Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S gyerekzsúr játék ötl

Torolt_felhasznalo_256249
Torolt_felhasznalo_256249
Létrehozva: 2008. november 12. 15:47

Sziasztok,

 

Eltelt 1 év és örömhírről tudok beszámolni ( régi topik: Gyerekgond S.O.S).

 

A fiam beilleszkedet az oviba és nem kellett elvinnem most szeptemberbe másik oviba.

 

Vannak barátai. Ezen felbuzdúlva, kitaláltam, hogy csinálok neki a férjemmel egy névnapi bulit!!!!

 

:-)

 

( Szülinapja ovi nyári szünetére esik, ezért szülinapi bulit nem tudok neki az ovistársakkal)

 

Most szombaton lesz. Elhívtam 5 gyereket ( fiút).

 

meghívtam azt a kisfiút is akinek az anyukája kavar folyamatosan, de a fiam jóban van a kisfiúval.Ezért lenyeltem a békát és meghívtam a gyereket, eddig anyuci nem jelzett vissza ( szerintem nem is fog és el sem jönnek.) Anyuci divatosan szólva " celeb".

( én meg nem vagyok "nyalista", nem esem hasra egy " celeb"-től.)(

 

Megkérdeztem a fiamat kit szeretne elhívni, és azokat hívtam el.

 

Gondoltam, készítek igazi forrócsokit + sütiket, vicces szendvicseket.

 

És szeretnék közös játékokat is.

 

NA ÉS EBBEN KÉREM A TANÁCSOKAT!!!

 

Miket lehetne játszani? ( gondoltam zsákbamacskára is, apró ajándékokért pl: kindertojás stb... )

 

 Várom válaszotokat, és minnél több javaslatot.

 

Köszönöm: Vica

 

 

 

 

  1. 2019. szeptember 8. 21:3916.

    Köszönöm a lenti ajánlót: https://gyerekzsur.blog.hu/


    Én is ezen az oldalon találtam meg a legjobb gyerekzsúr ötletet.

  2. 2019. június 21. 08:5215.

    A "Critter quest" a legjobb változat, mint én. Miriam Manela írt erről a szabadtéri játékról a gyerekeknek a The Parent-Child Dance című könyvében.
    https://www.rasmussen.edu/degrees/education/b log/engaging-outdoor-learning-activities-for-kids/


    https://thetermpapers.net/term-papers-for-sale/ Miriam Manela biography.

  3. 2017. Április 12. 12:3514.

    Lányom szülinapi bulijára már nagyon sok helyen keresgéltem gyerekzsúrra való játékötleteket.


    Végül a www.gyerekzsur.blog.hu oldalon olvastam sok jó tippet és leírást nagyon jó szülinapi programokról.

  4. Torolt_felhasznalo_256249
    Torolt_felhasznalo_256249
    2008. november 13. 09:0913.

    Sziasztok, Véletlenül inditottam  új topikot!

     

    Nagyon szépen köszönöm a sok ötletett!!

     

    Én is ilyen kicsi ajándékokra gondoltam, mert lesz olyan kisfiú is aki tej-liszt érzékeny ( Sajnos) és ezért az összes ajándékot csokimentesre gondoltam készíteni.

     

    nagyon ötletesek vagytok. Nagyon-nagyon köszönöm!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  5. 2008. november 12. 17:3112.
    Nalunk nagy sikere volt a zokni celbadobalosdinak. Ures tiszta szemeteskosarba, vagy kivett szekrenyfiokba kellett a gomboc zoknikat dobalni. A szabalyokat ok talaltak ki. Milyen messzirol. mindenki otot stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  6. 2008. november 12. 17:2911.

    társas, táncolás-minidiszkó, bújócska..

    ezek jutottak eszembe..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  7. 2008. november 12. 16:5410.
    nálunk
    előzmény:
    Miróka (9)
    2008-11-12  16:53
  8. 2008. november 12. 16:539.
    Nálonk a twister játéknak volt a legnagyobb sikere.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  9. 2008. november 12. 16:368.

    Nyáron én is megrendeztem az 5 éves kisfiam szülinapját, ezeket találtam ki akkor hirtelenjében:

     

    - székfoglaló (eggyel kevesebb szék van, mint gyerek, szól a zene, ha megáll, le kell gyorsan ülni, aki állva marad, kiesik, megint elvenni egy széket, zene...)

     

    - páros tánc lufival (a párok tánc közben a mellkasukkal egy lufit tartanak, hozzáérni nem lehet, akinek legkésőbb esik le a lufi, az nyer)

     

    -találós kérdés verseny ( összeírtam 10 kérdést, a jól válaszoló zsákbamacskát húzhatott, amit előtte én készítettem megunt de ép játékokból)

     

    A többit nem írom, mert szabadtéri program volt.

     

    Jó szervezkedést!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  10. 2008. november 12. 16:177.

    Nemrég vettünk részt egy gyermekzsúron, ahol felfújt lufikra ragasztani kellett bohóc arcokat. Minden gyereknek jutott egy egy nagy matricás ív és a gyerek diszítette fel velük  bohócnak a  lufit (szem, orr, száj, picus nyakkendő, kéz, láb, stb) Nagyon tetszett a gyerekeknek. Nem tudom hol lehet ilyen matricát kapni, feltételezem hobby boltokban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. november 12. 16:096.

    Szia!

    En is csinaltam bulit majusban, igaz 7-8 eveseknek, de talan egy par otlet adaptalhato:

     

    Vetelkedo volt a 6 kisfiunak, akiket 2 csapatra lehetett igy osztani.

     

    1. fecskendovel gyertya elfujo verseny

    2. kiskosarba puha teniszlabdaval celbadobo verseny

    3. a ket csapat szembenall, egyik csapat feladata a masik megnevettetese, egymashoz nem erhetnek, csak "hulyeskedhetnek", a masik felnek pedig komolynak kell maradnia

    4. osszeontottem egy magas szelu telcara lapos uveggyongyoket (lehet kavicsot is) valami nagyobb szemu maggal, pl. kukorica, melyik csapat tudja gyorsabban szetvalogatni

     

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 12. 16:025.
    Mi egyszer a fiam szülinapi buliján közösen-a gyerekekkel együtt-csináltunk egy társasjátékot,amivel azután játszottak.persze olyat,amit nem órákig tart megcsinálni Az ovisok szeretnek vágni,rajzolni,ragasztani...és amit ők csinálnak,azzal utána mégjobb játszani is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  13. 2008. november 12. 16:024.

    1. csomagolj be kisebb ajándékokat (sportszelet, radír, stb. . ) újságpapírba, úgy, hogy kezded az ajival, csomagoló több rétegben, újabb kis aji, újabb csomagoló. . . jó nagy legyen. Ültesd le a gyerekeket körbe, kapcsolj be zenét, a zenére kell a csomagot körbeadni, amikor a zene megáll, annál, akinél van a csomag levehet egy réteg csomagolót, ha talál ajit az övé. . . és így tovább, míg az összes papír le nem kerül.


     3. zene szól, mindenki táncikál, előre megbeszélitek, hogy adott vezényszavakra mit kell csinálni, pl: "fagy" mindenki megmerevedik, gólya mindenki fél lábra áll, kutyus, négykézláb.


    4. behozol egy fedett kosarat, szatyrot, táskát, benne tele tárgyakkal, körbeültök, mindenki egyenként megkapja a táskát, belenyúl és kitapint egy tárgyat, amiről ki kell találni, hogy mi az. (pl, alma, kisautó, szappan, stb. . ) miután minden tárgy elővarázsolódott, ráteszed őket egy tálcára, mindenki elfordul, te valamit eltűntesz és meg kell mondaniuk, hogy mi tűnt el. Ugyanennek van olyan változata, hogy csak megváltoztatod a tálcán a sorrendet, és arra kell rájönni, hogy mi a változás. (ez nehezebb a kicsiknek)


    4. mindenki becsukja a szemét, te egy kendő alatt megszólaltatsz egy tárgyat (kulcscsomó, tűzőgép. . . ) azt kell kitalálni, hogy minek a hangja volt. A játékokat lehet egyszerű kis csokikkal, matricával jutalmazni, de juti nélkül is nagyon élvezik. Jó bulizást!! 

     

    Bemásoltam csak,nem tölem vannak az ötletek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  14. 2008. november 12. 15:583.
    Lehet fánk evés is,nem?én arra emlékszem gyermekkoromból:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 12. 15:542.

    lufi fújó verseny

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256249 (1)
    2008-11-12  15:47

Címlap

top