Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zöldség-, gyümölcs turmix

suzyk
Létrehozva: 2008. október 19. 16:12

Sziasztok,

 

Kipróbált zöldség-, gyümölcs turmix recepteket szeretnék kérni, kapni Tőletek.

 

Tudom, beírom a keresőbe és egy csomó receptet kiír. De...

 

Ismétlem olyan recepteket szeretnék, amit kipróbáltatok, finom, egészséges és laktató.

 

Köszönöm mindenkinek.

  1. Torolt_felhasznalo_915162
    Torolt_felhasznalo_915162
    2008. október 19. 22:419.

    hello mindenkinek :)

     

    én még jó múltkor keresgéltem egy recept után, akkor találtam ezt a videót:

    Reggeli energia turmix 

     

    Nem biztos, hogy mindenkinek tetszetni, de egy próbát megér...érdekes íze van :)) 

     

    kriszmam: ez az ananász, zeller párosítás érdekesnek hangzik, legközelebb ezt fogom kipróbálni. Honnan jött az ötlet ehhez a recepthez? :D 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. október 19. 19:148.

    Úgy kezdem mindig, hogy sok jégkockát összetörök, és erre dobom a többi hozzávalót. (Nagyon hűs lesz a turmix, és a tejes turmixok állaga is jobb ettől)

     

    1. Gyümölcsturmix. A jeget összedarálom, erre jön tej, egy joghurt (ami van otthon, lehet epres vagy sima is), és méz (vagy vaníliáscukor). Ezután beleteszem a gyümölcsöt, általában a banánt isszuk meg így, mielőtt ehetetlenné barnulna... Mi fahéjasan szeretjük a turmixokat, és ha eszembe jut, csurgatok bele pici kávétejszínt is...

     

    2. Más turmix. Nyári hűsítőket szoktam még készíteni turmixban, az alap mindig a darált jég. Erre citrom-narancslé keverékt szoktam önteni, és ásványvízzel összeturmixolni. Limonádét hasonlóképpen.

    előzmény:
    suzyk (1)
    2008-10-19  16:12
  3. 2008. október 19. 17:467.
    köszi mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. október 19. 17:336.
    Ananasz, zeller, keves viz, cukor es citromle, ha van otthon nehany level menta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 19. 17:305.

    szia!

    En is gyumolcsok keverekebol szoktam, eppen ami van itthon. Utoljara nagyon erett volt a banan, nem akartam kidobni, megcsinaltam itokanak. A banant egy kis tejjel felontottem, csak pici van cukrot tettem bele, es egy nyers tojast.  Osszeturmixoltam. Taplalo, finom, isteni.

    Banant  foldieperrel, vizzel vagy tejjel, pici barnacukorral vagy mezzel, es ha taplalobbra akarod, nyers tojast is keverhetsz bele.

    Nalunk most a kovetkezo leves a nyero, ki nem fogy a hutobol.

    Mindenfele zoldseget (sutotok, batata, sargarepa, cukkini, voroshagyma, fokhagyma, petrezselyem, zeller, most ebbol van nekem leves) megfoztem annyi vizzel, hogy ellepje. So, bors, ha szereted etelizesito mehet bele. Osszeturmixoltam, majd osszeforraltam egy tejszinnel, es frissen osszevagott kaporral megszortam. Jo kis suru kremleves, tiszta egeszseg, es nagyon izletes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_513033
    Torolt_felhasznalo_513033
    2008. október 19. 16:474.
    Nálunk az alma-cékla-sárgarépa+ 1ek méz a nyerő!Turmixgépben összepépesítve.
    előzmény:
    suzyk (1)
    2008-10-19  16:12
  7. 2008. október 19. 16:323.
    En gyumibol szoktam (epp , ami van itthon, mango, ananasz, kiwi, narancs, alma, baban vegyesen legtobbszor), osszeturmixolom, hozzaadok par kanal natur joghurtot es friss mentalevelet.Isteni, frissito, udito hatasu itoka. A csaladom imadja , mi 30evesek vagyunk, lanyunk meg 18hos , de o is szivesen elszurcsolgeti mindig.
    előzmény:
    suzyk (1)
    2008-10-19  16:12
  8. 2008. október 19. 16:312.

    Szia!

     

    Az én gyerekeim mikor kicsik voltak nagyon szerették a banán- alma

    narancs- méz- citrom turmix-ot.

     

    Ma már felnőttek és már unokám is van de gyakran csinálunk,

    főleg ősszel és télen.

     

    üdv. nagyika58 

    előzmény:
    suzyk (1)
    2008-10-19  16:12

Címlap

top