pár kört benne mocival, nem többet, de már nincs orra...kapott nyáron MBT boltból egy Swissies szandit is, nno azt nyűvi  szanaszét... és szerinte kényelmesebb is... megjegyzem tényleg puha ennek a talpa a Softy-é meg nem... én is felvettem a boltban anno egy Softy szandit, gondoltam elbírja az egészségkártya a fájós derekam miatt, de totál nem éreztem jól magam benne... asszem nézek majd más fajtát...
    előzmény:
    lodarazs (91)
    2010-03-25  22:02
  12. 2010. augusztus 14. 11:49106.

    Szia!

     

      RYN szandált is lehet venni már 39.990Ft-ért, sőt egészségügyi kedvezménnyel már 32.000Ft-ért is és az sem mindegy szerintem, hogy melyiket mennyi időn keresztül lehet majd használni, illetve a terápiás hatás erőssége sem elhanyagolható...

      Nekem az a véleményem, hogy a jó ár-érték arányt kell megtalálni és erre remek lehetőség van a Mammutban, mert ott szinte mindent egy helyen fel lehet próbálni és szerintem kellene is mindenkinek és megérezni a különböző modellek között a különbségeket!

     

     

    előzmény:
    Ginea (99)
    2010-07-13  20:26
  13. 2010. július 28. 11:08105.

    Sziasztok!

    Én használtam mindkettőt. Az MBT sem tartósságban, sem hatékonyságban nem tud többet, mint a Ryn! Sőt! Ha csak 10 percre felpróbálod már érezni a küldönbséget! A Ryn sokkal nagyobb izomaktivitást hoz létre és nem kell kenegetni semmivel, mégis lehet használni esőben vagy hóban is.

    A súly miatt pedig nem kell aggódni, mert a Ryn modellek között vannak olyanok, amelyeket kifejezetten nagyobb súlyú embereknek fejlesztettek ki. Egyik ismerősöm is ilyet hord a maga kis 130 kg-jával és teljesen meg van elégedve vele!

    És a mai világban igencsak számít az a 10-15 ezer Forint árkülönbség a két márka között! Én egészségpénztári tag vagyok és Ep kártyával vásároltam a Ryn-emet, ez sem mellékes. Ráadásul nemrég hallottam, hogy vannak munkakörök (eü. doldozók, fodrászok, pedagógusok, stb.), amikre még plusz kedvezményt is adnak!

    Üdv: egy elégedett Ryn használó

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. július 23. 09:24104.

    Sziasztok!

     

    Én azért döntöttem a RYN mellett, mert az MBT cipőm szenzor része meghibásodott. Több ismerősömtől hallottam ugyanezt a problémát, sajnos amikor vásároltam nem gondoltam, hogy nem fogom tudni sokáig hordani.Ezért úgy döntöttem, hogy kipróbálom a RYN-t. És bevált. 8 hónapja vettem és tökéletes állapotban van.A közeljövőben tervezek venni egy szandált is. Nálam a tapasztalat döntött.  

    előzmény:
    yllom1 (100)
    2010-07-16  12:10
  15. 2010. július 22. 15:59103.

    Szia Kedves 120 kilós ismeretlen!!!

     

    Amikor az én Ryn-emet vettem a bátyám is vásárolt .Ő 130 kg körül mozog. A Ryn boltban a hölgy elmondta,hogy a Rynnél bizonyos modellek kimondottan a 100 kiló felettieknek  lett kifejlesztve ,a talp szerkezete  erősebb mint a sima utcai modelleknek, pont azért mert a nagyobb súly nagyobb terhelést jelent a talpszerkezetnek.Ezeknek a modelleknek az az ismertetője,hogy a sarka olyan mintha légbuborék lenne benne. A bátyám egy ilyen modellt választott,azóta is azt hordja le sem lehet húzni a lábáról. Hát ennyi,remélem segítettem egy kicsit a választásban!!!

    előzmény:
    Eyesis (94)
    2010-05-13  10:57
  16. 2010. július 22. 15:32102.

    Szia Mindenki!!!

     

    Nekem van MBT-m és Ryn-em is. Ez utóbbit vettem később.Előbbit azért vettem mert nagyon tetszett a fazonja/tépőzáras,lakkos ,vékonyított talpú kis lábbelicske/Viszont mióta belebújtam a Ryn-be, nem esik jól a járás benne, azóta is hanyagolom szegényt. A Ryn erőteljesebben rákényszerít pl  állás közben a ballanszírozásra,dolgozik is rendesen a vádlim.

    A járás közbeni dinamika pedig határozottan szimpatikus, és ehhez még hozzájárul a tudat,hogy nem kell aggódnom valami szenzor miatt amit az Mbt-men kenegetnem kell időnként.

    Egy biztos: NE vegyél Mbt-t mielőtt ki nem próbálod a Ryn-t.Válasszon a lábad helyetted!!!

    Na Pussz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. július 21. 12:52101.

    Szia!

     

      Én ugyan nem vagyok sem férfi, sem 120kg, viszont van egy Ryn-em, amit nagyon szeretek és úgy tudom, hogy valóban van EVA a Ryn-ekben is, viszont ott nem érintkezik a külvilággal, csak a talpszerkezet belsejébe van beépítve, így az eső nem teszi tönkre, úgy mint az MBT-knél...

      Remélem tudtam segíteni! :)

    előzmény:
    Eyesis (94)
    2010-05-13  10:57
  18. 2010. július 16. 12:10100.

    Kedves Tomato!

     

    Nálam a RYN jött be. Én is jól utána jártam mindkettőnek.

     

    Elsősorban azért mert próba után azt tapasztaltam, hogy a RYn kényelmesebb és sokkal stabilabban tartja a lábam és persze ami nálam szintén fontos volt, hogy sokkal csinosabbak a modellek(szandi).  

    A különbség az MBT és RYN között anyagösszetételben és szerkezetben van. Az MBT 5 rétegű talpszerkezettel rendelkezik, puhább és oldalirányban is instabil(nekem billegett benne a lábam). A RYN 7 rétegű keményebb, rugalmasabb,oldalirányban nem instabil.

    Az MBT sarkában szivacs van, a RYN ben légkamra technológia. Az MBT-t mindig ápolni kell méhviasszal, mert ha belemegy a szivacsba a víz kitörik, szétpereg, a RYN-t talpát  nem kell ápolni, folyó csapvíz alá teszed és kimossa.

    A RYN sarokrésze 45°-ban hajlított, ezáltal sokkal aktívabban dolgoztatja az izmokat, lúdtalpra is sokkal jobb.

    Felsőrész mind a kettőnél bőr!

     

    És ami legfontosabb az ár. A RYN-nél most kedvezménnyel 40.000Ft ért vettem a szandim(eü. dolgozó vagyok és elengedték az áfát), viszont volt olyan modell, ami kedvezmény nélkül került ennyibe!

    Az MBT-nél 52.000Ft lett volna!

     

    Remélem segítségedre lehettem: Molly

    előzmény:
    tomatojuice (1)
    2009-02-01  08:21
  19. 2010. július 13. 20:2699.

    Anyukám egy hetet molyolt a neten, nézegetett, hasonlítgatott, olvasott, neki az állómunka miatt van gond a talpával, múlt héten már járni sem tudott.

    A megoldása Enquist cipő. Szebb és olcsóbb mint az MBT és a RYN.

    Mamutban van boltjuk, és ősztől lesznek a Westendben is. Meg Solymáron is vannak, ha jól emlékszem.

    35 volt egy szandi, de anyu azóta újra tud rendesen járni és dolgozni.

     

    Ödv: Ginea

    előzmény:
    tomatojuice (1)
    2009-02-01  08:21
  20. 2010. július 13. 20:1398.

    Sziasztok!

     

    Én próbáltam a Shape ups-ot is, de szerintem nem annyira kényelmes és az MBT-s tapasztalatomból kiindulva ez is nagyon hamar tönkre fog menni, hisz egy szivacs nem bírja sokáig a strapát!

    Én jól végignéztem a piacot és most a legjobbnak a RYN-t tartom, az ára elérhető és  jobb a minősége mint bármelyiknek....És ráadásul megjöttek az új modellek és nagyon csinik:) Vannak szandálok és elegánsabb, balerina cipők is.

    Én a RYN Centerbe járok a Galamb u 7-be, mert ott a kiszolgálás is és az árak is a legjobbak, fogyamatos akcióik vannak!

     

     

    előzmény:
    bkrisztuka25 (97)
    2010-06-26  10:35
  21. 2010. június 26. 10:3597.

    Hali!

    Valakinek van SKechers Shape-ups  cípője, és mia véleménye tapasztalata vele kapcsolatban? (Hasonló mint a másik két cípő , csak fele annyiba kerül.)

    köszi:d

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. június 22. 14:0096.

    Szia Kata!

     

    Én próbáltam a Dr Batz-ot,de nem tetszett. Viszont rátaláltam egy új termékre a Joyára,és már lassan 4 hete hordom. Csodálatos érzés,nagyon kényelmes, puha. Azt  mondták a boltban,ahol vettem,hogy a világ legkényelmesbb cipője. És tényleg az! Próbáld ki! Én békéscsabán vettem,nagyon jó árban van,most még beveztő áron adták,és még ajándék is járt hozzá.Szerintem nézd meg te is!

    előzmény:
    aszta (95)
    2010-06-16  13:43
  23. 2010. június 16. 13:4395.

    Szia!

     

    Az én párom is férfi súlyban van 140 körül és MBT hord, edig még nincs vele gond pedig júliusba tölti az 1 évet. Én most épp egy rollSTEP-et néztem ki magamnak a Dr. Batz-nál. Valaki probálta már?

     

    Kata

    előzmény:
    Eyesis (94)
    2010-05-13  10:57
  24. 2010. május 13. 10:5794.

    Érdekes, én a Ryn cipőket is 50-60 között látom...

     

    Most kicsit beleástam magam a témába, mert szeretnék valami szuper cipőt venni, de az biztos, hogy nem fél évre akarom..

     

    Na nézzünk engem.. kb 120kg vagyok, férfi, és elegáns vagy utcai fekete bőrcipőt keresek... Ha egy 70-80 kgos embernél a puha szivacs szétcseszi az MTB-s EVA-t, akkor nekem az MTB eleve nem játszik?

    A Ryn-nél is látok EVA-t...

     

    Van itt olyan aki férfi súlyban van és használ valami görbe talpú cipőt?

     

    Köszi,

    Gyula

     

    előzmény:
    tomatojuice (1)
    2009-02-01  08:21

Címlap

top