Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mozogni DVD-re...

Élodie_22
Létrehozva: 2009. január 6. 22:15

Sziasztok!

 

Azokat kérdezném, akiknek van tapasztalata a különféle torna-DVD-kkel: mit ajánlotok akkor, ha intenzív mozgást szeretnék? Nem igazán izomépítést tervezek, inkább zsírégetést-alakformálást. Tehát az erősítés helyett inkább a kardio-mozgáson legyen a hangsúly. (fekvőtámasz megy DVD nélkül is)

 

Réka-DVD-ket sokan dícsérik, tényleg az a legjobb? Vagy esetleg Alexandra?

 

Az a helyzet, hogy a kedvencem a step aerobic, de sajnos a munkám olyan, hogy az elkövetkezendő hónapokban kizárt, hogy időben odaérjek bármilyen órára. Pedig hónapok óta rendszeresen járok, és mindenképp folytatni szeretném valami hasonlóval.

 

Köszi a segítséget előre is!

  1. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 8. 20:3863.

    Ez pedig szerintem Alexandra Vitalitas dvd-jebol a hasizom resz:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=JpaXnJww7Rw 

     

     

    Ez a dvd a leiras szerint zsiregeto torna:

     

    http://www.beresalexandra.hu/konyvek_es_dvdk

     

    http://www.beresalexandra.hu/konyvek_es_dvdk/vitalita s 

    előzmény:
    Élodie_22 (62)
    2009-01-08  19:56
  2. 2009. január 8. 19:5662.

    ÚÚÚ nagyon köszi!

    A hardcore aerobic-ja egészen bejön: ugrálós

    Elég keménynek tűnik, bár ez csak 3 perc belőle...remélem ilyen végig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (61)
    2009-01-07  23:19
  3. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 7. 23:1961.

    Itt is belenezhetsz 1-2 dvd-be: 

     

    http://teletal.hu/index.php?menu=dvd

     

    A capueirarol:

     

    http://teletal.hu/index.php?menu=czanikb alazs 

    előzmény:
    Élodie_22 (59)
    2009-01-07  21:20
  4. 2009. január 7. 21:3260.

    Szuper zenéje van, nekem nagyon bejön..

    A www.youtube.com-ra ha felmész ott a keresőbe beíros, kidob majd ey csomó találatot, és onnan látnifogod milyen.

    Igazából egy harcművészet, megdolgoztatja a hátat, de a Balázs úgy formálta aerobikká, hogy teljesen laza, és élvezhető.

    Az első részben Dukai Reginával meg még egy csajjal tornázik, azt hittem majd a Regina gáz lesz, de meg se szólal.

    A második- az kemény - hasonló gondok mint Rékánál, - ott Bódi Szilvivel, meg a Balázs tesójával+ egy másik csajjal nyomják.

    Állítólag van 3. is, de gondolom az még keményebb..

     

    Én a Rossmannban vettem az 1. Dvd-t, 1000 ft volt. Megérte..

    előzmény:
    Élodie_22 (59)
    2009-01-07  21:20
  5. 2009. január 7. 21:2059.

    Köszi hogy ezt elmondtad, azt hiszem hasonló gondjaim lennének akkor nekem is Rékával.

    Akkor most már megkérdezem: mi az a capoeira? Úgy értem milyen mozgást takar? Sose csináltam, sose láttam. Ahhoz kell vmilyen eszköz? Zenére megy az is? Ezek szerint az inkább kardio mint erősítő? Kezd tetszeni ugyanis...

     

    Mikor fogok én dönteni!?

    előzmény:
    greee (58)
    2009-01-07  20:46
  6. 2009. január 7. 20:4658.

    Szia!

     

    Hát, én nem annyira isteníteném Réka tornáit. És nem a kiabálás miatt. Valójában, nem , jól írják az előttem szólókl valóban nagyon hatásos. Ez biztos, én is csináltam az Add önmagad programot, és nagyon gyorsan meglátszott asz eredmény, csak sajnos nem fogyás, hanem hihetelenül megerősödött a combom, popsim, mint a köszikla néhány alkalom után (eleve igen túnusosak az izmaim e tájon, szóval inkább a szálkásításra, fogyásra megyek..)

    Rengeteg komoly erőkifejtést szükségeltető gyakorlatot csinál, nem is csoda.. Azok a kitörések meg rugózások - térdfájósok vigyázat!!

    Szóval nálam nem működött fogyás-szempontjából - jó persze nem is 30 kiló feleslegem van, csak ilyen néha felkúszó 2-3 max 4.

     

    Ami sokkal jobban bejött nekem - Czanik Balázs Capoeira aerobikja. Főleg az 1. Jó hosszú aerob rész van benne - és az aerob mozgásokkal érhetünk el leginkább fogyást..

     

    Valójában a futás, ahogy már írták is a leghatásosabb. csak rossz időben nem szívesen mozdul ki az ember.

     

    Erre jók a DVD-k.

    Bár én inkább a szobabiciklit - taposógépet preferálom.. 

     

    Szóval Capoeira nálam nyert a dvd-k között

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  7. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 7. 20:2757.

    Szia!

     

    Jol hangzik...  Akkor ezt is beszezem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669869 (46)
    2009-01-07  09:14
  8. 2009. január 7. 19:0756.

    Ha én este 10-kor tornáznék,megölne a szomszédom! Már így is szólt a leg magci miatt,hogy rettenetesen idegesíti.Úgyhogy azt el is tettem.Reggel csöndesen tornázom,ált-ban hulahopp és kora este szoktam ugrálni,illetve 7végén már du.3-kor elkezdem és ami belefér.Futás, step és van amikor még utána szobabicaj,vagy kickbox,mikor mihez van kedvem.

    És mi motivál? Én már meghalok mozgás nélkül.10 éve életem része a rendszeres mozgás,ha vmi miatt (betegség,vagy meló), akkor hiányom van.Olyan,mint amikor a drogostól elveszik a napi adagot.1 napnál többet nem is igen szoktam kihagyni. 

    előzmény:
    Élodie_22 (48)
    2009-01-07  18:25
  9. 2009. január 7. 18:5455.
    Szívesen átmásolom,ha kell, csak küldjél lemezt + válaszborit.
    előzmény:
    csontkollekció (54)
    2009-01-07  18:52
  10. 2009. január 7. 18:5254.

    Éppen felsőtestre kerestem valamit.

    Utána néztem letöltés ügyben. Aztán ezt adta rá. Mind1 legfeljebb megnézem.

    előzmény:
    anita222 (53)
    2009-01-07  18:47
  11. 2009. január 7. 18:4753.
    Hát ezt mos hirtelen meg nem mondom, de egy repülő szárnyán tornázik rajta 2 nővel. A zsírégetés meg egy teherautó platóján megy,miköz ben az autó megy a városban.
    előzmény:
    csontkollekció (52)
    2009-01-07  18:44
  12. 2009. január 7. 18:4452.
    Az nem a hasizom és farizom szobrászat????
    előzmény:
    anita222 (49)
    2009-01-07  18:32
  13. 2009. január 7. 18:3451.

    Szia!

    Ez is jól hangzik, köszi...húha, ez már a bőség zavara

    előzmény:
    anita222 (49)
    2009-01-07  18:32
  14. 2009. január 7. 18:3350.
    Az izmok szálkásítása! Egyébként ezt írja ki a dvd-n,amikor kezdődik: Zsírégetés,gombszálkásítás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461189 (45)
    2009-01-07  08:50
  15. 2009. január 7. 18:3249.

    Szia!

     

    Az Aerobic Norbival 3.

     

    Van rajta felsőtestformálás 25 percben, ami jó bemelegítésnek és utána 35 perc zsírégető torna nagyon jó zenére,majd has és comb formálás.

    Nagyon jó,én szeretem.

    Anita 

    előzmény:
    rimont (43)
    2009-01-07  08:35
  16. 2009. január 7. 18:2548.

    SZia!

    Köszönöm Neked a privit is, meg fogom nézni az oldalt, valószínűleg nagyobb a választék mint a magyar piacon, és jobban is járok ha körülnézek mielőtt megveszek egy DVD-t aztán esetleg mégse tetszik és vehetem a következőt...

     

    Mindenki másnak is köszi a segítséget, igazából csak az elhatározás a kulcs az egészben, hogy amikor este 10 felé hazaesik az ember még legyen kedve tornázgatni...

    Nem lesz könnyű...

    Tényleg nálatok mivel működik a motiváció?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885507 (47)
    2009-01-07  17:55
  17. Torolt_felhasznalo_885507
    Torolt_felhasznalo_885507
    2009. január 7. 17:5547.

    Szerintem ők jók:

    Czanik Balázs

    1. DVD - capoeirás, átmozgatós, derékra dolgozós, de azért minden benne van egy kicsit

     

    2. DVD - szintén capoeirás, bonyolultabb és nehezebb szerintem - már az aerobnak titulált részben izommunka megy keményen

     

    3. DVD - még nem mertem belevágni

     

    Győzikés DVD-je, a gyakorlatok jók, ha bírod tolerálni a kretén GYőzike kretén fejét és hisztijeit

     

    Rubint Réka - a negyedik a legjobb és a többihez képest itt még nincs is annyi ápdétreklám

     

    Jillian Michaels - a Biggest Loser edzője volt, brutális csaj, nekem most ő a nagy kedvenem :D

     

     http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=search-alias%3Daps&field-keywords=jillian+michaels&x=0&y=0

     

    Ha sztepmániás vagy, akkor ide is érdemes lenne bekukkantanod:

     

     http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f=53&t=1146

     

     

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 7. 09:1446.
    Sziasztok!Én Béres Alexandra: Vitalitására tornázom, hetente 5-ször. Imádom. Tökéletesen formálja az alakot, jól fel van építve a dolog és nem csak rángatja megfelelő bemelegítés és nyújtás nélkül az izmokat...Minden testrészt bemelegít külön majd le is nyújt-nem is volt izomlázam soha tőle, hanem az az igazi, jóleső, rettenetesen elfáradt érzés, ami közben energiát ad az embernek, szóval, értitek :-)Hatvanegynehány perc extra hasizommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (41)
    2009-01-07  00:18
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 7. 08:5045.
    Mijaza "gombszálkásítás"?
    előzmény:
    anita222 (42)
    2009-01-07  07:16
  20. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2009. január 7. 08:4744.

    Nagyjából egytértek Karennel. A Napi 20 perc önmagadért egészen jó, tényleg a sok Hűűűhaaa, meg vinnyogás nem kéne bele. Egyébként szerintem nagyon lelkesítő tud lenni a Réka.

    Az első 20 percben a felsőtest-gyakorlatok tényleg túl gyorsak szerintem, de nagyon hatásos, szerintem még súlyzó nélkül is (eleinte én úgy csináltam).

    A comberősítőnél én is hiányolom a belső combos gyakorlatokat, egyébként nem rossz. De tényleg nem ugyanannyi gyakorlatot csinál a jobb lábra, mint a balra...

    Én egyébként mind a 4 blokkból szoktam csinálni vagy 10-15 percet, és nem is mindig ugyanazt, amit ő, hanem váltogatom egyik lábat, másik lábat, és így mindent átmozgattam egyenlő mértékben, mégsem kell 4x20 percet szenvednem.

     

    Én alakformálásra inkább a Callanetics tornát ajánlom, az nagyon nyugis, már-már nagyitorna, de nagyon hatásos is azzal a 100-100 1-1 centis mozgással...

     

    Van még Béres Alexandrám is, a Vitalitás, azt is nagyon szeretem, olyan kedves és mosolygós az a csaj! És ő tényleg minden oldalra ugyanannyi gyakorlatot végez!

     

    Én ezt a hármat szoktam váltogatni. Ja, meg van még Rékától egy régebbi videokazim, nem tudom, mi a címe, azt már régen vettem elő.

     

    A Capuera aerobikkal most felkeltettétek az érdeklődésemet, azt is megveszem! Bár fura lehet férfinek az utasításaira tornázni, őt hiába nézem, nem motivál, hogy én is ilyen testet akarok!

    Volt Norbim, azt nem szerettem, oda is ajándékoztam valakinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 7. 08:3543.
    "Norbi régi tornáira esküszöm, 10 éve a zsírégetés,gombszálkásítással fogytam le 2 hónap alatt 15 kg-t" >>> MELYIK DVD PONTOSAN EZ??? KÖSZI!!! :)))
    előzmény:
    anita222 (42)
    2009-01-07  07:16
  22. 2009. január 7. 07:1642.

    Szia! Az én kedvencem is a stepaerobic,csak én itthon csinálom.Van hozzá padom és 3 db dvd-m.Imádom!

    Még a Norbi régi tornáira esküszöm, 10 éve a zsírégetés,gombszálkásítással fogytam le 2 hónap alatt 15 kg-t.A baj az,hogy több év után erősít( de minden torna sajnos), ezért havi pár alkalommal csinálom már csak.De a step az heti 2x mindig megvan. 

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  23. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 7. 00:1841.

    Szia!

     

    En eveken keresztul (eleinte nagy lelkesedessel) hasznaltam Rekatol az add Onmagad 2-est, 3-ast.

     

    Nyar vegen beszereztem a Napi 20 percet is es szomoruan lattam, hogy foleg a farizom edzesenel szinte ugyanazok az unalomig ismetelt gyakorlatok kerulnek elo, amik az elozo dvd-in.

    A karizom edzese szerintem nagyon gyors, kapkodo.

    A comb resz ugyan nagyon faraszto az elejen, mig meg nem erosodnek az izmaid, es jo zsiregeto, de a belso combot egyeltalan nem edzi, ami szerintem nagy hiba. Szoval ha hetente 4-5 alkalommal elvegzed biztosan fogyni fog a combod, sot a feneked is, de a belso comb feszesitesehez plusz gyakorlatokat kell keresned. Ez a resz amugy step nelkul is siman vegrehajthato.

    A has resz nekem kicsit gyenge es zavaros (pl. van, hogy egyik oldalra elfelejti megcsinalni a gyakorlatot stb.), de a zeneje kifejezetten tetszik.

     

    Szerintem a Reka dvd-k nagy hatranya, hogy Reka ugy vegzi rajtuk a gyakorlatokat, mintha azokba bele kene halni. Nagyon sokszor megall, abbahagyja a gyakorlatot es uvolt az emberrel, hogy ne hagyja abba.

    Ez lehet, hogy masokat nem zavar, de engem kizokkent a tempobol, raadasul sokszor pont akkor kiabal, hogy abba ne hagyjam, amkor epp csak belekezdunk egy gyakorlatba, szoval meg abszolut nem faraszto, eszembe sem jutna meg megallni. Neha az az erzesem, hogy azert all meg, mert nem kepes piheno nelkul vegigcsinalni.

    En ezt a "problemat" ugy oldottam meg, hogy levettem a hangot. Meglepodve tapasztaltam, hogy sokkal konnyebbnek tunnek a gyakorlatok, ha nem uvolt es nem sulykolja az emberbe folyamatosan, hogy mennyire nehez az o tornaja es, hogy en most mennyire szenvedek. 

     

    Valo igaz, hogy idegesito a visitasa, a poenjai (hogy rendszeresen suletlensegeket beszel), hogy torna kozben folyamatosan az Update modszert reklamozza meglehetosen agressziven, de, ha te kedveled Rekat, akkor nem biztos, hogy teged zavarni fog.

     

    A Reka dvd-k masik hatranya, hogy  gyakran nincs bemelegites vagy keves, a nyujtas pedig gyakorlatilag mindig hianyzik, ami konnyen vezethet seruleshez.

     

    Szoval velemenyem szerint szakmailag sem a legjobb anyagok, ezert nem reg beszereztem 3 Alexandra (Uj kihivas, Porgesd fel! Live) es egy Czanik Balazs (Capueira aerobik 1.) dvd-t. Egyenlore csak megneztem oket, de az nagyon tetszik, hogy Alexandra es Balazs is mosolyogva, jo kedvvel, lazan tornazik es nem szenved, mint Reka. 

     

    Ha valaki hasznalta mar Alexandratol a Menni fog! es a Vitalitas c. dvd-ket, szivesen vennem, ha megosztana a tapasztalataitvelem/velunk. Koszi!

    Egyenlore ennyi...

     

    (Bocs az ekezetes betukert, de csak angol billentyuzetem van...)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Élodie_22 (1)
    2009-01-06  22:15
  24. 2009. január 6. 23:5540.

    Pár hét alatt, ha milyen gyakran mész?

    A heti 3 hány percet jelent?

    Én padon 30-40-et szoktam.

    A hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert én steppel és diétával nyomtam mellette, és így hát ja, elég látványos volt rövid idő alatt...

    előzmény:
    yo-trixi (38)
    2009-01-06  23:35

Címlap

top