Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Prágában olcsó szállás hol

Torolt_felhasznalo_811911
Torolt_felhasznalo_811911
Létrehozva: 2008. augusztus 21. 10:07

Prágában keresek olcsó szállást, valahol a központban. Lehet diákszálló is akár....

Aki tud hasonlót segítsen.

Köszi

  1. 2008. augusztus 21. 10:232.

    Szia Anik,

     

    mi itt szálltunk meg áprilisban, közel volt a metró, így bárhová könnyen eljuthattunk.

    A szobák és a fürdőszobák is szépek, tiszták és az ételekkel is elégedettek voltunk.

     

    http://www.hotel-pivovar.cz/?pth=welcome&lang=en

     

    Linda

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  2. 2008. augusztus 21. 10:333.

    Szia!

    Pár éve voltunk ugyan, de legközelebb is idetervezzük:

    http://www.pension15.cz/index_gb.html

    V annak szobák és apartmanok is, nagyon közel a belváros,  lehet ( akkor még lehetett) ingyen parkolni az utcában, tiszta, kultúrált. Nagyon könnyű odatalálni kocsival, de a vasútállomás és a buszpályaudvar is közel van. Gyalog tudtunk menni mindenhova, tömegközlekedést nem vettünk igénybe, és kocsival is csak annyit mentünk, hogy a második napon átálltunk közvetlenül a ház elé. A térképet feltétlenül nézd meg! Ja, és olcsó! Tudom, hihetetlen, mi is nehezen hittük el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  3. 2008. augusztus 21. 10:444.
    Végülis mennyibe kerül?mert nem értem a pénzüket...köszike
    előzmény:
    velinda (3)
    2008-08-21  10:33
  4. Torolt_felhasznalo_106745
    Torolt_felhasznalo_106745
    2008. augusztus 21. 10:495.

    Szia! Mi itt voltunk.

     

    Így éreztük magunkat:

    Meg így is:  (az előbbi következményeként).

     

     

    Szóval nagyon jó volt!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  5. Torolt_felhasznalo_567724
    Torolt_felhasznalo_567724
    2008. augusztus 21. 10:546.

    Szia!

    www.limba.hu oldalon rengeteget találsz olcsón. Mi tavaly foglaltunk ezen az oldalon csak aztán az utazásból mégsem lett semmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  6. 2008. augusztus 21. 11:007.

    Szia!

     

    Már előttem is ajánlották a Pension 15-öt. Mi is ott foglaltunk szállást, a jövőhét csütörtökön megyünk 4 napra Prágába. Nekünk az egyik ismerősünk ajánlotta, tavaly ők is ott szálltak meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  7. Torolt_felhasznalo_811911
    Torolt_felhasznalo_811911
    2008. augusztus 21. 11:108.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, továbbítom a barátnők felé.

    Persze akinek még van jó ötlete, ne tartsa magában!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. augusztus 21. 11:219.

    Még eszembe jutott egy másik hotel is:

     

    http://fortuna-luna.hotel.cz/hu/

     

    Ez is egy olcsó hotel, viszont elég messze van a központtól. Tömegközlekedéssel állítólag elég könnyen elérhető, bár csak közvetett információim vannak, mert mi itt 6 éve szálltunk meg, mikor egy utazási iroda által szervezett prágai úton voltunk, ahol a busz bevitt minket a központ közelébe, és vissza, tehát tömegközlekedést nem kellett használnunk. A szálloda egyébként egyszerű volt és tiszta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  9. 2008. augusztus 21. 12:0010.
    Nem tudom, hogy mennyi most a korona pontosan, amit én találtam az szerint 9,72 forint. Az árak koronában vannak megadva, az 1 ágyas szoba kivételével 400 korona egy éjszaka, tehát 3888 Ft. A szobák különben úgy néznek ki, hogy egy régi bérház szerű épületben vannak lakások, ahol a fürdőszoba közös, a szobák zárhatók. A mi "lakásunkban" 3 szoba volt, amihez 3 zuhanyzó és 3 WC tartozott ha jól emlékszem. Ha időben foglaltok, akkor szerintem megoldható, hogy ha többen mentek, akkor egy "lakásba" kerüljetek. Nálunk tele volt a "lakás", de ettől függetlenül egyszer sem találkoztunk a szomszédokkal a 3 nap alatt, csak hallottuk őket, amikor hazajöttek. Kb annyi zajjal járt, mint mikor a panelban hazaér a szomszéd. Ha jól emlékszem lehetett euróban is fizetni, de ez nem biztos. Nagyon tetszett, hogy az épületben laktak közönséges földi emberek is, nem panzió volt az egész, így egy teljesen szolid, csendes helynek számított. Enni mi nem ettünk a panzióban semmit, mert nagyon jó sültkolbászos szendvicset árulnak minden felé a városban. Ha mennétek, akkor feltétlenül foglaljatok előre helyet, mert nagyon népszerű hely! Ha nem foglaltok, akkor is nézzétek meg, hogy van-e hely, mert ha azt írják, hogy nincs, akkor tényleg nincs. Mi nem foglaltunk előre, mert én kis naív úgy gondoltam, hogy az egy dolog, hogy elvileg tele van, de tényleg tele volt, és másnaptól volt csak hely, ezért első éjszaka máshol aludtunk. (Azt nem ajánlom, de akkor nem volt más, és szerencsére csak pár házzal volt arrébb. Ott is akik közvetlenül utánunk jöttek, azok már a folyosón aludtak a fotelban.)   
    előzmény:
    Dea2006 (4)
    2008-08-21  10:44
  10. 2008. szeptember 2. 10:1211.

    Szia!

     

    Vasárnap érkeztünk haza a 4 napos prágai utazásunkról. A szállás, a Pension 15 kb. 20 perces sétára van a Lőportoronytól. Mi az Orangeways-zel mentünk, ami a Florenc buszállomásra érkezett, onnan egy megállónyit kellett menni a 135-ös busszal, és utána még egy kicsit gyalogolni kellett. A szállás tiszta volt, de nagyon egyszerű. Három szobához tartozott 2-2 WC és zuhanyzó. Csapok a szobában is vannak. A mi szoba szomszédaink elég hangosak voltak, egyszer hajnali fél4-kor, máskor fél6-kor jöttek haza, beavattak a cseh dalok szépségébe . De azért nem volt vészes, bár kicsit rosszul esett ilyenre felébredni. Mi rendeltünk reggelit, 70 korona egy főre: kifli, barnakenyér, felvágott, szalámi, sajt, dzsem, főtt tojás, tea, kávé, narancslé. Bőségesen meg lehetett reggelizni, és nagyon hangulatos a reggeliző. Összességében szerintem 400 korona/éj árért többet nem nagyon várhat az ember, meg különben is szinte csak aludni jártunk oda, hisz egész nap a városban voltunk, ami gyönyörű. 6 éve is tetszett, de így újból látni még jobb volt, ráadásul sokkal több mindent meg tudtam nézni, hisz akkor jobban siettünk, mert csoporttal voltunk, jobban kellett alkalmazkodni, és az idegenvezető szabta meg az iramot, most viszont én voltam az idegenvezető. Kb. 2 éve vettem meg az Útitárs sorozat Prága útikönyvét. Kicsit borsos az ára, akkor volt 5800 Ft, de nagy hasznát vettem, nagyon jó térképek vannak benne, épületrajzok stb. Bár Prágában eltévedni nem lehet, vagy a Vencel-térre, vagy az Óvárosi-térre, vagy a Károly-hídhoz lyukadsz ki előbb-utóbb, bármerre is mész.

     

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  11. Torolt_felhasznalo_811911
    Torolt_felhasznalo_811911
    2008. szeptember 2. 13:5412.

    Örülök hogy még mindig nem vesztett a szépségéből Prága.  Még mindig nem sikerült szállást találnom, pedig igyekeznem kellene október utolsó hetében akarunk menni. A többiek nem akarnak olyan helyre menni, ahol a folyosón van a tusoló..

    Pedig ahogy te is írtad, ki lehet bírni főleg, hogy 2 éjszakára megyünk csak.  Tippek, hasznos tanácsok? Szeretnék én is venni utikönyvet is.

    Ajándék ötletek? Mit tudtatok hozni? Kisvakond????????

    Köszi mindenkinek az eddigieket!!!!!!!

    előzmény:
    Évi* (11)
    2008-09-02  10:12
  12. Torolt_felhasznalo_130222
    Torolt_felhasznalo_130222
    2008. szeptember 3. 11:4213.

    Sziasztok!

     

    Mi is most készülünk Prágába, október vége felé :D Néztem a Pension15 honlapját, de a képekből úgy tűnik, mintha a csak olyan szobák lennének, ahol 2 egyszemélyes ágy van. De ugye a "double room"-ban "double" ágy van? Azaz nem kér egyszemélyes heverő hanem franciaágy? És ezt az árlistát ugye jól értelmeztem: a 800 korona az két emberre vonatkozik, nem per koponya??

     

    Köszi!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. szeptember 3. 15:3014.

    Ahol a mi szobánk volt - 2. emelet -, úgy nézett ki, hogy volt a lépcsőházban egy ajtó, azon bementél, ott volt egy kis folyosószerűség, onnan nyílt három szoba. És erről a folyosószerűségből nyílt a vizesblokk - 2 mosdó, tükör, 2 zuhanyzó, 2 wc. Mindegyiknek külön ajtója volt, zárható kulccsal is. Nem azt mondom, hogy vmi luxuskörülmények fogadtak, de 400 koronáért nem is várhatunk azt. De szerintem 2 éjszakát ki lehet bírni, pláne úgy, hogy mi is mindig 8-f9 körül értünk este vissza, tehát gyakorlatilag csak aludni. Meg az is lehet, hogy októberben már nincs annyi turista, és lehet, hogy nem is lenne szobaszomszédotok.

     

    Tippek? Itthon még úgy gondoltuk, hogy majd veszünk 72 órára szóló tömegközlekedési bérletet, aztán letettünk róla, tekintettel arra, hogy a belváros 20 percnyi sétával elérhető, ott pedig már nincsenek olyan nagy távolságok. Igaz, lejártuk a lábunkat, de a fáradtságot hamar elfelejti az ember, az emlékképek felejtetik azt.

     

    Ajándék? Hát, szerintem elég nagy drágaság van ajándéktárgyak tekinetében Prágában, legalábbis a 6 évvel ezelőtti emlékeimhez képest. Pl. egy Prágás kulcstartó 100 korona. Ami rengeteg van, az a hűtőmágnes, ezek kb. 35 koronától kaphatók, az átlagos áruk 50 korona. Igen, vettem kisvakondos ajándékokat: Kisvakond alakú hűtőmágnes - 42 korona; Kisvakondos ceruza - 9 korona; Kisvakondos másik hűtőmágnes - 35 korona; Prágás fa dobozka - 250 korona. Természetesen hoztam sört is, meg rengeteg édességet. Azt hiszem, ezért volt olyan baromira nehéz a táskám, hogy majd' bele szakadtam. Az Óvárosi-tértől nem messze van egy zöldség-gyümölcs, édesség és ajándéktárgy piac, ott sokminden kapható, többnyire mi is ott vettünk ajándékokat. Aztán van még egy Manufaktura nevű üzlet is, több helyen is a városban, itt van sok kisvakondos tárgy, rengeteg fajáték. Ja, és amiből tényleg rengeteg van, az az ékszerbolt, tele gyönyörű bordóköves gyűrűkkel, csak nagyon drágák . A Színház utcájában van egy Tesco, ott lehet sört, édességet vásárolni.

     

    Kérdezz nyugodtan, hátha tudok még segíteni! Jó szervezkedést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (12)
    2008-09-02  13:54
  14. 2008. szeptember 3. 15:3315.

    Igen, a 800 korona két személyre vonatkozik.

     

    Azt viszont nem tudom, hogy franciaágy van-e; sejtésem szerint nincs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_130222 (13)
    2008-09-03  11:42
  15. 2008. szeptember 25. 09:3716.
    Szia!Találtál szállást már?Mi is mennénk vagy 2 éjszakára,de egyéves babával,meg nagymamával..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811911 (1)
    2008-08-21  10:07
  16. Torolt_felhasznalo_811911
    Torolt_felhasznalo_811911
    2008. szeptember 28. 11:1517.

    Igen végre sikerült találnom :)

    Junior Hostel, olcsó, nem a legszebb, de 2 éjszakára kibírható (remélem) 4800,.ra jön ki egy főre reggelivel. Nagyon a belvárosban van, minden csak pár utcányira lesz ;)

    előzmény:
    Dea2006 (16)
    2008-09-25  09:37

Címlap

top