Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Power Juicer, de melyik?

Nyuszy
Létrehozva: 2008. augusztus 17. 09:24

Elhatároztam, hogy én is szeretnék venni gyümölcscentrifugát, mégpedig "Power Juicer" márkájút, mert azt több fórumban sokan dícsérték.

 

Nekiláttam kutatni a Net-en, de nem tudom eldönteni, hogy amit a www.topshop.hu árul, az az eredeti "Jack La Lanne's " - féle gép-e, ugyanis a topshop-os gép neve hosszabb: Power Juicer Express, és ráadásul nincs is rajta a gépen a Jack La Lanne's márkanév. Nem szeretném, ha vmi ócska koppintással átvágnának.

 

Szerintetek melyik az eredeti "Jack La Lanne's gyümölcscentrifuga, és hol árulják Magyarországon? Ha tudja vki, hogy hol olcsóbb, azt az ötletet is szívesen várnám!

  1. 2011. május 22. 17:0417.

    Szia! Most kivételesen pont itt voltam a NL Cafe-n, amikor jött ez az üzenet... :-)

    Örülök, hogy tetszik a gép! Egyébként hol vetted (és kb. mikor)? Azért kérdezem, mert egy ismerősöm is akart mostanában ilyen gépet venni, de a Top Shop már nem árulja.

     

    előzmény:
    Flavi (16)
    2011-05-22  16:59
  2. 2011. május 22. 16:5916.
    Nagyon köszi a segítségedet, közben már vettem is (Express) és nagyon elégedett vagyok vele :)
    előzmény:
    Nyuszy (15)
    2010-09-25  09:19
  3. 2010. szeptember 25. 09:1915.

    Szia,

    tudom, hogy jó régen tetted fel a kérdésedet, de én csak most láttam, hogy írtál a topicba, mert eddig nem jelentkeztem be....

     

    Ha már nem aktuális a téma, akkor se történik semmi....

     

    Szóval nekem Power Juicer Express-em van, és a készülék elejére ez rá is van írva: "Jack La Lanne's Power Juicer Express".

     

    Ha, ahogy írod, egy fém csík fut körbe a kiöntőnyílás alatt, és fixen áll a kifolyócsőr, akkor szerintem a Power Juicer-ről van szó, semmiképp sem az Express-ről (remélem, hogy egyébként eredeti a készülék, és látszik a készüléken pl. a Jack La Lanne's felirat).

     

    Üdv.:

    Nyuszy

     

     

     

     

    előzmény:
    Flavi (14)
    2010-07-18  22:03
  4. 2010. július 18. 22:0314.

    Sziasztok!

     

    Kinéztem magamnak egy Power Juicert, amire azt mondja az eladó, hogy ez az express változat, de ezt a dobozán sem és a készüléken sem találtuk.

    Arra gyanakszom, hogy ez az alap változat.

     

    A kiöntő nyílás alatt körbeszalad a gépen egy fém betét és fixen áll a kifolyócsőr.

     

    Akinek van, az kérem segítsen!!!!!

     

    Köszönöm!

    Üdv: Flavi

    előzmény:
    Nyuszy (1)
    2008-08-17  09:24
  5. 2009. március 5. 21:5113.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_346838
    Torolt_felhasznalo_346838
    2008. december 5. 17:3312.
    Sziasztok! Légyszi valaki írja meg, hogy a POWER JUICER centrifuga, ha céklát eresztetek át rajta folyik-e a kifolyó nyíláson kívül máshol is a céklalé. Ezt azért kérdezem, mert vettem egy 700 W-os HAUSERT és ebből folyik a lényílás alatt is a lé, ha céklát eresztek át rajta. Tiszta mancs minden. Nagyon köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. október 7. 11:3811.
    Nekem TOP-SHOP-os van a régi... ami kicsit nagyobb és igen jól használható... a tárcsáját egyszer már sikerült eltörnöm de igen korrekt módon cserélték az egészet az üzletben...
    előzmény:
    Nyuszy (1)
    2008-08-17  09:24
  8. 2008. október 5. 14:1410.

    Néhány hasznos tanács:

    - tisztítás előtt legelőször a gyümölcsbetöltő rudat kell kivenni a gépből, különben előfordulhat, hogy ahogy leemeljük a gép tetejét, kiesik belőle

    - a gépet nem jó a mosogatószivacs dörzsölő felületével elmosni, mert összekarcolja a műanyag gépházat, inkább csak a szivacs puha részét érdemes használni (teljesen elegendő)

    -  a Power Juicer -nek több fajtája van (az Interneten, az amerikai honlapon meg lehet nézni), ebből jelenleg Magyarországon az "Original" és az "Express" változatot árulják (utóbbit jelenleg a Top Shop-ban). Több külföldi fórumon olvastam, hogy csak az "Express"-t érdemes megvenni (ami nekem is van), mert az "Original" tisztítása nagyon macerás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 20. 13:219.

    de akkor sem értem a topikindítódat

     

    akkor miért kérdezed, hogy hol lehet olcsóbban beszerezni?

    na mindegy, csak feltűnt. további jó centrizést!

    előzmény:
    Nyuszy (7)
    2008-09-20  12:48
  10. 2008. szeptember 20. 13:148.
    Köszi,hogy leírtad,klasszul hangzik!Gondolkozom rajta!
    előzmény:
    Nyuszy (4)
    2008-09-20  12:30
  11. 2008. szeptember 20. 12:487.

    : -) Már megvettem, a Top Shop -tól, írtam is a fórumban, de a hozzászólások sorrendje nem sikerült a legjobbra... :-)

     

    Különben igazad van, elég jó fantáziámnak kellene lenni, hogy ennyi mindent tudjak valamiről, amit még esetleg meg sem vettem!

    előzmény:
    tutegál (6)
    2008-09-20  12:39
  12. 2008. szeptember 20. 12:396.
    ööö... ha még most akarod megvenni, hogyan tudsz ennyi mindent írni a "tapasztalataidról"?
    előzmény:
    Nyuszy (4)
    2008-09-20  12:30
  13. 2008. szeptember 20. 12:385.

    Végül a Top Shop -tól rendeltem a gépet, Interneten, mert így az aktuális akcióval olcsóbb volt kb. 2.500 Ft-tal, mint a Top Shop üzletében vagy akárhol máshol.

    Na, a Top Shop-ról annyit, hogy 3 hét alatt hozták ki a gyümölcscentrifugámat (a honlapjukon 7 napon belüli szállítást ígérnek).

    Persze, maguktól csak közvetlenül az Internetes rendelés felvétele után kerestek meg telefonon (ennek örültem is, egyeztették az adatokat). Ahogy telt az idő, én érdeklődtem mindig (eredménytelenül, nem tudták megmondani, hogy mikor hozzák, említették, hogy inkább 2 hét az a 7 nap).

    A 2. hét végén eléggé idegesen hívtam fel őket, erre bökték ki, hogy azért nem szállítanak, mert rendeltem egy elektromos mérleget is tőlük, amely nincs raktáron, és lehet, hogy még további hetekbe fog telni, mire küldeni tudják. (Egyik korábbi telefonhívásomkor sem jelezték, hogy gond lenne...).  Lemondtam a mérleget, kértem, hogy szállítsák ki csak a gyümölcscentrifugát. Innentől számítva a 7. napon megkaptam a gépet! - Kultúráltan, dupla dobozba csomagolva. Csak ki kellett várni...

    előzmény:
    Nyuszy (3)
    2008-08-20  10:31
  14. 2008. szeptember 20. 12:304.

    Nagyon jónak találom a Power Juicer -t. Nagyon jól kipréseli a gyümölcsöket. (Répát, almát, narancsot próbáltam, mert ezeket szeretem.)

    Én a répát meghámozom, persze a narancsot is megpucolom, az almát hagyom úgy, ahogy van, esetleg a szárát kitépem, ha benne maradt.). A kifolyó lé tetején van jócskán hab, de nekem nincs vele gondom. Ha vkit zavar, segít a lé felkavarása, ill. lehet olyan üvegkancsót is venni, aminek van habszűrésra alkalmas műanyag teteje. A gép egyáltalán nem olyan hangos, mint amit gondoltam. Sőt, szerintem inkább meglepően halk.

     

    Használat után minél hamarabb el kell mosni a gép elemeit. Nem volt gondom a fémszűrővel sem, egy egyszerű konyhai mosogatókefével elmostam. A fehér műanyagot (belülről, ill. a kifolyónyílást, valamint a betöltőrudat is) megfogja a sárgarépa, nem tudom lemosni. Erre viszont számítottam, mert már a Top Shop -ban kiállított, és próbára befogott mindtadarab is el volt színeződve. Kívülről azonban ez nem igazán látszik, így nem érdekel. A gép maga nem kis darab (ahogy más, jó teljesítményre képes centrifugák sem: megnéztem nagyon sok fajtát egy áruházban, azok sem voltak kisebbek), de nagyon esztétikus.

     

    Ahogy a leírása ajánlotta, kis nejlonzacskót teszek a péptartályba, mert így egyszerűen csak kiemelem belőle a szemetet, amikor befejezem a préselést. A gép alá mindig tálcát teszek, nehogy véletlenül összefogja a konyai munkalapot az esetlegesen lecsöppenő répalé (igazából sztem csak akkor fordulhat elő, amikor az ember a végén szétszedi a gépet, mert a gép tetejében - belül - is marad egy csomó pép, ami nem megy át a tartályba, és ez leeshet a munkalapra, ha nem elég ügyes az ember). Nagyon praktikus, hogy a kifolyónyílást be lehet csukni, hogy ne follyon ki lé, ha éppen elveszem a kancsót előle.

     

    Nekem tetszik a gép, örülök neki nagyon!

    előzmény:
    hajed (2)
    2008-08-17  10:42
  15. 2008. augusztus 20. 10:313.

    Ha valakit érdekelne, utánajártam:

    bementem a TopShop Teréz Krt. 29-ben lévő üzletébe (Oktogonnál). A gépen rajta van a "Jack La Lanne's" felirat, csak az Internetes fotón nem látszódott.

     

    Meglepetés viszont ott ért, hogy az üzletben az eredeti áron (bruttó HUF 27.990,-) adták a gépet, holott az Interneten 23.990,- ár szerepelt.

    Mint kiderült: az olcsóbb ár csak az Internetes rendelés esetén érvényes (ezt persze elfelejtették tudatni a honlapjukon), ebben az esetben viszont kénytelen az ember az 1.610,- Ft-os házhozszállítást kifizetni, és így már 25.610,- -re jön ki mindennel együtt az Internetes rendelés.

    Még gondolkozom, hogy a TopShop-tól vegyem-e meg a gépet vagy valahonnan máshonnan. Ha megveszem, fogok írni a tapasztalatokról. 

    előzmény:
    Nyuszy (1)
    2008-08-17  09:24
  16. 2008. augusztus 17. 10:422.

    Szia!

     

    Segíteni sajnos nem tudok,viszont én meg arra lennék kíváncsi,hogy tényleg olyan jó-e ez a készülék,mint amilyennek a reklámból tűnik?!Kinek van ilyen??

     

    (Remélem ez nem off?)

    előzmény:
    Nyuszy (1)
    2008-08-17  09:24

Címlap

top