Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvö dániában

bmonci
Létrehozva: 2008. szeptember 1. 19:31

sziasztok!

 

a párommal össze szeretnénk házasodni. ö német én magyar. van valaki, aki ezt már elkövette? mármint az esküvöt dániában? 

 

mennyi idöt vett igénybe a szervezés, mennyibe került kb, hogy kezdtetek neki...?

 

mindent választ köszönök!!!

  1. 2009. január 29. 23:0018.

    szia

     

     

    nagyon egyszeru volt itt osszehazasodni. koppenhagaban elunk, bementunk a varos hazara a hazassagi irodaban. ott elkertek az utleveleinket, a hivatalos tartozkodasi engedelyeinket. a no a tartozkodasi engedely szamunk alapjan kb 5 perc szamitogep nezes utan kozolte hazasodhatunk. ki kellett toltenunk a papirokat,kaptunk egy naptarat es kivalasztani az idopontot. ezutan csak kimondani a boldogito igent es kesz :) a ceremonia kb 5 perc volt ha nem kevesebb :)))  en megtartottam a sajat lanykori nevem,mert itt ezt is lehet. igy csak azt kellett bejelentenunk hogy hazas lettem,es az irataimat nem kellett ujracsinaltatnom :)

    előzmény:
    bmonci (1)
    2008-09-01  19:31
  2. 2008. október 28. 01:0417.
    Szóval! 3 hét alat megszerveztük és lerendeztük az egész menyegzöt. ha valakinek kérdése van, segítség kell, bombázzon emailekkel.
    előzmény:
    bmonci (1)
    2008-09-01  19:31
  3. 2008. szeptember 23. 11:4916.
    Mert itt könnyebben megy az ügyintézés. nem fakszniznak annyit
    előzmény:
    *bandi* (11)
    2008-09-01  20:21
  4. Torolt_felhasznalo_879423
    Torolt_felhasznalo_879423
    2008. szeptember 23. 11:4515.

    Sziasztok,

     

    Nagyon régen nem fórumoztam, így csak most találtam rá erre a topicra. Mi Dániában élünk a párommal, itt dolgozunk, és mi is úgy terveztük, hogy a hivatalost "lerendezzük" itt, pláne, hogy sokat olvastam arról, hogy itt mennyire egyszerű és gyakorlatilag semmilyen papírt nem kérnek csak útlevelet, és/vagy anyakönyvi kivonatot. A párom magyar állampolgár én román állampolgár vagyok és egyszerűbbnek láttuk itt csinálni, mivel ha M.o-n csinálnánk, akkor nekem kéne igazolás, hogy nem vagyok házas Romániában, ill. ha Romániában csinálnánk, akkor meg a páromnak kéne igazolás. Szóval nagy boldogan elterveztük, hogy megcsináljuk itt így le van tudva az igazolás kérés.

    Írtam is a Kommune-nak, hogy adjanak infót, hogy is van ez az egész, na de azt írták vissza:

    "To be married:

    You have to fill in a Notice of marriage (which we have in Thisted Borgerservice) You need to come and show us your passports, and a birth-certificate translated into English.  You have to prove that you have legal residence in Denmark.You have to bring a Civil document from your home-country telling us, that you were unmarried at the time you have left the country. If you have lived in other countries in the mean time - you also have to bring a Civil document from these countries.All documents need an Apostille endorsement and have to be translated into English by an authorized interpeter.If you are divorced or a widow you have to bring documents showing that. The documents also need to be translated into English and have to have an apostille endorsement.When you are staying legally in Denmark you don't have to pay for the wedding.When we have seen all the original documents we can make an appointment for the wedding, if it is on Thisted Rĺdhus you want to get married." Persze tisztában vagyunk azzal, hogy mindezt a nagykövetségeken be lehet szerezni, csakhogy elég messze lakunk mi Cph-tól, és a másik gondom az volt, hogy a román nagykövetség nem hajlandó velem szóba állni, csak románul.  Gyakorlatilag elküldtek mailben a fenébe, hogy értsem már meg, hogy a román állapolgárság és útlevél megszerzéséhez és birtoklásához románul kell tudnom és angolul semmiféle információt nem adnak, nem azért mert nem tudnak, hanem mert nemzetiségükre hivatkova nem akarnak. Én mivel már elég rég nem élek ott, és míg ott éltem sem tudtam jól románul, most meg aztán pláne szart se tudok, csak épp, hogy értek, részemről a nagykövetség kizárt.Decemberben megyünk haza legközelebb, így megpróbáljuk beszerezni a papírokat otthon, de épp ezt akartuk elkerülni azzal, hogy itt csináljuk a hivatalost.Ötlet, hogy esetleg más Kommune kér-e igazolást vagy sem? Köszi előre is a válaszokat, ha leszneküdvkicsiÉn
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. szeptember 1. 21:4114.
    meg hamar kapsz idöpontot. nem kell hónapokat várni, és a német iratokat le sem kell fordítani, így meg lehet spórolni 1 csomó pénzt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (13)
    2008-09-01  20:27
  6. 2008. szeptember 1. 20:2713.
    Gondolm mert nem kell apostille, meg egyéb marhaság, amit fél évig tart intézni Mo meg NO viszonylatában.
    előzmény:
    *bandi* (11)
    2008-09-01  20:21
  7. 2008. szeptember 1. 20:2612.

    16 éve volt... Kint dolgoztunk mind a ketten. Bementünk a városházára Koppenhágában, befizettük, amit be kellett. Egy hét múlva időpont, aztán 10 napot kellett Dánia területén tartózkodni. Mivel nem voltunk elváltak, meg semmi, így csak az útlevél kellett. 

     

     

    előzmény:
    bmonci (1)
    2008-09-01  19:31
  8. 2008. szeptember 1. 20:2111.
    Bocsi, hogy belekotyogok, de fúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy milyért járnak áta  vegyes párok Dániába házasodni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 1. 20:2110.
    Mi autóval voltunk, és így a három nap alatt sokat kirándultunk is a környéken.
    előzmény:
    bmonci (8)
    2008-09-01  20:14
  10. 2008. szeptember 1. 20:169.
    Szia, mi ott házasodtunk. Szintén német fiuval es akkor éppen Berlinben laktunk. Az ügyintézes nagyon gyorsan ment.
    előzmény:
    bmonci (1)
    2008-09-01  19:31
  11. 2008. szeptember 1. 20:148.
    ti mivel utaztatok?
    előzmény:
    rattle (6)
    2008-09-01  19:59
  12. 2008. szeptember 1. 20:007.
    Reptéren is házasodhattok, sokan teszik.

    Mi 20 éve házsodtunk 2 országban 1 hét különbséggel és elég simán ment. Egyetlen gond az volt, hogy magyarok nem akarták elismerni házasok vagyunk de Svéd Nagykövetség meggyözte a hatoságot
    előzmény:
    bmonci (5)
    2008-09-01  19:51
  13. 2008. szeptember 1. 19:596.

    Mi északon élünk (Schleswig-Holstein) és Abenraaban voltunk. Az anyakönyvvezetö nagyon készséges volt, és mivel mi télvíz idején jelentkeztünk, idöpont is volt szinte rögtön. Egyebkent Tondernbe szoktak menni vegyes párok rengetegen, de ott kicsit iparibb jellegü a hazassagkötés :-).

    Hívd fel néhány Komune akvi hivatalát, segíteni fognak a részletekben, pl. mikorra akad idöpont, mennyi az elöirt ido, amit Daniaban kell tölteni ahhoz, hogy összeadjanak, és pontosan milyen papirok kellenek.

    Nekünk csak a szul. akvi kivonat kellet es az itteni Meldeamt-tol a lakcímigazolás amin a családi állapot is rajta van. Ezt németül mind elfogadták. Ahogy eperleves is irta, ha valamelyikötöknek ez nem elsö házassága, a bontóperi végzés is kelleni fog hiteles fordításban. 

     

    Kérdezz bátran, ha van még kérdésed!

    előzmény:
    bmonci (5)
    2008-09-01  19:51
  14. 2008. szeptember 1. 19:515.
    igen, berlinben élünk. az a baj, hogy idönk nincs sok a szervezésre. föleg az utazás megszervezése a nehéz, mert nincs kocsink. ti melyik faluban voltatok?
    előzmény:
    rattle (4)
    2008-09-01  19:43
  15. 2008. szeptember 1. 19:434.

    Szia,

     

    nalunk is ugyanez volt a felállás, tavaly januárban született az ötlet, március elején már házasok voltunk. Mi mindent magunk szerveztünk (vannak irodák is, akik papirmunkástól-szállásfoglalásostól intézik, az nem a mi esetünk), kerestünk egy szimpatikus várost, telefonon egyeztettünk a hivatallal, egy okmányt lefordíttattunk németre, és három éjszakát Dániában töltöttünk. Ennyi. Meg kb. 70 euro ügyintézési díj. Ha Németországban éltek, melegen ajánlom.

    előzmény:
    bmonci (1)
    2008-09-01  19:31
  16. 2008. szeptember 1. 19:423.

    én angollal házasodok szintén külföldön, úgyhogy íme néhány tanács az elmúlt hónapok küzdelmeiből:

     

    - dán nagykövetséget felhívni, vagy ha ott éltek, a helyi önkormányzathoz bebattyogni, hogy mi kell nekik, és kell-e rá apostille (hivatalos pecsét)

    - születési anyakönyvi kivonat, emellett ha elváltál, akkor a válási végzés, plusz még kérhetnek családi állapot igazolást (anyakönyvvezető adja ki magyarországon, igazolja, hogy független vagy), ha nem jársz gyakran haza, mindezt kérheted a dániai magyar követségen/konzulátuson, csak számolj az ügyintézési időre

     

    ha a magyarokat hívod, rengeteg marhaságot fognak neked mondani, tehát feltétlenül az ottani hivatalt kérdezzétek meg.

     

    a szültési anyakönyvi kivonat 2000huf, a családi állapot igazolás ingyenes, csak a fodításukat kell kifizetni, amiben a dániai követség tud segíteni, hogy kik a szakfordítók.

     

    remélem segítettem, sok boldogságot

    előzmény:
    bmonci (1)
    2008-09-01  19:31
  17. 2008. szeptember 1. 19:352.
    előzmény:
    bmonci (1)
    2008-09-01  19:31

Címlap

top