Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 6. 19:02176.
    Szia Kelda!

    Nagyon szépen gyarapodtok és jó , hogy neked van anyatejed.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (175)
     
  2. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 6. 18:50175.
    Sziasztok!
    Irisz:Kaptatok babakocsit?Milyet és hol vettétek (ha igen)?Te indítottad azt a topicot az ausztriai bevásárlásról?Voltatok?Érdemes volt?Ha jól emlékszem, ti is Bp-en laktok. Merrefelé?Na, most jó sok kérdést rádzúdítottam!Bocsi
    bobi27:A hivatalos adatok szerint, ezt hétfőn mérték a védőbe Zsófi 5600 gr és 58 cm, Dani 6300 gr és 58 cm. Kb. 6x-8x esznek egy nap, ami már szuper a 10-15-höz képest. Ez így soknak hangzik, de ezek nem mindig nevezhetőek evésnek. Teát, vizet kiköpik, úgyhogy ivásra is csak az anyatejet használják. Érdekes, hogy a tápszert szinte teljesen elhagyták.
    előzmény:
    Irisz (171)
     
  3. 2004. február 6. 15:05174.
    Szerintem egy picit sem kell aggódnod. Az én lányaimnak semmi hátrányuk nem származott abból, hogy "később" kezdtek el beszélni, mint a velük egyidősek. Arra már nem emlékszem, hogy mikor volt az a "később", de tudom, hogy a többi gyerek már beszélt, ők még nem. Viszont fantasztikus volt Őket hallgatni amikor egymással beszéltek, számunkra ismeretlen nyelven! Még most is hallom!! Ne aggódj!!!
    előzmény:
    Irisz (170)
     
  4. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 6. 09:24173.
    Szia Kelda!

    Tényleg jól gondoljátok meg az új lakásvásárlást, mostanában elég érdekes dolgokat lehet hallani.

    Tegnap az ikrek 20 után ettek és ma csaj reggel 6-kor keltek. . . úgy tűnik átállunk napi 4x-i evésre. Neked hányszor esznek egy nap és mennyit? Mekkorák vagytok már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (168)
     
  5. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 6. 09:22172.
    Szia Irisz!

    Jó babakocsivásárlást!

    Tegnap is csodaszép idő volt, bár kissé fújt a szél. Több, mint 3 órát sétáltunk. . . a kicsik végig aludták, Krisztián legalább kitombolta magát. Én bekattanék tuti, ha nem tudnék velük kimenni sétálni (már így is néha kikészített, hogy itt kell bent ülni a négy fal között és arra várni, hogy ne legyen hideg és mehessünk ki. . . ) Reggel kivittem a szemetet. . . tiszta tavaszias idő van. . . most is süt a nap. . . mindjárt jobb a kedvem
    előzmény:
    Irisz (171)
     
  6. 2004. február 6. 00:02171.
    Szia! Mi pont holnap - vagyis ma - fogjuk megvenni a kocsit, eddig az erkelyen szelloztettuk oket. Mar alig varom, hogy vigyuk oket setalni, ma is olyan jo ido volt csak fujt a szel. .

    Van valamelyikotoknek ABC Desing babakocsi? 3 kereku verzio.

    Na, leallt a mosogatogep, megyek kipakolom es lefekszem.

    Kelda! Mi 5 eve lakunk egy olyan lakasban, ami meg nem fejezodott be papir ugyileg, mert az epitkezes csodbe ment. . . meg mindig a lakhatasira varunk, hogy vegre elkoltozhessunk es elfelejtsuk ezt a remalmot! Gondold el a 4. -en lakunk lift nelkul!! Ezert egyedul nem is tudom setaltatni oket babakocsival ;((
    Szoval vigyazz nagyon ezekkel az epitkezesekkel :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (167)
     
  7. 2004. február 5. 23:56170.
    Igen?? Erre meg nem is gondotlam. . nekem mar most ugy tunik, mintha egy kulon nyelvet beszelnenek, fantasztikus, hogy mennyire megerzik mar egymas jelenletet, de annak nem orulok, hogy ezert hatranyuk is szarmazhat ;(
    Mit jelent az, hogy "keson"? Hogyan lehet ezt megakadalyozni? Nem aggodom am, csak egy picit :))
    előzmény:
    rózsa100 (149)
     
  8. 2004. február 5. 23:53169.
    Sziasztok!

    Olyan ritkan jutok ide, pedig ugy szeretnek veletek tobbet dumcsizni!

    Nekunk is megvolt a masodik oltas (a 2. honapos) nagyon jol viselte krisz es greti is. A szurast meg se ereztek, amikor adta be a dokino az olto anyagot, akkor sirtak, majd miutan kihuzta a tut es megnyugtattam oket par puszival mar abba is hagytak! :) A kis hosok :))
    Mikor hazajottunk egybol felraktam nekik egy-egy kupot es borogattam vagy 4x a labukat igy se lazuk, se lab fajasa nem jelentkezett. Remelem ilyen lesz a tobbi is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (168)
     
  9. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 5. 21:06168.
    Szia!Jól telt az éjszaka, aludtak végig, nem volt láza már egyiknek sem. Ma délután viszont nem tudom mi volt velük, üvöltött mindkettő, semmi nem volt jó nekik, aztán úgy kb. 2 óra után egyik pillanatról a másikra abbahagyták, mintha elvágták volna. A szomszédok biztos nagyon értékelték a koncertet. Panelban lakunk, itt minden áthallatszik. Nem tudok mit csinálni, ketten vannak. Amúgy a fölöttünk lakó tegnap este 8-kor kezdett fúrni, nem lehet egy szava sem. Mostanában egyre többet nézegetem a lakáshirdetéseket, jó lenne elköltözni, 3 gyerekre már szép szocpolt adnak, ki kellene használni. Csak olyan macerás az egész. Ide 3 éve költöztünk, mindent felújítottunk, szép lett+jó helyen van, minden csak pár lépésre van tőlünk, óvoda, iskola, orvosi rendelő, piac, bevásárlókp. De mostanában annyi csődbe ment építkezésről hallani. Félek, hogy a végén se pénz, se lakás. Itt viszont nem tudom, hogy fogunk majd elférni, ha a gyerekek megnőnek.
    Kocsi ügyben még nem haladok, annyi időm nem volt, hogy kimenjek lemérni a liftet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (167)
     
  10. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 5. 14:46167.
    Tudod én vidéken lakom és általában autóval közlekedem, ezért is választottuk ezt a babakocsit, mert csak leveszem a vázról az autóshordozót és csatolom be az autóba és oda megyek velük, ahová szeretnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (166)
     
  11. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 5. 09:33166.
    Persze, igy érthető:-)))
    Nekem is rossz volt, hogy egyedül kb egy évig sehova sem tudtam menni a lányokkal. . . de most már itt a szabadság!!!!
    Már megjártam velük egyedül a szigetet, villamossal mentünk; hévvel is utaztunk. . . meg metróztunk is.
    Család néha a fejéhez kap, hogy már megint merre jártam velük egyedül, tömegközlekedve. . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (165)
     
  12. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 5. 09:01165.
    Szia Kelda!

    Nem lázasodtak be? Nem is kérdeztem tegnap ti hogy gyarapodtok? Hasonlítanak egymásra?

    Nekem hamarosan szerintem el sem hiszik, hogy ikrek.
    Zoli kis dundi csak "Dagipofinak" hívjuk. Anna kis törékeny lányos alkat, de amellett erős és nagyon-nagyon mozgékony.

    Sokan mondták nekem is, hogy miért nem veszek két babakocsit és kapcsolom össze őket. . . de hát az két embert igényel és én általában egyedül megyek velük sétálni sőt még ott van a 4 éves kisfiam is, tehát ez nálunk szóba sem jöhettet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (164)
     
  13. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. február 4. 22:42164.
    Kelda!
    Ikerkocsiról: mi régi bérházban lakunk, nekem nem volt ikerkocsim, mert nem fértem ki a folyosó ajtón, a liftbe sem és a kapun sem. . . egyszerű volt:-)
    Szóval, mi vettünk két külön kocsit és azzal jártunk sétálni. A baj ezzel csak az, hogy két ember kell hozzá. . . .
    De ez volt a legegyszerűbb nekünk.
    A másik pedig , hogy a lányok amint megtanultak járni vettünk két esernyőre csukható kocsit, ami vizszintesig dönthető, két ikerkapocs és kész. De igy is marha macerás volt, de szabad voltam. . . a kapuig kisétáltak a lányok, és az utcán szereltem össze a kocsikat.
    Szóval fel a fejjel!!!!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (162)
     
  14. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 4. 22:18163.
    Ők is 8 körül ettek, majd olyan 4 óra fele felkelnek enni, aztán még visszaalszanak kb. 7-8 óráig. Mostmár megyek én is aludni, még meg kell néznem, nem lázasodtak-e be. Szia, jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (162)
     
  15. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 4. 22:15162.
    Pesten lakunk, de tömegközlekedésre biztos nem vállalkoznék se ilyen, se olyan ikerkocsival. Általában autóbal megyünk mindenhova. Tulajdonképpen csak arra kell, hogy sétálni levigyem őket. Csak az utcáig kell lejussak velük, de ez is macerás. Van egy leválasztott folyosónk, ahol a tárolás megoldható. A gond a lift és a lenti kapu. Gondoltam arra, hogy még kihúzzuk 1-2 hónapot és akkor jó a sima sportkocsi, ikerkapoccsal, de azért még sokszor egy évesen is alszanak a kocsiban, kell, hogy dönthető legyen. Jó lenne végigjárni a bababoltokat és megnézni, de az elég bonyolult két csecsemővel. Most telefonon hívom végig őket és felírom, hogy hol, milyen, mennyiért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (161)
     
  16. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 4. 22:06161.
    Ti hol laktok? Pesten? Igazából, aki tömegközlekedéssel is közlekedik annak nem igazán praktikus ez a fajta babakocsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (159)
     
  17. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 4. 22:02160.
    Mikor alszanak el este és mikor kelnek? Nekem 20-kor ettek most , de nem tudom, hogy mikor fognak ébredni. . . remélem 6 után. Nehéz dolog babakocsit választani. Nekem egymás mögötti üléses van, de. . . én azért ezt választottam, mert ugye van már egy kisfiam, akit oviba kell vinni, sokszor kell mennem nekem is bevásárolni és bizony az egymás melletti üléses babakocsival sehová sem férnék be (még a saját ajtónkon sem). Amúgy meg ált. autóval járunk, így nagyon megfelelő a bébéconfortos ikerkocsi. Most még autósülésben szoktam őket kivinni sétálni, de hamarosan sportülést kapnak, ami dönthető is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (159)
     
  18. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 4. 21:47159.
    Szia!Az enyémek is alszanak már. Ők is kevesebbszer esznek, mint eddig. Három napja átalusszák az éjszakát, ami nagyon jó, bár a melleim reggelre már olyanok, mint két lufi. Eleinte agyon aggódtam magam, hogy miért nem esznek, de persze ez így normális, hízni meg híznak rendesen. Csak fura, hogy már nem "lógnak" rajtam annyit. Legszívesebben már én is ledőlnék, de csak ilyenkor jut igazán idő magamra, meg egy kis kikapcsolódásra. A héten nem nagyon voltam velük kinn, hiába volt a jó idő, ami egyébként a leginkább kedvez az influenza terjedésének, mert féltem, hogy az oltás előtt összeszednek valamit. Ikerkocsink még mindig nincs, talán a jövő héten már eljutunk megvenni. Igazából az egymás melletti üléses lenne szimpatikus, de nem biztos, hogy beférne a liftbe, majd lemérem. A kaput lennt viszont biztos, hogy mindkét szárnyon nyitogatni kellene, ami elég macera. Kinéztem egy cam típusút, ami egymás mögötti üléses, csak az a baj vele, hogy az első ülés max. 45 fokig dönthető. Pedig a hossza alapján beférne a liftbe. Nálunk ez a döntő szempont. A harmadikon lakunk, nem tudnám lecipelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (157)
     
  19. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 4. 21:37158.
    egy-két helyesírási hiba becsúszott. . . este van. . .
    nőtek - nőttek
    időhőz - időhöz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 4. 21:36157.
    Mi jövőhéten kapjuk a következő oltást! Zoli már 5400 gramm, 57 cm . . . Anna 4750 gramm, 58 cm. Nem akart hinni a védőnő a szemének, hogy 10 cm-t nőtek.

    Be sem lázasodtak az oltástól? Szerencséd van! Nem voltak nyűgösebbek?

    Mit szólsz ehhez az időhőz? Tiszta tavasz. Legalább lehet sétálni nagyokat, bár szerintem nem sokáig lesz ez. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (155)
     
  21. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. február 4. 21:33156.
    Szia Kelda!

    Épp elaludtak mindannyiam és épp itt ülök a szám. gép előtt, bár legszívesebben már én is aludnék. Most kezdenek az ikrek átállni a napi 4 evésre , így kicsit felborult a napirendünk. Nagyfiam, ha minden igaz febr. közepétől ismét mehet oviba . . . legalábbis ezt mondta a dokinő. Ám ahogy hallom most terjed leginkább az influenza. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (155)
     
  22. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. február 4. 21:22155.
    Sziasztok!
    Megkaptuk az oltást. Egész jól viselték, alig sírtak. Délutánra viszont Zsófi a lábát fájlalta, Dani meg belázasodott. Utálom ezeket a szurikat, de muszáj. Jó, hogy most egy hónapig békén hagyják őket.
    Jashmine, bobi27:nagyon eltűntetek. Mi van veletek?
    előzmény:
    bogyómami (154)
     
  23. 2004. február 4. 21:10154.
    Sziasztok!
    Én is élvezem ezt az ikres dolgot. Már egészen furcsa lenne, ha csak egy nagy és egy kicsi lenne. Így kerek:-)) Egyébként össze lehet egyeztetni most, hogy már elmúltak 6 hónaposak. Nem is igazán az ikrek töltik ki az időm nagy részét, hanem a nagy. Azért amikor bölcsiben van elég sok dolgot tudok csinálni. Persze takarítani így is csak egy héten egyszer szoktam, mert sajnálom rá az időt, inkább vigyázok a rendre és csak ott porszívózok többször, ahol a kicsik csúsznak-másznak a földön. Olyan jó nézni, hogy örülnek egymásnak ébredés után. Ha az egyikük még alszik, akkor a másik addig magyaráz neki, amíg fel nem ébred :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (152)
     
  24. 2004. február 1. 21:29153.
    Igen-igen, várom is a tavaszt nagyon, de még megmutatja vasfogát a tél - halottam ma a buszon. Elkeseredtem, de állok - állunk - elébe. Bár a legjobb időszakunk a nyár: tavaly 3szor egy héten mentem a csibékkel szigetezni a Margitra egész napra. Azok voltak a békebeli idők, nem ez a szörnyű tél meg locsipocsi.
    Max és Cami most kezdenek beszélni, rettenetes gyorsan fejlődik a szókincsük, én csak kukkolok . . . pedig 3 nyelvű család vagyunk. Apanyelv-anyanyelv-kommunkációs nyelv. Mindenki azt mondta, örüljek ha megszólalnak 2, 5-3 évesen, de már most produkcióznak.
    Én is szoktam mondogatni nekik, hogy adnámén egyszerre a dolgokat (teásüveget, pucolt almát . . . ), de nm vagyok sajnos Síva és istennő sem:), és hogy az ikresterhes-léttel elkelne, ha az ember lánya legalább 3 évre még 2 kezet növesztene. Szerintem megértik, mert utánna mindig türelmesen kivárják a sorukat.
    Már rég akartam írni, hogy le a kalappal azok előtt az ikresanyuk előtt, akiknek ott van még egy bölcsis vagy ovis csöppség. Na ez az amit én nem tudok elképzelni!
    Hoppp, mennem kell, jönnek a hátso fogacskák, kenek egy kis Dentinox gélt.
    Puszi mindenkinek, és nyugodalmas éjszakákat: d
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 31. 23:21152.
    Dupla gond, de dupla öröm is. Mostanában könnyesre nevetem magam rajtuk. Mivel éjszaka is szopiznak még, úgy alszunk, hogy a hálóban van egy kiságy, a másik gyerkőc meg mellettünk a nagyágyban (mégegy kiságy már nem fér be). Reggelente odaveszem mellénk Zsófit is, hogy ne érezze magát "kitaszítottnak", mivel ő bérli a kiságyat. Ilyenkor kezdődik a műsor. Hangos kacagással és gőgicséléssel üdvözlik egymást és kb. fél óráig csak vigyorognak egymásra és "beszélgetnek". Tegnap kimentem mosogatni, gondoltam addig úgyis elszórakoztatják egymást. Egy idő után gyanús csönd, majd hangos cuppogások. Benézek, hogy mi van. Dani éppen Zsófi öklét cuclizta bőszen. Még a könnyeim is folytak a nevetéstől, olyan édesek voltak. Rohantam a fényképezőért, de persze mire odaértem vele, Zsófi visszakérte jogos tulajdonát. Imádom a reggeleket, olyan jó nézni, ahogy felfedezik egymást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (151)
     

Címlap

top