Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sportruházat

Tulipáncsokor
Létrehozva: 2008. október 29. 10:17

Tegnap elmentem egy sportboltba. Mivel tornát tanítok, szerettem volna felújítani a ruhatáramat (pár szabadidő ruha, jogging, térning stb.)

 

Legnagyobb megdöbbenésemre, még a vezető márkák (adidas, puma, nike) melegítői is, szinte egytől-egyig műszálasak voltak. Nem is volt pamut tartalmuk, ált. 90% felett poly.... (valami, nem is olvastam tovább) és a maradék elasztán (ha jól emlékszem). Számomra gusztustalanul fénylettek (bár ez volt a legkisebb bajom velük). Tovább mentem a pólokhoz. Már amikor megérintettem őket, éreztem, hogy tiszta műszál az egész (szintén a vezető márkákról beszélek, de a többi is ilyen volt).

 

Lehet, hogy én még megrekedtem az őskorban, de nem a pamut a legideálisabb viselet sportoláshoz? Miért készül ma minden sportruha műszálas anyagból?

 

Ja! És nem gagyi sportboltban voltam, ahol nagy márkák kínai koppintását árulták.

  1. 2008. október 29. 13:4551.
    Bocs, nem neked szantam az elozot!
    előzmény:
    Tulipáncsokor (47)
    2008-10-29  13:39
  2. Torolt_felhasznalo_638495
    Torolt_felhasznalo_638495
    2008. október 29. 13:4450.

    Szia!

    Én táncot tanítok, és én is csak hosszú túrák után szoktam találni normális ruhát az edzésekre! Legutóbb a soroksári decatlonban találtam normális nadrágot, illetve (bár kicsit drágább), de ajánlom a nike women kollekcióját!  

    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  3. 2008. október 29. 13:4349.

    Ne legyél már ennyire kicsinyes. Igenis vannak különböző korosztályoknak különböző jellemzői. Pl. a nagymamád valószínűleg az a korosztály, amely csak (vagy nagyrészt) a házasság után szexelt. Mi ezzel a probléma? Az embereket kategóriákba szokták sorolni bizonyos szempontok, viselkedések szerint. Nem az én találmányom....

     

    Viszont, ha már rávehetlek egy kis kooperációra: tényleg érdekelne, hogy miért meggyőző érv számodra az, hogy olyan ruhában sportolj, amit az űrkutatáshoz fejlesztettek ki és extrém körülmények között "nagyon jó" használni? És mielőtt megsértődnél: nem cikizés, tényleg érdekel!

    előzmény:
    maranta (44)
    2008-10-29  12:55
  4. 2008. október 29. 13:4348.

    www.sportalm.at

    Ezeket nezd meg, a legujabb fejlesztesu anyagbol vannak, es nem ordit roluk, hogy sportruhazat, pedig az.

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (47)
    2008-10-29  13:39
  5. 2008. október 29. 13:3947.

    Nem akartam senkire semmit sem ráerőltetni, csak próbáltam minél több érvet - a műszálas mellett - kierőszakolni a hozzászólóktól.

     

    És én is úgy gondolom, hogy egy egyszerű torna órára nem való műszálas ruha a már említett feltöltődés miatt. De hidd el, nekem is van, műszálas biciklizős nacim, amit használom. És van Marmot sport/hegymászó kabátom is (műszálas, legmodernebb) és beleizzadtam nem egyszer görizés vagy biciklizés alatt.

    előzmény:
    trebaci (45)
    2008-10-29  13:07
  6. 2008. október 29. 13:1146.

    "2. Miért kell a földön űrkutatásban és mostoha körülmények között ideális ruhát használni?"

     

    Ha ma Budapesten felszállsz télen a metróra, buszra, millió emberen van sí ill. túradzseki, amiről ordít, hogy nem városi viseletre találták ki, ill. szintén rengetegen járnak a városban túrabakancsban.

    Hogy miért, arra szerintem nincs válasz.

    Talán a dzsekire igaz, hogy vagy nagyon divatosat veszel, vagy ha a sportosat kedveled, abból csak olyat találsz, ami kifejezetten sportoláshoz lenne használatos.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (39)
    2008-10-29  12:25
  7. 2008. október 29. 13:0745.

    Szerintem senkire nincs itt rákényszerítve semmi. Egész egyszerűen, ha kimész sportolni, magaddal szúrsz ki a pamuttal, mert beleizzadsz, tiszta víz lesz az egész, aztán jól megfázol.

     

    A benti tornaórákra pedig a gyerekekkel a magas (2/3 rész? vagy több?) pamuttartalmú cuccok ideálisak, amit szerintem az említett márkáknál megtalálsz. Az a kevés műszál nem hiszem, hogy annyira zavaró lenne.

     

    Egyszerűen csak el kell dönteni, hogy kinek mire jó és annak megfelelően vásárolni.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (39)
    2008-10-29  12:25
  8. 2008. október 29. 12:5544.

    Azért pedagógusként szép, hogy így általánosítasz....

    (Hogy ilyen vagy olyan egy korosztály...)

     

    Szóval a lovaskocsit választanád. OK. (Amúgy a lovakat én is szeretem, de mondjuk egy szürke téli estén Szfvár és Bp között maradnék az autónál, a busznál vagy a vonatnál )

     

    Na, tényleg megyek, üdv

    előzmény:
    Tulipáncsokor (43)
    2008-10-29  12:46
  9. 2008. október 29. 12:4643.

    Már megbocsáss, de beszélgetünk, vitázunk. Ha valaki személyes sértésnek veszi, hogy más a véleményem, azt nagyon sajnálom.

     

    Próbálok minél több érvet felsorakoztatni az én álláspontom mellett, és várom az ellenérveket, tényeket. Mi ebben a szűk látókörűség? Azt sokkal inkább tartom annak, hogy a válaszodban felvetett dolgokra nem reagálhatok, hanem tapsolnom kellene, hogy milyen okos vagy. Egy vitának soha nem az a célja, hogy a másikra ráerőltesd a véleményedet, hanem az, hogy esetleg meggyőzd az igazadról. Ezt pedig érveléssel sokkal meggyőzőbben lehet tenni, mit egy duzzogással, hogy "miért nem hiszel nekem?"

     

    A korodnak pedig azért van jelentősége, mert - mint kiderült elég helyesen - úgy gondoltam, hogy van közöttünk egy fél generációs személetkülönbség. Én az a korosztály vagyok még, aki a hagyományos dolgokhoz ragaszkodik, a régi a jó. Én pl. a lovas kocsit részesíteném előnyben. Te viszont már az a korosztály vagy, aki abban nőtt fel, hogy a legújabb dolgokra rá kell vetni magunkat, a régit el kell dobni, mert értéktelen. Ezt most ne vedd megint személyesen, lehet, hogy te nem ilyen vagy, de a korosztályod igen!

    előzmény:
    maranta (42)
    2008-10-29  12:36
  10. 2008. október 29. 12:3642.

    Figyelj...

    Nem nincs kedvem vitázni és időm se...

    Ha valakin volt már valaha egy spéci goratex, vagy egy windstopper cucc mondjuk túrázás közben, akkor az tudja, miről beszélek.

    A komfortérzés az indoor sportoknál is jól jön, ott se jó a hátadra tapadt pólóban rohangálni és ott is halad a korral a sportszer- és sportruha-gyártás. (Ez kb olyan, mintha valaki azt mondaná, hogy de hát hiszen lovaskocsival is el lehet jutni A-ból B-be, akkor minek autó? Amúgy tényleg el lehet vele jutni, csak hát...)

     

    Az, hogy hülyítés, az nagyon "erős"! Előttem valaki pontosan kifejtette, mi a különbség műszál és műszál között kémiailag.

     

    De egyébként meg mindenki hordja azt, amiben jól érzi magát, amit meg tud fizetni, ami neki bejön.

     

    A topicindítódban feltettél egy kérdést, most meg nem vagy hajlandó elfogadni más véleményt. Akkor miért kérdezel? Az új anyagokkal kapcsolatos információk, amiket írtunk tények. Ettől még valóban drágák, valóban más a tapintásuk, de szerintem nagyon szűklátókörűségre vall körmszakadtáig védeni az álláspontodat, pláne, hogy nem is rendeleztél eddig semmi információval az új anyagokról.

     

    Meg az, hogy nem egy korosztály vagyunk... Ez hogy jön ide? Én 30 éves vagyok, de nem hiszem, hogy ez befolyásolná, hogy melyik anyagnak milyen a tulajdonsága. Elég sok tapasztalatot gyűjtöttem az új anyagokkal (és még a pumttal is...!) s bátorkodtam ezeket megoszatni Veled, mert kérdezted.

     

    Na jó, részemről ennyi, megyek, sziasztok!

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (39)
    2008-10-29  12:25
  11. 2008. október 29. 12:2541.
    Én nemrég vettem 100% pamut melegítőt (jogging gatyó, félcsípő és kapucnis, zipzáras felső), Cherokee márkájút. Volt mindenféle színben, méretben, és ami külön jó: nem egyben árulták, hanem külön a gatyót és külön a felsőt, így akinek lent és fent nem egy a mérete, az összeválogathatja. Pl. nekem M-es a méretem lent is, fent is. De a barátnőmnek M-es a mérete lent, fent viszont - a nagy mellbősége miatt - minimum L-es kell neki, így ő két különböző méretet vett. Tökjó!
    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  12. 2008. október 29. 12:2539.
    Ja, igen, a Nike valóban inkább az indoor vonalat nyomja, viszont az Adidasnak pl. a bringás cuccai iszonyat jók, bár Mo-n nem nagyon vannak bent. Nekem van Adidas bringásgatyám és aláöltözetem is, állati jók, és az Adidas mountain bike-os cipő is piszok jó
    előzmény:
    Jeles (38)
    2008-10-29  12:15
  13. 2008. október 29. 12:2539.

    Köszi a kimerítő választ. Két kérdésem van:

     

    1. mi a helyzet az indoor sportolással (merthogy az én esetemben erről van szó)? Itt konkrétan a torna óra a sportolási közeg. Mint már korábban is említettem. Műszálas sportcucc, műanyag linóleum. a zsámolyok, torna szőnyegek bevonata is mind műbőr ill. műszálas anyag. Engem speciell zavar, hogy "feltöltődünk".

     

    2. Miért kell a földön űrkutatásban és mostoha körülmények között ideális ruhát használni?

     

    És még egy gondolat (ez lehet, hogy nem fog tetszeni sokmindenkinek, de nem a pamut védelmében írom): nekem kicsit olyan az érzésem, hogy ez is a szokásos hülyítés. A koleszterinre is kitalálták, hogy káros, aztán azt találták ki, hogy mégse, aztán, hogy kicsit, aztán, hogy nagyon, aztán, hogy nem jelentősen, aztán most éppen nem tudom, hogy hol tartunk. Lehet, hogy 10 év múlva a vezető márkák ismét a pamutot fogják árulni, merthogy az a(z akkori) modern kor sportjának legmegfelelőbb viselete?

     

    Én is elég hosszú outdoor (biciklizés, gör-és jégkorcsolya, futás, meg minden, ami szabadban művelhető pl. tollaslabda) és indoor (balett és modern tánc, jégkorcsolya, különböző labda sportok: kézi- és kosárlabda stb.) sportolási háttérrel rendelkezem, bár gondolom más korosztály vagyunk (nem tudom). Mint már korábbi hsz-emben is leírtam, nekem a pamut és elasztán kombináció jött be eddig, bár különbözőek vagyunk, nyilván másnak más.

     

    Az, pedig, hogy ilyen magas az ára, nem véletlen, ezt én is tudom, elég sokba került, amíg kitalálták a legújabb "marhaságot" (ezt most ne szó szerint értsd - lehet, hogy ezek az anyagok tényleg nagyon szuperek), amin ugyebár megint sok ember keres sok pénzt.

    előzmény:
    maranta (35)
    2008-10-29  12:00
  14. 2008. október 29. 12:1538.

    Egyetertek veled, esetleg annyit, hogy szerintem a Nike-Adidas paros eppenhogy lemaradt a versenyben, vagy lehet, nem is akar ilyen teren piacvezeto lenni,az outdoor sportokra gondolok, szinte jelen sincs a piacon.

    Tavaly 1 !! db Nike sikabatot lattam 3 boltban osszesen, annak is gyengek voltak a tulajdonsagai, es 300 euroba kerult...

     

    előzmény:
    maranta (35)
    2008-10-29  12:00
  15. 2008. október 29. 12:0337.

    Szia!

     

    A spéci anyagból készült aláöltözet előnyös tulajdonságait PONT AZZAL ÖLÖD MEG, HA PAMUT HOLMIT (VAGY BÁRMI MÁST) ALÁVESZEL! Ezeket úgy terveték, hogy a meztelen bőrödön kell lenniük, így érvényesül az izzadtságelvezető, lélegző hatásuk

    előzmény:
    konfetti (5)
    2008-10-29  10:35
  16. 2008. október 29. 12:0136.
    Ez pontosan így van!
    előzmény:
    Jeles (4)
    2008-10-29  10:33
  17. 2008. október 29. 12:0035.

    Szia!

     

    Igen, kicsit megrekedtél az őskorban

    A pamut messze nem a legjobb viselet a sprtoláshoz, és nem véletlen az új anyagok használata. A pamut pl. az egyik legnehezebben száradó anyag, ami pl. kültéri sportolásánál, ha jól megizzad az ember, elég kellemetlen tud lenni és könnyen meg lehet hűlni benne. A moder anyagoknak (már persze a spécibbeknek ) van egy olyan tulajdonságuk, hogy pl. az izzadtságot az anyag külső felületére vezetik és nem befelé, a tested felé ("lélegző membránok, mint pl. a Goratex, stb). Ezátal sokkal komfortosabb a viselet.

    Egyébként, a modern, spéci anyagok nagy részét először az űrkutatáshoz és az ottani mostoha körülményekhez fejlesztették ki, és ezután kerültek át a sportba, mint szuper új találmányok (és tényleg jók!!!)

     

    Szóval a pamut ruházat a sportban az őskoré, a modernitás pedig az, hogy hiper-szuper anyagokkal teszik kényelmesebbé és komfortosabbá a mozgást. Úgyhogy ne ijedj meg a műszálas anyagoktól, ezek nem azonosak azzal az anyaggal, amiből mondjuk 100 Ft-os kínai zokni készült

     

    A Nike és az Adidas élen járnak a kutatás-fejlesztésben is, ami az új anyagokat illeti. Ezek nem gagyik, sőt...! (És nem is véletlenül kerülnek annyiba, amennyibe )

     

    ui: egyébként nem vagyok egyiknek sem embere , csak mint elég hosszú outdoor sportolási háttérrel (hegymászás, mountain bike) rendelkező egyén, ismerem az anyagokat

    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  18. 2008. október 29. 11:1734.

    Én világ életemben nagy sportember voltam, az vagyok ma is. Már amennyire a korom engedi, sajnos öregszem.

     

    Mindig is pamut alapú sportcuccokat használtam, nekem azok jöttek be. Ezért is barátkozom olyan nehezen a műszálassal. Ráadásul én nem bírom a műszálas dolgokat. Meg fémre is érzékeny vagyok, csak a színarany jöhet!

    előzmény:
    Jeles (33)
    2008-10-29  11:13
  19. 2008. október 29. 11:1333.

    Nem voltam en nagy sportolo, csak mivel itt lakom, teljesen agymosott lettem, telen-nyaron akarhova nezek, sportolo embereket latok, a nappalim ablakabol egy siliftre van panorama, a labanal egy turauttal, a foutcan csak sportboltok , megfertoztek engem is

    előzmény:
    Tulipáncsokor (31)
    2008-10-29  11:03
  20. 2008. október 29. 11:0932.

    Szerintem mindenkinek mas jon be, de a pamut-plusz muszal sem volt rossz, de en ugy latom, az utobbi idoben mar teljesen kihagyjak belole a pamutot.

    Az en elobb leirt Meryl polomban pl. semmi pamut nincs, en szeretem, kicsit fura volt eloszor, de jobbak a tulajdonsagai, az biztos.

    Vannak pamut poloim is, JackWolfskin, Helly Hansen is gyart, de ezek inkabb divatcuccok, "Streetweatar"-rajuk van irva, max. setahoz veszem fel oket, vagy enyhebb turazasra.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (31)
    2008-10-29  11:03
  21. 2008. október 29. 11:0331.

    Ha már ennyire otthon vagy a sport, sportcuccok témában....

     

    Pólóban is a műszálas a jobb? Nekem vannak (biztos a régi berögződéseknek köszönhetően) fenntartásaim. Mert nekem vannak olyan felsőim, ami pamut és elasztán. Szerintem az a legjobb keverék.

    előzmény:
    Jeles (29)
    2008-10-29  10:59
  22. 2008. október 29. 11:0230.

    Siman eleg a pamut tornaorara.

    Pl. az Esprit is arul pamutmelegitoket, nem is rondak.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (28)
    2008-10-29  10:56
  23. 2008. október 29. 10:5929.

    Igen, en is azt irtam, azok a melegitok inkabb retros divatcuccok, jo rondak, nem?

    Egyebkent Intersportban lattam a mult heten pamut Nike melegitot , egyszinu sotetpirosat 30 euroert, egesz jol nezett ki, en is gondolkozom, veszek egyet .

    előzmény:
    Tulipáncsokor (28)
    2008-10-29  10:56
  24. 2008. október 29. 10:5628.

    Köszi, pamut mackó itt is van, ráadásul sokkal olcsóbb (meglepő módon, mint otthon), pár Euróért kapsz 100% pamutot.

     

    A műszálas melegítők is, amiket láttam, szerintem torna órára valók, hiszen teljesen nyilván való, hogy aki, mondjuk fut naponta több km-t, vagy biciklizik, spéci nacit vesz (nekem is van), pláne itt, ahol van is pénzük rá.

     

    De egy sima torna órára, ami itt Németországban egy lájtos kis tingli-tangli, nem elég a pamut?

    előzmény:
    Jeles (24)
    2008-10-29  10:51
  25. Torolt_felhasznalo_411270
    Torolt_felhasznalo_411270
    2008. október 29. 10:5527.
    előzmény:
    milfordd (16)
    2008-10-29  10:41
  26. 2008. október 29. 10:5526.

    En is azert veszek ilyen cuccokat, mert nem cserelgetem evente, meg jok a learazasok, a Columbia Titanium naciert 10 eurot fizettem szezon vegen!!

    Meg vannak ezek a Neoprem cuccok,a buvarruhakbol atvettek kabatoknak, plusz valahogy szellosse tettek oket, hat azok isteniek, itt az osszes 60-70-es nyanyoca abban setalgat, de komolyan, nekem egy kicsit furak, de haladnak a korral

     

    előzmény:
    konfetti (23)
    2008-10-29  10:49
  27. 2008. október 29. 10:5225.

    Köszi a tudományos magyarázatot.

     

    Nekem is van Marmot (így írják?) sport kabátom, de én abba is beleizzadok, ha görizni, biciklizni megyek, pedig nem vagyok izzadós fajta.

     

    Ennek ellenére, lehet, hogy bepróbálkozom pár műszálas cuccal, tényleg hátha beválik!

    előzmény:
    konfetti (20)
    2008-10-29  10:45
  28. 2008. október 29. 10:5124.
    Szerintem ha csak tesiorara kell neked, akkor nezz korul Magyarorszagon, ha arra jarsz, en ugy vettem eszre, otthon kevesebb a funkcionalis sportruha, tobb az amolyan tv-nezos macko ruci.
    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  29. 2008. október 29. 10:4923.
    Nekem van egy S.Oliver (jól írtam?) polar felsőm, nem viccelek, 14-15 éves. Nagyon szeretem, puha, még most is szívesen vagyok benne otthon (ezt, mondjuk, nem használom sportolásra, mert elég bő, hosszú, de nagyon kénylemes).
    előzmény:
    Jeles (21)
    2008-10-29  10:47
  30. 2008. október 29. 10:4822.
    Itt most nem 5-6 ezres magasságokról van szó, hanem ahogy a nyitó hsz-ben is írtam, egy egyszerű torna óráról torna teremben. Ott pedig - pláne itt Németországban - ritkán izzadnak meg a gyerekek, mert vigyázni kell, nehogy túlerőltessék magukat!!! Két kör futás után rohannak vizet inni, mert annyira "kimelegedtek".
    előzmény:
    milfordd (16)
    2008-10-29  10:41
  31. 2008. október 29. 10:4721.

    Ja, otthoni tevezesre tokeletes a pamut macko is

     

    A polarrol pont az elobb irtam, en is ketkedve nezeggettem oket evekig,amig tavaly beruhaztam egy SportalmKitzbuhel polarfelsore, learazva volt 80 euro, de ma pl. 5 fok van itt, es abban mentem a boltba bicajjal, 3 km-t.

    előzmény:
    konfetti (12)
    2008-10-29  10:39
  32. 2008. október 29. 10:4520.

    Műszál=szintetikusan készítik, alapvetően polimerizációs eljárással, pl. poliamid, poliészter.

     

    Mivel látható, hogy a poli- előtag után más-más van, teljesen más az alapmolekula.

     

    Ha megnézel egy tesco-s szatyrot, az polipropilén (a C3H6, azaz propilén molekulát polimerizálják, és nincs alsó indexem). A műanyagpadló PVC (poli-vinil-klorid), ott a vinil-kloridot polimerizálják. Ezt még mondd el a poliészterre, poliamidra, meg még egy csomó dologra.

     

    Műszál és műszál között olyan a különbség, mintha azt mondanád, természetes anyag és természetes anyag között (ami lehet pamut, len, gyapot, vagy éppen papír, fa stb.). Mindkettő gyűjtőfogalom, anyagukban, viselkedésükben teljesen eltér(het)nek.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (11)
    2008-10-29  10:39
  33. 2008. október 29. 10:4419.
    Köszi!
    előzmény:
    Papagena79 (10)
    2008-10-29  10:38
  34. 2008. október 29. 10:4418.

    Szerintem az anyagminosegnek semmi koze az elektrosztatikahoz, abban ezentul is egnek fog allni a hajad:-))

    Hervisben voltal?Ott tenyleg iszonyu rondak a joggingok, mi is elkepedve neztuk, tiszta retro.

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (11)
    2008-10-29  10:39
  35. 2008. október 29. 10:4317.

    Nem baj, hogy sokat írtál, köszi.

     

    Én még nem nagyon vettem észre, hogy a pamut cuccaim "szagosak" maradtak mosás után, de ennek valószínüleg az (is) az oka, hogy én nem vagyok annyira izzadékony (ez alkati kérdés, van aki az).

    előzmény:
    konfetti (5)
    2008-10-29  10:35
  36. 2008. október 29. 10:4116.

    ez pontosan így van!:-) jó lehet neked ilyen szempontból (is) :-)

    itthon is hozzáférhetők már azért jó sportboltokban, de egy átlag magyar nem biztos, h meg tudja fizetni..  én most túrabakancsra gyűjtök

     

    topikindító, gondolj bele, ha elmész 5-6ezres csúcsokra hegymászni pamutruhákban..  pillanatok alatt beleizzadsz, aztán szépen rádfagy.. ..   ezért találták ki ezeket az izzadást elvezető, vízálló és lélegző anyagokat.. 

    előzmény:
    Jeles (4)
    2008-10-29  10:33
  37. 2008. október 29. 10:4115.
    Ezek a ruhák inkább már az utcai divatot követik,és oda készülnek,nem az edzőterembe,izzadni.Lehet találni jó anyagot is,csak jobban szét kell nézni.És lehet,hogy nem pont az adidas-ban találod meg,hanem más,"kisebb" márkáknál!
    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  38. 2008. október 29. 10:4114.

    Meg a polar cuccok tortek most fel, de azok sem az a kinai gagyi polar, amit otthonrol ismerek, ezeken tenyleg nem fuj at a szel, kivalo tulajdonsagokkal birnak, es par deka a sulyuk.

    Elokotortam a turanadragom is kozben, Columbia Titanium, anyaga 96% nylon

    4 % elasztan

    Es meg soha nem izzadtam bele, pedig par hegyet megmasztunk a nyaron.Olyan finom anyag, mint a selyem.

    előzmény:
    konfetti (7)
    2008-10-29  10:36
  39. 2008. október 29. 10:4013.
    előzmény:
    Papagena79 (10)
    2008-10-29  10:38
  40. 2008. október 29. 10:3912.

    Mondjuk, aki otthon akar tévézni benne (ezt nem pejoratíve mondom), arra talán tényleg kéynelmesebb a pamut, viszont én éppen ilyen célra néztem ki a Tezenisben egy felsőt meg egy gatyát, darabja kétezer-valamennyi. De sportolásra nem való.

     

    Viszont az a thermo vagy polar anyag, nem tudom, ki minek hívja, tökéletesen alkalmas otthoni döglésre, és az is műszál. Szóval ez már tényleg nem a 70-es évek poliésztere.

    előzmény:
    Jeles (8)
    2008-10-29  10:36
  41. 2008. október 29. 10:3911.

    Köszi a felvilágosítást, de ez a sportbolt Németországban volt (szándékosan nem írtam le, mert ugyanezeket a termékeket árulják szerintem minden országban) és szintén csúcsminőségű, azért is mentem ide.

     

    Világosítsál már fel légyszives arról, hogy műszál és műszál között mi a különbség? Mert nekem csak az a tapasztalatom, hogy műszálas gyatyában tornászom a gyerekekkel a műanyag linóleumon (szintén Németországban). Egy idő után mindenkinek szó szerint égnek áll a haja, mert feltöltődődünk.

     

    előzmény:
    Jeles (4)
    2008-10-29  10:33
  42. 2008. október 29. 10:3810.

    Szerintem kicsit tényleg lemaradtál...

     

    A legjobb sportruháim műszálból készülnek, lélegeznek, áteresztik a verejtéket, nem izzadok ki bennük, nem fázom meg pl futás után, ha hazáig nem veszek fel rá mást, könnyebbek, lazábbak, jobban viselik a mosást, nem nyúlnak, nem fordulnak el, mint a hagyományos pólók, nem kell vasalni, kényelmesebbek, jobban követik a test vonalát, szóval szerintem iszonyatosan jók!!

     

    Nuygodtan vegyél egy öltözetnyi jó minőségű cuccot, nem fogsz csalódni. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  43. 2008. október 29. 10:379.

    Decathlon saját márkája (Domyos) között nagyon sok van ami 100% pamut.Mi elég régóta ott vásároljuk a női,férfi,gyerek sportruhákat.Az ára is nagyon jó!!

    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  44. 2008. október 29. 10:368.

    Elokotortam neked a szekrenybol a futofelsom, Meryl a markaja, 66% polyamid-skinlife

    27%polyamid

    8% elastan

    Kivalo , imadok benne futni, a nyomaba sem er egy pamut felso.

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (3)
    2008-10-29  10:30
  45. 2008. október 29. 10:367.
    Na, erre a dologra céloztam az első pontomban, csak én nem fejtettem ki ilyen szépen.
    előzmény:
    Jeles (4)
    2008-10-29  10:33
  46. 2008. október 29. 10:356.

    Én Arenát vettem pár hónapja Arena boltban. Szintén nem 100% pamut volt, de kb. 2/3a pamut (a pontos százalékot nem tudom fejből, de 60 v. 70%). Nagyon kellemes viselet. Nem fénylik és a tapintása is jó.

    Ráadásul akkor éppen nagy leárazás volt az Arenánál. Vettem két melegítőnadrágot és két kapucnis pulcsit is.

     

    (A 100% pamuttal az a baj, hogy sokszor nem tartja rendesen a formáját. Egyébként én is a 100% pamutot szeretem a legjobban. Ha tehetem, olyat veszek. De melegítőben nem nagyon látok.)

    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  47. 2008. október 29. 10:355.

    Én két dolgot szeretnék ehhez hozzászólni.

     

    1. Most már a sportruhák olyan műszálból készülnek, ami hőszigetel stb. (vagy éppen az aktuális sportnak megfelelő tulajdonsággal rendelkezik, pl. szellőzik). Nekem is van olyan cuccom futáshoz.

     

    2. A futófelsőm alá szoktam venni sima pamutpólót. Használat után természetesen kimosom, méghozzá sportcucchoz való mosószerrel (sokkal), 2 órás programon, nem tömöm meg a gépet, és a pamutcuccok mégis büdösek maradnak. Ez biztosan alkati dolog is, de a pamut ruhákkal rendre így járok. Ha nem is sportolok, de valamiért izzadok, pamut felső van rajtam, azzal is ez történik, egy csomó ilyet kellett kidobnom, ugyanis kimostam rendesen, és amikor újra felvettem tisztán, amint felmelegedett a testemtől, éreztem rajta az állott szagot. Pedig reggel és este tusolok (minimum), és igényes izzadásgátlót használok, valamint szőrtelenítek, és nem eszem húst.

    A fenti jelenség oka az, hogy a pamutban a szálak vékonyabbak, szorosabban helyezkednek el, éppen emiatt nem tud úgy kimosódni a tömörsége miatt. Szóval ez lehet az oka az anyagösszetételnek.

     

    Hű, de sokat írtam!

    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  48. 2008. október 29. 10:334.

    Kicsit lemaradtal lehet

    A tenyleg minosegi sportruhazat nem pamutbol keszul mar, esetleg olyan joggingokat talalhatsz pamutbol, amik arra jok, hogy elmesz benne a sportcentrumba.

    Azok a csillogos muszalasok sem kifejezetten sportolasra valok, csak divatcuccok a retro jegyeben.

    Egy sportregioban lakom, Ausztriaban, rengeteg csucsminosegu sportbolt van itt.

    Turabakancs, vagy cipo, teli bakancs, minden Gore-Tex-bol, nem izzad a labad, megsem fagy le, pl.

    Hosszu lenne leirnom, de az amit te lenezoen emlegetsz muszalaskent, mar nem az a muszal, ami regen, ezek jobb tulajdonsagokkal birnak, mint a pamut, joval vekonyabbak, megis elvezetik a testedrol az izzadtsagot, de kozben meg szelloznek, megsem fazol mondjuk, ha -10 fokban futsz egy vekony "muszalas "

    hosszuujju felsoben, plusz sztrecsgatyaban.

     

    Kulonben amit irsz , teljesen jellemzo Magyarorszagra, otthon meg mindig azt hiszik, hogy a pufikabat valo telre, es elhulnek, ha meglatnak tel kozepen egy szal poloban plusz a 2-3 mm!!! vastag kabatomban.

     

     

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17
  49. 2008. október 29. 10:303.

    Köszi!

     

    Van pamut melegítő nadrágom és pólom is. Gondoltam, most kirugok a hámból és veszek "igazi sportruházatot". Ehhez képest pofára estem....

     

    Eddig a műszálas volt a gagyi, vettük a drága a..., p..., n...-t, hogy ne izzadjunk bele a másikba.

     

    Ehhez képest......Megfordult a világ, vagy mi van?

    előzmény:
    banana (2)
    2008-10-29  10:27
  50. 2008. október 29. 10:272.
    menj a tescoba, ott arulnak 100 % pamut joggingot, meg polokat is
    előzmény:
    Tulipáncsokor (1)
    2008-10-29  10:17

Címlap

top