Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hegedűt keresek:-

Picipanka
Létrehozva: 2008. augusztus 20. 11:55

  Sziasztok!

 

Használt hegedűt keresek. Kislányom hegedűlni szeretne tanulni (12 éves). Újba nem merek beruházni, mert ki tudja mennyire tetszik majd hónapok múlva is a dolog neki

 Néztem már az iwiw-en meg ahol tudtam, de vagy semmi, vagy horror árak.

 

 Köszi: Panka

  1. 2017. október 20. 00:4315.

    GONDOLATOK A HEGEDŰ TANULÁSRÓL:)


     


    Nem kell szülői nyomás, a legtöbb gyermek ösztönösen érdeklődik a hangszerek iránt, vonzza őket a zenélés,esetünkben a HEGEDŰ.
    Mégis, csak igen kis számban kezdenek el aztán zenét tanulni, még kevesebben őrzik meg a szerzett tudásukat felnőtt korukra és lesznek képesek választott hangszerüket saját örömükre felnőttként megszólaltatni. De vannak olyanok is akik felnőttként éreznek késztetést arra hogy elkezdjék "zenei pályafutásukat:))"
    Mégis mi lehet az a belső erő ami 30-40 vagy akár még idősebb embereket arra késztet hogy elkezdjenek HEGEDÜLNI.
    Nos, általában mindig a gyermekkori vágyunkat akarjuk valóra váltani, és ez a legfőbb momentum.
    A hegedűtanulás nem egyszerű feladat , sok gyakorlás, szorgalom, és kitartás vezet el a kívánt célig.. És persze a Tehetség!
    De önmagában a tehetség nem elég , ha nem párosul hozzá a szorgalom ,és a kitartás ! És ez nem korfüggő!
    MINDENKI KÉPES ARRA HOGY VALAMILYEN SZINTEN MEGTANULJON HEGEDÜLNI!!!
    Hogy az a szint milyen lesz ez CSAK TŐLED FÜGG LEGINKÁBB !!!
    SOK SIKERT HOZZÁ:))


    https://www.facebook.com/profile.php?id=100010168157083

    előzmény:
    hegeduoktatas (14)
    2017-10-20  00:42
  2. 2017. október 20. 00:4214.

    AKCIÓS ÁRAKKAL BEIRATKOZÁS MOST !!!!
    Egyéni módszeremmel,könnyedén,jó hangulatú hegedű órákkal várom a tanulni vágyókat Budapesten!!!
    Nálam nincs botkezű, botfülű ember,csak hegedülni szerető,és tanulni vágyó emberkék vannak, akik szeretnek nálam tanulni,
    és örömmel vesznek részt az órákon!!!
    Nincs korhatár,lehetsz 5 vagy 60 éves ,egy a fő!
    Akarj , és szeress hegedülni tanulni,mert az csodálatos!
    MINDEN HEGEDÜLNI VÁGYÓT SZERETETTEL VÁROK!!!


    https://www.facebook.com/profile.php?id=100010168157083

  3. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. november 26. 10:5013.

    Először próbáljatok meg a zeneiskolában bérelni, ha van benn elég hangszer, adnak. Zenetanár segítsége egyébként is kelleni fog, mert attól függően, mekkora a gyereked, lehet, hogy még nem lesz jó neki a rendes méretű hegedű. Ha meg inkább a 3/4-es való neki méretben, azt abszolút felesleges megvenni fel-egy évi használatra.

    Egyébként a hangszerboltok többségében szokott lenni bizományba bennhagyott hegedű, azok közt érdemes keresgélni. A legolcsóbb a kínai, az tokkal-vonóval szerintem 30e kötül kijön. 

    Sőt, nézd, mit találtam! Ennél olcsóbban szerintem nem nagyon találsz.

    Amit itt ajánlottak, a szegedi "gyári" hegedű, az már jobb kategória, viszonylag használható, de semmiképp ne vedd meg szakértő segítségnélkül (hegedűtanár minimum).

    előzmény:
    Picipanka (1)
    2008-08-20  11:55
  4. 2011. november 26. 10:3712.
    Szia!Nekem van egy eladó hegedűm, mely 1974-es szegedi hangszergyáras, és gyönörű hangja van, kemény tokkal.50.000-ért árulom, hibátlan, karcmentes.érdeklődhetsz a 06-30-578-96-21 -es számon.képet tudok küldeni
    előzmény:
    Picipanka (1)
    2008-08-20  11:55
  5. 2011. november 26. 10:3511.
    Szia!Nekem van egy eladó hegedűm, mely 1974-es szegedi hangszergyáras, és gyönörű hangja van, kemény tokkal.50.000-ért árulom, hibátlan, karcmentes.érdeklődhetsz a 06-30-578-96-21 -es számon.
    előzmény:
    Picipanka (1)
    2008-08-20  11:55
  6. 2010. július 6. 02:1310.

    Arról szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek a 16 éves lányomnak érdemes elkezdenie hegedülni?

     

    Eddig még sohasem játszott hangszeren, leszámítva egy év furulyázást, és a hegedűről azt hallottuk, hogy elég nehézkesen indul a tanulás... De ő mindenesetre elég elszánt, mivel már sok-sok éve néptáncol, és imádja a hegedű hangját.
    Olyasféle infók is érdekelnének, hogy mennyi idő alatt lehet eljutni olyan szintre, hogy mondjuk egy dalt már eljátsszon, és hogy milyen egyéb dolgokat kell még elsajátítania/esetleg emelett milyen különórákra kellene járnia pl.: szolfézs.
    Egy ennyi idősnek a magánóra az egyetlen lehetőség, vagy esetleg egy csoportba még be tud kapcsolódni, mi ilyenkor a szokás?
    Azon a téren sem vagyunk túl tájékozottak, hogy a hegedűtanuláson belül van-e olyan ág, hogy népi hegedű, és ennek a tanulásához szükséges-e feltétlenül a klasszikussal kezdenie?
    Előre is köszönök/köszönünk mindennemű segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2008. augusztus 21. 17:499.

     Megpróbálom a suliban a zenetanárt megkörnyékezni első körben.

     Én 27 éve tanultam hegedűlni, nekem muszály volt és nagyon nem szerettem. De mivel a lányom szeretne örömmel állok elébe. Elvégre is estig dolgozom, nyekergést a kutya-macskák-teknősök fogják élvezni.

    előzmény:
    haho (5)
    2008-08-20  12:13
  8. 2008. augusztus 20. 14:338.

    Köszi a választ, holnap benéz a párom a Lyrába. Ezt néztük ki mi is.

     Én hegedűltem hosszú évekig gyermekkoromban, ezek a 20-30 ezres árak  igencsak horror árak. Az átlagnak...

    előzmény:
    vizslak (7)
    2008-08-20  13:25
  9. 2008. augusztus 20. 13:257.

    Szia!

     

    Nem tudom, mit értesz horror árakon, a vadiúj tanulóhegedűk 20-30 e között vannak, gondolom használtan is nagyjából ennyi lehet. Előfordulhat, hogy néhány értékesebb hangszerbe futottál bele. Ha nem találsz ebben a kategóriában használtat, akkor még újat is érdemes venni, mert szinte ugyanannyiért el tudod adni, ha nem kell már esetleg. A hangszerboltok is tartanak használt darabokat.

    pl. www.lyrahangszer.hu, vagy hangszerbolt.lap.hu 

    Ha a 20-30 eFt sem fér bele a kiadásokba, akkor csak az iskolai bérlés marad ...

    Sok sikert! 

    előzmény:
    Picipanka (1)
    2008-08-20  11:55
  10. 2008. augusztus 20. 12:596.
     A mi iskolánk kimondottan művészeti suli, akik már régóta tanulnak hangszeren azoknál kint van a hegedű. Már hatodikba megy későn kapcsolt a lelkem:-)
    előzmény:
    nkatoca (2)
    2008-08-20  12:03
  11. 2008. augusztus 20. 12:135.

    Szia!

    Hangszerüzletekben szoktak lenni használt hangszerek is. Vagy esetleg tudnak mondani ötletet... de valószínűleg tényéeg horror áron lehet szerezni, vagy nagy szerencsével...

     

    Általában a gyerekeknek, főleg, ha még csak kezdik ezt a hangszert, nem vesznek hegedűt (meg zongorán kívül más hangszert sem nagyon). Hanem a zeneiskola (valamennyi bérleti díjért) kölcsönöz. Ha meg mégsem, vagy magántanárt választanátok, akkor a tanár talán tud adni ötletet a hangszer beszerzéséhez.

     

    A hegdűhöz sok türelem kell, nehéz hangszer - az elején, végén, közepén - mindig... a családnak is, hogy elviseljék a nyekergést De nagyon szép és sok örömöt adó hangszer is. Főleg, amikor már zenekarban, vagy másokkal együtt lehet zenélni!! S ha a kislányod maga választotta, akkor ha kifogtok egy jó tanárt, meg ti is türelemmel bátorítjátok, akkor remélhetőleg lesz elég kitartása!

     

    Haho 

     

    előzmény:
    Picipanka (1)
    2008-08-20  11:55
  12. 2008. augusztus 20. 12:074.

    Szia!

    Én zeneiskolában dolgozom, nálunk kapnak a gyerekek, igyekszünk adni annak aki szeretne. Aki teheti,hogy megvegye, az meg is veszi, így aki "rászorul" az kaphat kölcsönbe, nem kell külön fizetni érte.

     

    Ha magán úton fog járni az más, de a tanárnál érdeklődjetek! Nálunk sokszor van eladó hegedű kiírva, azok gyorsan el is kelnek.

     

    Üdv.:Lia

     

    Sok sikert és kitartást a gyerkőcnek a zenetanuláshoz!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. augusztus 20. 12:063.

    vatera?

    teszvesz?

    expressz és hasonló újságok? 

    hangszerboltokban érdeklődés?

    hangszeres honlapok?

     

    előzmény:
    Picipanka (1)
    2008-08-20  11:55
  14. 2008. augusztus 20. 12:032.

    nálunk a zeneiskolában lehetett bérelni, az lenne első körben a legolcsóbb, ahova a lányod fog járni ott nincs ilyen lehetőség?

    előzmény:
    Picipanka (1)
    2008-08-20  11:55

Címlap

top