Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akartam elhinni!!!!

inci41
Létrehozva: 2008. november 11. 21:59
Tegnap előtt az egyik barátnőm, elhívott magával, egy megbeszélésre. Először nem mondta meg, hogy miről lesz szó, mivel ő már akkor sejthette, ha tudnám, mi lesz a téma, el sem mennék vele.  De el kísértem, és mondhatom, amit ott hallottam, először nevetségesnek tünt, de később inkább, már felháborítónak, és megalázónak találtam. Úgy kellett oda menni, hogy volt kötelező fogyasztás. Azt hittem, bizonyára, valami komoly, színvonalas előadásra, megyünk, de nem így történt. Egy középkorú hölgy tarotta a  nagy  "megbeszélést", amire mindösszesen 9 ember jött el.  A lényeg az, hogy ő , egy németországi "gazdának" közvetít munkásokat annak "bírtokára", ahol 2 és fél hónapig, folyamatos munka folyik, ami spárga szedés. Reggel 7- től, este 10ig/ Isten bizony/ óránként 4, 50 eu-ért. Egyszeri meleg kaja, hazautazás nincs közben, fizetés, csak a 10 hét után. Egy régi pajta van átalakítva szállássá, ahol 2 szobát adnak 10 emberre, egy zuhival, és egy wc-vel. Szombat-vasárnap is meló van, a "birtok" egy kis falu végén, kb 5 km-re található. Ha egy adott napon esik, vagy lebetegetsz, nincs bér. Sorolhatnám tovább. Nem untatok senkit, azt hiszem, mindenki utána tud számolni, ebből,  a dologból, hogyan jön ki egy ember, jól. Szóval, mivel senki nem szólt gey szót sem, így én voltam az, aki feltett pár lényegre törő, jól irányzott kérdést. Mivel, az illettő hölgy csak dadogni, és hebegni tudott, végül annyit mondott, hagyjam el a helyiséget, ha nem tetszik valami. Nem írom le a jelenlévők reakcióit, és azt sem, én mit mondtam. Arra lennék kíváncsi, nektek, mi a véleményetek erről.
  1. 2008. november 12. 10:43108.

    Ugyanez a történet, csak Magyarországon, Balaton északi part, Szezonális konyhai kisegítő, reggel 7-től zárásig(23.00). Fizetés szezon végén kizárólag. Szabadnap semmi, ordibálás minden sz..ért; kaja zsíros mócsing krumplival és ennek variánsai.1998 nyara, fizetés. inimálbér+ kaja, szállás. 3 hét után feladtam, a fizetésem töredékét csak rendőrséggel való fenyegetőzésre kaptam meg. Mindez Balatonedericsen, 1998- ban.

    Előző évben Budapesten, Rózsadombon: fizetés csak szezon végén. Előre nem látott körülmények miatt haza kellett mennem. A fizetésemet mai napig nem láttam.

    Szóval nem kell ahhoz külföldre menni, hogy rabszolgatartókkal találkozz. ahhoz sem, hogy hónapokon át szabadnap nélkül dolgozz napi 16-18 órát.És azok akik a fent említett munkahelyken ott maradtak, örültek, hogy van munkahelyük.  

     

    Addig, amíg van aki ezt elvállalja, lesznek is ilyen munkáltatók. És egyre többen fogják elvállalni, mert nem nagyon lesz miben válogatni.Íme a magyarországi lll. világ.

     Szintén Mo., építőipar. Hányan nem kapják meg a fizetésüket. Napi 10-12 óra munka és a végén nincs fizetés; mert nem utalatak; amegbízó nem fizetett, minőségi kifogás; a fővállalkozó nem fizetett stb.  

    előzmény:
    irága (107)
    2008-11-12  10:07
  2. 2008. november 12. 10:07107.

    Én pont ilyen helyen dolgoztam egyszer Németorszában, igaz az 1995-ben volt, tehát nem most. Kísértetiesen hasonlít arra amit leírtál. Nagyon rossz minőségű ellátás, mi 10-en voltunk egy szobában, emeletes ágyakon, de volt akik többen, reggel 5-kor volt kelés, 6-ra már a földeken voltunk, és volt olyan nap, hogy este 11-re mentünk be . hétvége nem volt, először a harmadik hét végén volt egy délután szünet,mert esett az eső. Volt, hogy délután háromra bevittek a gazdaságba bennünket, mindenki dőlt el, mint a fa, aludtunk fél órát, aztán felordítottak, és mentünk ki újra a földekre. Egy élmény volt. Egyszer volt naponta meleg kaja, mondjuk olyan is volt, a többi ellátásunkról magunk gondoskodtunk, volt egy kantin, ahol kiflit, konzervet meg csokit lehetett kapni. (mondjuk 5 hét alatt fogytam 6 kg-ot, pedig ezen éltem és ettem, mint sertés). Ordibáltak velünk mit az állatokkal, bár én az első nap visszaordibáltam, aztán békén hagytak. Mi keveset spárgáztunk, aztán  zöldbabot szedtünk, meg málnát. Ami egészen más volt az a fizetés. Az jó volt. Már nem tudom milyen órabér volt (német márka persze), de azt tudom, hogy amikor órabérben dolgoztunk, akkor volt olyan nap, hogy 10.000,-ft-ot is megkerestem(1995-ben), ha teljesítményben akkor az nagyon rossz volt,mert volt olyan, hogy délelőtt kivittek a zöldbab földre, megszedtük, aztán elvittek valahova máshova, este meg visszavittek ugyanarra a földre, amit reggel megszedtünk. Csak lézengtünk a ládáinkkal, mert ugye reggel óta nem volt semmi változás. Kedvencem az volt, hogy voltak olyan bunkók akik ellopták a megszedett ládádat. Végül is nekem az volt a lényeg, és ebben különbözik akkor a mostanitól, hogy 5 hét embertelen munkával megkerestem 2200 márkát,  ami akkor nekem fél éves itthon fizetésem volt, pedig munkahelyem volt, és nem kerestem rosszul.

    Már akkor is kezdtek menni oda is dolgozni a lengyelek, akik fele ennyiért is dolgoztak, pedig az ottani gazdának ez is csak aprópénz volt. Ezek szerint már nem érdemes ebbe sem belefogni, mert a 4,50 euro az a töredéke annak, amit akkor lehetett keresni.

    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  3. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2008. november 12. 08:52106.
    Én itt csak a BARÁTNŐ megjelölésen lepődtem meg. Ilyen barátok mellett luxus az ellenség, ahogy a mondás is tartja. :))
    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  4. 2008. november 12. 08:10105.

    Sziasztok! A topik témájáról nekem az jutott az eszembe, hogy a kényszertömött  libákat a német, (vagy osztrák?)4 mancs alapítvány "védi".

    Akkor értünk emberekért egy 2 kéz nevű alapítványnak kéne kiállni!?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_168567
    Torolt_felhasznalo_168567
    2008. november 12. 07:49104.

    2008 november:  Magyarország

    Hetente háromszor 4 órában feketén, bejelentés nélkül takarítás, mosás, mosogatás egy kis szolgáltató vállalkozásnál (nem magánlakás) napi! 1000.- Ft!

     Elvállalják, mert legalább aznapra meg tudja venni a kenyeret, tejet.

    Ez nem rabszolgamunka? 

    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  6. 2008. november 12. 07:28103.

    OFF 

     

     

    Hofi régi vicce jut eszembe erről : " nem fizették ki a holyday-et ... volt ott bullying, harrassment es sexual discrimination boven"

     

     Ezt magyarul is letudtad volna írni édesem..

     

    Szóval a vicc:

     

    Külföldre szakadt hazánk fia egy év után haza jön Amerikából, eltelve a saját angol tudádától meg kérdezi a repülőn a légikisérőt:

     

    What is this kerek???

    Mire a légikísérő: Zsömle, te barom....

     

    ON

     

    Édesapám egyik munaktáras úgy döntött két hónapja, hogy kimegy Spanyolországba narancsot szedni mert ott aztán mennyit lehet keresni... 1 hónapig bírta, kamion stoppla jött haza egy fitying nélkül, nem volt ott déli pihenő meg ilyesmi, csak kemény munka...

     

    Sokan bedőlnek sajnos a szépen hangzó ígéreteknek...

     

     

     

     

    előzmény:
    silviHemel (36)
    2008-11-11  22:37
  7. 2008. november 12. 07:28102.
    Megkapja. A mi környékünkön rengetegen járnak "spárgázni". Kegyetlen munka, de sajnos van, akinek megéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994193 (10)
    2008-11-11  22:14
  8. 2008. november 12. 06:55101.

    Világot látnak??? 
    na nemáááá... milyen világot, amikor ki sem mozdulhatnak a birtokról.....??

     

     

     

     

     

    topikinditásra....
    engem érdekelne, hogy mit kérdeztél még.... és mit válaszolt a hölgyemény.

    szerintem ez az egész átverés..
    rabszolgákat keresnek.... munkavállalási engedély nélkül, feketén.
    a bért, meg vagy kifizetik vagy nem- de leginkább nem, esetleg talán a töredékét....... levonva az igért összegből a szállást, kaját.
    A munkásokat talán a birtokról sem engedik ki, nehogy lebukjon a "kedves" munkaadó.


    Ha nem igy lenne, akkor  nem ilyen módón toboroznának munkaerőt-

     

     

     

     

    és... az unokabátyám dolgozott Ausztriában egy nagygazdánál. éveket.
    hétfőn reggelre kellett odaérnie. és pénteken kora délután hazajöhetett. A munka az ami éppen volt, a földeken. sokszor reggeltől -estig.....Viszont jóval többet keresett mint itthon.
    ja--- és hivatalosan ott bejelentve. Nem szakadt bele, és normálisan bántak vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898905 (99)
    2008-11-12  06:39
  9. 2008. november 12. 06:42100.

    ERTJUK,  hogy  mirol  van  szo-----

    DE:

    "Kihasznalni"  csak  azt az  embert  lehet  aki  hagyja  magat....nem??

     

    Nem  mindenki  megy el oda  dolgozni,   gondolom  TE SEM>

     

    Masok  mennek.

     

    Na,  bumm.

     

    Mi  itt a  vita-te'ma???

    előzmény:
    Liimo (91)
    2008-11-11  23:55
  10. 2008. november 12. 06:3999.

    Inci---amit  itt  leirtal,  az  SEMMI  UJSAG!!!

     

    Gorog,  Torok,  Lengyel,  Litvan, Spanyol,    stb   stb..  diakok,  fiuk-lanyok minden  korban,  es  sokan  mennek  igy,  foleg  nyaron,  a  foldekre  dolgozni.

    Alig  kapnak  fiztest,  de  vilagot  latnak,  kapnak  enni  is  rendszerint, 

    ES

    Tobbet  kertesnek  mint  a  hazajukban  keresnenek.

    Ez a  no"  most Magyaroeszagon  toboroz.

    Semmi  uj.

    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  11. 2008. november 12. 05:3998.

    Szia!

    Hallottad már,hogy nyugaton csak fehér rabszolga vagy?

    Ismerek személyesen egy ilyen "bárónőt",aki tényleg elvárja,hogy bárónőnek szólítsák!Sok évvel ezelőtt el akart vinni magával "vendégségbe",Lemgoba...Csakhogy megakadályozta az,hogy "nem tudok németül".Utólag rájött,hogy tudok én,csak nem akarok,mert hallottam,mit csinált azokkal,akiket "vendégségbe" vitt...

    Dolgoztatta napestig,kaja csak hülyeségek,és kevés,pénzt egyáltalán nem adott a kezükre,sehova nem tudtak menni,és borzasztó hálásnak kellett lenni,hogy vele egy fedél alatt alhatnak(a cselédszobában)Mesélhetnék még sok disznóságot,amit a nagy farmján dolgozókkal elkövetett...képzelhetitek,ha a vendégeit agyondolgoztatta...

    Ez a szépasszony Erdélyből elszármazott sz.rból lett virág,és visszajön ide ugrálni...

    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  12. 2008. november 12. 04:5497.
    ha hagyják.....amúgy Mi mindig tudtuk mikor , kinek kell dolgozni....
    előzmény:
    kisgondban (95)
    2008-11-12  00:43
  13. 2008. november 12. 04:0496.

    Újra van rabszolgaság ?

    Milyen barátnő az ilyen, aki ilyen helyre hív ? Ő ott maradt tovább, miután te eljöttél ? 

     

    Ki az a ....aki elmegy ilyen helyre "dolgozni" ? 

    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  14. 2008. november 12. 00:4395.
    neked ez új?

    a nyugatiak folyamatosan rabszolgát csinálnak a magyarokból, ez is egy jó példája ennek..... - aki hülye......
    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  15. 2008. november 12. 00:2994.

    Lehet, hogy fiatal vagyok és naív, de asszem én feljelenteném ezt az egészet. Persze, hogy pontosan ki is foglalkozik ilyen és hasonló ügyekkel, nem tudom, de valószínű kideríteném.

    Hebegjen a hölgy a rendőrségen, meg a konzulátuson, stb.

    Mert van, aki sajnoos rászorul az ilyen munkára is, de ez az emberi méltóság letiprása.

    előzmény:
    inci41 (1)
    2008-11-11  21:59
  16. 2008. november 12. 00:0393.
    Nem kell ahhoz ilyen helyen melozni, hogy megtudj bizonyos dolgokat. En pl. fel lettem veve egy irani kavezoba, voltam probanapon, de utana nem mentem vissza, mert a szlovakiai magyar fiu ,aki ott melozott feketen, elarulta, hogy ott mindenki keszpenzert dolgozik, nincsenek bejelentve, ha baleset eri oket meloba, az szopas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (90)
    2008-11-11  23:54
  17. 2008. november 11. 23:5692.

    Te nem, de más rá lehet szorulva. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (90)
    2008-11-11  23:54
  18. 2008. november 11. 23:5591.
    Te még mindig nem fogod fel, hogy miről van szó. Kihasználják az embert, mert tudják, hogy kell neki a munka, és azt is tudják, hogy úgyis lefekszik vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (89)
    2008-11-11  23:51
  19. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2008. november 11. 23:5490.
    Soha,sehol semmilyen feketemelót nem végeztem és soha nem ismerném elvállalni. Ezért nem is lehetnek ilyen tapasztalataim.
    előzmény:
    silviHemel (85)
    2008-11-11  23:45
  20. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2008. november 11. 23:5189.
    Keleti blokkból érkezett csajokat kellet volna írnom.
    előzmény:
    Liimo (87)
    2008-11-11  23:48
  21. 2008. november 11. 23:5188.
    Valamelyik héten olvastam az egyik napilapban, hogy az egymillió bevándorolt lengyelből már fél millió hazament, mert olyan a helyzet, hogy ennyit otthon is kereshetnek. Remélem ebből leszűröd, hogy nem a jobb pénz reményében vagyok itt. Sőt, nem is azért jöttem ki. Szokták volt mondani, a pénz nem minden...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (86)
    2008-11-11  23:47
  22. 2008. november 11. 23:4887.

    Ne hidd már, hogy csak magyarok dolgoznak ott. Ezt például nem is magyar lány mesélte, hanem egy lett. Másrészről pedig nem egy jobb pozícióért kellett szexelni, hanem azért, hogy másnap is mehessen ugyanarra a trágya helyre dolgozni.

     

    Egyébként marha kíváncsi lennék, hogy egy ilyen helyen hány angol dolgozik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (84)
    2008-11-11  23:42
  23. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2008. november 11. 23:4786.

    Akkor nem kell külföldre menni melózni a jobb pénz reményében,hanem lehet otthon maradni és "emberségesebb" körülmények között dolgozni éhbérért,vagy munkanélkülire menni. Mert a pakliban ez is benne van ám!

    Emberszámba vesznek otthon,ha nem tudsz kenyeret venni,mert nincs pénzed? Szerinted? Minden felfogás kérdése.

    előzmény:
    Liimo (82)
    2008-11-11  23:33
  24. 2008. november 11. 23:4585.

    Ahol nem vagy bejelentve, ott kevesebbet fizetnek kezbe, mint a minimalber!!!! Es nem mindig fizetnek ki! Meg levagjak az oradat, lehuzol mondjuk 45orat, es levagnak toled hetente minimum 5orat vagy tobbet. Ha beszorzod neggyel, az mar nem rossz penz egy honapban. Engem sem mindig fizettek ki. Ja es panaszt tettem a Citizens Advice Bureau-nal is, de losz..rt nem ert, mert elobb a cegen belul kell megoldani a problemat. Az uj torveny szerint a 3 step grievance procedure-t kell kovetni, adni kell a munkaltatonak minimum 28napot onnantol szamitva, hogy panaszt tettel irasban. Majd kijonnek egy megbeszelesre, ha letelt a 28nap. Ha nem sikerul orvosolni a problemat (negotiation utjan), akkor mehetsz csak a munkaugyi birosagra. Regen boldog-boldogtalan ment mindenfele baromsaggal, ami koltseges volt, es dugig voltak a birosagok pitianer ugyekkel, szoval ezert hoztak az uj torvenyt.

     

     

    Nem tudom eltel-e Angliaban, de ha igen, valoszinuleg semmi rossz (illegalis) tapasztalatod nem volt. Es ne magyar forintra szamold at, amit kulfoldon keres az ember, foleg ha kulfoldon el es kulfoldi arakkal kell kajat vennie, alberletet fizetnie stb...

     

    Voltal te mar irani kavezoban, vagy indiai etteremben feketen dolgozni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (79)
    2008-11-11  23:29

Címlap

top