Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Költözésre tanácsok

bernadett78
Létrehozva: 2009. január 13. 07:32

Sziasztok

 

Ötleteket várok,mit hogyan csomozzak be,költözéskor.

Hogy semminek ne essen baja

Ne törjön el semmi stb.

Ti hogyan költöztetek?

Mibe pakoltatok?

Doboz,vagy zsák???

 

Köszönöm az ötleteket

  1. 2021. június 13. 14:5543.

    Helloka!

    Én is nemrég költöztem és pár dolgot szeretnék hozzátenni a dologhoz:

    -Ha nincs túl sok cuccod, ne költöztetőcéggel menj, hanem inkább kérj meg pár barátot és béreljetek egy furgont közösen, mert az sokkal jobb (legalábbis nekem nagyon tetszett! ^^) Lehet utána közösen vacsizni vagy hasonló, jó program.
    -Ha nem fér el minden az új lakásban (nekünk ez volt), akkor vannak tök jó rövid-távon, vagy hosszabban is bérelhető miniraktárak, Pesten több helyen is! (Mi őket használtuk.)
    -Előre mérd fel, hogy mennyi hellyel tudsz számolni és az alapján csomagold a bútorokat meg hasonlókat. Előfordulhat, hogy több dologból is túl nagy vagy túl kicsi a megllévő, szóval jobb felkészülni! (Mi pl. csináltattunk pár extrémjó lépcső aljára szerelhető polcot a garzonunkba, de sok más kreatív megoldásnak is érdemes utánajárni!)
    -Ha mégiscsak költöztetővel költöznél (vagy csak simán nagyon sok cuccod van) fotózd le, hogy melyik dobozba mit pakoltál (ez abban is segít, ha valamit hamar kell megtalálni, plusz abban is, ha esetleg valamelyik elveszne! Plusz pont ha különböző dobozokat, vagy megjelölt dobozokat használsz!)
    -Ami így beköltözés után azonnal kell, azt rakd egy külön táskába minden olyan eszközzel együtt (pl.: snitzer, olló, ragasztó, csavarhúzó, stb.) ami a kipakolásnál/berendezésnél hasznos lehet!
    -Most így a pandémia után főképp ügyelj arra, hogy ha eddig nem voltak szobanövényeid, akkor legyenek!  Iszonyat jó szabadidős tevékenység, plusz sok egyéb hasznos, egészségmegőrző hatásuk is van!
    -Nem kell mindent egyszerre és azonnal kiapkolni! Van bőven időd, hiszen egy teljesen új életet kezdesz, egy új helyen! Kezd a legszükségesebbekkel és pihenésképp fedezd fel a környéket!

  2. 2020. szeptember 8. 14:5542.

    Ezt olvasd el, segíteni fog a csomagolásban, csomó hasznos tippet olvashatsz:

  3. 2018. január 19. 14:0441.

    Sziasztok! Itt egy tök jó cikk amiben 9 tippben le van írva, hogy miket érdemes csinálni költözés előtt/közben/után. Jó olvasást!

  4. 2009. június 22. 16:3340.

    Sziasztok!

     

    Én is költözéshez szeretnék tanácsokat kérni. Azt tudom, h a lakcímváltozást be kell jelenteni. Más Hivataloknak (APEH) is be kell jelentenem a költözést?

    Előre is nagyon köszönöm.

     

    Üdv.:

    nicewoman 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265924 (39)
    2009-01-13  11:14
  5. Torolt_felhasznalo_265924
    Torolt_felhasznalo_265924
    2009. január 13. 11:1439.

    Sok okos tanácsot kaptál, dobozból valóban soha nem lesz elég, amit még hozzáfűznék:

    Mikor irodát költöztettem, nagyon hasznosnak bizonyult, hogy volt "pukkanós" fóliám, és tekercses ragasztószalagom. Hihetetlen, mi mindent megvéd, és masszívan összefog, ráadásul nem növeli meg a méreteket jelentősen. Praktikus törékeny holmikhoz, vagy ha valaminek nincs meg az eredeti csomagolása, ezzel megvédheted.

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  6. 2009. január 13. 11:1338.

    Érdemes itt körülnézni, jó ötletek, tanácsok vannak.

    https://www.elkoltoztem.hu/

     

    Orsoborso, én is frankoékkal költöztem, zseniálisak!

    előzmény:
    Cserép (37)
    2009-01-13  11:07
  7. 2009. január 13. 11:0737.
    Jaaa, és legyen egy S.O.S. csomagotok az első hétre! alsőnemű, pipere, iratok, teltöltő, és a többi, nagyon fontos dolog, amit pocsék lenne keresgélni.
    előzmény:
    Cserép (36)
    2009-01-13  11:05
  8. 2009. január 13. 11:0536.

    Szia!

    Nem olvastam el a hozzászólásokat, de itt van néhány jótanács. Épp egy éve költöztünk a belvárosból vidékre. Nagyon nagy költözés volt, brrr, soha többet:-))

     

    -Ruhák: ERŐS zsákba. Annyira tömd meg, hogy a zsák szájánál egy kb 10-15 cm magas rész üresen maradjon, ott jól kösd össze, és ÍRD rá, hogy mi van benne!!! (pl: anya felsők, vagy zoknik) Ez nagyon jól fog jönni, amikor a kipakolást már nem bírod, és mindenhol zsákok lesznek, neked viszont reggel munkába kell menned,felöltözve:-D

     

    -Könyvek: ERŐS doboz. (3000 kötet könyvem költözött, profi vagyok :-D) A legjobb a banános doboz, annak teteje is van. Zöldéseg általában szívesen ad a piacon! Jó előre érdemes róla gondoskodni.

     

    -Konyha, törékeny cuccok: Kibélelni az ERŐS dobozt rengeteg újságpapírral, majd egyenként mindent alaposan becsomagolni újságpapírba.

     

    -Bútorok: Ha pl szét kell csavarozni a szekrénysort, érdemes megszámozni, hogy utána könnyebben össze tudjátok majd állítani. Nem minden elemnél passzolnának össze a fúrványok, amikbe a rögzítőcsavarok mennek. 

     

     

    És minden dobozra írd rá, mi van benne! pl konyha, tányérok, vagy fürdő szappanok:-D

     

    És költöztetőcég! Drága, de szerintem nagyon megéri. Mi 2 teherautóval költöztünk, borzalmas nagy munka volt belvárosi, lift nélküli bérházból lecuccolni.

    És, semmi sem tört össze és semmi sem sérült!

    Költöztem már néhányszor, volt, hogy költöztetőcéggel. De ez a legutóbbi brigád volt olyan, akiket bárkinek szívből ajánlok. Megbízhatóak, rendesek, nem húzták az időt, és vigyáztak mindenre! 

    Ha gondolod, priviben megadom a nevüket.

     

    Sok sikert és jó munkát! Kitartás!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_155456
    Torolt_felhasznalo_155456
    2009. január 13. 10:4435.

    Szia!

    Mi jó gyorsan.2napom volt pakolni.Pedig már előtte is pakolhattam volna.Törékeny dobozba,ruhák közé.

    Ami meg nem törékeny jó erős kukazsákvba!

     

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  10. 2009. január 13. 10:3634.

    Szia!

     

    Nem olvastam a többi hszt, ezért bocsi, ha ismételek.

     

    Ruhákat zsákokba - jó nagy, de erős zsákokba.

    Könyveket, apróságokat dobozokba és mindenképpen írj rájuk számot - 1,2,3,4 - főleg, ha költözős céggel csinálod, így látod, ha elkallódna valami. Törékeny holmikat plussz újságba becsomagolni - ha ezeket dobozba teszed, írd rá, hogy törékeny. Esetleg a dobozokra érdemes magadnak ráírni, hogy mit tartalmaz, fontosabb dolgokat egy kupacba, esetleg külön papírra, mert ha sok doboz van, hirtelen, ha kell valami nem fogod tudni, mit hova tettél és akkor mindent ki kell bontogatni .

     

    Nagyon fontos iratokat, bizonyítványokat ne bízd a költöztetőkre, inkább Te vidd magaddal.

     

    azt hiszem ennyi. jó költözködést

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  11. 2009. január 13. 10:1133.

    ebbe igazad van,csak 1 honapom van a pakolásra költözésre.

    Hetente kirakok 2 zsákot,remélem elég lesz hogy az összes kacatot kidobjam

     

    Mentem pakolom a gyerekszobát.Sziasztok,és köszönöm

    előzmény:
    namarmost (32)
    2009-01-13  10:09
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 13. 10:0932.
    A szemétre is figyelj - hogy hová tudod rakni. Ha nem több héttel hamarabb kezded a szemetet szelektálni, tuti, hogy egy kukába nem fog beleférni, akkor meg konténerest kell hívni, ami sokba kerül. Én tudatosan pakoltam a szemetet 3 hónapon keresztül a rendes kukába, így megspóroltuk a konténer árát...
    előzmény:
    bernadett78 (30)
    2009-01-13  09:32
  13. 2009. január 13. 09:5231.

    Mindent, ami érték (nem csak számodra, hanem mint tárgy), és befér autóba, azzal vigyétek. Pl. hifik, cédék, kazetták, háztartási kisgép.

    Max. azt írd rá, hogy törékeny, de semmi mást. A dobozokra csak egy számot írjál, és füzetben vezesd, melyik számú dobozban mi van, így a költöztető nem kap kedvet, hogy ellopja. Anyukámék költözésekor rá volt írva a dobozra, hogy "hifi", na, lába is kelt. Meg apukám összes szívgyógyszerének, amit ugye csak 3 havonta írnak fel...A legot is csak azért nem lopták el, mert az volt a dobozra írva, hogy "Marci építményei". Az a doboz is (megkockáztatom)  mai áron számolva vagy százezer forintot ér, annyi lego van benne (a mi gyerekkori legoink). Ha tükröt kell költöztetni, hívjál tükröst/üvegest, mert egy sima padlóra tételtől is kicsorbulhat az éle (persze itt nagy tükörről beszélek, nem sima fürdőszobai méretről). Egy ember mindig legyen ott a teherautónál fel-és lepakoláskor, és egy a lakásban. Anyukámék előre kialkudtak egy árat, és még 15 ezerrel többet kértek, és buta mód kifizették. A hifi lopás csak utána derült ki.

    Dobozokban papír helyett használhatsz mondjuk törülközőt, pl. tányérok pakolásához. És minden doboz csak annyira legyen nagy, hogy egy ember meg tudja egyedül emelni. Ne rakj tele egy tévés dobozt könyvvel, mert mozdíthatalan lesz.

     

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  14. 2009. január 13. 09:3230.
    Lesz elég szemetem az biztos
    előzmény:
    rozalindaa (29)
    2009-01-13  09:28
  15. 2009. január 13. 09:2829.

    Szia!

    Rengeteg jó tanácsot kaptál, ahogy visszaolvastam.

    Még annyit, hogy én a kényesebb szekrényeket közönséges konyhai folpackkal tekertem be. Egy sem is sérült meg.

     

    A költözés arra is jó, hogy egy csomó felesleges holmitól megszabaduljunk. Amit 2 évig nem vettél fel, soha többé nem is fogsz. Semmire se használható műanyag vagy egyéb holmik, irány a kuka.

    Meglátod mennyi felesleges dolgot lehet kiselejtezni. :-))

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  16. 2009. január 13. 09:2628.

    Az ágyneműket nem akarom zsákozni,mivel kiságyam van.és abba vinnénk,nem kell messzire csak kb kocsival 5 percre.

     

    8 utcával odébb költözünk

    előzmény:
    Zsebi2004 (27)
    2009-01-13  09:23
  17. 2009. január 13. 09:2327.

    szia,

     

    pont egy hónapja költöztünk :)  egész profin sikerült a dolog

     

    a legtöbb minden dobozban volt, a legjobb méretűek a mosószeres dobozok ráadásul bírják a súlyt, jó a fogásuk és ha megvan pakolva még akkor is meg tudod emelni.

    mi számoztuk a dobozokat és mellé listát írtunk, tehát nem csak annyi volt a listán hogy konyha, hanem valamennyire felírtuk, hogy mi van a dobozban. így mindíg célirányosan tudtam a dobozokat kibonatni. Van amit még ki se nyitotttam pnt azért mert tudom, hogy ami benne van még ráér és egyenlőre nincs meg mindennek a helye.

    volt kb 15 nagy zsák, ebb kerltek ágyneműk, ruhák a könnyebb dolgok, de inkább dobozotam itt is amit lehetett, a könnyebb dolgohoz nagyobb dobozokat szereztünk be.

     

    semmi nem tört össze, símán újságpapírba csomagoltam a törékeny cuccokat, viszont a dobozra ráírtam, hogy törékeny, azokat teljesen külön szállítottuk át.

     

    jó pakolást

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  18. 2009. január 13. 09:0126.

    ja, meg egyszer tv.ben láttam, hogy minden dobozra színes matricát ragasztottak, aszerint hogy melyik helyiségbe kell vinni a pakolóknak - konyha - piros, fürdő - kék, stb

     

    mondjuk, rá is lehet írni...

    előzmény:
    regan (25)
    2009-01-13  08:49
  19. 2009. január 13. 08:4925.

    nincs időm végigolvasni, de azt tudom neked tanácsolni, hogy ne csinálj túl nagy könyves dobozokat, mert iszonyú nehéz!

     

    én egyszer egy tv-s dobozt telepakoltam könyvvel, aztán persze ki, mert meg se bírtuk mozdítani!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 13. 08:4924.

    szia. ami eszembe jut: nagy dobozba ne pakolj, mert egyszerűen utána nem bírod felemelni. Könyvekből egy kisebb doboz is 20 kg, hihetetlen, hogy milyen nehezek. Én a dobozom belül is mindent, ami picit törékeny lehet, papírba (újságba) csomagoltam. Persze így nagyobb a térfogata is, de legalább nem  törik. A drága és nehéz dolgokat, pl. hűtő, tv profi költöztetőkkel vitettük - így biztosak voltunk benne, hogy nem lesz baja. azt ők jobban is tudják megemelni... az elemekre szedhető bűtorokat szétszedtük.

    És ami fontos: az új lakásban legyen meg mindennek a helye, hogy ha épp hozzák a pakolók a cuccokat, ne ott kelljen gondolkodni, hogy mi hová fér. Ez a dobozokra is vonatkozik!!! Nálunk nagy probléma volt, hogy kiderült, alíg férnek be a dobozok az új lakásba... 

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  21. 2009. január 13. 08:4823.

    Ja meg annyit, hogy idobol es dobozbol sokkal tobb kell, mint amire szamitasz...

     

    Mi amikor elkoltoztunk, masnap visszamentunk kitakaritani, csak par dolgot hagytunk ott... tisztitoszereket, felmosovodor.. stb., meg egy-ket "aprosag", amit kesobb akartunk elvinni.. Namost ugy kepzeld el, hogy takaritas utan ugy telepakoltuk az autot (normal meretu 5 ajtos csaladi auto, hatul dontheto ulesekkel), hogy nem lattunk ki a kozepso visszapillantoban... a mai napig nem ertem...

     

    Kivulrol kb ugy nezhettunk ki, mint amikor lomtalanitaskor a guberalok a kis autojukat telepakoljak mindennel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. január 13. 08:4222.
    Igen, es az ujabb fajta mosogepeket sem ajanljak koltozes utan egy napig meg hasznalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802356 (20)
    2009-01-13  08:40
  23. 2009. január 13. 08:4121.

    Szia!

     

    Majdnem egy eve nekem is sikerult egy nagyobb kaliberu koltozest megelnem.. Lakasfelujitassal egybekotott, szoval a cuccok egy reszet a garazsban kellett tarolni egy ideig.. nem egyszeru.

    Ami szerintem fontos:

     

    Dobozok: Nalunk a klasszikus "bananosdobozok" jottek be, ennek a ket oldalan van egy-egy nyilas (ful), amit meg lehet fogni konnyen, egy ember siman el tudja vinni, ha nagyon nehezeket pakolsz bele, akkor esetleg ketten.. Nagyobb dobozokbol eleg szerintem egy vagy ket darab, mi  inkabb csak az ilyen "terfogatra nagy" cuccokat raktuk bele, mint pl. a telikabatok..

    Ami meg jo ezekben a dobozokban, hogy jo kis teteje van, es alja, amit ossze lehet csusztatni, nem kell ragasztgatni. Ha masfele dobozod lesz, akkor szerezz be szeles ragasztot.. Zoldsegesben tudnak adni bananosdobozokot, csak idoben kell menni.

     

    A masik: Ez tudom sokaknak hulyen hangzik, de nem kerul semmibe, es nagyon megkonnyiti a dolgod: En megszamoztam a dobozokat.. ennek tobb ertelme is van, az egyik, hogy ha nem ismerossel koltoztetsz, akkor azert jobb tudni, hogy mennyi cuccod volt, sajnos sok fura dolgot hall az ember manapsag... 

    A masik pedig, hogy tudd, hogy miben mi van. A dobozokra csak egy szam kerult, es a noteszem hatuljaba felirtam sorba a szamokat, es melle, hogy mi van bennuk. Termeszetesen nem ugy, hogy a rozsaszin felsom, es a fekete rakott szoknyam, hanem ugy, hogy "konyhafelszerelesek", "nyari ruhak", "csetreszek" ... Ez kipakolasnal nagyon megkonnyiti az ember dolgat,mert mondjuk amikor a konyhaszekrenybe pakolsz be, akkor nem kell atnezni az osszes dobozt, mert tutira a legutolsoban talalnad a kanalakat.. hanem tudod, hogy mondjuk az 5-os szamuban vannak....

     

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  24. Torolt_felhasznalo_802356
    Torolt_felhasznalo_802356
    2009. január 13. 08:4020.
    evidenciának tűnik, de nem biztos, hogy az, a hűtőt pakold ki, olvaszd le, majd az új helyén 6-8 óráig ne kapcsold be. Addig a fagyasztott cuccokat (ha nem fogyott el mind) bízd vmi ismerősre.
    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32

Címlap

top