Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Protopic krém = b&#337

unobtainium
Létrehozva: 2008. szeptember 24. 13:43

Hallottatok már erről?

 

Nem tudom, hogy kinek higgyek. Az amerikai média tényként kezeli és a gyógyszer belső tájékoztatóján is fel van tűntetve a krém rákkeltő hatás veszélyét, de az angol bőrgyógyászok nem tartják jelentősnek, vagy bizonyítottnak és nyugodt lélekkel írják fel az ekcémásoknak.

 

Nekem most írták fel; nyilván nem mertem fel kenni, de érdekelne, hogy van-e volt-e erről szó a médiában, tudományos - orvosi körökben.

 

Ha tudtok ilyenről, osszátok meg a nyilvánossággal, biztosan érint másokat is.

 

  1. Torolt_felhasznalo_387937
    Torolt_felhasznalo_387937
    2008. november 21. 11:3222.

    Kedves PowerG!

     

    Én is ekcémában szenvedek, születésem óta. Erre kaptam a Protopicot. Szerintem ezt semmiképp ne hasznája a kisgyermeked, hiszen ez egy nagyon erős szer, és ahogy azt az előbb leírtam, veszélyes is.

    A szteroidos kenőcsöknek is elég aggasztó hatásuk van, de kis mennyiségben használva talán ezek nem olyan veszélyesek.

    Nekem is írtak már fel Elocomot, és Cutivate-ot is.

    Ami nekem igazán használ, szinte rögtön megszünteti a tüneteimet, az az Alkcema kenőcs. Ebben ha jól tudom nincs szteroid, vagy csak kevés. Én nem töményen kenem a bőrömre, hanem gyógyszertárban kevertetett Alkcemás testápoló formájában. Így sokkal kevésbé károsítja a bőrt.

    Ami talán ajánlott még kisgyermekeknek, az a hidrokortizonos kenőcsök. Én ezt a fajtát ugyan még nem próbáltam, de állítólag ez is hatásos, és jóval enyhébb szer, mint a szteroidos kenőcsök.

    Remélem tudtam segíteni!!

    Ha bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel, talán tudok tanácsot adni, hiszen születésem óta ekcémás vagyok, és elég sokmindent kipróbáltam, mire végre megtaláltam a megfelelő módszereket, amivel jelentősen enyhíteni tudom a tüneteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. november 21. 11:1521.
    Sziasztok! Most találtam a topicot, és nagyon érdekes, amiket írtok! A fiam (2,5 éves) is ezt kapta az ekcémájára, igaz, neki csak pici pöttyei vannak már, mert múlik. De előtte a szteroidos elocomot kaptuk. Hát, nem tudom, melyik a jobb. Mert a szteroid meg felszívódik a mellékvesében. Akkor most melyiket használjuk? Szerintetek?
    előzmény:
    unobtainium (1)
    2008-09-24  13:43
  3. Torolt_felhasznalo_387937
    Torolt_felhasznalo_387937
    2008. november 21. 11:0720.

    Nekem nemrégiben írta fel a bőrgyógyászom a Protopic kenőcsöt. Elolvastam a mellékelt tájékoztatót, és megijedtem mikor azt láttam, hogy daganatot is okozhat. Visszamentem az orvosomhoz, és megkérdeztem, hogy mennyire kell ennek hinni. Ő azt mondta, hogy nyugodtan használjam a krémet..

    Én azért utánanéztem még Interneten is a dolognak, mert nem hagyott nyugodni. Ekkore tudtam meg, hogy ez világszerte vitatott dolog, hogy ajánlott-e használni ezt a kenőcsöt. Találtam egy cikket, amely tényleg hiteles, hiszen a direkt erre irányuló tudományos felmérések eredményeit írja le. Bizonyított tény, hogy a kenőcsöt használók között valóban számos bőrrákos, melanómás esetről számoltak be. Igaz, valószínűleg inkább azoknál, akik tartós ideig, nagy mennyiségben, nagy bőrfelületen használták. De én semmiképp nem merem használni ezt a krémet, és nem is ajánlom, mert tényleg eléggé utánaolvastam.

    Ezt a linket érdemes megnyitni, mindenki olvassa el, akit érint a téma. Engem meggyőzött arról, hogy ne használjam.

    http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR /protopic/Protopic-H-A-18-662-hu.pdf

    Remélem segítettem ezzel azoknak, akiket érint ez a dolog!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 25. 18:5319.
    per os = szájon át
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 25. 16:5018.

    A bőrgyógyászom válasza az e-mail-re, amit reggel írtam Neki:

     

    A gyógyszer hatóanyaga a tacrolimus, ami egy calcineurin inhibitor, ez egy immunszupresszor hatású szer, minden hasonlónál felmerül a rákkeltő hatás, mivel a szervezet saját tumor ellenes aktivitását is gátolja a szer elvileg. A gyógyszer egyébként forgalomban van per os készítményként is,szervtranszplantált betegek szedik nagy (NAGY) adagban a kilökődés meggátlására. Ehhez képest egy kenőcs kis felületen elenyésző mennyiség, ráadásul bizonyították, hogy nem szívódik fel belőle kimutatható mennyiség (tehát a vérben kimutathatatlan) Én nem aggódnék emiatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 25. 09:4917.
    Tegnap nagyon sokat böngésztem a Protopicról. Igazából azt szűrtem le, hogy amerikában rákkeltő, nálunk pedig nem az. Rengeteg az ellentmondásos vélemény, még neves külföldi intézetek, orvosok, szakemberek között is. Úgyhogy most én is tanácstalan vagyok, egy biztos, a krém használatát felfüggesztettem... Ma reggel írtam egy e-mail-t a bőrgyógyászomnak, és megosztottam vele ezeket a kétségeimet. Kíváncsi leszek, mit válaszol...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 24. 15:1316.
    Mindenesetre jobb, ha óvatos az ember, főleg, ha daganatról beszélünk, ráadásul a mi esetünkben kisgyerekről van szó. Utánajárok én is, de csak este lesz rá lehetőségem. Mindenképp írok, ha megtudok többet. Addig is szia!
    előzmény:
    unobtainium (15)
    2008-09-24  15:02
  8. 2008. szeptember 24. 15:0215.

    Azért írtam a topikindítóban, hgoy nem tudom kinek-minek higgyek, mert a hírek szerint az Angol orvosok szerint ez nem olyan veszélyes és amint tudjuk az amerikaiak szeretik riogatni a népet. SZóval nemtom, hogy nem hangulatkeltés e a dolog

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723931 (14)
    2008-09-24  14:56
  9. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 24. 14:5614.
    Jaj, ne sokkolj tovább kérlek... Napok óta böngészek megoldásért a vitiligora és  a pici szemölcseire, erre most kiderül, hogy a protopic-kal kellett volna inkább foglalkoznom... áááááááh kész vagyok, és írni fogok a bőrgyógyásznak, és belinkelem azokat az oldalakat, ahol a pr.ról megtalálom ezeket a szörnyűségeket. Kiváncsi leszek, mit szól majd hozzá, mint szakember.
    előzmény:
    unobtainium (12)
    2008-09-24  14:51
  10. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 24. 14:5213.
    Elég, ha most én vagyok csak sokkos állapotban az új infók miatt... Ez talán tükrözi a lelkiállapotomat. Mindig annyira figyelek, hogy adok, kenek, etetek, itatok velük, és most kiderül, hogy ilyet kockáztattam a drágámnál. Olvastam a használatiban, de nem vettem kézpénznek, mert minden gyógyszerbe, krémbe beleírnak mindenfélét,hogy bebiztosítsák magukat. Ráadásul a dokim írta ki, akiben megbízom sok éve. Ez borzasztó...
    előzmény:
    Deschain (8)
    2008-09-24  14:42
  11. 2008. szeptember 24. 14:5112.

    Ez a takrolimus egyébként elég érdekes dolog. Egy Japán földmintában találtak egy bacit ami ezt termeli, ha jól emlékszem. Hogy hogy jöttek rá hogy ez mire jó az  is egy elég érdekes történet lehet.

     

    A gugliban mindez elsőre feljön, ha angolul keresel rá. A második ami feljön az meg az FDA black label warning - vagyis az amerikai gyógyszer engedélyező hatóság legszigorúbb figyelmeztetése, amit csak megtehetnek, fekete keretbe foglalva írják bele a betegtájékoztatóba a a rákkeltő hatás veszélyét.

     

    On January 19, 2006 the FDA required black box labeling for two topical eczema drugs, Elidel Cream (pimecrolimus) and Protopic Ointment (tacrolimus). The labeling will be updated with a boxed warning about a possible risk of cancer. The FDA action in January 2006 follows an agency advisory committee recommendation in February 2005 that Elidel cream and Protopic ointment carry the cancer risk label warnings.


    In March 2005 the FDA agreed with the pediatric advisory committee recommendations. The two drug companies have been aggressively fighting against this black box labeling.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723931 (7)
    2008-09-24  14:39
  12. 2008. szeptember 24. 14:4911.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723931 (10)
    2008-09-24  14:49
  13. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 24. 14:4910.
    Halicar kenőcs a neve.
    előzmény:
    tavirózsa74 (9)
    2008-09-24  14:46
  14. 2008. szeptember 24. 14:469.
    Bocs, hogy offolok, de mi a neve a homeós krémnek? Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723931 (5)
    2008-09-24  14:27
  15. 2008. szeptember 24. 14:428.
    Köszi, most majdnem megijedtem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723931 (7)
    2008-09-24  14:39
  16. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 24. 14:397.

    Szia!

    Nem, a hatóanyaga: takrolimusz-monohidrát. Egyéb összetevők között sem látok kátrányt.(vazelin, paraffin, méhviasz, propilén karbonát).

    Ez van a használatiában:

    Hosszú távú alkalmazásának biztonságossága ismeretlen. Nagyon kis számú embereknek, akik pr. kenőccsöt alkalmaztak, voltak rosszindulatú elváltozásaik (pl. bőr- vagy nyirokdaganat) mindazonáltal a pr. kenőcs kezeléssel való összfüggést nem sikerült kimutatni.

    Hát igen, ez nem bizonyíték semmire... De akkor is gáz.  Legfőképp az, amiket Unobtainium leírt..

    előzmény:
    Deschain (6)
    2008-09-24  14:30
  17. 2008. szeptember 24. 14:306.

    Sziasztok!

     

    Amiről most szó van, ez nem egy kátrányos krém?

     

    Üdv: Deschain

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723931 (5)
    2008-09-24  14:27
  18. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 24. 14:275.

    Hihetetlen... Pont azért örültem meg neki, mert nem hormonbomba (mint pl. az Elocom, ami hatékony ugyan, de nem szívesen kenem a gyerekre) Erre most ezt kell olvasnom róla? Futkos a hideg a hátamon. Utánajárok ennek alaposan, de persze addig rá nem kenem többet a bőrére. Egyébként is sokat szenvedek mindkét gyerekem bőrével. 5 éves és 1,5 évesek. A kicsinek most múlt el a vírusos szemölcsfertőzése, és ekcémás is rendesen, de neki még elég a homeos krém. (egyenlőre) Nagylányomnak szintén voltak szemölcsei, szinte az egész testén, van vitiligója és 1 éves kora óta folyamatosan ekcémás. Hol nagyon erősen, aztán kevésbé. Már mindent kipróbáltam rá, ami szóba jöhetett. Gyógynövények, gyógyszertári krémek, hidratálók, homeopátia, fürdőolajok, emulziók...Most valóban a protopic van terítéken, de a leírtak miatt már dobom is a sarokba. Fujj.

    Mindenesetre örülök, hogy rátaláltam a topikra, és köszönet érte.

    előzmény:
    unobtainium (3)
    2008-09-24  14:07
  19. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2008. szeptember 24. 14:194.
    Nem tudom mennyire rákkeltő, de egyáltalán nem biztos, hogy használ. Nekem semmit nem hatott,  pedig 8 ezer ft volt anno. Atópiás ekcémám van/volt, de nagyon megbántam, hogy kiváltottam, mert felesleges volt. lehet, hogy csak egy vagyok a kevesek közül, de nekem pl. nem jött be.
    előzmény:
    unobtainium (1)
    2008-09-24  13:43
  20. 2008. szeptember 24. 14:073.

    Pont a fiatalok körében veszélyes a külföldi irodalom szerint. A tájékoztató szerint is 2 évesnél fiatalabbaknak nem is írják fel, mert ez egy nagyon erős immun szupresszor, amit belsőleg szervátültetetteknek adnak a kilökődés megelőzésére. Ezeknél  a betegeknél már bizonyított a rák veszély.

     

    Amit most olvastam abból  derült ki, hogy ugyan nem sok felhasználó jelentette az FDA-nál a rák kialakulását, de s rendelkezésre álló  adatokból az látszik, hogy 21 és 750 nap között volt a kialakulás és kezelés kezdete közötti időszak.  Természetesen az alkalmazás hosszával arányosan nőtt a veszély, a 9 rákosnál  7-ben az alkalmazás helyén alakult ki bőrrák. Ez ijesztett meg nagyon.

     

    Magadra kened és 3 hét múlva rákod is lehet? Kinek éri ez meg?

     

    Ez így nagyon riasztó, viszont 1997 óta használják ezt a krémet a világpiacon és most kezdik el vele riogatni a népet. HOsszútávú felhasznállásról nincsenek tanulmányok és egy átlag ráktanulmány 10 év. SZóval én nem merném vállalni a kockázatot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723931 (2)
    2008-09-24  13:57
  21. Torolt_felhasznalo_723931
    Torolt_felhasznalo_723931
    2008. szeptember 24. 13:572.

     

     

    Szia!

    Megdöbbenve olvastam, amit leírtál. A bőrgyógyászunk, aki évek óta kezeli az egész család nyavalyáit, ezt írta fel a lányom ekcémájára. Ő most 5 éves, 1,5-2 éve is használtuk már, de most újra kell, mert elég csúnya az ekcémája. Én úgy tudom, nem tartalmaz szteroidot, és én ezért örültem meg neki már akkor is. Gyengébb,akár homeos szerek nem váltak be, nem múlt el. A protopic hatott régen is, és most is. Sosem hallottam a rákkeltő hatásáról.  Megrémisztettél!!!

    előzmény:
    unobtainium (1)
    2008-09-24  13:43

Címlap

top