Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Két császár után természet

Torolt_felhasznalo_636253
Torolt_felhasznalo_636253
Létrehozva: 2008. október 5. 15:54
2009. áprilisára várjuk a harmadik babánkat. A dokim azt mondta, hogy ő nem látja akadályát, hogy esetleg természetesen szüljem meg a csemetét, részletesen kikérdezett az előzményekről, alaposan megvizsgált, tehát nem csak a levegőbe mondta, és természetesen ez lehet, hogy storno, ha az utolsó harmadban mást lát.
Én ezt először hallottam, és sokmindent megadnék érte, hogy természetesen szülhessek, de kicsit irreálisnak tartom. Általában azt olvasom, hogy a 3. garantált programcsászár, és általában már a 38. héten kikapják, vajúdni sem engednek.
Hallott valaki ilyenről? Vagy próbálta valaki? Várom a véleményeket, történeteket, próbálkozásokat, magyarázatokat pro és kontra.
  1. 2008. november 28. 13:3839.

    Szia!

    Én is császárral szültem az elsőt . Programozott volt, mert a baba végig farosan feküdt. A másodikat 2 év múlva szültem spontán. Engem elaltattak a hegellenőrzés alatt, apárom azt mondta, 15 perc volt...

    A 2. terhességem alatt nagyon vágytam arra, hogy ez a baba spontán szülessen, mert szerettem volna átélni ezt a "katarzist"!

    Ha a 3.-nál választhatok, újra spontán szeretném!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (1)
    2008-10-05  15:54
  2. 2008. október 19. 10:5938.
    Azt írja,hogy a másodiknál is kritikus közelségbe ért a hegvsatagság..akkor a 3. esetén? Nekem jók voltak a hegek.most is valami 3 mm,ha jól emlékszem.Remélem nem vagyok nagyon elkeserítő!Van itt nőgyogyi szakértő,őt is meg lehet kérdezni.Én is keresgéltem a témában tavaly ,mert én is szerettem volna spontán,de sehol nem leletem hazai példát a spontán 3. gyerekre..csak csaszira
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910440 (35)
    2008-10-19  10:52
  3. 2008. október 19. 10:5737.
    Szia!nekem az első szülésem volt császár . 2 évnek kell eltelnie,hogy megengedjék a másodiknál a spontán szülést. Nekem a második szülés spontán szülés volt.Viszont ,tényleg van hegellenőrzés, engem nem altattak,viszont borzalmasan fájdalmas,de fél perc az egész és kézzel nyúlt be.A babát nem vitték el.   Amúgy én is nagyon vágytam rá ,hogy megérezzem a szülés csódáit,de ha választhatnék  a harmadik szülésnél én a progi csaszit választanám,de ,......úgye  ez nem kivánságműsor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_426056 (31)
    2008-10-19  10:25
  4. 2008. október 19. 10:5536.

    Na igen,de te másodszor vágsz neki,még akkor is,ah a 3. gyerek lesz.

    3.csaszi szinte mindig.Mo-n nem engedik a protokoll szerint megpróbálni.Dokik nekem azt mondták,csak akkor szülhetném meg, ha szó szerint kiesne belőlem a gyerek.nálam ugye ez egyszer sem volt így.

    Drukkolok neki,de sztem kár beleélni magát ..sajna.Max a vajúdás,mert azt nekem is hagyták műtő hiányában...csak azért.Életveszélyes lehet a hegszétválás, és méheltávolítással járhat..nem egyszerű dolog ez,és a dokik nem merészek ebbe.Én nem hinném,hogy hagyni fogják..Főleg,ha a korábbiakban (ahogy írja)elvékonyodott a hege..Bizti nem..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910440 (35)
    2008-10-19  10:52
  5. Torolt_felhasznalo_910440
    Torolt_felhasznalo_910440
    2008. október 19. 10:5235.
    Szia! Drukkolok Neked, hogy sikerüljön a természetes szülés, én is ezt szeretném. Az első nálam programcsászár volt az ikrek miatt, szeretném átélni most legalább a fájásokat..stb (bár valaki ezért teljesen hülyének néz). Márciusra várom a picit, addig még bármi lehet...Majdnem 2 év lesz a gyerekek közt, remélem a hegem jól fog viselkedni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (1)
    2008-10-05  15:54
  6. 2008. október 19. 10:4534.

    Na igen...a vajúdás élménye az most nekem bőven megadatott.Ennyire még sose.Ez a manóm volt a legvehemensebb,ki akart jönni ,és kész.tudta a dolgát. 100 felett kezdtük a fájásmérést.Másfél óra múlva meg egybefüggő fájásaim voltak,és hánynom kellett.A férjem azt se tudta mit tegyen.A szülésznő diktálta a légzést, és még le is tolt picit,hogy ne tartsak bent levegőt..Tök feleslegesen csináltuk ezt órákig..Annyira elfáradtam,hogy a műtőben alig tudtam együttműködni,mindenem remegett.Alig bírtam az asztalra felmászni,meg a hátamat domborítani a spinálhoz.Sőt,még ott is olyan fájások voltak,hogy sikítottam,hogy most meg ne szúrjanak,mert meg fogok mozdulni..szal tényleg carul voltam.Utána meg a műtéti fájdalom ugye..Nem tom..

    ettől függetlenül gondolkodunk negyedik babán.Nyilván csak csaszi lehet már..hogyne.Remélem ott nem kell majd vajúdnom ennyi ideig..már minek..

    Nekem is hiányzik a természetes szülés élménye,de ezt már feldolgoztam magamban..

    előzmény:
    petrusovszky (32)
    2008-10-19  10:36
  7. 2008. október 19. 10:3733.

    Hegem totál jó állapotban volt az első,és a második csaszi után is.Semmi gond nem volt ezzel,mégsem engedték..bezzeg a felesleges vajúdás mehetett.Ezt nem is értettem..pénz beszél,kutya ugat ugye..

    Sote profi amúgy.Én is többször rákérdeztem a spontán szülésre, és mindig nemleges volt a válasz..Sztem nem kockáztatja be egy doki se.Csodálom a tiédet..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (1)
    2008-10-05  15:54
  8. 2008. október 19. 10:3632.

    Szia!

    májusban volt a 3. császárom.

    SOTE I-re jártam.Szó se volt természetes szülésről.Rögtön az elején közölték,hogy meg sem lehet próbálni,épp a hegszétválás veszélye miatt.

    Aztán a 38.héten megindult magától a szülés.Mentő vitt be,és 6 órát hagytak vajúdni,holott szó se lehetett spontán szülésről.A műtők foglaltak voltak a progicsaszik végett,és nekem nem volt fogadott orvosom.Olyan fájásaim voltak,hogy majdnem megőrültem.Én nem tágulok,azért voltak a csaszik.Most se tágultam,és már reggel tudták,hogy csaszi lesz.A műtét dél után zajlott kevéssel.a gyereket úgy húzták vissza,mert már egészen beállta a feje..csúcsos is volt kicsit.Senkinek nem kívánom ezt a dupla,és ráadás felesleges szenvedést.Akkor inkább a progicsaszi.

    Sztem a 3. gyereket nem engedik sehol.Én ilyenről még nem hallottam...Ez az én sztorim.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (1)
    2008-10-05  15:54
  9. Torolt_felhasznalo_426056
    Torolt_felhasznalo_426056
    2008. október 19. 10:2531.
    Sziasztok! Első kisbabámat én is császárral szültem. Azt szeretném kérdezni, hogy ha valakinek összejön a természetes szülés a császár után, akkor szülés után hogyan ellenőrzik a heg állapotát? Én úgy hallottam, hogy kézzel, és altatásban. Szóval, megszülöd a kisbabádat, és azonnal elviszik tőleg, hogy elaltassanak? Vagy van akinél ezt ultrahanggal nézték meg? Előre is köszönöm a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 13. 14:2130.
    Oksoat nem tudok írni, de ha egyszerűen jólesik beszlgetned a félelmeidről,és ez segít kicsit megnyugodni, akkor gyere! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (29)
    2008-10-08  15:50
  11. Torolt_felhasznalo_636253
    Torolt_felhasznalo_636253
    2008. október 8. 15:5029.

    És köszönöm mindenkinek a válaszokat, és remélem még kapok is :) Nem az a célom, hogy megnyugodjak, szerintem nem is fogok :) Szeretnék pozitívumokat, és negatívumokat kapni, hogy fel tudjak készülni az eshetőségekre. Hogy egyátalán bízhatok-e abban, hogy szülhetek természetesen. Nagyon jó, hogy volt már rá példa a világtörténelemben, hiszen így bízhatok magamban is.

    Susu története nagyon hasonlít az enyémre, Réka lányom  ugye hosszas vajúdás, meg eda, meg ilyenek miatt

    lett csás zár. Relatív téraránytalanság van a papíron, de azért azt hi szem, a döntő az vlt, hogy

    miután 20 órán át folyamatosan v oltak legalább 5 perces - erősebb és gyengébb - fájásaim, és  a doki azt mondta, hogy 

    ó, 7 óra múlva baba lesz, én bizo ny edát kértem,mert akkor már alig éltem a fáradtságtól, éhs égtől és a többitől.

     (egyébként ez segített, még oxitocin nélkül is, hamar szétment a méhszáj, egy óra múlva tolhattam is volna, csak még hatott az eda, nem éreztem, mikor kéne)

    de aztán megkaptam a nagy adag oxitocint, (gondolván, hogy úgysem érzem) amitől bizony leállt a kislány szíve, aztán szerencsére az  oxigén meg

    a forgatás segített, de műtűt kerestek, nem a to lófájásokkal foglalkoztunk, ráadásul kaptam még egy adag edá t, hogy 

    ne kelljen altatni, ha nem jön magától. Ezt a csás zárt jól éltem meg. Megoldásnak tűnt, bár bántott, de réka é lete volt az első. 

    Nándit meg túlhordtam, és a kritikus mm közelébe ért a hegvastagság, a dokinak aznap vált szét egy heg szülés közben, úgyhogy a programcsászár mellett döntöttünk. Hát, ezt nagyon rosszul éltem meg, mert féltem, és fizikailag sem bírtam. Azt hittem, ott maradok :) állandóan rosszul lettem, kihagyott a szívem 5-6 ütemet, többször ájulásig szédültem a műtőasztalon, a doki elfelejtette a beöntést, így iszonyúan szenvedtem két napig, mert minden nyomta belül a sebet. Szóval a műtéttől való félelem  és a természetes szülés, de legalábbis a vajúdás élménye iránt i vágy együtt dolgozik 

    bennem. És szeretném tudni a kockázatokat is. Mert a dokim kicsit optimista :) csak azt mondja, hogy majd a végén meglátjuk, hgy van-e akadálya.

    Remélem, hogy ez a topic, vagyis a hozzászólások  fognak segíteni, hogy megbirkózzak, megbarátkozzak

    a félel meimmel, és felkészüljek a lehetőségekre. 

     

    Énke, sajnos  nem lehet megállapítani, hiszen ez a kifejezés valójában azt  jelenti, hogy 

    a medence, és a szülőcsatorna nem tágul oly an mértékben, ahogy erre a baának a születéshez

    szüksége va n :(  Ez meg csak in action lehet meglátni...

    És hát, relat ív, mert ugye van, aki 3és fél kilóst nem tud megszülni, és  van olyan vékonyka ismerősöm, aki

    5kiló20dekával szülte meg a második gyerekét. Természetesen.  

     

    Írjatok még, hogy o kosodjak :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_636253
    Torolt_felhasznalo_636253
    2008. október 8. 15:1128.
    Bendolino, sokan a régi iskola szerint gondolkoznak, érdemes több orvost is megkérdezni. Ugyanúgy, ahogy van, aki egy császár után elképzelhetetlennek tartja a természetes szülést, holott erre sok példa van. Egy alapos orvos és rendes vizsgálat szerintem adhat választ erre, hogy hányat lehet. Az én dokim azt mondta, hogy akár ötöt is, de van valami legenda, hogy valaki hetet is szült így :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (2)
    2008-10-05  16:00
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 6. 15:3527.

    Sajnos erre nem tudok Neked jó választ adni, én sem tudom a választ. Pedig milyen jó lenne tudni...

     

     

    előzmény:
    énke6 (26)
    2008-10-06  12:57
  14. 2008. október 6. 12:5726.
    Miért van az, hogy a relatív téraránytalanság időnként csak később derül ki, szerencsés esetben úgy, mint Nálad. ezt nem tudja a szülés megindulása előtt valami műszerrel megállapítani a doki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_502802 (8)
    2008-10-05  16:21
  15. 2008. október 5. 19:3525.

    Meg toxémiás is voltam, szóval........sok volt.

    A második babámnál végig Fraxiparin-kúrán voltam... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (24)
    2008-10-05  19:31
  16. 2008. október 5. 19:3124.

    NEm a szívem gyenge. Nem is a hasfalam, azt ugyanis a sok tornának köszönhetően másfél órán keresztül varrták.

    Volt két császárom, előtte cisztám, és akkor szintén vágták a hasam, ott, ahol császármetszést is végeznek.

    Állítólag sok az összenövés. Meg volt mélyvénás trombózisom.... 

    előzmény:
    fórumozok (4)
    2008-10-05  16:06
  17. 2008. október 5. 19:1223.
    Köszönöm, már lassan nyolc éve lesz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_502802 (20)
    2008-10-05  18:05
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 5. 18:1822.

    "Egyébként nekem a doki azt mondta hogy ha valakit császároztak korábban, annak kicsi az esélye hogy probléma mentesen spontás tudjon szülni."

     

    Ezt lentebbről másoltam be valakitől.

     

    Mert nekem épp az ellenkezőjét mondták az orvosok, és a szakkönyvekben is mást olvastam.

    Lehet természetesen szülni császár után is.

    Neked is javaslom, hogy olvass szakkönyveket a témában - kismamáknak szólóakat. Mert ez a topik nem igazán fog megnyugtatni.

    előzmény:
    Poppyseed (21)
    2008-10-05  18:12
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 5. 18:1221.

    Na, akkor most én jövök. De már eddig is jól össze lettél zavarva, ahány eset, annyiféle megoldás, kockázat... Talán nem lehet biztosat mondani.

    De azért elmesélem az én történetem.

    Két gyerekem van, az első császárral, a második természetes úton született másfél évre az első után. Tehát nem telt el sok idő.

    Az orvosaimban fel sem merült, hogy ismét császározzanak.

    Emiatt nekem sem jutott eszembe félni. Örültem, hogy természetesen szülhetek. Az egyik erősebb fájásnál kicsit megijedtem és megkérdeztem a szülésznőt: nem lesz baj a császármetszésem miatt?... Úgy nézett rám, mint egy sült hülyére és ezzel tökéletesen megnyugtatott.

    - Nem! Miért lenne? - és ott hagyott. Életemben ebben az egy szituációban jól esett, hogy hülyének néznek.

    Szépen megszültem a második gyerekem a 41. héten, 3 kg 40 dkg-val. Nagy élmény volt. Nagy kár lett volna, ha kimarad az életemből. Össze sem lehet hasonlítani a császározással.

    Előtte azért bújtam az orvosi könyveket a témában, mit írnak, milyen szülésre számíthatok. Az ott olvasottak is már megnyugtattak: az itt a topikban is leírt heg-szétnyílás rendkívül ritkán fordul elő.

    Én BÍZTAM abban, hogy minden a lehető legjobban fog történni - és úgy is lett!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (1)
    2008-10-05  15:54
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 5. 18:0520.
    Nagyon sajnálom! Fogadd őszinte részvétemet!
    előzmény:
    Narancshab (16)
    2008-10-05  17:01
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 5. 18:0019.
    Még áprilisig sok minden változhat. Én az elsőt császárral szültem meg,mivel a gyerek nem ment a szülőcsatornába be. Már a másodiknál is hamarabb kellett befeküdnöm hogy programozott császárt rendelt a dokim. De a gyerek úgy döntött hogy a műtőbe vezető úton természetes módon születik meg.Bár hozzá teszem hogy az elöző császár belső varratai nem bírták(szétnyiltak) így altatásban ujra varták a méhfalat.A harmadik gyereknél megint máskép döntött a baba,mert 3.héttel hamarabb elfolyt a magzatvíz(szülés nem indult meg) így 12 órás megfigyelés után megint megcsászároztak. A lényeg az hogy hiába tervezel úgy is az adott helyzett határozza meg a szülés formályát. Egyébként nekem a doki azt mondta hogy ha valakit császároztak korábban, annak kicsi az esélye hogy probléma mentesen spontás tudjon szülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (1)
    2008-10-05  15:54
  22. 2008. október 5. 17:1718.

    Én hasonló vágyakkal vártam a második terhességem végét. Az orvosom amolyan laza fiú volt, pedig nem is a városban laktunk, relatíve messze a kórháztól, aztán persze szabadságra is ment.

    Nekem gyakorlatilag mindhárom terhességem alatt az utolsó 2 hónap napi rendszerességgel folyó méhösszehúzódásokkal járt, néha meg kellett állnom, támaszkodnom, amíg elmúlt.

    erről be is számoltam az orvosnak, és többször kértem a heg vizsgálatát. Mindig aszonta, minden rendben, zárt a méhszáj.

    (Azt is tudta, az első azért nem született meg saját útján, mert én nem tudtam neki ajtót nyitni)

    Szóval természetesre készültünk - utólag azt gondolom, hiba volt.

    Majdnem nagy baj lett belőle. Lejárt az időnk, én zárva voltam, fájásaim folyamatosan voltak, kutya nem figyelt rám. Befutott a doki, kért másnapra egy programos császárra időpontot, aztán aznap talált egy üresedést. Ott derült ki, nem lett volna másnap, teljesen nyitva volt a heg. Úgy mondta: ezt a gyereket csak a magzatburok tartja.

    Happy end a vége: a harmadik terhességemet egy nődokinál abszolváltam, akinek minden félelmemet megértette, és pont az előzményekre való tekintettel programos császárt javasolt. CSODASZÉP ÉLMÉNY volt. Az, hogy nem volt kapkodás, én nem féltem egy cseppet sem, nyugodt voltam a családom miatt is.

    Utólag mesélte, most is el volt jócskán vékonyodva a hegem, pedig 38. hét végén voltunk, és most is voltak keményedéseim.

    Bocs, hogy hosszú lettem, a programos császárról akartam pozitívabb képet festeni, és már régóta kikívánkozott belőlem, hogy mennyire félrevezettek a természetes szülés esélyeivel kapcsolatban, és mennyire nehéz volt feldolgozni, hogy a nagy vágyam milyen veszélyes volt.

    Remélem, mások tájékozottabbak lesznek nálam (jó ez a topik is), és jól tudnak dönteni, akár így akár úgy! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. október 5. 17:1017.

    Szia Kikocska!

     

    Nekem 8 gyerekem van, és a 6.-és 7. császárral született. Nekm azt mondták, hogy a 8.-at csak császárral szülhetem meg. De az élet rácáfolt. Mire beértünk, már elsimúlt a portio, és alig értek velem fel a szülőszobára, persze fekvőkocsin vittek. Még átöltözni sem volt idő, nemhogy császározni. És minden OK volt... Szerintem sokkal jobb volt ez így, és ha sikerülne egy 10. baba (A 9.-et júniusban veszetettem el), azt is rendesen szeretném megszülni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636253 (1)
    2008-10-05  15:54
  24. 2008. október 5. 17:0116.
    Köszönöm! Sajnos már nem ilyen nagy, a második kisfiúnk 10 hetesen meghalt. Nagyon betegen született, amit szintén nem láttak meg UH-on, pedig meg kellett volna....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_502802 (14)
    2008-10-05  16:49

Címlap

top